MENU

JM i indefodbold: De første finalister klar

118 hold fra U16-rækkerne og ældre har indtil videre kvalificeret sig til de Jyske Mesterskaber i indefodbold. Find en liste over finalisterne til de første 15 JM-finaler her.



Mere end 4000 hold var tilmeldt DBU Jyllands indefodboldturneringer, da sæsonen blev skudt i gang i efteråret 2015.

Nu nærmer afgørelsens time sig, og de jyske mestre i indefodbold skal findes. De første 15 hold bliver kåret i weekenden den 6.-7. februar.

Nedenfor finder du en liste over samtlige finalehold (otte i hver række), som deltager ved de fire finalestævner i Skals, Fredericia, Helle og Jetsmark.

Rækker: U16 Drenge A og B
Dato: 6.-7. februar 2016
Sted: Skals Hallen

Rækker: U17 Drenge A og B, U17 Piger A og B
Dato: 6.-7. februar 2016
Sted: Fredericia Idrætscenter

Rækker: U19 Drenge A og B, U19 Piger A og B
Dato: 6.-7. februar 2016
Sted: Helle Hallerne

Rækker: Herresenior A, B og C, Kvindesenior A og B
Dato: 6.-7. februar 2016
Sted: Jetsmark Hallen

Præcise kampprogrammer og spilletidspunkter kan findes ved at søge på den enkelte årgang her

Finaledeltagere
Række Hold
U16 Drenge A
LKB/Gistrup, DHF, Tjele Vest Sport, Randers Freja, Kolt/Hasselager IF, Skødstrup SF, Rødekro IF, Højer IF
U16 Drenge B
ØVI/TTB, Farsø/Ullits IK, Sallingsund FC, IF Nordmors, Hovedgaard IF, Erritsø GIF, BV Oksbøl
U17 Drenge A
Jammerbugt FC, ASV, SUB 88, Videbæk IF, FC Aarhus, Bredballe IF, Arnum/Gram, Abild IF
U17 Drenge B
Jetsmark IF, Storvorde/Sejlflod, Lem B, Harboøre/Thyborøn, FC Aarhus, Hatting/Thorsted IF, Nord/Als B, BK2012
U17 Piger A
VB52, Hjallerup/Vodskov, Team 10, Mejrup GU, IF Lyseng, Kolind/Midtdjurs, Varde IF, Højer/Tønder
U17 Piger B
BIF/ØHIK, Dronninglund IF, Hammerum IF, KLG, IF Mols, Fortuna Randers, Vorbasse B, Højer/Tønder
U19 Drenge A
Team Østvendsyssel, Fjerritslev IF, Eastside Viborg, Vinderup IK, Skovbakken Herre, Vorup FB, DarumIF, HTS
U19 Drenge B
Klokkerholm IF, TGF/SB, Sunds IF, Vinderup IK, SMIFF, Lystrup IF, Darum IF, Løjt IF
U19 Piger A
Fortuna Hjørring, VH08-Mariager Fjord, Lemvig GF, Harte G&IF, Romalt IF, Raarup GIF, Dybbøl IU, Ribe BK
U19 Piger B
ASV, ØVI/TTB, Hillerslev IF, Ringkøbing IF, Ebeltoft IF, Fortuna Randers 1, Tjæreborg IF, Fortuna Randers 2
Herresenior A
Løgstør IF, Birkelse IF, Spjald IF 1, Spjald IF 2, Prügelknabe IK, Tarm IF (Aarhus), Skærbæk B, Outrup B
Herresenior B
Nørresundby FB, Hjørring IF, Kvik/Aalestrup, Ringkøbing IF, FC Royal 1, FC Royal 2, Hviding IF, Midtals IF
Herresenior C
B52/Aalborg, Birkelse IF, Spjald IF, Lem B, Værum GF, Prügelknabe IK, Sønderborg Fremad, Øsby IF
Kvindesenior A
Fortuna Hjørring 1, Fortuna Hjørring 2, Lemvig GF, Klinkby B, Seest B, Romalt IF, Varde IF
Kvindesenior B
Aalborg Freja, Vejgaard B, Roslev IK, Ringkøbing IF, Brabrand IF, Horsens Freja, Bramming B, Hillerslev

Hjemmesiden vil løbende blive opdateret i takt med kåringen af de jyske mestre i indefodbold.


Log ind