MENU

U8 Drenge C (11) 5M - Weekend/Forår 2019, Pulje 261 //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 04-05 2019
Spillested:
Aabybro Idrætscenter Viaduktvej 28B 9440 Aabybro
673755 Kl. 10:00 Aabybro IF Øster Han Herred
673756 Kl. 10:30 Øster Han Herred Birkelse IF
!
NB: Birkelse IF er taberdømt
673763 Kl. 11:00 Birkelse IF
!
NB: Birkelse IF er taberdømt
Aabybro IF
Arrangør:
lørdag den. 04-05 2019
Spillested:
Ørebro Stadion Ørebrovej 130 9690 Fjerritslev
673751 Kl. 10:00 Ørebro B Fjerritslev IF (2)
673752 Kl. 10:00 Jetsmark IF Fjerritslev IF (1)
673753 Kl. 10:30 Fjerritslev IF (1) Ørebro B
673754 Kl. 10:30 Fjerritslev IF (2) Jetsmark IF
Arrangør:
lørdag den. 11-05 2019
Spillested:
Birkelse Stadion Gl. Landevej 62B 9440 Aabybro
673764 Kl. 10:00 Aabybro IF Ørebro B
673765 Kl. 10:00 Birkelse IF Jetsmark IF
673766 Kl. 10:30 Ørebro B Birkelse IF
673767 Kl. 10:30 Jetsmark IF Aabybro IF
Arrangør:
lørdag den. 11-05 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
673768 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (1) Øster Han Herred
673769 Kl. 10:30 Øster Han Herred Fjerritslev IF (2)
673770 Kl. 11:00 Fjerritslev IF (2) Fjerritslev IF (1)
Arrangør:
lørdag den. 25-05 2019
Spillested:
Brovst IF´s Anlæg Bane 1 Damengvej 2 9460 Brovst
692373 Kl. 10:00 Øster Han Herred Ørebro B Bane 1
692374 Kl. 10:30 Ørebro B Jetsmark IF Bane 1
692375 Kl. 11:00 Jetsmark IF Øster Han Herred Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 25-05 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Bane 1 Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
692371 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (2) Birkelse IF Bane 1
692372 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (1) Aabybro IF Bane 1
673771 Kl. 10:30 Aabybro IF Fjerritslev IF (2) Bane 1
692370 Kl. 10:30 Birkelse IF Fjerritslev IF (1) Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 15-06 2019
Spillested:
Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) Bredgade 140 9490 Pandrup
692376 Kl. 10:00 Jetsmark IF Ørebro B
692377 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (1) Fjerritslev IF (2)
692378 Kl. 10:30 Ørebro B Fjerritslev IF (1)
692379 Kl. 10:30 Fjerritslev IF (2) Jetsmark IF
Arrangør:
søndag den. 16-06 2019
Spillested:
Aabybro Idrætscenter Viaduktvej 28B 9440 Aabybro
692380 Kl. 11:30 Aabybro IF Birkelse IF
692381 Kl. 12:00 Øster Han Herred Aabybro IF
692382 Kl. 12:30 Birkelse IF Øster Han Herred
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5
Fårup Cup/DBU 3-Bold Tour lørdag 22. juni


Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampen indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på 
www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind