Regionsmesterskab 2019/20

Oversigt over datoer og spillesteder til Regionsmesterskaberne 2019/20

Der vil være medaljer til Nr. 1 og 2 til RM.

Herrer A: 18. januar i Asaa Hallen
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
Herrer B: 18. januar i Flauenskjold Hallen
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
Herrer C: 18. januar i Asaa Hallen 
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
Kvinder A/B: 18. januar i Flauenskjold Hallen
Begge finalehold i A-rækken og B-rækken er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U19 Drenge A: Afholdes ikke
U19 Drenge B: Afholdes ikke
U18 Piger A/B: Nr. 1+2 er kvalificeret til JM i A-rækken og nr. 3+4 er kvalificeret til JM i B-rækken
Der spilles ikke om regionsmesterskaber i denne række.

U17 Drenge A: Afholdes ikke
U17 Drenge B: Afholdes ikke
U16 Drenge A: 19. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1+2+3 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U16 Drenge B: 18. januar i Jetsmark Idrætscenter 
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U16 Piger A: Afholdes ikke
U16 Piger B: 18. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1 - 4 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U15 Drenge A: 19. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U15 Drenge B: 18. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U15 Piger A: 19. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U15 Piger B: 19. januar i Jetsmark Idrætscenter
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. februar
U14 Drenge A: Afholdes ikke
U14 Drenge B: 1. februar i Haverslev Hallen 
Nr. 1 - 3 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. marts
U14 Piger B: 1. februar i Haverslev Hallen
Nr. 1 - 3 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. marts
U13 Drenge A: Afholdes ikke
U13 Drenge B: 1. februar i Haverslev Hallen
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. marts
U13 Piger A: Afholdes ikke
U13 Piger B: 1. februar i Haverslev Hallen
Nr. 1+2 til RM er kvalificeret til JM 1.-2. marts

*Der tages forbehold for ændringer

20160804FB-K871.jpg
KONTORTID: Man-tors kl. 9-16 og fre kl. 9-14.30 DBU Jylland Region 1
Hornevej 2, 9220 Aalborg Ø 8939 9910

KALENDER NORDJYLLAND