MENU

DBU Jylland Pokal U13 Drenge/8 (2007) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
637309
1 to
15-08 2019
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (L3/741) VUG (L2/721) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
7 - 3
637293 1 ma
19-08 2019
Kl. 18:00
Tarp B (L4/785) Hviding IF (L2/732) Bryndumvej Idrætshal
1 - 13
637295
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Jerne IF (L3/755) Varde IF (L2/731) Jerne Stadion
0 - 4
637306 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:15
Viborg FF (L4/775) Viborg Sdrm. IK (L2/724) Viborg FF´s anlæg
0 - 1
637294
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Ølgod IF (L3/752) Hammelev SUF (L2/732) Ølgod Idrætsanlæg
2 - 3
637296
1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Mariager IK (L4/778) RK07 (L2/724) Mariager Stadion
4 - 1
637291
1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Gesten IF (L4/784) Kolding B (L3/754) Gesten Fritidscenter
3 - 2
637292 1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Tønder SF (L3/756) Harreslev-K. UF (L2/732) Tønder Sport- og FritidsCenter
5 - 1
637305 1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
VSK Aarhus (L2/726) Mariehøj IF (L2/727) Vejlby/Risskov Centret
UHT

Udehold taberdømt

637308 1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Aalborg Freja (L3/742) MorsØ FC (L2/723) Frejaparken
5 - 2
637310 1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
IK Rosendal (L4/773) Vejgaard B (L2/722) Rosendal Stadion
UHT

Udehold taberdømt

637312
1 on
21-08 2019
Kl. 19:00
LKB/NFK (L3/742) Svenstrup-Godthåb IF (L2/722) Gistrup Idrætscenter
7 - 1
637298
1 on
21-08 2019
Kl. 19:10
Hørning IF (L3/751) Hedensted IF (L2/729) Højbo Stadion
3 - 5
637311 1
24-08 2019
Kl. 13:00
Brønderslev IF (L3/742) Jetsmark IF (L2/721) Arena Kop & Kande
2 - 5
637297
1 ti
27-08 2019
Kl. 18:00
FC Kolding Nord (L2/731) Vinding SF (L2/730) Alminde/Viuf Hallen (ude)
4 - 3
637307
1 to
05-09 2019
Kl. 19:00
Herning KFUM (L3/746) Skjern GF (L2/728) KFUM Idrætscenter
0 - 17
756500
2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
FC Skanderborg (L1B/714) HOG Hinnerup (L1B/713) Fælleden kunstgræsbane
4 - 1
756489
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
FC Salling (L1B/712) FK Viborg (L1A/701) Egeris Idrætsanlæg
1 - 6
756491 2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
IK Rosendal (L4/773) LKB/NFK (L3/742) Rosendal Stadion
0 - 10
756492 2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Aalborg Freja (L3/742) Aalborg KFUM (L1B/711) Frejaparken
1 - 6
756494
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Thisted FC (L1B/712) Herning Fremad (L1A/701) Lerpytter Anlæg
3 - 6
756495
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Ikast FC (L1B/712) Silkeborg IF (L1A/701) Ikast FC Stadion Allé
5 - 3
756496
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L2/726) IF Lyseng (L1B/714) Vejlby/Risskov Centret
6 - 2
756497
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Hedensted IF (L2/729) FC Fredericia (L1B/715) Hedensted Stadion
0 - 1
756498 2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
HEI (L1B/713) AGF (L1A/701) Invita Arena, Skæring
0 - 6
756472 2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Tønder SF (L3/756) FC Sønderborg (L1B/716) Tønder Sport- og FritidsCenter
0 - 12
756473 2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
SGI/SSK (L1B/715) Esbjerg fB (L1A/701) Guldager IC Kunstgræsbane
0 - 8
756474
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Gesten IF (L4/784) Grindsted GIF (L1B/714) Gesten Fritidscenter
4 - 6
756488
2 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Skjern GF (L2/728) Ringkøbing IF (L1B/712) Skjern Idrætspark
0 - 3
756486
2 to
12-09 2019
Kl. 18:00
Hviding IF (L2/732) Varde IF (L2/731) Egebæk/Hviding Akt.center
1 - 4
756499 2 to
12-09 2019
Kl. 18:30
TMG (L1B/714) Horsens fS (L1A/701) Mårslet Stadion
2 - 1
756470 2 ma
16-09 2019
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (L3/741) Jetsmark IF (L2/721) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
8 - 1
756490
2 ma
16-09 2019
Kl. 18:30
Mariager IK (L4/778) Randers Freja (L1A/701) Mariager Stadion
0 - 7
756487
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Aabenraa BK (L1B/716) Vejle B (L1A/701) Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 6
756493
2 to
19-09 2019
Kl. 18:30
BIF/HI (L1B/711) AaB (L1A/701) Hjørring IF's Anlæg
0 - 9
242986
3 ti
01-10 2019
Kl. 17:30
Aalborg KFUM (L1B/711) AaB (L1A/701) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
1 - 2
756471
2 on
02-10 2019
Kl. 18:00
FC Kolding Nord (L2/731) Kolding IF (L1B/716) Alminde/Viuf Hallen (ude)
1 - 4
756485 2 to
10-10 2019
Kl. 18:00
Hammelev SUF (L2/732) Haderslev FK (L1A/701) Hammelev Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

243000
3 to
24-10 2019
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L2/726) AGF (L1A/701) VSK Aarhus
2 - 9
242985 3 ma
28-10 2019
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (L3/741) Skibsby-Højene IF (L1B/711) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
5 - 4
242987
3
03-11 2019
Kl. 14:00
LKB/NFK (L3/742) Randers Freja (L1A/701) Gistrup Idrætscenter
1 - 6
242990
3 to
14-11 2019
Kl. 18:00
Grindsted GIF (L1B/714) Ringkøbing IF (L1B/712) Grindsted Kunstgræs
0 - 5
243001
3
24-11 2019
Kl. 14:00
Kolding IF (L1B/716) TMG (L1B/714) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
6 - 4
242998
3
24-11 2019
Kl. 14:00
FC Fredericia (L1B/715) Vejle B (L1A/701) KFUM Parken
3 - 4
242999 3
24-11 2019
Kl. 14:00
Varde IF (L2/731) Esbjerg fB (L1A/701) Sydbank Stadion, Kunstgræs
UDS
242988
3
24-11 2019
Kl. 14:00
FS Holstebro (L1B/712) FK Viborg (L1A/701) Idrætscenter Vest
1 - 4
242989 3
24-11 2019
Kl. 14:00
Ikast FC (L1B/712) Herning Fremad (L1A/701) Ikast FC Stadion Allé
0 - 7
242984 3 on
27-11 2019
Kl. 19:00
FC Sønderborg (L1B/716) Haderslev FK (L1A/701) Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
2 - 5
242991
3
01-12 2019
Kl. 13:00
Viborg Sdrm. IK (L2/724) FC Skanderborg (L1B/714) Kunstgræs Liseborg
4 - 2
334677 4 on
26-02 2020
Kl. 19:00
Ringkøbing IF (L1B/712) Haderslev FK (L1A/701) Ringkøbing Kunstgræsbane
328367 4
07-03 2020
Kl. 10:30
AaB (L1A/701) AGF (L1A/701) AaB's Anlæg
328369 4
08-03 2020
Kl. 14:00
IF Skjold Sæby (L3/741) Viborg Sdrm. IK (L2/724) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
332902 4
08-03 2020
Kl. 14:00
Herning Fremad (L1A/701) Vejle B (L1A/701) Herning Fremads Anlæg
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Der skal udfyldes elektronisk holdkort i denne række via DBU's Fodbold APP eller på www.dbujylland.dk - "Mit DBU". Kontakt din klub hvis du ikke har fået tildelt brugernavn og adgangskode.
4 oversiddere i 4. runde: FK Viborg (L1A/701), Randers Freja (L1A/701), Kolding IF (L1B/716) og vinder af kamp 242999 Varde IF (L2/731) - Esbjerg fB (L1A/701)

Log ind