MENU

U16 Drenge/11 (2005) - DBU Jylland Pokal //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
914447 1 ma
31-08 2020
Kl. 18:30
Hedensted IF (L4/479) Bjert IF (L3/466) Hedensted Stadion
9 - 1
914434 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Strandby-Elling-Nielstrup IF (L5/482) Team THH (L3/461) Nordjyske Bank Arena Strandby
HHT

Hjemmehold taberdømt

914436 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
LKB/Gistrup (L3/462) Storvorde/Sejlflod B (L3/462) Gistrup Idrætscenter
6 - 0
914437 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
BMK (L5/484) Kjellerup IF (L3/463) Klejtrup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

914439 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Herning Fremad (L2/456) Skjern GF (L3/463) Herning Fremads Anlæg
ANN
914440
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
KLG (L4/475) Ikast FC (L3/463) Alpi Hallerne (Lind)
2 - 3
914441 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L4/478) FC Djursland (L3/464) Vejlby/Risskov Centret
10 - 11
914442
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Galten FS (L3/464) HEI (L3/464) Jutlander Bank Park
0 - 1
914443 1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
F.C. Fredericia (L4/480) FC Kolding Nord (L3/466) Madsby Enge
12 - 1
914444
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Kolt/Hasselager IF (L5/491) Odder IGF (L4/478) Hasselager Hallen
5 - 1
914445
1 on
02-09 2020
Kl. 18:30
FC Skanderborg (L5/491) Skødstrup SF (L3/464) Vestergadeanlægget
4 - 0
914435
1 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Rebild Syd (L4/474) B52/Aalborg (L3/462) Haverslev Stadion
2 - 3
914448
1 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Horsens fS (L4/478) Silkeborg IF (L3/463) Jacobsen Plus - Kunst Arena 2
7 - 0
914438
1 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
Vildbjerg SF (L5/487) Mejdal-Halgård Fodbold (L4/475) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
4 - 0
172321
2 ti
22-09 2020
Kl. 18:00
FC Skanderborg (L5/491) HEI (L3/464) team.blue arena
2 - 3
172271
2 on
23-09 2020
Kl. 17:30
Team THH (L3/461) Skibsby-Højene IF (L2/455) Schlie Arena
1 - 4
172272
2 on
23-09 2020
Kl. 18:00
LKB/Gistrup (L3/462) JIF/SIV (L2/455) Gistrup Idrætscenter
3 - 0
172275
2 on
23-09 2020
Kl. 18:00
Horsens fS (L4/478) AGF, Aarhus (L2/456) CASA Arena Horsens
2 - 0
172319 2 on
23-09 2020
Kl. 18:00
Kjellerup IF (L3/463) Hornbæk SF (L2/455) Kjellerup Kunstgræsbane
0 - 14
172322
2 to
24-09 2020
Kl. 18:00
FC Djursland (L3/464) HOG Hinnerup (L2/455) HSM Arena Grenå
0 - 2
172274
2 ti
29-09 2020
Kl. 18:30
Ikast FC (L3/463) Herning Fremad (L2/456) Ikast FC Stadion Allé
1 - 3
172320
2 ti
29-09 2020
Kl. 19:00
F.C. Fredericia (L4/480) Kolding B (L2/456) Fredericia fF Kunstgræs
0 - 4
172273
2 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Vildbjerg SF (L5/487) Skjern GF (L3/463) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2 - 5
412293
3 ma
19-10 2020
Kl. 18:30
Hornbæk SF (L2/455) Hobro IK (L1/451) Volkswagen Park Kunstgræs
3 - 4
412289
3 on
21-10 2020
Kl. 17:00
Skibsby-Højene IF (L2/455) Hjørring FK (L1/451) Højene Hallen
2 - 3
412294
3 on
21-10 2020
Kl. 17:00
Skjern GF (L3/463) Herning Fremad (L2/456) Skjern Idrætspark
1 - 2
412296
3 on
21-10 2020
Kl. 17:00
Kolt/Hasselager IF (L5/491) AGF/IF Lyseng (L1/452) Hasselager Hallen
0 - 9
412298
3 on
21-10 2020
Kl. 17:00
Horsens fS (L4/478) FC Horsens (L1/452) CASA Arena Horsens
3 - 4
412299 3 on
21-10 2020
Kl. 17:00
Kolding B (L2/456) Kolding IF (L1/452) Mosevej Sportsplads
UHT

Udehold taberdømt

412290
3 on
21-10 2020
Kl. 18:30
AaB (L1/451) B52/Aalborg (L3/462) AaB's Anlæg
1 - 2
412292 3 on
21-10 2020
Kl. 19:00
Randers Freja (L2/455) Mariager IK (L1/451) Randers Stadion, kunstgræs
6 - 5
412291
3 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
LKB/Gistrup (L3/462) Aalborg KFUM (L1/451) Gistrup kunstgræsanlæg
0 - 6
412297 3 fr
23-10 2020
Kl. 19:00
Hedensted IF (L4/479) Vejle B (L1/452) Hedensted Stadion Kunstgræs
0 - 7
412295
3 to
29-10 2020
Kl. 19:00
HEI (L3/464) HOG Hinnerup (L2/455) Invita Park Kunstgræs, Skæring
9 - 8
779510 4
22-11 2020
Kl. 14:00
HEI (L3/464) Hobro IK (L1/451) Invita Arena, Skæring
UDS
779512
4
22-11 2020
Kl. 14:00
Herning Fremad (L2/456) AGF/IF Lyseng (L1/452) Herning Fremads Anlæg
1 - 3
779509
4
28-11 2020
Kl. 12:00
Randers Freja (L2/455) Aalborg KFUM (L1/451) Randers Stadion, kunstgræs
3 - 2
779513 4
20-02 2021
Kl. 12:00
Kolding B (L2/456) Esbjerg fB (L1/452) Mosevej Kunstgræsbane
779508 4
06-03 2021
Kl. 10:30
B52/Aalborg (L3/462) Hjørring FK (L1/451) Storvorde Sejlflod Kunstgræsbane
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

2 oversidder i 4. runde:FC Horsens (L1/452), Vejle B (L1/452)

Log ind