Regionsfinaler 2019

REGION 4: Her finder du kvalifikationsoversigten samt spillesteder og datoer til regionsfinalerne i juni måned fra U-13 op til seniorrækkerne 7 og 8-mands.

* Der tages forbehold for ændringer.

U13 Drenge C1+C2/8
8 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 5: Nr. 2 fra Pulje 3
Deltager 6: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 7: Nr. 2 fra Pulje 4
Deltager 8: Nr. 1 fra Pulje 5

Dato: 22. eller 23. juni
Arrangør: 

U14/U15 Drenge C/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: De 2 bedste nr. 2 (findes ved pointgennemsnit)

Dato: 22. eller 23. juni
Arrangør: 

U15/U16 Drenge C/8
2 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2

Der spilles én kamp á 2 x 30 min. på neutral bane

Dato: 
Arrangør: 

Herresenior C1/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Bedste 3´er fra Pulje 1 el. 2

Dato: 22. eller 2. juni
Arrangør: 

Herresenior C2/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 5: Nr. 1 fra Pulje 5

Dato: 22. eller 23. juni
Arrangør: 

U13 Piger C1+C2/8
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 2 fra Pulje 1
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 4: Nr. 2 fra Pulje 2
Deltager 5: Bedste nr. 3 (findes ved pointgennemsnit)

Dato: 22. eller 23. juni
Arrangør: 

U14 Piger C/8
3 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Forsøgspuljen

Dato: 22. eller 23. juni
Arrangør: 

U15/16 Piger C/8
2 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Forsøgspuljen

Der spilles én kamp á 2 x 30 min. på neutral bane

Dato: 
Arrangør: 

Kvinder C1/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 5: Bedste nr. 2 fra Pulje 1 eller 4

Dato: 22. juni kl. 11-14
Arrangør: Bevtoft  IF

Kvinder C2/7
5 hold deltager i Regionsfinalen:
Deltager 1: Nr. 1 fra Pulje 1
Deltager 2: Nr. 1 fra Pulje 2
Deltager 3: Nr. 1 fra Pulje 3
Deltager 4: Nr. 1 fra Pulje 4
Deltager 5: Nr. 1 fra Pulje 5

Dato: 22. juni kl. 11-14
Arrangør: Bevtoft IF

20160804FB-K871.jpg
KONTORTID: Man-tors kl. 9-16 og fre kl. 9-14.30 DBU Jylland Region 4
Stadionvej 2a, 6752 Glejbjerg 8939 9940