Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09. aug 2019
19:00
Tranum GF
1
Fjerritslev IF
2
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2019
13:30
Aabybro IF (1)
4
Trekroner IF 98
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2019
14:00
Nørresundby FB
1
Ørebro B
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. aug 2019
19:00
Gjøl B
0
Moseby B
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2019
18:00
Moseby B
1
Aabybro IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2019
19:00
Trekroner IF 98
4
Nørresundby FB
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. aug 2019
19:00
Ørebro B
1
Tranum GF
1
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2019
14:00
Fjerritslev IF
5
Gjøl B
0
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2019
19:00
Tranum GF
0
Trekroner IF 98
0
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2019
18:30
Nørresundby FB
0
Moseby B
4
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2019
18:00
Moseby B
2
Tranum GF
5
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2019
19:00
Ørebro B
1
Gjøl B
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2019
19:00
Aabybro IF (1)
7
Nørresundby FB
1
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
18:00
Fjerritslev IF
1
Moseby B
3
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2019
18:30
Tranum GF
0
Aabybro IF (1)
1
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2019
19:00
Ørebro B
0
Trekroner IF 98
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2019
18:30
Gjøl B
0
Aabybro IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2019
18:30
Fjerritslev IF
2
Ørebro B
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2019
18:30
Gjøl B
0
Trekroner IF 98
5
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2019
18:00
Moseby B
1
Ørebro B
2
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2019
18:30
Aabybro IF (1)
6
Fjerritslev IF
1
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2019
12:00
Nørresundby FB
2
Tranum GF
3
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2019
19:00
Nørresundby FB
2
Gjøl B
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
13:00
Trekroner IF 98
4
Moseby B
1
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
13:30
Fjerritslev IF
Nørresundby FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2019
14:00
Tranum GF
1
Gjøl B
3
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2019
18:00
Ørebro B
0
Aabybro IF (1)
0
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:15
Trekroner IF 98
1
Fjerritslev IF
0
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2019
18:00
Moseby B
3
Gjøl B
3
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2019
18:00
Fjerritslev IF
0
Tranum GF
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
13:00
Trekroner IF 98
0
Aabybro IF (1)
0
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2019
14:00
Ørebro B
Nørresundby FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2019
17:30
Gjøl B
1
Fjerritslev IF
2
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2019
18:30
Nørresundby FB
0
Trekroner IF 98
4
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
13:30
Aabybro IF (1)
8
Moseby B
0
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2019
15:00
Tranum GF
2
Ørebro B
0
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2019
18:00
Moseby B
14
Nørresundby FB
2
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
13:00
Trekroner IF 98
1
Tranum GF
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
13:30
Aabybro IF (1)
7
Gjøl B
0
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2019
14:00
Ørebro B
1
Fjerritslev IF
4
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
12:00
Nørresundby FB
Aabybro IF (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
13:30
Fjerritslev IF
2
Trekroner IF 98
4
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
14:00
Gjøl B
3
Ørebro B
1
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2019
14:00
Tranum GF
2
Moseby B
0
|
|||||||||||||||||||
18. okt 2019
17:30
Moseby B
5
Fjerritslev IF
2
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:00
Trekroner IF 98
4
Ørebro B
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
13:30
Aabybro IF (1)
2
Tranum GF
0
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2019
14:00
Gjøl B
Nørresundby FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
13:00
Trekroner IF 98
3
Gjøl B
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
13:30
Fjerritslev IF
1
Aabybro IF (1)
2
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
14:00
Ørebro B
1
Moseby B
3
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2019
14:00
Tranum GF
Nørresundby FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
11:00
Fjerritslev IF
Nørresundby FB
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
14:00
Moseby B
1
Trekroner IF 98
5
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
14:00
Gjøl B
3
Tranum GF
2
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2019
15:30
Aabybro IF (1)
6
Ørebro B
0
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/