MENU

U13 Drenge Liga 3 (2007) 8M - efterår 2019, Pulje 755 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
546006
17-08 2019
Kl. 11:00
SGI/SSK Ribe BK Guldager Idrætscenter
5 - 2
546007
17-08 2019
Kl. 16:00
Varde IF Jerne IF Sydbank Stadion
4 - 3
546005
18-08 2019
Kl. 16:30
Fanø B Bramming/Tjæreborg Nordby Stadion
14 - 0
546009
25-08 2019
Kl. 11:00
Ribe BK Jerne IF Ribe Fritidscenter
4 - 1
546010
25-08 2019
Kl. 16:30
Fanø B Varde IF Nordby Stadion
1 - 2
546008
ti
27-08 2019
Kl. 18:00
Bramming/Tjæreborg SGI/SSK Skjern Bank Arena, Bramming
2 - 6
546011
31-08 2019
Kl. 10:00
Bramming/Tjæreborg Ribe BK Skjern Bank Arena, Bramming
5 - 4
546012
01-09 2019
Kl. 11:00
SGI/SSK Varde IF Guldager Idrætscenter
3 - 1
546013
ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Jerne IF Fanø B Veldtofte Idrætspark
2 - 12
546015
to
05-09 2019
Kl. 18:30
SGI/SSK Jerne IF Guldager Idrætscenter
4 - 0
546014
07-09 2019
Kl. 10:00
Varde IF Bramming/Tjæreborg Sydbank Stadion
8 - 1
546016
08-09 2019
Kl. 11:00
Ribe BK Fanø B Ribe Fritidscenter
2 - 2
546017 to
12-09 2019
Kl. 18:30
Jerne IF Bramming/Tjæreborg Jerne Stadion
1 - 6
546018
14-09 2019
Kl. 10:00
Fanø B SGI/SSK Nordby Stadion
8 - 2
546019
15-09 2019
Kl. 11:00
Varde IF Ribe BK Sydbank Stadion
6 - 1
546020 on
18-09 2019
Kl. 17:30
Bramming/Tjæreborg Fanø B Skjern Bank Arena, Bramming
2 - 5
546022 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Jerne IF Varde IF Jerne Stadion
1 - 4
546021
22-09 2019
Kl. 11:00
Ribe BK SGI/SSK Ribe Fritidscenter
4 - 0
546024
28-09 2019
Kl. 12:00
Jerne IF Ribe BK Jerne Stadion
3 - 9
546023
29-09 2019
Kl. 11:00
SGI/SSK Bramming/Tjæreborg Guldager Idrætscenter
5 - 3
546025 on
02-10 2019
Kl. 17:45
Varde IF Fanø B Sydbank Stadion
5 - 2
546028
05-10 2019
Kl. 10:00
Fanø B Jerne IF Nordby Stadion
11 - 0
546026
06-10 2019
Kl. 11:00
Ribe BK Bramming/Tjæreborg Ribe Fritidscenter
4 - 3
546027
06-10 2019
Kl. 11:30
Varde IF SGI/SSK Sydbank Stadion
3 - 7
546031 ti
08-10 2019
Kl. 17:15
Fanø B Ribe BK Nordby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

546029 to
10-10 2019
Kl. 17:15
Bramming/Tjæreborg Varde IF Skjern Bank Arena, Bramming
2 - 6
546030
12-10 2019
Kl. 12:00
Jerne IF SGI/SSK Jerne Stadion
2 - 8
546034 to
24-10 2019
Kl. 17:30
Ribe BK Varde IF Ribe Fritidscenter
3 - 4
546032
26-10 2019
Kl. 10:30
Bramming/Tjæreborg Jerne IF Tjæreborg IF's Anlæg
4 - 7
546033
27-10 2019
Kl. 10:00
SGI/SSK Fanø B Guldager IC Kunstgræsbane
2 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU". Kontakt din klub hvis du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.

Se hvordan rækken ombrydes fra efteråret 2019 til foråret 2020 her.

Du kan finde informationer om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.

I denne række spilles der med reglen "Ekstra spiller på banen".

 

Log ind