MENU

Fuglebakken KFUM Århus //

Tilbage til holdvalg
Kampnr Runde Dato/Tid Række/Pulje Hjemme Ude Spillested Resultat
458849 1 ma
05-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup IF Højlyngen
4 - 1
369341
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Sydbank Pokalen 2019/20 Pulje 1 Fuglebakken Vatanspor Højlyngen
3 - 1
459509 1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Korsholm IF Fuglebakken KFUM Århus Norring Stadion
2 - 2
804302 1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM Oversidder Højlyngen
804716 1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Fuglebakken KFUM Århus Viby IF Højlyngen
HHT

Hjemmehold taberdømt

804842 1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus
140064 1
11-08 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Nørager B Fuglebakken KFUM Århus (1) Nørager Stadion
UHT

Udehold taberdømt

459037 2 ma
12-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst)
2 - 5
969740 1 ma
12-08 2019
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (2) Torpedo AT Højlyngen
0 - 1
969918
1 ma
12-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Christiansbjerg IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Christiansbjerg Idrætsanlæg
12 - 0
599164
1 ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Vatanspor Fuglebakken KFUM Sødalskolen
0 - 3
459518 2 on
14-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Freja Oldboys Højlyngen
2 - 1
804307 2 on
14-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 HOG Hinnerup Fuglebakken KFUM Haldum/Hinnerup Hallen Idrætsanlæg
2 - 6
804720 2 on
14-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Søften GF Fuglebakken KFUM Århus Søften Idrætsanlæg
2 - 4
804851 2 on
14-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Freja Oldboys Højlyngen
1 - 1
970104
1 on
14-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Ellekærskolen
4 - 1
601521
1 to
15-08 2019
Kl. 18:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Højlyngen
1 - 1
159546
2 to
15-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus (1) Tilst Idrætsanlæg (tst)
2 - 4
599214
2
17-08 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM IF Lyseng Højlyngen
1 - 1
968868 1
17-08 2019
Kl. 13:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 FC Langeline Fuglebakken KFUM Århus Herskind Skole
1 - 6
140066 2
17-08 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) TRIF Højlyngen
HHT

Hjemmehold taberdømt

601577 2
18-08 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 ACFC/AKF Fuglebakken KFUM Århus Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2 - 2
279137 1 ma
19-08 2019
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Fuglebakken KFUM Århus (1) Lystrup IF Ellekærskolen
1 - 4
459049 3 ma
19-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus VRI Højlyngen
2 - 2
970109 2 ma
19-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Ølstrup GU(Aarhus) Fuglebakken KFUM Århus (1) Ellekærskolen
2 - 2
160165
3 ti
20-08 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 HSV Fuglebakken KFUM Århus (3) Skovvangsskolen
1 - 1
968869 2 ti
20-08 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Fuglebakken KFUM Århus HØST IF Højlyngen
16 - 0
599220
3 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Aarhus 1900 Fuglebakken KFUM Min Bolighandel Park
2 - 3
141093
3 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) VRI Højlyngen
1 - 3
141149
3 ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) FC Rangers Højlyngen
3 - 2
970048 2 on
21-08 2019
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Ry Fodbold Fuglebakken KFUM Århus (3) INOX Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

969923 2 on
21-08 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (2) Aarhus Posten Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160252 3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) ASA, Aarhus (2) Ellekærskolen
3 - 2
160307
3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) BK 07 Ellekærskolen
1 - 2
601581 3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus FAML, Århus Højlyngen
4 - 0
804369 3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM Aarhus 1900 Højlyngen
UDS
804725 3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Fuglebakken KFUM Århus FC Rangers Højlyngen
UDS
804853 3 on
21-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 AGF, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus AGF's anlæg - Fredensvang
6 - 2
969750
2 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 FC Bøgeskov Fuglebakken KFUM Århus (2) Bøgeskov Idrætsanlæg
2 - 2
970112 2 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (4) AKF Ungdom Ellekærskolen
6 - 2
159550
3 on
21-08 2019
Kl. 19:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) VSK Aarhus (2) Ellekærskolen
1 - 6
160168
4 fr
23-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) Viby IF (1) Ellekærskolen
2 - 2
599223
4
24-08 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM Lystrup IF Højlyngen
9 - 0
141095 4
24-08 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Auning IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Auning Stadion
2 - 3
160256
4
25-08 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) IFSK Ellekærskolen
1 - 2
160311 4
25-08 2019
Kl. 14:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF's Idrætsanlæg
0 - 0
968873 3 ma
26-08 2019
Kl. 17:30
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 IF Mols Fuglebakken KFUM Århus Mols Hallen
0 - 6
160160
2 ma
26-08 2019
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) ASA, Aarhus (1) Ellekærskolen
3 - 5
459054 4 ma
26-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Brabrand IF Fuglebakken KFUM Århus Brabrand IF's Idrætsanlæg
0 - 5
969755 3 ma
26-08 2019
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (2) FC Jura Højlyngen
UHT

Udehold taberdømt

459528 4 on
28-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Lystrup IF Højlyngen
0 - 7
804375 4 on
28-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Virup IF Fuglebakken KFUM Virup Skole
1 - 1
804730 4 on
28-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus
804861 4 on
28-08 2019
Kl. 19:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Thorsø/Tungelund IF Højlyngen
9 - 1
969928
3 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (2) SISU MBK Ellekærskolen
1 - 3
970050 3 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg IF (2) Ellekærskolen
3 - 1
970114 3 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus (1)
970115 3 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Odder IGF (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Spektrum Odder
3 - 4
159554
4 to
29-08 2019
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Christiansbjerg IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (1) Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 1
160244
1 to
29-08 2019
Kl. 18:45
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) GD Bio-Bold Ellekærskolen
7 - 4
160171
5 fr
30-08 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) Aabyhøj IF (1) Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

159558
5
31-08 2019
Kl. 11:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) Lisbjerg FC Ellekærskolen
6 - 1
141101
5
31-08 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) IF Midtdjurs Højlyngen
1 - 3
279141 2
31-08 2019
Kl. 13:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus (1)
599226
5
31-08 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM Søften GF Højlyngen
3 - 3
160258
5
31-08 2019
Kl. 13:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM Århus (4) Riisvangen Stadion
1 - 0
160315
5
31-08 2019
Kl. 13:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) Stavtrup IF Ellekærskolen
6 - 1
141158
5
31-08 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) AC Pink Panthers Højlyngen
5 - 0
601592 5
31-08 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus DGL 2000, Aarhus Højlyngen
2 - 1
459058 5 ma
02-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Kristrup B Fuglebakken KFUM Århus Kristrup Stadion
2 - 7
970119 4 ma
02-09 2019
Kl. 19:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (1) AKF Ungdom Ellekærskolen
5 - 2
395660
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Sydbank Pokalen 2019/20 Pulje 1 Fuglebakken Viby IF Højlyngen
0 - 3
968876 4 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Fuglebakken KFUM Århus SMIFF Højlyngen
UHT

Udehold taberdømt

141146
2 ti
03-09 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 tst Fodbold (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Tilst Idrætsanlæg (tst)
1 - 4
968879 5 on
04-09 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Sorring-Voel Fuglebakken KFUM Århus Sorring Stadion
1 - 13
459663 5 on
04-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 CIF Fuglebakken KFUM Århus Christiansbjerg Idrætsanlæg
4 - 0
804379 5 on
04-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM Lystrup IF Højlyngen
6 - 1
804733 5 on
04-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Fuglebakken KFUM Århus ASA, Aarhus Højlyngen
3 - 1
804864 5 on
04-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 CIF Fuglebakken KFUM Århus Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 2
969757 4 on
04-09 2019
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Hasle B (2) Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellekærskolen
1 - 5
279145 3 on
04-09 2019
Kl. 19:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Fuglebakken KFUM Århus (1) Oversidder Ellekærskolen
970121
4 on
04-09 2019
Kl. 19:10
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (4) Tyrkisk AOK Ellekærskolen
3 - 4
160247 2 to
05-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 BSS Sport Fuglebakken KFUM Århus (4) Møllevangsskolen
6 - 5
969933 4 to
05-09 2019
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Odder IGF (2) Fuglebakken KFUM Århus (2) Spektrum Odder
UHT

Udehold taberdømt

970054 4
07-09 2019
Kl. 12:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 VSK Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (3) Vejlby/Risskov Centret
3 - 1
601594
6
07-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Prügelknabe IK Fuglebakken KFUM Århus Rosenvangsskolen
4 - 2
160478 6
07-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) FB Århus Omegn Ellekærskolen
1 - 1
599231
6
07-09 2019
Kl. 15:15
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 VSK Aarhus Fuglebakken KFUM Vejlby/Risskov Centret
1 - 4
160206
6
08-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Christiansbjerg IF (3) Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg Idrætsanlæg
1 - 4
141143
1 ma
09-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) IHÅ Galacticos Højlyngen
9 - 2
160116
6 ma
09-09 2019
Kl. 18:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) FC Åben Modus Ellekærskolen
4 - 3
459064 6 ma
09-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Fuglebakken KFUM Århus Hadsten SK Højlyngen
2 - 2
970055 5 ma
09-09 2019
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Fuglebakken KFUM Århus (3) Søvind GIF(Aarhus) Ellekærskolen
1 - 4
969939 5 ma
09-09 2019
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (2) BUF Horsens Ellekærskolen
3 - 6
970124 5 ma
09-09 2019
Kl. 20:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Odder IGF (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) Kunstgræsbanen Spektrum Odder
3 - 2
968881 6 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Fuglebakken KFUM Århus FC Langeline Højlyngen
0 - 3
970123 5 ti
10-09 2019
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 AIA/Tranbjerg (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Grønløkke Stadion
5 - 0
141105
6 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Grenaa IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa)
2 - 0
160303
2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 JAI, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI's Anlæg
1 - 2
459670 6 on
11-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Oversidder Højlyngen
804739 6 on
11-09 2019
Kl. 18:30
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Hadsten SK Fuglebakken KFUM Århus NMT-BYENS Arena Hadsten
4 - 7
969764 5 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 ØKSE Fuglebakken KFUM Århus (2) Højlyngen
2 - 6
160263
6 to
12-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) Christiansbjerg IF (1) Ellekærskolen
2 - 5
349086 1 to
12-09 2019
Kl. 18:15
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion
2 - 3
160482 7 fr
13-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 VRI Fuglebakken KFUM Århus (2) NES Park
3 - 3
970059 6 fr
13-09 2019
Kl. 18:05
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 FC Rangers Fuglebakken KFUM Århus (3) Hasle Skole
4 - 3
160269
7
14-09 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Viby IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby Idrætspark
1 - 3
160154
1
14-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Team Leo IF Fuglebakken KFUM Århus (3) Vorrevangsskolen
2 - 3
599245
7
14-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM Aabyhøj IF Højlyngen
2 - 1
590954
1
14-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 IF Lyseng (2) Fuglebakken KFUM Århus (2) Lyseng Idrætspark
3 - 2
160120
7
14-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Søften GF Fuglebakken KFUM Århus (1) Søften Idrætsanlæg
1 - 0
601600
7
14-09 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus Aarhus Juniors Højlyngen
1 - 2
279149 4
15-09 2019
Kl. 11:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM Århus (1) Riisvangen Stadion
2 - 5
141106
7
15-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) Ebeltoft IF Højlyngen
2 - 3
141166
7
15-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) Aarhus Fremad (1) Højlyngen
2 - 1
164114 1
15-09 2019
Kl. 13:10
Herrer Serie 6 11M/9M efter ombrydnin-Efterår 2019 Pulje 310 Hasle B (1) Fuglebakken KFUM Århus Ellekærskolen
3 - 0
590679 1
15-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 Fuglebakken KFUM Århus (3) FC Jura Ellekærskolen
1 - 2
590735 1
15-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 Fuglebakken KFUM Århus (4) FC Bom Højlyngen
0 - 1
160211
7
15-09 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) Hasle B Ellekærskolen
3 - 2
459067 7 ma
16-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 IF Fjorden Fuglebakken KFUM Århus Dalbyover Stadion
1 - 1
969770 6 ma
16-09 2019
Kl. 18:30
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (2) AC Pink Panthers Højlyngen
2 - 0
970131 6 ma
16-09 2019
Kl. 18:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (4) Søften GF Ellekærskolen
1 - 3
601589
4 ti
17-09 2019
Kl. 17:45
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Hasle B Fuglebakken KFUM Århus Ellekærskolen
1 - 1
590690
1 ti
17-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 Flamengo Garrinchas Fuglebakken KFUM Århus (1) Ellekærskolen
1 - 3
590972
1 ti
17-09 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Fuglebakken KFUM Århus (5) Aarhus 1900 Ellekærskolen
1 - 1
969944 6 ti
17-09 2019
Kl. 18:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Tyrkisk Kulturcenter Fuglebakken KFUM Århus (2) Tranbjerg Skole
UHT

Udehold taberdømt

279153 5 on
18-09 2019
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Fuglebakken KFUM Århus (1) Klub 14 (Aarhus) Ellekærskolen
5 - 1
459674 7 on
18-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup Idrætsanlæg
3 - 0
804389 7 on
18-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 Fuglebakken KFUM Aarhus Fremad Højlyngen
1 - 5
804741 7 on
18-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Fuglebakken KFUM Århus Østdjurs 91 Højlyngen
6 - 3
804875 7 on
18-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Auning IF Fuglebakken KFUM Århus Auning Idrætscenter
2 - 4
968884 7 on
18-09 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 HØST IF Fuglebakken KFUM Århus HØST Stadion
0 - 1
970129
6 on
18-09 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (1) Tyrkisk AOK Ellekærskolen
7 - 1
970062 7 on
18-09 2019
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Fuglebakken KFUM Århus (3) Ry Fodbold Ellekærskolen
3 - 5
159542
1 on
18-09 2019
Kl. 18:20
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) HOG Hinnerup Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
2 - 1
141171
8
21-09 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 IHÅ Galacticos Fuglebakken KFUM Århus (2) Vejlby/Risskov Centret
1 - 2
599298
8
21-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM Vatanspor Højlyngen
3 - 2
601605
8
21-09 2019
Kl. 13:30
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj Stadion
1 - 2
590956
2
21-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 Fuglebakken KFUM Århus (2) Galten FS Ellekærskolen
3 - 2
160124
8
21-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 HOG Hinnerup Fuglebakken KFUM Århus (1) E. Trasborg Park
1 - 1
141113 8
21-09 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Nørager B Fuglebakken KFUM Århus (1) Nørager Stadion
11 - 1
160273
8
21-09 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 GD Bio-Bold Fuglebakken KFUM Århus (4) Katrinebjergskolen
1 - 3
590692
2
22-09 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 Fuglebakken KFUM Århus (1) IVF, Århus Ellekærskolen
1 - 3
349088
2
22-09 2019
Kl. 13:00
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 Fuglebakken KFUM Århus Christiansbjerg IF (2) Højlyngen
2 - 2
590973 2
22-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Hasle B (2) Fuglebakken KFUM Århus (5) Ellekærskolen
1 - 5
165528 2
22-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M efter ombrydnin-Efterår 2019 Pulje 310 Fuglebakken KFUM Århus Hørning IF Ellekærskolen
3 - 0
160212
8
22-09 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) Team Leo IF Ellekærskolen
7 - 0
590738
2
22-09 2019
Kl. 17:20
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 Aros FC Fuglebakken KFUM Århus (4) Skjoldhøjskolen
10 - 3
160486 8 ma
23-09 2019
Kl. 17:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 FFD Kralupy (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Holme Skole
2 - 0
459072 8 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup Idrætsanlæg
0 - 8
970064 8 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Christiansbjerg IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg Idrætsanlæg
2 - 1
968887 8 ti
24-09 2019
Kl. 18:00
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Fuglebakken KFUM Århus IF Mols Højlyngen
7 - 5
279157 6 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Fuglebakken KFUM Århus (1) Oversidder Ellekærskolen
459680 8 on
25-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 Fuglebakken KFUM Århus Vorup FB Højlyngen
1 - 3
804397 8 on
25-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 FC Royal Fuglebakken KFUM Viby Gymnasium og HF
UDS
804745 8 on
25-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Viby IF Fuglebakken KFUM Århus Viby Idrætspark
1 - 5
804881 8 on
25-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Stavtrup IF Højlyngen
3 - 2
969775
7 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Aarhus Lions Fuglebakken KFUM Århus (2) Skjoldhøjskolen
3 - 2
969949 7 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (2) AIA/Tranbjerg (2) Ellekærskolen
6 - 2
970135
7 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (4) Robotize Park
4 - 2
141160
6 on
25-09 2019
Kl. 20:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Aarhus Black Vipers Fuglebakken KFUM Århus (2) Invita Arena, Skæring
2 - 4
970133 7 to
26-09 2019
Kl. 18:15
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 AIA/Tranbjerg (1) Fuglebakken KFUM Århus (1) Grønløkke Stadion
1 - 2
590682
3 fr
27-09 2019
Kl. 17:30
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 Fuglebakken KFUM Århus (3) Aarhus Fremad Ellekærskolen
2 - 3
141175
9
28-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) tst Fodbold (1) Højlyngen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160129
9
28-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) tst Fodbold Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160218
9
28-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 ASA, Aarhus (1) Fuglebakken KFUM Århus (3) Robotize Park
UHT

Udehold taberdømt

160490
9
28-09 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) JAI, Aarhus Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160276
9
28-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) BSS Sport Ellekærskolen
1 - 4
590958
3
28-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 Fuglebakken KFUM Århus (2) Viby IF (2) Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

599315
9
28-09 2019
Kl. 15:15
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 IF Lyseng Fuglebakken KFUM Lyseng Idrætspark
1 - 2
141115 9
28-09 2019
Kl. 15:30
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 TRIF Fuglebakken KFUM Århus (1) TRIF Kunstgræsbane
UHT

Udehold taberdømt

601608 9
28-09 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus ACFC/AKF Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
4 - 1
590695
3
29-09 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 Aarhus Lions Fuglebakken KFUM Århus (1) Skjoldhøjskolen
2 - 6
590975 3
29-09 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Fuglebakken KFUM Århus (5) Viby IF (3) Ellekærskolen
UHT

Udehold taberdømt

349091 3
29-09 2019
Kl. 13:00
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 IFSK Fuglebakken KFUM Århus Hasle Skole
1 - 0
169359 3
29-09 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M efter ombrydnin-Efterår 2019 Pulje 310 Fuglebakken KFUM Århus Oversidder Ellekærskolen
590739 3
29-09 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 ACFC/AKF Fuglebakken KFUM Århus (4) Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
3 - 4
459141 21 ma
30-09 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 55 år 11 mands Kreds 14 IF Fjorden Fuglebakken KFUM Århus Dalbyover Stadion
1 - 4
160299 1 on
02-10 2019
Kl. 17:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) FFD Kralupy (1) Ellekærskolen
1 - 2
279223
7 on
02-10 2019
Kl. 17:45
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 130 Virup IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Virup Skole
10 - 2
804838 21 on
02-10 2019
Kl. 18:00
ØOB Oldboys 40 år 11 mands Kreds 7 Fuglebakken KFUM Århus Østdjurs 91 Højlyngen
5 - 6
969776 8 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Fuglebakken KFUM Århus (2) Hasle B (1) Højlyngen
4 - 2
969954 8 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Hasle B Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellekærskolen
3 - 3
970067 9 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Fuglebakken KFUM Århus (3) VSK Aarhus (2) Ellekærskolen
5 - 5
970139 8 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (1) Søften GF Ellekærskolen
UHT

Udehold taberdømt

970142 8 on
02-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (4) Oversidder Ellekærskolen
804386 6 on
02-10 2019
Kl. 19:30
ØOB Oldboys 30 år 11 mands Kreds 1 DGL 2000, Aarhus Fuglebakken KFUM tst Kunstgræsbane
0 - 1
804897 11 on
02-10 2019
Kl. 19:30
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Freja Oldboys Fuglebakken KFUM Århus Randers Stadion, kunstgræs
2 - 0
590685 4 fr
04-10 2019
Kl. 17:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 Fuglebakken KFUM Århus (3) VSK Aarhus (2) Ellekærskolen
4 - 1
970044 1 fr
04-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Fuglebakken KFUM Århus (3) FC Rangers Ellekærskolen
3 - 2
968892 9
05-10 2019
Kl. 11:20
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 SMIFF Fuglebakken KFUM Århus Albæk Stadion
1 - 5
160281
10
05-10 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 ASA, Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (4) Robotize Park
1 - 3
141121
10
05-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 VRI Fuglebakken KFUM Århus (1) NES Park
5 - 1
459520 3
05-10 2019
Kl. 13:00
ØOB Oldboys 60 år 11 mands Kreds 15 ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus Robotize Park
5 - 2
599320
10
05-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM Aarhus 1900 Højlyngen
3 - 1
601611
10
05-10 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 FAML, Århus Fuglebakken KFUM Århus Vorrevangsskolen
2 - 1
804871 6
05-10 2019
Kl. 15:00
ØOB Oldboys 50 år 11 mands Kreds 11 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Højlyngen
2 - 0
141178
10
06-10 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 FC Rangers Fuglebakken KFUM Århus (2) Hasle Skole
1 - 3
349093 4
06-10 2019
Kl. 12:00
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 Christiansbjerg IF (2) Fuglebakken KFUM Århus Christiansbjerg Idrætsanlæg
4 - 3
590978 4
06-10 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Fuglebakken KFUM Århus (5) Hasle B (2) Ellekærskolen
4 - 3
160494 10
06-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 BK 07 Fuglebakken KFUM Århus (2) Ellekærskolen
1 - 3
590697
4
06-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 IVF, Århus Fuglebakken KFUM Århus (1) Tovshøjskolen
1 - 11
590741 4
06-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 Fuglebakken KFUM Århus (4) Aros FC Højlyngen
1 - 7
590959
4
06-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 Galten FS Fuglebakken KFUM Århus (2) Jutlander Bank Park
1 - 2
187252 4
06-10 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 6 11M/9M efter ombrydnin-Efterår 2019 Pulje 310 tst Fodbold Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst)
2 - 2
160223 10
06-10 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) HSV Ellekærskolen
3 - 3
968894 10 ti
08-10 2019
Kl. 17:30
U13 Drenge C2 (2007) 8M - Efterår Pulje 89 Fuglebakken KFUM Århus Sorring-Voel Højlyngen
5 - 2
160133
10 ti
08-10 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 VSK Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (1) VSK Aarhus
1 - 1
969783 9 ti
08-10 2019
Kl. 18:00
Herre C1 (+16) 7M - Efterår Pulje 131 Oversidder Fuglebakken KFUM Århus (2)
969960 9 on
09-10 2019
Kl. 17:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 144 Fuglebakken KFUM Århus (2) Aarhus Juniors Ellekærskolen
4 - 4
970070 10 on
09-10 2019
Kl. 17:30
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 142 Søvind GIF(Aarhus) Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellekærskolen
4 - 4
970147 9 on
09-10 2019
Kl. 17:45
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 Fuglebakken KFUM Århus (4) Ølstrup GU(Aarhus) Ellekærskolen
2 - 3
970144
9 on
09-10 2019
Kl. 18:00
Herre C2 (+16) 7M - Efterår Pulje 143 ASA, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (1) Robotize Park
4 - 3
349094 5 fr
11-10 2019
Kl. 16:45
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF Højlyngen
0 - 1
160226 11
12-10 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Viby IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (3) Viby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

141123 11
12-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) Auning IF Højlyngen
HHT

Hjemmehold taberdømt

160138
11
12-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) Christiansbjerg IF (2) Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

141184
11
12-10 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) NB 93, Aarhus Katrinebjergskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

599327
11
12-10 2019
Kl. 14:30
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Lystrup IF Fuglebakken KFUM Lystrup Idrætsanlæg
0 - 4
160285 11
12-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) IFSK Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

590962 5
12-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 Fuglebakken KFUM Århus (2) IF Lyseng (2) Ellekærskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

601617 11
12-10 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus Hasle B Højlyngen
2 - 2
590702
5
13-10 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 Fuglebakken KFUM Århus (1) Flamengo Garrinchas Ellekærskolen
1 - 6
160498 11
13-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) Brabrand IF Ellekærskolen
1 - 0
590687 5
13-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 FC Jura Fuglebakken KFUM Århus (3) Møllevangsskolen
2 - 1
590743
5 ti
15-10 2019
Kl. 17:30
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 FC Bom Fuglebakken KFUM Århus (4) Tovshøjskolen
4 - 1
141155
4 ti
15-10 2019
Kl. 18:15
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 NB 93, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus (2) Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2 - 5
601620 12
19-10 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 DGL 2000, Aarhus Fuglebakken KFUM Århus Tilst Idrætsanlæg (tst)
0 - 1
599333
12
19-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Søften GF Fuglebakken KFUM Søften Idrætsanlæg
2 - 2
160502 12
19-10 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Stavtrup IF Fuglebakken KFUM Århus (2) Stavtrup Idrætsanlæg
1 - 3
141129 12
19-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 IF Midtdjurs Fuglebakken KFUM Århus (1) Ryomgård Stadion
1 - 1
590680 2
19-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 VSK Aarhus (2) Fuglebakken KFUM Århus (3) VSK Aarhus
1 - 3
591081 5
19-10 2019
Kl. 15:30
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Aarhus 1900 Fuglebakken KFUM Århus (5) Min Bolighandel Park
UDS
160142 12
20-10 2019
Kl. 14:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Lisbjerg FC Fuglebakken KFUM Århus (1) Lisbjerg Skole
160287 12 ti
22-10 2019
Kl. 19:30
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) Aarhus Fremad Riisvangen Kunstgræsbane
141187 12 on
23-10 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 AC Pink Panthers Fuglebakken KFUM Århus (2) Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
599338 13 fr
25-10 2019
Kl. 19:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Fuglebakken KFUM VSK Aarhus Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
188982 5
26-10 2019
Kl. 12:00
Herrer Serie 6 11M/9M efter ombrydnin-Efterår 2019 Pulje 310 FF Klettar Fuglebakken KFUM Århus Skovvangsskolen
590688 6
26-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 242 Aarhus Fremad Fuglebakken KFUM Århus (3) Riisvangen Stadion
160292 13
26-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Christiansbjerg IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (4) Christiansbjerg Idrætsanlæg
601622 13
26-10 2019
Kl. 15:15
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Fuglebakken KFUM Århus Prügelknabe IK Højlyngen
141133 13
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Fuglebakken KFUM Århus (1) Grenaa IF Højlyngen
141189 13
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Fuglebakken KFUM Århus (2) Aarhus Black Vipers Højlyngen
160146 13
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 FC Åben Modus Fuglebakken KFUM Århus (1) Katrinebjergskolen
160508 13
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 FB Århus Omegn Fuglebakken KFUM Århus (2) Rosenvangsskolen
590734 6
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 243 Fuglebakken KFUM Århus (1) Aarhus Lions Ellekærskolen
590964 6
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 246 Viby IF (2) Fuglebakken KFUM Århus (2) Viby Idrætspark
591082 6
27-10 2019
Kl. 13:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 247 Viby IF (3) Fuglebakken KFUM Århus (5) Viby Idrætspark
349098 6
27-10 2019
Kl. 15:00
Kvinder Serie 2.2 11M/9M - Efterår 2019 Pulje 300 Fuglebakken KFUM Århus IFSK Højlyngen
590745 6
27-10 2019
Kl. 15:00
Herrer Serie 5 - efter ombrydning - Efterår 2019 Pulje 244 Fuglebakken KFUM Århus (4) ACFC/AKF Højlyngen
160236 13
27-10 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Fuglebakken KFUM Århus (3) Christiansbjerg IF (3) Ellekærskolen
160229 12 to
31-10 2019
Kl. 20:15
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Aabyhøj IF (1) Fuglebakken KFUM Århus (3) Lyseng Kunstgræs
160512 14 fr
01-11 2019
Kl. 18:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 70 Fuglebakken KFUM Århus (2) VRI NES Park - Kunstgræsbanen
141195 14 fr
01-11 2019
Kl. 19:00
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 36 Aarhus Fremad (1) Fuglebakken KFUM Århus (2) Riisvangen Kunstgræsbane
599343 14
02-11 2019
Kl. 10:00
Herrer Jyllandsserien - Efterår 2019 Pulje 4 Aabyhøj IF Fuglebakken KFUM Invita Park Kunstgræs, Skæring
560804 1
02-11 2019
Kl. 12:00
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne Pulje 33 Galten FS Fuglebakken KFUM Århus Klank Kunstgræsbane
560806 1
02-11 2019
Kl. 12:40
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne Pulje 33 Fuglebakken KFUM Århus Aabyhøj IF (2) Klank Kunstgræsbane
560809 1
02-11 2019
Kl. 13:20
U12 Drenge kunstgræsturnering - 1. stævne Pulje 33 HOG Hinnerup (2) Fuglebakken KFUM Århus Klank Kunstgræsbane
141134 14
02-11 2019
Kl. 13:30
Herrer Serie 3 - Efterår 2019 Pulje 35 Ebeltoft IF Fuglebakken KFUM Århus (1) Ebeltoft Idrætscenter
601633 14
02-11 2019
Kl. 16:00
Herrer Serie 2 - Efterår 2019 Pulje 18 Aarhus Juniors Fuglebakken KFUM Århus Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret
534839 1
03-11 2019
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M Pulje 26 Hasle B Fuglebakken KFUM Ellekærskolen
160150 14
03-11 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 67 Fuglebakken KFUM Århus (1) Søften GF Søften Idrætsanlæg
160241 14
03-11 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 68 Hasle B Fuglebakken KFUM Århus (3) Ellekærskolen
160297 14
03-11 2019
Kl. 11:00
Herrer Serie 4 - Efterår 2019 Pulje 69 Fuglebakken KFUM Århus (4) Viby IF (2) Ellekærskolen
534844 2
09-11 2019
Kl. 10:45
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2007) 11M Pulje 26 FC Silkeborg Fuglebakken KFUM Buskelund Kunstgræsbane

Log ind