MENU

DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (2001-02) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
624714
1 ma
19-08 2019
Kl. 20:00
VRI (L2/314) Vorup FB (L2/313) NES Park - Kunstgræsbanen
1 - 4
620662 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Aalborg Freja (L3/321) Aalborg KFUM (L2/311) Frejaparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

620663 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (L3/321) Brønderslev IF (L2/311) Højene Hallen
1 - 3
624708
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B (L3/323) Vejgaard B (L2/311) Storvorde Sejlflod Stadion
2 - 4
624709
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
MorsØ FC (C) Skive IK (L2/311) Morsø Multipark
1 - 5
624710
1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (L3/325) SUB 88 (L3/322) Bjerringbro Idrætspark
1 - 3
624711 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (L3/326) Silkeborg KFUM (L2/315) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
7 - 6
624712 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Aabenraa BK (L2/317) FC Kolding Nord (L2/316) Aabenraa Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

624713 1 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
FC Silkeborg (L3/325) Vinding SF (L2/316) Buskelundskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

741552
2 ti
10-09 2019
Kl. 19:15
Varde IF (L2/317) Spangsbjerg IF (L1/302) Sydbank Stadion
1 - 3
741553
2 to
12-09 2019
Kl. 18:15
Hedensted/Engum (L2/316) Viby IF (L1/302) Hedensted Stadion
1 - 3
741548 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:15
Spjald IF (L3/326) Ringkøbing IF (L1/301) Spjald Stadion
1 - 15
741551
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:15
FC Kolding Nord (L2/316) FC Fredericia (L1/303) Bramdrupdam Hallerne
0 - 6
741545 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:15
Brønderslev IF (L2/311) Jammerbugt FC (L1/301) Arena Kop & Kande
1 - 5
741557
2 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Vorup FB (L2/313) FC Djursland (L1/303) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj
1 - 4
741568
2 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Vinding SF (L2/316) FC Skanderborg (L1/303) Vinding Kunstgræsbane
2 - 1
741550 2 on
18-09 2019
Kl. 18:00
Snejbjerg SG&I (L3/326) Herning Fremad (L1/302) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
5 - 3
683921
3 ti
01-10 2019
Kl. 17:15
Spangsbjerg IF (L1/302) Esbjerg (Liga) Guldager Idrætscenter
5 - 3
681102
3 ti
08-10 2019
Kl. 17:00
SUB 88 (L3/322) Viborg FF (Div.) Skals Stadion
0 - 16
741547 2 ti
08-10 2019
Kl. 19:30
Skive IK (L2/311) FS Holstebro (L1/301) Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
5 - 1
741546 2 to
10-10 2019
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (L2/311) Thisted (L1/301) Aal. KFUM Kunstgræs
1 - 2
683715
3 ti
22-10 2019
Kl. 18:00
Vinding SF (L2/316) Vejle (Liga) Vinding Kunstgræsbane
2 - 4
682312
3 ti
22-10 2019
Kl. 19:45
FC Djursland (L1/303) Silkeborg (Liga) Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
0 - 4
681496
3 on
23-10 2019
Kl. 19:30
Snejbjerg SG&I (L3/326) AGF/Lyseng (L1/302) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
1 - 4
682714
3 on
23-10 2019
Kl. 19:30
FC Fredericia (L1/303) AC Horsens (Div.) Fredericia fF Kunstgræs
1 - 5
681101 3 to
24-10 2019
Kl. 20:00
Vejgaard B (L2/311) Jammerbugt FC (L1/301) AaB Kunstgræsbane
1 - 2
682713 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Skive IK (L2/311) FC Midtjylland (Liga) Egeris Kunstgræsbane (Bane 7)
2 - 0
681107
3 ti
12-11 2019
Kl. 19:00
Kolding IF (Div.) SønderjyskE (Liga) Egtved Kunstgræs
0 - 6
736005 4 on
11-03 2020
Kl. 19:00
Skive IK (L2/311) Ringkøbing IF (L1/301) Egeris Kunstgræsbane (Bane 8)
736011 4 on
18-03 2020
Kl. 18:30
Viby IF (L1/302) SønderjyskE (Liga) Viby Idrætspark - kunstgræs
736008 4 on
08-04 2020
Kl. 18:30
Thisted (L1/301) Viborg FF (Div.) Lerpytter Anlæg
736010 4 ma
13-04 2020
Kl. 15:00
AGF/Lyseng (L1/302) AC Horsens (Div.) Lyseng Idrætspark
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999

4 oversiddere i 4. runde:

Jammerbugt FC (L1/301), Silkeborg (Liga), Vejle (Liga), Spangsbjerg IF (L1/302)

Log ind