MENU

DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2005) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
628952
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
TSV (L3/521) Jetsmark IF (L3/522) Sulsted Stadion
4 - 6
628954
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Brønderslev IF (L3/521) B52/Aalborg (L3/522) Arena Kop & Kande
6 - 0
628966
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Hadsund B (L4/532) SMIFF (L3/525) Hadsund Stadion
1 - 4
628968
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B (L4/532) Svenstrup-Godthåb IF (L4/533) Storvorde Sejlflod Stadion
0 - 5
628970 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Mejdal-Halgård Fodbold (L5/557) Skjern GF (L3/524) Mejdal Hallen
0 - 11
628972 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Bjert IF (L4/540) FC Kolding Nord (L3/528) Sdr. Bjert Stadion
2 - 5
628973
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Auning IF (L5/559) Kolt/Hasselager IF (L4/538) Auning Stadion
2 - 5
628974
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Lindved GF (L4/540) Kolding B (L3/528) Lindved Stadion
0 - 6
628975 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Hover IF (L5/564) Gauerslund IF (L3/528) Hover Stadion
1 - 7
628977
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Hjerting IF (L5/565) Hviding IF (L4/541) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole
1 - 6
628978
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Gesten IF (L5/566) AabK/TIF (L3/529) Gesten Fritidscenter
0 - 7
628976 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:10
Todbjerg/Mejlby IF (L5/559) BMI/TMG (L4/539) Hårup Skole
1 - 5
628969
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
MorsØ FC (L4/534) FC Salling (L3/523) Morsø Multipark
1 - 2
628967 1 ma
02-09 2019
Kl. 18:30
LKB/Gistrup (L4/532) Aars IK (L4/533) Gistrup Idrætscenter
6 - 7
628971
1 ti
03-09 2019
Kl. 19:00
Ikast FC (L3/524) Viborg FF (L3/523) Ikast FC Stadion Allé
3 - 1
628953 1 on
04-09 2019
Kl. 18:30
VUGH (L5/553) Skibsby-Højene IF (L3/521) Vester Hassing Stadion
0 - 16
628950
1 ti
10-09 2019
Kl. 18:30
Tornby IF (L5/551) IF Skjold Sæby (L3/521) Tornby Stadion
1 - 2
145668
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:15
Svenstrup-Godthåb IF (L4/533) Jetsmark IF (L3/522) Svenstrup Stadion
3 - 2
145694 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:15
Mariager IK (L2/515) Silkeborg IF (Liga) Mariager Stadion
3 - 1
145692 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
BMI/TMG (L4/539) FC Skanderborg (L2/Fyn) Mårslet Stadion
0 - 7
145677 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Kolt/Hasselager IF (L4/538) VSK Aarhus (L2/515) Hasselager Hallen
0 - 6
145679
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
FC Kolding Nord (L3/528) Vinding SF (L2/Fyn) Lyshøjskolen
3 - 7
145680
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Gauerslund IF (L3/528) Vejle B (Liga) Danbolig Arena Gauerslund
0 - 5
145672 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Hviding IF (L4/541) Varde IF (L2/Fyn) Egebæk/Hviding Akt.center
HHT

Hjemmehold taberdømt

145674
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
FC Salling (L3/523) Thisted FC (L2/513) Egeris Idrætsanlæg
0 - 4
143176
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Sæby (L3/521) Hjørring IF (L2/514) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
1 - 2
143178
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Aars IK (L4/533) Aalborg Freja (L2/514) Sondrup Park (Aars)
5 - 6
145675
2 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Ikast FC (L3/524) FS Holstebro (L2/Fyn) Ikast FC Stadion Allé
4 - 3
143179 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Aalborg KFUM (L2/514) AaB (Liga) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
0 - 2
145669
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Tønder/Højer/Bredebro (L3/529) FC Sønderborg (L2/513) Tønder Kunstgræs
0 - 8
145693
2 ti
24-09 2019
Kl. 17:30
HOG Hinnerup (L2/515) AGF (Liga) E. Trasborg Park
2 - 5
145671
2 ti
24-09 2019
Kl. 18:00
SGI/SSK (L2/Fyn) Esbjerg fB (Liga) Guldager Idrætscenter
2 - 3
145691
2 on
25-09 2019
Kl. 17:45
Kolding B (L3/528) Kolding IF (L2/513) Mosevej Sportsplads
1 - 2
143177
2 on
25-09 2019
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF (L3/521) Aabybro IF (L2/514) Højene Hallen
0 - 8
145696
2 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Hedensted IF (L2/Fyn) IF Lyseng (L2/515) Hedensted Stadion Kunstgræs
0 - 3
145673 2 to
26-09 2019
Kl. 18:30
Skjern GF (L3/524) Ringkøbing IF (L2/513) Skjern Kunstgræsbane
4 - 2
145676 2 ma
30-09 2019
Kl. 19:15
FK Viborg (L2/513) FC Midtjylland (Liga) Viborg FF´s anlæg
4 - 5
145678 2 ti
08-10 2019
Kl. 17:30
SMIFF (L3/525) Randers Freja (Liga) Albæk Stadion
0 - 10
145670 2 ti
08-10 2019
Kl. 19:00
AabK/TIF (L3/529) SønderjyskE (Liga) Aabenraa Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

145695
2 to
10-10 2019
Kl. 19:00
Horsens fS (L2/513) FC Fredericia (L2/Fyn) CASA Arena Horsens
5 - 7
705929 3 ti
22-10 2019
Kl. 17:00
VSK Aarhus (L2/515) AGF (Liga) Vejlby/Risskov Centret
0 - 1
705930
3 ti
22-10 2019
Kl. 17:00
Varde IF (L2/Fyn) Esbjerg fB (Liga) Sydbank Stadion
2 - 0
705931
3 ti
22-10 2019
Kl. 17:00
Brønderslev IF (L3/521) Hjørring IF (L2/514) Arena Kop & Kande
1 - 3
705933
3 ti
22-10 2019
Kl. 17:00
IF Lyseng (L2/515) FC Skanderborg (L2/Fyn) Lyseng Idrætspark
2 - 1
705934 3 ti
22-10 2019
Kl. 17:00
Aalborg Freja (L2/514) AaB (Liga) Frejaparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

705926
3 ti
29-10 2019
Kl. 18:30
Thisted FC (L2/513) Aabybro IF (L2/514) Thisted Kunstgræsbane
2 - 1
705927
3 to
31-10 2019
Kl. 18:30
Vinding SF (L2/Fyn) FC Fredericia (L2/Fyn) Vinding Kunstgræsbane
1 - 2
705925 3 ti
05-11 2019
Kl. 17:00
Ikast FC (L3/524) FC Midtjylland (Liga) Ikast FC Stadion Allé
1 - 7
705928
3 fr
15-11 2019
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L4/533) Mariager IK (L2/515) Kunstgræsbane Svenstrup J
0 - 6
705932
3 ti
26-11 2019
Kl. 18:30
Kolding IF (L2/513) Vejle B (Liga) Egtved Kunstgræs
1 - 5
754202
4 on
04-12 2019
Kl. 18:30
FC Sønderborg (L2/513) SønderjyskE (Liga) Linak Arena Kunstgræsbane
1 - 2
754203 4
08-12 2019
Kl. 14:00
Skjern GF (L3/524) Varde IF (L2/Fyn) Skjern Kunstgræsbane
754200 4
08-12 2019
Kl. 14:00
Hjørring IF (L2/514) AaB (Liga) Hjørring Kunstgræsbane
UDS
754205 4
08-12 2019
Kl. 15:00
IF Lyseng (L2/515) Randers Freja (Liga) Lyseng Kunstgræs
754204 4 on
11-12 2019
Kl. 18:00
Mariager IK (L2/515) AGF (Liga) Hadsund Kunstgræsbane
754201 4 on
29-01 2020
Kl. 19:15
FC Fredericia (L2/Fyn) Vejle B (Liga) Fredericia fF Kunstgræs
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

2 oversidder i 4. runde:
Thisted FC (L2/513), FC Midtjylland Liga

Log ind