Vigtige datoer

2024

Januar+

07. Delegertmøde DBU Jylland i Herning
22.
Deadline for tilmelding til 11:11 træningsturnering i KlubOffice 
29. Dialogmøde for Børnetrænere i Helle Hallen
31. Indberetning af medlemstal til DIF (Danmarks Idræts Forbund)

Februar+

01. Dialogmøde for Børnetrænere i Aabenraa
01. Tilmelding åbnes til Oldboys/Veteraner 11:11 i KlubOffice
20. Deadline for 5:5-, 7:7 og 8:8 træningsturneringen i KlubOffice
21. Tilmelding åbnes til 5:5-, 7:7 og 8:8 forårsturnering i KlubOffice
24. Offentliggørelse af foreløbig holdkampplan i 5:5-, 7:7 og 8:8 træningsturnering
26. Oldboysmøde i Tinglev
27
. Kommunemøde i Billund Kommune
28. Kommunemøde i Aabenraa Kommune

Marts+

01. Deadline for tilmelding til Oldboys/Veteraner i KlubOffice
02. Deadline for rettelser i KlubOffice af hjemmekampe i 5:5-, 7:7 og 8:8 træningsturnering
03. Offentliggørelse af endelig holdkampplan i 5:5-, 7:7 og 8:8 træningsturnering
04. Kommunemøde i Vejen Kommune
07. Kommunemøde i Sønderborg Kommune
11. Kommunemøde i Varde Kommune
12. Kommunemøde i Haderslev Kommune
12. Pigetrænerseminar i Vejen
14. Deadline for rettelser af hjemmekampe i KlubOffice for 11:11 Oldboys/Veteraner
15.
Udsendelse af endelig holdkampplan i 11:11 Oldboys/Veteran turnering
15.
Deadline for tilmelding/rettelser til 5:5 (U10, U11, U12, U13) , 7:7 og 8:8 forårsturnering i KlubOffice
19. Kommunemøde i Tønder Kommune
26. 5:5 (U10, U11, U12 og U13), 7:7 og 8:8 turnering: Foreløbig holdkampplan offentliggøres

April+

01. Deadline for tilmelding/rettelser til U8 og U9 5:5 forårsturnering
03. Deadline for rettelser af hjemmekampe i KlubOffice for 5:5 (U10-U11, U12 og U13),  7:7 og 8:8 turnering
04. Offentliggørelse af endelig holdkampplan for 5:5 (U10-U11, U12 og U13),  7:7 og 8:8 forårsturnering
11. U8 og U9 5:5 turnering: Foreløbig holdkampplan offentliggøres
17. Deadline for tilmelding/rettelser til 3:3 1. stævne i forårsturnering i KlubOffice
18. Kampprogram til 3:3 1. stævne udsendes.
18. Deadline for rettelser af hjemmekampe i KlubOffice for U8 og U9 5: 5 turnering
19. Udsendelse af endelig holdkampplan i U8 og U9 5:5 turnering
30. Deadline for tilmelding/rettelser til 3:3 2. stævne i forårsturnering. Hold der deltog i 1. stævne er automatisk tilmeldt

Maj+

01. Tilmeldingsfrist til Introstævner for U10 Piger og Drenge
01. Tilmeldingsfrist til Introstævner for U7 Piger og Drenge
03.
Program til Intro for U10 Piger og Drenge udsendes.
03. Program til Intro for U7 Piger og Drenge udsendes.
07. Deadline for tilmelding/rettelser til 2. stævne i 3:3.
08.
3:3 turnering: Program til 2. stævne udsendes
15. Tilmelding åbnes for alle efterårets turneringer i KlubOffice inkl. opstartskampe (herresenior)
22. Deadline for tilmelding/rettelser til 3. stævne i 3:3. Hold der deltog i 2. stævne er automatisk tilmeldt
23. 3:3 turnering: Program til 3. stævne udsendes

Juni+

05. Deadline for tilmelding/rettelser til 4. stævne i 3:3. Hold der deltog i 3. stævne er automatisk tilmeldt
06. 3:3 turnering: Program til 4. stævne udsendes
10
. Deadline for tilmelding til alle efterårsturneringer i KlubOffice
15. DBU 3-Bold Festival 
Uge 25 og 26 - Regionsfinaler 7:7 og 8:8
23. Deadline for tilmelding af hold til Opstartskampe (JS, S1, S2, S3, S4 og S5)
26. Foreløbig holdkampplan for alle efterårsturneringer offentliggøres inkl. Opstartskampe

Juli+

11. Deadline for rettelser af hjemmekampe i KlubOffice for alle efterårsturneringer inkl. Opstartskampe
12. Udsendelse af endelig holdkampplan for alle efterårsturneringer inkl. Opstartskampe

August+

01. Tilmelding 3:3 1. stævne
19. Tilmelding 3:3 2. stævne
31. Pigefodbold Festival i Haderslev

September+

01. Tilmelding åbnes for indefodbold i KlubOffice  
01. Tilmelding åbnes for futsal i KlubOffice
01. Tilmelding åbnes for Vinterturnering, Ungdom i KlubOffice
01. Tilmelding åbnes for Vinterturnering, Senior 7-mands i KlubOffice
02. Tilmelding 3:3 3. stævne
10. Foreløbigt program for ombrydningsrækker (U8 til og med U13)
12. Frist for ændringer af hjemmekampe i ombrydningsrækker (U8 til og med U12)
13. Endeligt program for ombrydningsrækker (U8 til og med U13)
16. Tilmelding 3:3 4. stævne
24. Kommunemøde i Esbjerg Kommune

Oktober+

06.Deadline for tilmelding til futsalturneringen 
06.
Deadline for tilmelding til Vinterturnering, Ungdom via KlubOffice
06. Deadline for tilmelding til Vinterturnering, Senior 7:7 via KlubOffice
27. Deadline for tilmelding til indefodboldturneringen via KlubOffice

November+

20. DBU Jylland Region 4's årsmøde i Vejen Idrætscenter

December+

1. Tilmelding åbnes for Træningsturnering 11-mands 
1. Tilmelding åbnes for 5-, 7- og 8-mands Træningsturneringen i KlubOffice