Datoplan 2019/20

Datoplan for 2019/2020 sæsonen i pige ungdom ser ud som nedenfor. 

U18 Piger

1. runde - 21.08.19 - 7 Kval hold + 7 DM hold - 6 kampe - 2 oversiddere
2. runde - 11.09.19 - 8 hold fra 1. runde - 4 kampe
3. runde - 06.05.20 - 4 hold fra 2. runde - 2 kampe
Finale - 10.06.20

Kampene må gerne spilles tidligere end programsat eller senere, dog således at der mindst er en uge til næste runde.


U16 Piger 

1. runde - 21.08.19 - 1 C hold + 4 Liga 3 hold + 4 Liga 2 hold - 3 kampe - 3 oversiddere 
2. runde - 11.09.19 - 6 hold fra 1. runde + 12 Liga 1 hold - 6 kampe - 6 oversiddere
3. runde - 24.11.19 - 12 hold fra 2. runde - 4 kampe - 4 oversiddere
4. runde - 08.03.20 - 8 hold fra 3. runde - 4 kampe
5. runde - 06.05.20 - 4 hold fra 4. runde - 2 kampe
Finale - 10.06.20

Kampene må gerne spilles tidligere end programsat eller senere, dog således at der mindst er en uge til næste runde.


U15 Piger 

1. runde - 20.08.19 - 2 Liga 3 hold + 6 Liga 2 hold - 4 kampe
2. runde - 10.09.19 - 4 hold fra 1. runde + 13 Liga 1 hold - 7 kampe - 3 oversiddere
3. runde - 24.11.19 - 10 hold fra 2. runde - 4 kampe - 2 oversiddere
4. runde - 08.03.20 - 6 hold fra 3. runde - 2 kampe - 2 oversiddere
5. runde - 05.05.20 - 4 hold fra 4. runde - 2 kampe
Finale - 09.06.20

Kampene må gerne spilles tidligere end programsat eller senere, dog således at der mindst er en uge til næste runde.


U14 Piger

1. runde - 22.08.19 - 3 Liga 3 hold + 8 Liga 2 hold - 5 kampe - 1 oversidder
2. runde - 12.09.19 - 6 hold fra 1. runde + 13 Liga 1 hold - 7 kampe - 5 oversiddere
3. runde - 24.11.19 - 12 hold fra 2. runde - 4 kampe - 4 oversiddere
4. runde - 08.03.20 - 8 hold fra 3. runde - 4 kampe
5. runde - 14.05.20 - 4 hold fra 4. runde - 2 kampe
Finale - 11.06.20

Kampene må gerne spilles tidligere end programsat eller senere, dog således at der mindst er en uge til næste runde.


U13 Piger 

1. runde - 21.08.19 - 9 Liga 2 hold + 17 Liga 1 hold - 12 kampe - 2 oversiddere
2. runde - 11.09.19 - 14 hold fra 1. runde - 6 kampe - 2 oversiddere
3. runde - 02.10.19 - 8 hold fra 2. runde - 4 kampe
4. runde - 06.05.20 - 4 hold fra 3. runde - 2 kampe
Finale - 10.06.20

Kampene må gerne spilles tidligere end programsat eller senere, dog således at der mindst er en uge til næste runde.