MENU

U15 Piger/11 (2006) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
918206 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
HTS (L2/865) Spjald IF (L1B/892) Tistrup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

918207
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Fyrkat Q (L1B/892) Skive IK (L2/862) Valsgård Stadion
7 - 0
918205
1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
Storvorde/Sejlflod B (L3/872) IF Skjold Sæby (L3/911) Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 5
918256
1 ma
14-09 2020
Kl. 19:00
Løsning IF (L2/864) FC Kolding Nord (L1B/893) Løsning Stadion
1 - 6
215889
2 to
01-10 2020
Kl. 18:30
Fyrkat Q (L1B/892) Viborg Q (L1B/893) Valsgård Stadion
1 - 3
215887
2 ti
06-10 2020
Kl. 17:30
Spjald IF (L1B/892) Mejrup GU (L1A/891)) Spjald Stadion
0 - 9
215890
2 ti
06-10 2020
Kl. 17:30
Vildbjerg/Ikast (L1B/892) FC Thy Piger (L1A/891) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
6 - 2
215892
2 ti
06-10 2020
Kl. 17:30
HT/SIK (L1B/893) Egebjerg IF (L1A/891) Hatting Stadion
0 - 4
215893 2 ti
06-10 2020
Kl. 17:30
Helsted Fremad IF (L2/901) FC Skanderborg (L1B/893) Quickpoint Park Helsted
0 - 2
215888
2 ma
19-10 2020
Kl. 18:30
Brønderslev IF (L3/911) AaB (L1A/891) Arena Kop & Kande
0 - 10
215894
2 on
21-10 2020
Kl. 18:30
IF Lyseng (L1A/891) Vejle B (L1A/891) Lyseng Idrætspark
6 - 1
215891
2 on
28-10 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Sæby (L3/911) Nibe B (L1B/892) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
0 - 8
826404 3
15-11 2020
Kl. 14:00
FC Skanderborg (L1B/893) FC Kolding Nord (L1B/893) team.blue arena
UHT

Udehold taberdømt

826403
3
28-11 2020
Kl. 11:00
KoldingQ (L1B/893) Egebjerg IF (L1A/891) Fynske Bank Arena (kunst)
1 - 4
826405 3 to
10-12 2020
Kl. 18:30
Nibe B (L1B/892) AaB (L1A/891) Nibe B Kunstgræs
826406 3
07-03 2021
Kl. 14:00
Vildbjerg/Ikast (L1B/892) Mejrup GU (L1A/891)) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
929482 4 ti
06-04 2021
Kl. 19:00
FC Skanderborg (L1B/893) Vinder kamp 826406 (Vildbjerg/Ikast - Mejrup) team.blue arena
929483 4 ti
06-04 2021
Kl. 19:00
Viborg Q (L1B/893) IF Lyseng (L1A/891) Liseborgcentret
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

2 oversiddere i 4. runde:

Egebjerg IF (L1A/891), vinder af kamp 826405 Nibe B (L1B/893) - AaB (L1A/891)

Log ind