MENU

U11 Drenge C Weekend (08) 8M - Forår 2019, Pulje 109 (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 27-04 2019
Spillested:
Brovst IF´s Anlæg Bane 1 Damengvej 2 9460 Brovst
651692 Kl. 10:00 Øster Han Herred VHG/GS Bane 1
651693 Kl. 10:00 Dronninglund IF Gjøl B Bane 1
651694 Kl. 10:40 Gjøl B Øster Han Herred Bane 1
651695 Kl. 10:40 VHG/GS Dronninglund IF Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 27-04 2019
Spillested:
Klokkerholm Stadion Bane 1 Hellevadvej 6 9320 Hjallerup
651696 Kl. 10:00 DHF&K (1) Fjerritslev IF (2) Bane 1
651697 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2) Øster Brønderslev IF Bane 1
651698 Kl. 11:20 Øster Brønderslev IF DHF&K (1) Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 04-05 2019
Spillested:
Dronninglund Ny Stadion Rørholtvej 18 9330 Dronninglund
651699 Kl. 10:00 DHF&K (1) Øster Han Herred
651700 Kl. 10:00 Øster Brønderslev IF Dronninglund IF
651701 Kl. 10:40 Øster Han Herred Øster Brønderslev IF
651702 Kl. 10:40 Dronninglund IF DHF&K (1)
Arrangør:
søndag den. 05-05 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Bane 1 Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
651703 Kl. 10:00 Gjøl B
!
NB: Gjøl B er taberdømt
Fjerritslev IF (2) Bane 1
651704 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2) VHG/GS
651705 Kl. 11:20 VHG/GS Gjøl B
!
NB: Gjøl B er taberdømt
Bane 1
lørdag den. 11-05 2019
Spillested:
Intersport Brønderslev Arena Elmevej 122 9700 Brønderslev
651706 Kl. 10:00 DHF&K (1) VHG/GS
651707 Kl. 10:00 Øster Brønderslev IF Gjøl B
651708 Kl. 10:40 VHG/GS Øster Brønderslev IF
651709 Kl. 10:40 Gjøl B DHF&K (1)
Arrangør:
søndag den. 12-05 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
651710 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (2) Øster Han Herred
651711 Kl. 10:40 Øster Han Herred Dronninglund IF
651712 Kl. 11:20 Dronninglund IF Fjerritslev IF (2)
Arrangør:
lørdag den. 25-05 2019
Spillested:
Klokkerholm Stadion Bane 1 Hellevadvej 6 9320 Hjallerup
651717 Kl. 10:00 DHF&K (1) Øster Brønderslev IF Bane 1
651718 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2)
!
NB: Fjerritslev IF (2) er taberdømt
DHF&K (1) Bane 1
651719 Kl. 11:20 Øster Brønderslev IF Fjerritslev IF (2)
!
NB: Fjerritslev IF (2) er taberdømt
Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 25-05 2019
Spillested:
Gjøl B`s Baner Bane 1 Rønnebærvej 8 9440 Aabybro
651713 Kl. 10:00 Dronninglund IF Øster Han Herred Bane 1
651714 Kl. 10:00 Gjøl B VHG/GS Bane 1
651715 Kl. 10:40 Øster Han Herred Gjøl B Bane 1
651716 Kl. 10:40 VHG/GS Dronninglund IF Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 08-06 2019
Spillested:
Halvrimmen Stadion Bane 1 Bryggerivej 20 9460 Brovst
651724 Kl. 10:00 Øster Han Herred Fjerritslev IF (2)
!
NB: Fjerritslev IF (2) er taberdømt
Bane 1
651725 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2) VHG/GS Bane 1
651726 Kl. 11:20 VHG/GS
!
NB: VHG/GS er taberdømt
Øster Han Herred Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 08-06 2019
Spillested:
Gjøl B`s Baner Bane 1 Rønnebærvej 8 9440 Aabybro
651720 Kl. 13:00 Dronninglund IF DHF&K (1) Bane 1
651721 Kl. 13:00 Gjøl B Øster Brønderslev IF Bane 1
651722 Kl. 13:40 DHF&K (1) Gjøl B Bane 1
651723 Kl. 13:40 Øster Brønderslev IF Dronninglund IF Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 15-06 2019
Spillested:
Vester Hassing Stadion Bane 1 Halsvej 199 B 9310 Vodskov
651727 Kl. 14:00 Øster Han Herred DHF&K (1) Bane 1
651728 Kl. 14:00 VHG/GS Øster Brønderslev IF Bane 1
651729 Kl. 14:40 Øster Brønderslev IF Øster Han Herred Bane 1
651730 Kl. 14:40 DHF&K (1) VHG/GS Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 15-06 2019
Spillested:
Dronninglund Ny Stadion Rørholtvej 18 9330 Dronninglund
651731 Kl. 10:00 Dronninglund IF Fjerritslev IF (2)
651732 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2) Gjøl B
651733 Kl. 11:20 Gjøl B Dronninglund IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler for 8:8

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!
Resultat af kampen indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på 
www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Husk at tilmelde jeres U5-U12 hold til Fårup Cup/DBU 3-bold tour lørdag den 22. juni

Log ind