MENU

U19 Drenge/11 (2002-03) - DBU Jylland Pokal (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
913724
1 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Starup UIF (H) (L3/334) Aabenraa BK (L2/319) Staruphallen
3 - 6
913728
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
NUGF/Foulum (L2/313) Vorup FB (L2/313) Metropol Park
4 - 0
913721
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Højslev Station IF (L3/324) Skive IK (L2/312) Højslev Stadion
0 - 1
913722
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Snejbjerg SG&I (L3/328) EIF/NSG (L3/330) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
6 - 2
913723
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Grindsted GIF (L3/333) Varde IF (L2/318) Grindsted Stadion
3 - 9
913725
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Stilling IF (L3/331) Stensballe IK (L2/316) Stilling Stadion
5 - 2
913726
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Vinding SF (L4/369) Kolding B (L2/318) Vinding Stadion
4 - 3
913729 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
AIF/ NBK (L2/314) Hornbæk SF (L2/314) Nørager Stadion
UHT

Udehold taberdømt

913730
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
HEI (L2/315) FC Djursland (L2/314) Invita Arena, Skæring
9 - 10
913719
1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Nibe B (L3/323) Aalborg KFUM (L2/311) Nibe B Kunstgræs
1 - 0
913720 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF (L2/311) TSV (L2/311) Højene Hallen
UHT

Udehold taberdømt

913727
1 on
09-09 2020
Kl. 18:30
F.C. Fredericia (L2/318) Bredballe IF (L2/317) Fredericia fF Kunstgræs
0 - 4
198277
2 ti
22-09 2020
Kl. 17:30
Varde IF (L2/318) Hjerting IF (L1/302) Sydbank Stadion
2 - 3
198291
2 ma
28-09 2020
Kl. 18:30
Snejbjerg SG&I (L3/328) AIF/ NBK (L2/314) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
3 - 4
198275
2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Skibsby-Højene IF (L2/311) Jammerbugt FC (L1/301) Højene Hallen
0 - 9
198276
2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Skive IK (L2/312) Thisted FC (L1/301) Egeris Idrætsanlæg
0 - 3
198278
2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Stilling IF (L3/331) FC Skanderborg (L1/302) Stilling Stadion
1 - 0
198279 2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Odder IGF (L1/302) AGF/IF Lyseng (L1/301) Spektrum Odder
0 - 2
198280
2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Kjellerup IF (L2/313) Herning Fremad (L1/302) Kjellerup Kunstgræsbane
0 - 1
198281 2 ti
29-09 2020
Kl. 17:30
Bredballe IF (L2/317) Tønder SF (L2/319) BAUHAUS Park - Hældager
UHT

Udehold taberdømt

198290
2 ti
29-09 2020
Kl. 18:30
Nibe B (L3/323) VSK Aarhus (L1/301) Nibe B Kunstgræs
1 - 2
198289
2 ti
29-09 2020
Kl. 19:00
Vinding SF (L4/369) Aabenraa BK (L2/319) Vinding Kunstgræsbane
1 - 3
198292
2 ti
20-10 2020
Kl. 18:30
FC Djursland (L2/314) NUGF/Foulum (L2/313) Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
6 - 0
616154
3 to
22-10 2020
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L1/301) FC Midtjylland (Liga) Vejlby/Risskov Centret
2 - 1
616152 3 ti
27-10 2020
Kl. 19:00
AIF/ NBK (L2/314) AGF (Liga) Vivild Kunstgræsbane
0 - 3
616148 3 ti
27-10 2020
Kl. 19:00
Aabenraa BK (L2/319) SønderjyskE (Liga) Aabenraa Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

616153 3 on
28-10 2020
Kl. 18:45
Bredballe IF (L2/317) AGF/IF Lyseng (L1/301) Bredballe Kunstgræsbane
9 - 10
616150
3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
Herning Fremad (L1/302) Silkeborg (Liga) Herning Fremad's Kunstgræsbane 1
HHT

Hjemmehold taberdømt

616145
3 ti
03-11 2020
Kl. 17:30
FC Djursland (L2/314) Hobro IK (Div.) HSM Arena Grenå
0 - 3
616151
3
14-11 2020
Kl. 16:00
Stilling IF (L3/331) AC Horsens (Liga) Fælleden kunstgræsbane
1 - 8
616147
3 ma
30-11 2020
Kl. 19:30
Kolding IF (Div.) Vejle (Liga) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
7 - 5
616149 3
05-12 2020
Kl. 13:00
Hjerting IF (L1/302) Esbjerg (Liga) BDO Arena Hjertinghus
0 - 6
533965 4 ti
13-04 2021
Kl. 19:30
AGF/IF Lyseng (L1/301) Silkeborg (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
0 - 1
534137
4 ti
20-04 2021
Kl. 19:00
Aabenraa BK (L2/319) Kolding IF (Div.) Aabenraa Kunstgræsbane
0 - 2
533964
4 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Jammerbugt FC (L1/301) Hobro IK (Div.) Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
2 - 3
616146
3 on
28-04 2021
Kl. 18:15
Thisted FC (L1/301) Viborg FF (Div.) Lerpytter Anlæg
2 - 5
841286
5 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L1/301) Silkeborg (Liga) Vejlby/Risskov Centret
2 - 0
841287
5 ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Hobro IK (Div.) AC Horsens (Liga) DS Arena - Græsbane
0 - 2
841288 5 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Kolding IF (Div.) Esbjerg (Liga) Metropolis Arena (kunst)
0 - 3
148378
6 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
VSK Aarhus (L1/301) AC Horsens (Liga) Vejlby/Risskov Centret
3 - 4
534136 4 ti
25-05 2021
Kl. 18:00
Viborg FF (Div.) AGF (Liga) AGF's anlæg - Fredensvang
1 - 2
148379 6 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Esbjerg (Liga) AGF (Liga) Esbjerg Kunstgræsbane (Bane 5)
4 - 0
664990
7 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
AC Horsens (Liga) Esbjerg (Liga) JYSK Park (kunstgræs)
7 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Læs mere om pokalturneringen her

Log ind