MENU

Fuglebakken KFUM Århus //

Tilbage til holdvalg
Kampnr Runde Dato/Tid Række/Pulje Hjemme Ude Spillested Resultat
287037
1
08-08 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Kolind/Perstrup IF Ellehøjskolen
6 - 3
723948
1
08-08 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken ASA, Aarhus Højlyngen
2 - 1
267312
1
08-08 2020
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) Østdjurs 91 Højlyngen
1 - 2
290169 1
08-08 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Egebjerg IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Egebjerghallen
UHT

Udehold taberdømt

289329
1 ma
10-08 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 JAI, Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (5) JAI's Anlæg
1 - 3
592815 1 ma
10-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus VRI Højlyngen
4 - 1
604020 1 ma
10-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) VSK Aarhus (3) Ellehøjskolen
7 - 0
604056 1 ma
10-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) Nors B (Østjylland) Højlyngen
3 - 0
287179 1 ma
10-08 2020
Kl. 19:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg IF (2) Ellehøjskolen
0 - 0
604570 1 ti
11-08 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 FC Rangers Fuglebakken KFUM Århus (3) Hasle Skole
3 - 3
114103 1 on
12-08 2020
Kl. 18:00
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus
289430 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 FC Engelunden Fuglebakken KFUM Århus (4) Grønløkke Stadion
3 - 4
604221 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) Hasle B (1) Ellehøjskolen
4 - 0
604571 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (4) Lystrup IF Ellehøjskolen
3 - 5
604616
1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (5) Ry Fodbold Ellehøjskolen
3 - 1
604775
1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Odder IGF (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) Spektrum Odder
3 - 2
725148 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Fuglebakken KFUM Århus Ry Fodbold Højlyngen
UDS
725242 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Freja Oldboys Fuglebakken KFUM Århus Randers Stadion, kunstgræs
3 - 0
908658 1 on
12-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM Oversidder Højlyngen
603991 1 to
13-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Hasle B (2) Fuglebakken KFUM, Århus (4) Ellehøjskolen
8 - 0
604615 1 to
13-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Harlev IK (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Næshøj Idrætscenter
11 - 1
267316
2
15-08 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Randers Freja Fuglebakken KFUM Århus (1) Randers Stadion, kunstgræs
2 - 1
289331 2
15-08 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) IF Lyseng Ellehøjskolen
1 - 0
291362 2
15-08 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) Søvind GIF Højlyngen
UDS
723952
2
15-08 2020
Kl. 14:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Aabyhøj IF Fuglebakken Aabyhøj Stadion
3 - 3
287212
2
16-08 2020
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 BK 07 Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellehøjskolen
3 - 3
289127
2
16-08 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) AGF Ellehøjskolen
0 - 2
592816 2 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst)
0 - 3
604059 2 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) Kolt/Hasselager IF (1) Højlyngen
9 - 2
604225 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (6) ACFC Højlyngen
UHT

Udehold taberdømt

287215 3 ma
17-08 2020
Kl. 19:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) tst Fodbold Ellehøjskolen
6 - 2
268341
3 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 DGL 2000, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (2) Tilst Idrætsanlæg (tst)
3 - 1
289132 3 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF's Idrætsanlæg
3 - 4
289596
3 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 VRI (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) NES Park
1 - 1
267320 3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) VSK Aarhus Højlyngen
0 - 1
287045 3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Lystrup IF Ellehøjskolen
1 - 0
289337 3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) FFD Kralupy Ellehøjskolen
5 - 3
291367 3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Hårby IK 81 Fuglebakken KFUM Århus (1) Borgernes Hus
6 - 3
604226
2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Hasle B (1) Fuglebakken KFUM Århus (6) Ellehøjskolen
4 - 1
604575 2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg IF Ellehøjskolen
5 - 1
604620
2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (2) Resenbro UIF Ellehøjskolen
2 - 6
604776 2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) DGL 2000, Aarhus Tilst Idrætsanlæg (tst)
1 - 6
694292 3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF's Idrætsanlæg
0 - 0
723956
3 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken Aarhus 1900 Højlyngen
0 - 0
725150 2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion
10 - 1
725249 2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 VRI Fuglebakken KFUM Århus NES Park
0 - 2
908660 2 on
19-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 HOG Hinnerup Fuglebakken KFUM E. Trasborg Park
1 - 2
603994
2 on
19-08 2020
Kl. 19:10
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 VSK Aarhus (1) Fuglebakken KFUM, Århus (4) Vejlby/Risskov Centret
3 - 2
604621
2 on
19-08 2020
Kl. 19:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Laasby B Fuglebakken KFUM Århus (5) Låsby Stadion
0 - 5
604023 2 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Torpedo AT Fuglebakken KFUM Århus (1) Holme Skole
5 - 2
604228 2 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Lisbjerg FC (2) Fuglebakken KFUM Århus (7) Lisbjerg Skole
0 - 2
604576
2 fr
21-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 VSK Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (4) Vejlby/Risskov Centret
2 - 4
268343 4
22-08 2020
Kl. 11:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Stjær B Fuglebakken KFUM Århus (2) Vesterbro Stadion
4 - 0
267324
4
22-08 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Skødstrup SF Fuglebakken KFUM Århus (1) Midtpunktet
0 - 2
287049
4
22-08 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 AC Norddjurs/GBIF Fuglebakken KFUM Århus (6) Stenvad Stadion
0 - 2
723960
4
22-08 2020
Kl. 16:15
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Brabrand IF Fuglebakken Brabrand IF's Idrætsanlæg
1 - 2
289339
4
23-08 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Prügelknabe IK Fuglebakken KFUM Århus (5) Rosenvangsskolen
2 - 3
264523 2
23-08 2020
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Fuglebakken KFUM Århus ASA, Aarhus (1) Højlyngen
1 - 2
287221 4
23-08 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Søften GF Fuglebakken KFUM Århus (3) Søften Idrætsanlæg
1 - 3
291370 4
23-08 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Sydbyen Højlyngen
0 - 4
289135 4
23-08 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) FC Bøgeskov Ellehøjskolen
0 - 6
289600
4 ma
24-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby IF (1) Viby Idrætspark
1 - 2
604026 3 ma
24-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Jura Ellehøjskolen
4 - 0
604232 3 ma
24-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (6) Hasle B (3) Højlyngen
3 - 1
592818 3 ma
24-08 2020
Kl. 19:20
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup Idrætsanlæg
0 - 1
603998
3 ti
25-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Lystrup IF (U19) Fuglebakken KFUM, Århus (4) Lystrup Idrætsanlæg
1 - 3
604785 3 ti
25-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Harlev IK (2) Fuglebakken KFUM Århus (1) Næshøj Idrætscenter
1 - 2
268319
2 on
26-08 2020
Kl. 17:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) FAML, Århus Højlyngen
1 - 3
604580 3 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (3) AIA/Tranbjerg (1) Ellehøjskolen
4 - 4
604063 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 VSK Aarhus (2) Fuglebakken KFUM, Århus (3) Vejlby/Risskov Centret
1 - 14
604581 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Christiansbjerg IF Fuglebakken KFUM Århus (4) Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 11
604625 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (2) Stjær B Ellehøjskolen
1 - 4
604626
3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Resenbro UIF Fuglebakken KFUM Århus (5) Resenbro Skole
1 - 5
725158 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Fuglebakken KFUM Århus Odder IGF Højlyngen
1 - 7
725254 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion
1 - 1
908675 3 on
26-08 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Virup IF Fuglebakken KFUM Virup Skole
1 - 1
604234 3 on
26-08 2020
Kl. 19:10
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) Korsholm IF Ellehøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

114114 3 to
27-08 2020
Kl. 17:30
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Harlev IK Fuglebakken KFUM Århus Næshøj Idrætscenter
3 - 0
267328
5 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) TRIF Højlyngen
4 - 1
289357
5 to
27-08 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) BMI Ellehøjskolen
1 - 2
270448
5 fr
28-08 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) Silkeborg B Højlyngen
1 - 4
287053 5
29-08 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Vivild IF Ellehøjskolen
5 - 1
723972
5
29-08 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken VSK Aarhus Højlyngen
2 - 1
287242
5
30-08 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) Grundfør UI Ellehøjskolen
4 - 1
291373
5
30-08 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) Hørning IF Højlyngen
0 - 2
289138
5
30-08 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) VSK Aarhus (4) Ellehøjskolen
1 - 3
264526 3 ma
31-08 2020
Kl. 18:30
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion
1 - 2
593157 4 ma
31-08 2020
Kl. 20:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 VRI Fuglebakken KFUM Århus NES Park
3 - 4
603999
4 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM, Århus (4) Robotize Park
1 - 0
604030 4 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Lads IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Skjoldhøjskolen
0 - 5
604585 4 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Hasle B (4) Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellehøjskolen
0 - 5
694300 5 on
02-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Vorup FB Fuglebakken KFUM Århus Ulvehøj Idrætscenter
0 - 3
604246 4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) Ølstrup GU (Aarhus) Højlyngen
3 - 0
604586 4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (4) Lisbjerg FC (1) Lisbjerg Skole
1 - 0
604631
4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (5) AIA/Tranbjerg (2) Højlyngen
8 - 0
604788
4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) Tyrkisk Kulturcenter Ellehøjskolen
3 - 2
725161 4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Ugelbølle IF Fuglebakken KFUM Århus Thorsager Skole
4 - 2
725258 4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Kristrup B Højlyngen
UHT

Udehold taberdømt

908678 4 on
02-09 2020
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Lystrup IF Fuglebakken KFUM Lystrup Idrætsanlæg
2 - 2
264518 1 to
03-09 2020
Kl. 19:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Fuglebakken KFUM Århus IFSK Højlyngen
0 - 2
289604
5 to
03-09 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 VSK Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Vejlby/Risskov Centret
3 - 2
604242 4 to
03-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Lisbjerg FC (2) Fuglebakken KFUM Århus (6) Lisbjerg Skole
4 - 1
604630 4 fr
04-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 SISU MBK Fuglebakken KFUM Århus (2) Læssøesgade Skoles Idrætsanlæg
5 - 2
289361 6 fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 VSK Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (5) VSK Aarhus
2 - 6
291378
6 fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Stensballe IK Fuglebakken KFUM Århus (1) Stensballe Hallen
2 - 0
604064 4 fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 FC Rangers (1) Fuglebakken KFUM, Århus (3) Hasle Skole
5 - 5
287057
6
05-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Mørke IF Ellehøjskolen
3 - 3
723976
6
05-09 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken Vatanspor Højlyngen
3 - 2
270452
6
05-09 2020
Kl. 17:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus (2) Tilst Idrætsanlæg (tst)
1 - 6
267332
6
06-09 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) Langaa IK Højlyngen
4 - 1
264529
4
06-09 2020
Kl. 16:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF's Idrætsanlæg
3 - 0
287244 6
06-09 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Aros FC Fuglebakken KFUM Århus (3) Skjoldhøjskolen
2 - 2
272204 6
06-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 CAF IF Fuglebakken KFUM Århus (4) Holme Skole
2 - 1
604793 5
06-09 2020
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus (1)
593158 5 ma
07-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus tst Fodbold Højlyngen
7 - 0
604003
5 ma
07-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Fuglebakken KFUM, Århus (4) Aarhus Fremad Ellehøjskolen
1 - 4
604033
5 ma
07-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Christiansbjerg IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 4
604068 5 ma
07-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) Hasle B (1) Højlyngen
16 - 2
604254 5 ma
07-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (6) Aarhus Juniors Højlyngen
1 - 1
111812 5 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Hørning IF Fuglebakken KFUM Århus Højbo Stadion
0 - 6
287041
2 ti
08-09 2020
Kl. 18:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Skødstrup SF Fuglebakken KFUM Århus (6) Studstrup Idrætsanlæg
2 - 4
268273 1 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Galten FS Fuglebakken KFUM Århus (2) Jutlander Bank Park
1 - 2
604591 5 ti
08-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Hasle B (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
1 - 1
694305 6 on
09-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus CIF Højlyngen
1 - 5
725168 5 on
09-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Fuglebakken KFUM Århus HOG Hinnerup Højlyngen
1 - 6
725261 5 on
09-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 BMI Fuglebakken KFUM Århus Egelund Idrætscenter
0 - 4
604006
6 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Fuglebakken KFUM, Århus (4) Hasle B (2) Ellehøjskolen
1 - 3
604255 5 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) ACFC Ellehøjskolen
6 - 3
604590 5 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (3) Lystrup IF Ellehøjskolen
3 - 6
604662 5 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (2) Ry Fodbold Ellehøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

604666
5 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Laven/Linå IF Fuglebakken KFUM Århus (5) Linå Idrætsanlæg
0 - 10
606431 6 on
09-09 2020
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) Odder IGF (1) Ellehøjskolen
2 - 0
604038 6 to
10-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 VSK Aarhus (3) Fuglebakken KFUM Århus (1) Vejlby/Risskov Centret
5 - 3
267336
7 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Nørager B Fuglebakken KFUM Århus (1) Nørager Stadion
0 - 3
270453
7 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) Hammel GF Højlyngen
2 - 0
264531 5
12-09 2020
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Fuglebakken KFUM Århus Aarhus 1900 Højlyngen
0 - 3
272208 7
12-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) Torpedo AT Ellehøjskolen
5 - 2
289362 7
12-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) Viby IF (2) Ellehøjskolen
2 - 4
723980
7
12-09 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 IFSK Fuglebakken Hasle Skole
1 - 5
291446
7
12-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Skanderborg Højlyngen
3 - 1
287250 7
13-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) Hadsten SK Ellehøjskolen
4 - 1
287061 7
13-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Åstrup/Hammelev IF Fuglebakken KFUM Århus (6) Aastrup Stadion
0 - 10
289297
7
13-09 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI, Aarhus (1) Ellehøjskolen
2 - 4
593160 6 ma
14-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup IF Højlyngen
7 - 2
604039 7 ma
14-09 2020
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) Torpedo AT Ellehøjskolen
1 - 2
604071 6 ma
14-09 2020
Kl. 18:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) Nors B (Østjylland) Højlyngen
2 - 2
111822 6 on
16-09 2020
Kl. 17:15
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Fuglebakken KFUM Århus Oversidder Højlyngen
604010
7 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Fuglebakken KFUM, Århus (4) VSK Aarhus (1) Ellehøjskolen
2 - 1
604257 6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Hasle B (3) Fuglebakken KFUM Århus (7) Ellehøjskolen
1 - 12
604595
6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 VSK Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (3) Vejlby/Risskov Centret
1 - 5
604596 6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Rangers Ellehøjskolen
4 - 0
604728 6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Laasby B Fuglebakken KFUM Århus (2) Låsby Stadion
3 - 0
604733
6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (5) Harlev IK (1) Ellehøjskolen
3 - 3
694314 7 on
16-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus ASA, Aarhus Højlyngen
4 - 2
725172 6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Galten FS Fuglebakken KFUM Århus Jutlander Bank Park
2 - 0
908689 6 on
16-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM Riisvangen Stadion
UDS
288942
1 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 FB Århus Omegn Fuglebakken KFUM Århus (2) Rosenvangsskolen
3 - 0
604258 6 to
17-09 2020
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Korsholm IF Fuglebakken KFUM Århus (6) Norring Stadion
6 - 3
725267 6 to
17-09 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 AGF, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus AGF's anlæg - Fredensvang
2 - 2
694726 1 fr
18-09 2020
Kl. 17:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 306 Fuglebakken KFUM Århus (4) Korsholm IF Ellehøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

695486 1 fr
18-09 2020
Kl. 17:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 311 Fuglebakken KFUM Århus (3) Destan 09 Ellehøjskolen
6 - 0
289386 8 fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) JAI, Aarhus (2) Ellehøjskolen
1 - 0
270493 8
19-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) Galten FS Højlyngen
723984 8
19-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 ASA, Aarhus Fuglebakken Robotize Park
694923 1
19-09 2020
Kl. 12:30
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 309 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Aabyhøj Stadion
267340 8
19-09 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Østdjurs 91 Fuglebakken KFUM Århus (1) Trustrup Stadion
606442 9
19-09 2020
Kl. 13:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Tyrkisk Kulturcenter Fuglebakken KFUM Århus (1) Tranbjerg Skole
287255 8
19-09 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Christiansbjerg IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg Idrætsanlæg
291457 8
19-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) Egebjerg IF Højlyngen
264533 6
20-09 2020
Kl. 11:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 IFSK Fuglebakken KFUM Århus Hasle Skole
287065 8
20-09 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Kolind/Perstrup IF Fuglebakken KFUM Århus (6) KPI's Klubhus
699660 1
20-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 312 Fuglebakken KFUM Århus (1) Viby IF Ellehøjskolen
289298 8
20-09 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) FB Århus Omegn Ellehøjskolen
593163 7 ma
21-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus VRI Højlyngen
604044 8 ma
21-09 2020
Kl. 18:15
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Jura Ellehøjskolen
604077 8 ma
21-09 2020
Kl. 18:15
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) VSK Aarhus (2) Højlyngen
604262 7 ma
21-09 2020
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (6) Aarhus Posten Højlyngen
111826 7 ti
22-09 2020
Kl. 17:30
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Solbjerg IF Fuglebakken KFUM Århus v/ Solbjergskolens Idrætshal
289709 8 ti
22-09 2020
Kl. 20:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Engelunden Lyseng Kunstgræs
725178 7 on
23-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 Fuglebakken KFUM Århus HEI (1) Højlyngen
725273 7 on
23-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 CIF Fuglebakken KFUM Århus Christiansbjerg Idrætsanlæg
908695 7 on
23-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM FC Royal Højlyngen
604012 8 on
23-09 2020
Kl. 18:15
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Fuglebakken KFUM, Århus (4) Lystrup IF (U19) Ellehøjskolen
604559 7 on
23-09 2020
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) Aarhus Juniors Ellehøjskolen
604600 7 on
23-09 2020
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (3) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
604737 7 on
23-09 2020
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (2) Fuglebakken KFUM Århus (5) Ellehøjskolen
606437 8 on
23-09 2020
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) Harlev IK (2) Ellehøjskolen
694317 8 on
23-09 2020
Kl. 18:15
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup Idrætsanlæg
131624 1
26-09 2020
Kl. 10:00
U11 Drenge C (2010) 5M - Efterår 2020 Pulje 502 Hadsten SK Fuglebakken KFUM Århus Rønde Stadion
146751 1
26-09 2020
Kl. 10:00
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 Pulje 543 Hammel GF Fuglebakken KFUM Århus Højlyngen
131626 1
26-09 2020
Kl. 10:40
U11 Drenge C (2010) 5M - Efterår 2020 Pulje 502 Fuglebakken KFUM Århus Hammel GF Rønde Stadion
146765 1
26-09 2020
Kl. 11:20
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 Pulje 543 Fuglebakken KFUM Århus Todbjerg/Mejlby IF Højlyngen
287069 9
26-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Skødstrup SF Ellehøjskolen
289712 9
26-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 IHÅ Galacticos Fuglebakken KFUM Århus (4) Vejlby/Risskov Centret
723988 9
26-09 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken Aabyhøj IF Højlyngen
270495 9
26-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 FAML, Århus Fuglebakken KFUM Århus (2) Vorrevangsskolen
695488 2
26-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 311 Hasle B (4) Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellehøjskolen
267344 9
26-09 2020
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) Randers Freja Højlyngen
289304 9
26-09 2020
Kl. 15:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 AGF Fuglebakken KFUM Århus (2) AGF's anlæg - Fredensvang
694283 2
27-09 2020
Kl. 10:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Hadsten SK Højlyngen
190765 1
27-09 2020
Kl. 10:30
U8 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2020 Pulje 625 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Brabrand IF's Idrætsanlæg
190767 1
27-09 2020
Kl. 11:00
U8 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2020 Pulje 625 Brabrand IF (2) Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF's Idrætsanlæg
287258 9
27-09 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) BK 07 Ellehøjskolen
289392 9
27-09 2020
Kl. 12:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 IF Lyseng Fuglebakken KFUM Århus (5) Lyseng Idrætspark
264538 7
27-09 2020
Kl. 14:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 ASA, Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus Robotize Park
699663 2
27-09 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 312 Hasle B (2) Fuglebakken KFUM Århus (1) Ellehøjskolen
593164 8 ma
28-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst)
604080 9 ma
28-09 2020
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Fuglebakken KFUM, Århus (3) FC Rangers (1) Højlyngen
694728 2 ma
28-09 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 306 Virup IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Skæring Bybane
111833 8 ti
29-09 2020
Kl. 17:00
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Højlyngen
604050 9 ti
29-09 2020
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) Lads IF Ellehøjskolen
289143 6 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 BSS Sport Fuglebakken KFUM Århus (2) Møllevangsskolen
604015 9 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Fuglebakken KFUM, Århus (4) ASA, Aarhus Ellehøjskolen
604563 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Aarhus Posten Fuglebakken KFUM Århus (7) Ellehøjskolen
604564 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (6) Ølstrup GU (Aarhus) Ellehøjskolen
604605 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Lisbjerg FC (1) Fuglebakken KFUM Århus (3) Lisbjerg Skole
604606 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (4) AIA/Tranbjerg (1) Ellehøjskolen
604745 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 AIA/Tranbjerg (2) Fuglebakken KFUM Århus (2) Grønløkke Stadion
604746 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (5) Stjær B Ellehøjskolen
694326 9 on
30-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Freja Oldboys Højlyngen
725276 8 on
30-09 2020
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Hadsten SK Højlyngen
908700 8 on
30-09 2020
Kl. 18:45
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 IF Lyseng Fuglebakken KFUM Lyseng Idrætspark
291463 9 on
30-09 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Søvind GIF Fuglebakken KFUM Århus (1) Søvind Stadion
725183 8 on
30-09 2020
Kl. 20:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 5 IF Lyseng Fuglebakken KFUM Århus Lyseng Idrætspark
606434 7 to
01-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) DGL 2000, Aarhus Ellehøjskolen
146972 2
03-10 2020
Kl. 10:40
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 Pulje 543 ST 70 Fuglebakken KFUM Århus Haldum/Hinnerup Hallen Idrætsanlæg
270501 10
03-10 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) DGL 2000, Aarhus Højlyngen
146975 2
03-10 2020
Kl. 11:20
U10 Drenge C (2011) 5M - Efterår 2020 Pulje 543 Fuglebakken KFUM Århus HOG Hinnerup Haldum/Hinnerup Hallen Idrætsanlæg
264541 8
03-10 2020
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Højlyngen
289727 10
03-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) VRI (1) Ellehøjskolen
267348 10
03-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 VSK Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Vejlby/Risskov Centret
287073 10
03-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Lystrup IF Fuglebakken KFUM Århus (6) Lystrup Idrætsanlæg
723994 10
03-10 2020
Kl. 13:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Aarhus 1900 Fuglebakken Fort Langenæs
291468 10
03-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) Hårby IK 81 Højlyngen
695290 3
03-10 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 309 Aarhus 1900 Fuglebakken KFUM Århus (2) Fort Langenæs
131628 2
04-10 2020
Kl. 10:00
U11 Drenge C (2010) 5M - Efterår 2020 Pulje 502 SIF Assentoft Fuglebakken KFUM Århus Assentoft Stadion
131631 2
04-10 2020
Kl. 10:40
U11 Drenge C (2010) 5M - Efterår 2020 Pulje 502 Fuglebakken KFUM Århus TRIF Assentoft Stadion
289401 10
04-10 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 FFD Kralupy Fuglebakken KFUM Århus (5) Holme Skole
287261 10
04-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus (3) Tilst Idrætsanlæg (tst)
699641 3
04-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 311 FF Klettar Fuglebakken KFUM Århus (3) Skovvangsskolen
699668 3
04-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 312 Fuglebakken KFUM Århus (1) JAI, Aarhus Ellehøjskolen
190872 2
04-10 2020
Kl. 16:00
U8 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2020 Pulje 625 Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF (1) Fredensvang - Kunstgræsbanen
289309 10
04-10 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF Ellehøjskolen
190875 2
04-10 2020
Kl. 16:40
U8 Drenge B (2013) 5M - Efterår 2020 Pulje 625 Hørning IF Fuglebakken KFUM Århus Fredensvang - Kunstgræsbanen
604052 10 ma
05-10 2020
Kl. 17:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (1) Christiansbjerg IF Ellehøjskolen
604075 7 ma
05-10 2020
Kl. 17:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Kolt/Hasselager IF (1) Fuglebakken KFUM, Århus (3) Hasselager Hallen
111839 9 ti
06-10 2020
Kl. 17:30
U13 Drenge C (2008) 8M - Efterår 2020 Pulje 91 Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF Højlyngen
604611 9 ti
06-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Hasle B (4) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellehøjskolen
270503 11 ti
06-10 2020
Kl. 18:20
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) Stjær B Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
694730 3 ti
06-10 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 306 HEI Fuglebakken KFUM Århus (4) Invita Park Kunstgræs, Skæring
694294 4 on
07-10 2020
Kl. 17:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Korsholm IF Højlyngen
604568 9 on
07-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (7) Fuglebakken KFUM Århus (6) Ellehøjskolen
604610 9 on
07-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (3) Hasle B (2) Ellehøjskolen
604753 9 on
07-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 Fuglebakken KFUM Århus (2) Laven/Linå IF Ellehøjskolen
606444 10 on
07-10 2020
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 146 Fuglebakken KFUM Århus (1) Oversidder Ellehøjskolen
908685 5 on
07-10 2020
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM DGL 2000, Aarhus tst Kunstgræsbane
604083 10 to
08-10 2020
Kl. 17:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 132 Hasle B (1) Fuglebakken KFUM, Århus (3) Ellehøjskolen
699646 4 fr
09-10 2020
Kl. 16:30
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 311 Fuglebakken KFUM Århus (3) Katrinebjergs AF Ellehøjskolen
604757 9 fr
09-10 2020
Kl. 17:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 145 SISU MBK Fuglebakken KFUM Århus (5) Læssøesgade Skoles Idrætsanlæg
289732 11 fr
09-10 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Viby IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby Idrætspark - kunstgræs
287077 11
10-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) AC Norddjurs/GBIF Ellehøjskolen
289403 11
10-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) Prügelknabe IK Ellehøjskolen
694735 4
10-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 306 Fuglebakken KFUM Århus (4) Skødstrup SF Ellehøjskolen
695294 4
10-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 309 Fuglebakken KFUM Århus (2) Virup IF (2) Ellehøjskolen
267352 11
10-10 2020
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) Skødstrup SF Højlyngen
291479 11
10-10 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 FC Sydbyen Fuglebakken KFUM Århus (1) Grønløkke Stadion
264544 9
11-10 2020
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF Højlyngen
287267 11
11-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) Søften GF Ellehøjskolen
289312 11
11-10 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 FC Bøgeskov Fuglebakken KFUM Århus (2) Bøgeskov Idrætsanlæg
699671 4
11-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 312 Fuglebakken KFUM Århus (1) Aarhus BScB Ellehøjskolen
723998 11
11-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken Brabrand IF Højlyngen
604018 10
11-10 2020
Kl. 14:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår 2020 Pulje 130 Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM, Århus (4) Riisvangen Stadion
289433 2 ma
12-10 2020
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) IHÅ Galacticos Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
270509 12
17-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Silkeborg B Fuglebakken KFUM Århus (2) Søholt Øst
289929 12
17-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) VSK Aarhus (1) Ellehøjskolen
289315 12
17-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 VSK Aarhus (4) Fuglebakken KFUM Århus (2) Vejlby/Risskov Centret
724002 12
17-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 VSK Aarhus Fuglebakken Vejlby/Risskov Centret
289415 12
17-10 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 BMI Fuglebakken KFUM Århus (5) Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
694924 2
17-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 309 Fuglebakken KFUM Århus (2) FC Åben Modus Ellehøjskolen
267356 12
17-10 2020
Kl. 14:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 TRIF Fuglebakken KFUM Århus (1) TRIF Kunstgræsbane
291482 12
17-10 2020
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Hørning IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Højbo Stadion
287108 12
17-10 2020
Kl. 15:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Vivild IF Fuglebakken KFUM Århus (6) Langhøj Idrætscenter
287270 12
18-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Grundfør UI Fuglebakken KFUM Århus (3) Grundfør Stadion
270513 13 to
22-10 2020
Kl. 19:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus (2) tst Fodbold tst Kunstgræsbane
694738 5 fr
23-10 2020
Kl. 18:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 306 VRI Fuglebakken KFUM Århus (4) NES Park
287112 13
24-10 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Mørke IF Fuglebakken KFUM Århus (6) Mørke Idrætscenter
289940 13
24-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Fuglebakken KFUM Århus (4) CAF IF Ellehøjskolen
267360 13
24-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Langaa IK Fuglebakken KFUM Århus (1) Langå Stadion
289423 13
24-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (5) VSK Aarhus (2) Ellehøjskolen
291488 13
24-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 Fuglebakken KFUM Århus (1) Stensballe IK Højlyngen
699674 5
24-10 2020
Kl. 15:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 312 ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Robotize Park
287272 13
25-10 2020
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (3) Aros FC Ellehøjskolen
699659 5
25-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 311 NB 93, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (3) Katrinebjergskolen
724006 13
25-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Vatanspor Fuglebakken Sødalskolen
695297 5
25-10 2020
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M ombrydning - Efterår 2020 Pulje 309 Hasle B (3) Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellehøjskolen
264546 10
25-10 2020
Kl. 15:30
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2020 Pulje 294 Aarhus 1900 Fuglebakken KFUM Århus Fort Langenæs
289320 13
25-10 2020
Kl. 15:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (2) BSS Sport Ellehøjskolen
289325 14
31-10 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 69 JAI, Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI's Anlæg
287116 14
31-10 2020
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 66 Fuglebakken KFUM Århus (6) Åstrup/Hammelev IF Ellehøjskolen
267364 14
31-10 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 17 Fuglebakken KFUM Århus (1) Nørager B Højlyngen
270514 14
31-10 2020
Kl. 13:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2020 Pulje 18 Hammel GF Fuglebakken KFUM Århus (2) Hammel Stadion
289424 14
31-10 2020
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 70 Viby IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (5) Viby Idrætspark - kunstgræs
287443 14
01-11 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 67 Hadsten SK Fuglebakken KFUM Århus (3) NMT-BYENS Arena Hadsten
289944 14
01-11 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 71 Torpedo AT Fuglebakken KFUM Århus (4) Holme Skole
291493 14
01-11 2020
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 Pulje 72 FC Skanderborg Fuglebakken KFUM Århus (1) Fælleden - Øvre
724010 14
01-11 2020
Kl. 13:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2020 Pulje 3 Fuglebakken IFSK Højlyngen

Log ind