MENU

U14 Drenge/11 (2007) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
917021 1 to
27-08 2020
Kl. 17:45
Ans IF (L5/667) Mariehøj Kammeraterne (L3/627) LM Transport Arena (Ans)
2 - 9
917164
1 on
02-09 2020
Kl. 18:00
EIF/NSG (L4/647) Horsens Nord (L3/628) Nr. Snede Stadion
3 - 5
917016
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Brønderslev IF (L4/641) Jetsmark IF (L3/621) Arena Kop & Kande
4 - 3
917018
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Ommersyssel IF (L5/668) Svenstrup-Godthåb IF (L3/622) Dalbyover Stadion
8 - 7
917020
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Kjellerup IF (L4/645) Viborg Sdrm. IK (L3/623) Bjergets Idrætsanlæg
1 - 8
917022
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Ry Fodbold (L3/627) FC Silkeborg (L3/627) INOX Park
3 - 6
917023 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Esbjerg IF 92 (L5/675) Varde IF (L3/630) Skibhøj Anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

917024
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Helle FC (L3/630) Vejen SF (L3/631) Næsbjerg Idrætsanlæg
6 - 5
917089 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Tønder SF (L4/650) Hviding IF (L3/631) Tønder Sport- og FritidsCenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

917098 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Bov IF (L4/650) Løgum IF (L3/631) Bov IF Kunstgræs
0 - 5
917160
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Kolding B (L4/649) Gesten IF (L3/631) Mosevej Sportsplads
5 - 2
917162 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
F.C.Fredericia (L3/629) Vinding SF (L3/629) KFUM Parken
3 - 0
917163
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Hadsten SK (L4/645) TRIF (L3/625) NMT-BYENS Arena Hadsten
1 - 4
917165 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
tst Fodbold (L5/670) Stavtrup/Viby IF (L4/646) Tilst Idrætsanlæg (tst)
5 - 6
917166 1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
HEI (L3/625) HOG Hinnerup (L3/626) Invita Arena, Skæring
6 - 0
917017 1
06-09 2020
Kl. 16:00
Mariager IK (L4/644) Vejgaard B (L3/622) Mariager Stadion
1 - 3
917161 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
FC Kolding Nord (L3/629) Bredballe IF (L3/629) Harte Stadion
6 - 2
917019
1 to
10-09 2020
Kl. 18:30
KLG (L4/647) Skjern GF (L3/630) Alpi Hallerne (Lind)
2 - 5
172876
2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
FC Kolding Nord (L3/629) Kolding IF (L2A/Fyn) Alminde/Viuf Hallen (ude)
2 - 4
917011
1 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
FC Nord Frederikshavn (L5/661) Team Horne-Hirtshals (L4/641) Frederikshavn Firmaidrætsklub
2 - 5
172865 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
Brønderslev IF (L4/641) AaB (L1/601) Arena Kop & Kande
0 - 9
172869 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:15
FC Salling (L2A(611) FK Viborg (L1/601) Egeris Idrætsanlæg
0 - 8
172878
2 on
16-09 2020
Kl. 17:00
Kolding B (L4/649) F.C.Fredericia (L3/629) Mosevej Kunstgræsbane
1 - 4
172866
2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
Vejgaard B (L3/622) Aalborg KFUM (L2B/613) Soffy Road
1 - 3
172880 2 on
16-09 2020
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (L2A/611) AGF (L1/602) Robotize Park (ASA kunstgræs)
1 - 2
172882
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Ommersyssel IF (L5/668) RK07 (L2B/613) Dalbyover Stadion
3 - 6
172883
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Stensballe IK (L2B/614) Vejle B (L1/602) Stensballe Hallen
1 - 2
172885
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
FC Horsens (L2B/614) Hedensted IF (L2B/Fyn) Designa Arena
1 - 3
172886
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Aabyhøj IF (L2B/614) VRI (L2A/Fyn) Aabyhøj Stadion
0 - 3
172863
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Team Horne-Hirtshals (L4/641) Skibsby-Højene IF(L2B/613) Schlie Arena
1 - 6
172870
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
FC Silkeborg (L3/627) Herning Fremad (L1/601) Buskelundskolen
0 - 10
172871
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Varde IF (L3/630) Spangsbjerg IF (L2A/Fyn) Sydbank Stadion
2 - 6
172873 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Løgum IF (L3/631) Haderslev FK (L1/602) Klosterhallen
1 - 5
172874 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hviding IF (L3/631) Esbjerg fB (L1/602) Egebæk/Hviding Akt.center
HHT

Hjemmehold taberdømt

172875 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hørning IF (L4/646) FC Skanderborg (L2A/Fyn) Højbo Stadion
1 - 3
172877 2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Stavtrup/Viby IF (L4/646) HEI (L3/625) Viby Idrætspark - kunstgræs
0 - 6
172879
2 to
17-09 2020
Kl. 18:00
TRIF (L3/625) Grenaa IF (L2B/614) Rønde Stadion
3 - 0
172868
2 to
17-09 2020
Kl. 18:30
Skjern GF (L3/630) Ringkøbing IF (L2A/611) Skjern Idrætspark
1 - 7
172862 2 ma
21-09 2020
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (L3/621) Skagen IK (L2B/613) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
1 - 4
172887
2 on
23-09 2020
Kl. 17:00
VSK Aarhus (L2B/614) Horsens fS (L1/602) Vejlby/Risskov Centret
0 - 5
172881 2 on
23-09 2020
Kl. 17:30
Mariehøj Kammeraterne (L3/627) Silkeborg IF (L1/601) SKS Silkeborgs Anlæg
1 - 3
172872
2 on
23-09 2020
Kl. 18:00
Helle FC (L3/630) SGI/SSK (L2B/Fyn) Aarre Stadion
3 - 4
172867
2 to
24-09 2020
Kl. 18:00
Viborg Sdrm. IK (L3/623) Thisted FC (L2A/611) Liseborgcentret
2 - 7
172884 2 to
24-09 2020
Kl. 18:30
Lystrup IF/Virup IF (L2B/613) IF Lyseng (L2A/611) Lystrup Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

172864
2 ma
28-09 2020
Kl. 18:00
Team Østvendsyssel (L2B/613) Hjørring FK (L2A/611) Hjallerup Kunstgræsbane
0 - 7
242061 3 on
30-09 2020
Kl. 17:30
FC Skanderborg (L2A/Fyn) Horsens fS (L1/602) team.blue arena
1 - 3
241982
3 on
30-09 2020
Kl. 18:45
Aalborg KFUM (L2B/613) Hobro IK (L1/601) Aal. KFUM Kunstgræs
3 - 4
242235
3 to
01-10 2020
Kl. 17:30
F.C.Fredericia (L3/629) Vejle B (L1/602) KFUM Parken
0 - 4
242236
3 to
01-10 2020
Kl. 17:30
Horsens Nord (L3/628) Hedensted IF (L2B/Fyn) Trailergaarden-Gantrup Arena
1 - 4
242237
3 to
01-10 2020
Kl. 17:30
HEI (L3/625) IF Lyseng (L2A/611) Invita Arena, Skæring
4 - 6
241990
3 to
01-10 2020
Kl. 17:30
RK07 (L2B/613) Randers Freja (L1/601) RMS Park Romalt
3 - 1
241985
3 to
01-10 2020
Kl. 17:45
Aabenraa BK (L2B/Fyn) Kolding IF (L2A/Fyn) Aabenraa Stadion
1 - 4
241992 3 to
01-10 2020
Kl. 18:00
TRIF (L3/625) VRI (L2A/Fyn) TRIF Kunstgræsbane
0 - 1
241988
3 ti
06-10 2020
Kl. 18:00
Ikast FC (L2A/611) Silkeborg IF (L1/601) Ikast FC Stadion Allé
1 - 8
241989 3 on
07-10 2020
Kl. 17:30
AGF (L1/602) Herning Fremad (L1/601) AGF's anlæg - Fredensvang
3 - 2
241984 3 on
07-10 2020
Kl. 19:15
FC Sønderborg (L2A/Fyn) Haderslev FK (L1/602) Sønderborg Stadion
2 - 3
241987
3
18-10 2020
Kl. 16:00
Thisted FC (L2A/611) FK Viborg (L1/601) Lerpytter Anlæg
1 - 2
241986
3 ma
19-10 2020
Kl. 18:30
SGI/SSK (L2B/Fyn) Ringkøbing IF (L2A/611) Guldager IC Kunstgræsbane
0 - 5
241981
3 ti
20-10 2020
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF(L2B/613) AaB (L1/601) Højene Hallen
0 - 9
241983
3 on
21-10 2020
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (L2A/Fyn) Esbjerg fB (L1/602) Guldager Idrætscenter
0 - 3
241980 3 ti
03-11 2020
Kl. 18:30
Skagen IK (L2B/613) Hjørring FK (L2A/611) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 6
466669 4 on
18-11 2020
Kl. 18:30
Silkeborg IF (L1/601) FK Viborg (L1/601) Søholt Idrætsanlæg
7 - 1
466671
4
28-11 2020
Kl. 10:00
Kolding IF (L2A/Fyn) Haderslev FK (L1/602) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
1 - 5
466672 4
29-11 2020
Kl. 14:00
VRI (L2A/Fyn) AGF (L1/602) NES Park
1 - 3
466668
4
29-11 2020
Kl. 14:00
RK07 (L2B/613) Hobro IK (L1/601) Aktivitetscenter Tirsdalen (Kunstgræs)
9 - 7
466673 4
05-12 2020
Kl. 12:00
IF Lyseng (L2A/611) Vejle B (L1/602) Lyseng Kunstgræs
466674 4 ti
08-12 2020
Kl. 18:30
Hedensted IF (L2B/Fyn) Horsens fS (L1/602) CASA Arena Horsens
466667 4
20-02 2021
Kl. 11:30
Hjørring FK (L2A/611) AaB (L1/601) Hjørring Kunstgræsbane
466670 4
20-03 2021
Kl. 11:00
Ringkøbing IF (L2A/611) Esbjerg fB (L1/602) Ringkøbing Kunstgræsbane
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Læs mere om pokalturneringen her

Log ind