Datoplan 2018/19

Herrer A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 9./10. mar (JM/Kval)
Herrer B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
Herrer C: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
Kvinder A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
Kvinder B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U19 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U19 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U18 Piger A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U18 Piger B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U17 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U17 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U16 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U16 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U16 Piger A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U16 Piger B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U15 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U15 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U15 Piger A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U15 Piger B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U14 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U14 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U14 Piger A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U14 Piger B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U13 Drenge A: 24./25. nov - 8./9. dec-  12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U13 Drenge B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U13 Piger A: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan - 2./3. mar (JM/Kval)
U13 Piger B: 24./25. nov - 8./9. dec - 12./13. jan - 26./27. jan
U12 Drenge A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U12 Drenge B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U12 Drenge C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U12 Piger A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U12 Piger B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U12 Piger C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Drenge A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Drenge B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Drenge C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Piger A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Piger B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U11 Piger C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Drenge A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Drenge B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Drenge C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Piger A: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Piger B: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U10 Piger C: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U9 Drenge: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U9 Piger: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U8 Drenge: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb
U8 Piger: 17./18. nov - 1./2. dec - 12./13. jan - 2./3. feb

Der findes en regionsmester for U13 og opefter i både A og B-rækker.
Denne findes, når 4. spillerunde er afviklet, såfremt der kun er 1 pulje i rækken.
Medaljerne vil efterfølgende blive sendt til den vindende klubs kampfordeler.
De hold, der bliver regionsmester i A-rækkerne, kvalificerer sig til Jysk Mesterskab/ Jysk-Fynsk mesterskab.
Vinderen af det Jyske Mesterskab kvalificerer sig til Final 4 stævne (DM).

Der afvikles ikke Jysk Mesterskab i Seniorrækkerne, men de kvalificerer sig til kvalstævner om deltagelse i DM!

20160804FB-K871.jpg
KONTAKT OS DBU Jylland Region 1
Hornevej 2, 9220 Aalborg Ø 8939 9910