RM, JM og DM 2018/19 - hvem går videre?

Række Regionsmesterskab d. 26.-27. januar 2019 Jysk Mesterskab d. 2.-3. marts 2019
Herrer A (16+) Nr. 1, 2, 3 og 4 går videre til Kval.stævnet  
Herrer B (16+) Nr. 1 er Regionsmester Ingen JM
Herrer C (+16) Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til RM Ingen JM
Kvinder A/B (+15) Nr. 1 og 2 går videre til Kval.stævnet  
U19 Drenge A/B (99-00) Nr. 1 er Regionsmester  Nr. 1, 2 og 3 går videre til JM/FM 
U18 Piger A/B (00-01) Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1, 2 og 3 går videre til JM/FM
U17 Drenge A (01)  Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1, 2 og 3 går videre til JM/FM
U17 Drenge B (01) Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til RM  Ingen JM
U16 Drenge A (02)  Nr 1. er Regionsmester Nr. 1 og 2 går videre til JM 
U16 Drenge B (02) Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til RM Ingen JM
U16 Piger A (02) Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1, 2 og 3 går videre til JM/FM 
U16 Piger B (02) Nr. 1 er Regionsmester Ingen JM
U15 Drenge A/B (03)  Nr. 1 i hver pulje går videre til RM  Nr. 1 og 2 fra RM går videre til JM/FM
U15 Piger A/B (03) Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1, 2 og 3 går videre til JM 
U14 Drenge A (04) Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1 og 2 går videre til JM
U14 Drenge B (04)  Nr. 1 i hver pulje + bedste 2'er  går videre til RM Ingen JM
U14 Piger A/B (04)  Nr. 1 og 2 i hver pulje går videre til RM  Nr. 1, 2 og 3 fra RM går videre til JM 
U13 Drenge A (05)  Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1 og 2 går videre til JM 
U13 Drenge B (05) Nr. 1 i hver pulje + bedste 2'er går videre til RM  Ingen JM
U13 Piger A/B (05) Nr. 1 er Regionsmester Nr. 1, 2, og 3 går videre til JM
Futsal - U12 Drenge A (06) Ombrydning efter jul Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U12 Drenge B (06)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U12 Drenge C (06)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U11 Drenge A (07) Ombrydning efter jul Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U11 Drenge B (07)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U11 Drenge C (07)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U10 Drenge A (08)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U10 Drenge B (08)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U10 Drenge C (08)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U9 Drenge (09) Ombrydning efter jul Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U9 Piger (09)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
Futsal - U8 Drenge (10)   Uddeling af medaljer til alle hold i 4 spillerunde
20160804FB-K871.jpg
KONTAKT OS DBU Jylland Region 1
Hornevej 2, 9220 Aalborg Ø 8939 9910