Landspokalturneringen for Herrer (2007)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
168605
1 Ti 17-04-07
Kl. 19:00
Hover UIF (S5/17) NG 99 (S5/16) Hover UIF's Anlæg 1-4
168604
1 Ti 24-04-07
Kl. 18:30
Holtbjerg B (S6/16) Kølkær/Fasterholt IF (S5/35) Holtbjerg Idrætsanlæg 8-9
168606
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Aarhus Town FC (S5/29) AC S.M.Ø.L.F (S5/28) Holme Skole 0-2
168607
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
DGS IF (S6/19) FB Århus Omegn (S5/30) Sølystskolen HHT!
168608
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
FC Dario (S5/27) FC Natuglerne, Århus (S5/28) Tranbjerg Skole 2-1
168609
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Sønderborg Studenternes IF (S6/30) Midtals IF (S5/48) SwipBox Arena 1-4
168610
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Hovslund GF (S5/47) Nord/Als B (S5/48) Hovslund Stadion HHT!
168611
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Hovborg/Lindknud FA (S5/41) Stepping IF (S5/45) Hovborg Stadion 0-2
168612
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S6/24) Centrum IF (S5/42) Skjern Bank Arena, Bramming 4-3
168613
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
FC Fremad 07 (S6/30) Bolderslev B (S5/47) Bredebro Idrætscenter 4-3
168614
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Oktoberboys (S6/21) Penny Lane United (S6/20) Grønløkke Stadion 7-6
168615
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Stjær B (S5/32) IF Haurum/Sall (S5/33) Vesterbro Stadion 0-2
168616
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Rørth UFC (S6/23) Hårby IK 81 (S5/32) Randlev Skole 0-1
168599
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Vrensted IF (S5/3) Horne KFUM (S5/2) Vrensted Stadion 2-5
168600
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S6/8) Astrup IF Arden (S5/11) Ellidshøj IF´s Anlæg 4-0
168601
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Øland/Halvrimmen IK (S5/6) Skæve IF (S5/4) Halvrimmen Stadion 2-0
168602
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Brande B (S5/36) Ikast United (S5/35) Brande Stadion 0-3
168603
1 Ti 24-04-07
Kl. 19:00
Håsum/Ramsing 69 (S5/15) Tilsted IK (S5/13) Ramsing Skole UHT!
212826
2 On 02-05-07
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/10) Lyngs/Uglev (S4/9) Akurat Arena Glyngøre 3-2
212832
2 Ma 07-05-07
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt IF (S5/35) Mejrup GU (S4/11) Kølkær Idrætscenter 3-4
212835
2 Ma 07-05-07
Kl. 19:00
FB Århus Omegn (S5/30) Ebeltoft IF (S4/18) Rosenvangsskolen 3-1
212838
2 Ma 07-05-07
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S4/22) FC Royal (S4/21) Holme Skole 0-5
212839
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
KSC Kolding (S4/30) FC GOG (S4/25) Harte Stadion 2-9
212840
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/29) Grønbjerg/Langelund IF (S4/25) V.Nebel Sportsplads 2-4
212841
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Hårby IK 81 (S5/32) Horsens B (S4/23) Borgernes Hus 1-4
212842
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Hovedgaard IF (S4/23) Hørning IF (S4/22) Hovedgård Idrætscenter UHT!
212843
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Oktoberboys (S6/21) Outsiders 2 Insiders FC (S6/19) Grønløkke Stadion UHT!
212844
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Purhus IF (S4/8) Todbjerg/Mejlby IF (S4/18) Asferg Stadion 0-2
212845
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/23) Sejs/Svejbæk IF (S4/15) Saxild Skole 0-1
212846
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
B 74 Silkeborg (S4/15) Østdjurs 91 (S4/18) Mascot Park UHT!
212847
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Viby Fodsport af 1997 (S4/20) Virring/Vitved UI (S4/23) Åhavevej Idrætsanlæg 3-5
212848
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Lisbjerg FC (S4/19) Østbirk IF (S4/23) Katrinebjergskolen 3-1
212849
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
IF Haurum/Sall (S5/33) BB 82, Århus (S4/22) Sall Stadion 1-5
212850
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
FC Skjoldhøgene (S4/21) Team Leo IF (S5/29) Skjoldhøjskolen 1-2
212851
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/19) Vellev IF (S4/16) Næshøj Idrætscenter 7-6
212852
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S6/24) Agerbæk SF (S4/27) Skjern Bank Arena, Bramming 3-4
212853
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Aller Sogns UBF (S4/30) Gram FS (S4/31) Hejls Stadion 2-0
212854
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Bedsted IF (S4/31) Lysabild SG (S4/32) Bedsted Skole 1-3
212855
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
FC Fremad 07 (S6/30) Midtals IF (S5/48) Bredebro Idrætscenter UHT!
212856
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Nord/Als B (S5/48) Rødekro IF (S4/31) Nordals Idrætscenter 0-8
212857
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
FC Esbjerg (S4/27) Gørding/Lourup IF (S4/28) Veldtofte Idrætspark 4-0
212858
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Krogager B (S4/27) Horne IF (S4/26) St. Krogager Idrætscenter 3-0
212859
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Stepping IF (S5/45) Notmark SU (S4/32) Stepping Stadion 10-11
212860
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Hunderup/S UG (S4/28) Tarp B (S4/27) Hunderup Stadion 3-1
212861
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/27) Sdr. Omme IF (S4/26) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 2-1
212862
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Skovlund IF (S4/27) Starup/Tofterup IF (S4/27) Skovlund Stadion 5-6
212863
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Toftlund IF (S4/31) Øsby IF (S4/30) Toftlund Stadion UHT!
212836
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Vejlefjord IF (S6) Dalby GF (S4/29) Vejlefjordskolen HHT!
212837
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
FC Dario (S5/27) FC Gaudeamus (S4/22) Tranbjerg Skole 3-0
212833
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Hammerum IF (S4/13) FC International (S4/15) Hammerum Stadion 3-1
212834
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
AC S.M.Ø.L.F (S5/28) Bosporos SK (S4/20) Rosenvangsskolen 2-4
212827
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Balling/Volling UIF (S4/10) Ejsing B (S4/11) Sparekassen Balling Hallen 4-2
212828
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
NG 99 (S5/16) Håsum/Ramsing 69 (S5/15) Gudum Stadion 4-1
212829
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
KKIK (S5/35) Kibæk IF (S4/13) Kølvrå Stadion 0-2
212830
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S4/9) Sydthy B (S4/9) Frøstrup Stadion 5-0
212831
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Ikast United (S5/35) Engesvang Fremad (S4/13) Østre Skole 5-2
212810
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S4/8) Onsild IF (S4/16) Valsgård Gl. Stadion 2-7
212811
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S6/8) Doense/Vebbestrup IF (S4/7) Ellidshøj IF´s Anlæg 6-5
212812
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S4/3) Bindslev/Tversted IF (S4/1) Flauenskjold Stadion 5-2
212813
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
PSI/Serritslev (S4/3) Lyngsaa B (S4/1) Serritslev Stadion 1-3
212814
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Tranum GF (S4/4) Syvsten IF (S4/1) Tranum Stadion 1-7
212815
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF (S4/1) Thorup/Klim B (S4/4) Nordjyske Bank Arena Strandby 7-8
212816
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Øland/Halvrimmen IK (S5/6) KB 81 Ålborg (S4/5) Halvrimmen Stadion 2-6
212817
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Ørsø IF (S4/3) Aalborgstudenternes IF (S4/5) Ørsø Stadion 1-4
212818
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Øster Sundby B32 (S4/5) Veddum IF (S4/6) ØB Park 7-2
212819
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Horne KFUM (S5/2) Jerslev/Sterup IF (S4/3) Horne Stadion 2-3
212820
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S4/5) Ravnkilde/Haverslev (S4/7) Chang's Baner 8-0
212821
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Klokkerholm/Ørum (S4/3) Kvissel/Ravnshøj (S4/1) Klokkerholm Stadion 1-4
212822
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Poulstrup Vrejlev 81 (S4/3) Gærum IF (S4/2) Vrejlev/Hæstrup Hallen 2-4
212823
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Sinding GIF (S4/12) Studsgaard IF (S4/13) Sinding Stadion 5-3
212824
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
BK Sydhimmerland (S4/16) Viborg Nørremarken (S4/14) Klejtrup Stadion 1-5
212825
2 Ti 08-05-07
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S4/16) Vestsalling UIF (S4/10) Møldrup Stadion 6-0
176145
3 Ma 14-05-07
Kl. 19:00
Lisbjerg FC (S4/19) Midtdjurs IF (S3/10) Katrinebjergskolen 0-2
175911
3 Ma 14-05-07
Kl. 19:15
TSV 89 (S3/6) SHN/Ulfborg (S2/3) Tim Hallen 2-1
175912
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Roslev IK (S3/5) FS Midtthy (S2/3) Roslev Stadion 0-6
175913
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Tarm IF (S3/14) Skjern GF (S2/7) Tarm Stadion 1-3
175914
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Tulstrup/Faurholt IK (S3/7) Ulbjerg IF (S2/4) Tulstrup Stadion 0-5
175915
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Stoholm IF (S2/4) Skive Seminariums B (S2/3) Stoholm Fritidscenter HHT!
175916
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Vorupør B (S3/5) Vridsted IF (S3/8) Vorupør Stadion 2-5
175917
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/6) Videbæk IF (S2/3) Ølstrup Stadion 7-8
176146
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Kolding Freja (S4/30) Lindved GF (S3/13) Freja Park 0-1
176147
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Oktoberboys (S6/21) Nørager B (S3/10) Grønløkke Stadion 3-10
176148
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S2/6) HA85 (S2/4) Nr. Snede Stadion 7-5
176359
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S4/15) Silkeborg B (S2/4) Sejs Stadion 11-10
176360
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
B 74 Silkeborg (S4/15) Them GF (S3/7) Mascot Park HHT!
176361
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Solbjerg IF (S3/12) Søften GF (S3/10) Lundbjergvang 2-3
176362
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Todbjerg/Mejlby IF (S4/18) Aarhus UF Vatan Spor (S3/11) Hårup Skole 1-2
176363
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Tørring/Ølholm (S3/13) Hatting/Torsted IF (S2/6) DSI Gudenå Centret HHT!
176365
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Virup IF (S3/10) Team Leo IF (S5/29) Virup Skole 5-1
176366
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Aller Sogns UBF (S4/30) Aabenraa BK (S2/8) Hejls Stadion HHT!
176367
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/27) Ansager IF (S3/14) Agerbæk Stadion 3-1
176368
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Alslev B (S3/14) Billund IF (S2/7) Alslev Stadion 5-1
186140
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FC Fremad 07 (S6/30) Broager UI (S3/16) Bredebro Idrætscenter 0-6
186141
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Lysabild SG (S4/32) Egen UI (S3/16) Lysabild Skole 1-4
186142
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S3/15) Team Haderslev KFUM (S3/16) Føvling Stadion 1-2
186143
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FC King George (S3/14) Hejnsvig IF (S3/13) Veldtofte Idrætspark 3-0
186144
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Notmark SU (S4/32) Hammelev SUF (S3/16) Notmark Idrætsanlæg 6-5
186145
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/16) Rødding IF (S3/15) Hjordkær Stadion 3-2
186146
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Jerne IF (S3/14) Holsted FB (S2/7) Jerne Stadion 3-1
186147
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Krogager B (S4/27) Højer IF (S3/16) St. Krogager Idrætscenter 3-4
186149
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Oksbøl B (S3/14) Næsbjerg RUI (S2/7) Oksbøl Stadion 6-7
186150
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Jernved IF (S2/7) Skærbæk B (S2/8) Jernvedlund Stadion 0-3
186151
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Rødekro IF (S4/31) Starup IF, Haderslev (S2/8) Fladhøj Idrætscenter 2-3
186152
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Toftlund IF (S4/31) Sønderborg Fremad (S2/8) Toftlund Stadion 5-2
186153
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/27) Outrup B (S2/7) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-8
186154
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/27) Vejen SF (S2/8) Starup Stadion 0-4
186155
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Brøns/Frifelt 06 (S3/16) Vojens BI (S2/8) Brøns IF´s Idrætsanlæg 2-5
186156
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S3/14) Spangsbjerg IF (S2/7) Tjæreborg IF's Anlæg 3-1
175909
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Mejrup GU (S4/11) Møldrup/Tostrup IF (S4/16) Mejrup Kultur & Fritidscenter 0-2
175910
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Sinding GIF (S4/12) Lind/Kollund (KLG) (S3/7) Sinding Stadion 0-1
157695
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S4/5) B52/Aalborg (S2/2) Chang's Baner 2-0
157696
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/5) Aggersund IF (S3/4) Aalborg Universitet 5-1
157697
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S4/3) Dybvad B (S3/1) Flauenskjold Stadion 0-4
157698
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S6/8) Brønderslev IF (S2/1) Ellidshøj IF´s Anlæg 0-5
157699
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Gug B (S3/3) Hals FS (S2/1) Gug Stadion 1-4
157700
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hirtshals B (S3/1) Hjørring AIK Frem (S2/1) Schlie Arena 1-2
157701
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Kvissel/Ravnshøj (S4/1) Sindal IF (S3/1) Kvissel Stadion 0-3
157702
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/2) Skagen IK (S2/1) Tornby Stadion 1-4
157703
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Lyngsaa B (S4/1) Moseby B (S3/2) Lyngså Stadion 0-4
157704
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Nr. Kongerslev IF (S3/3) Nørager/Rørbæk IF (S2/2) Nr. Kongerslev Stadion 0-3
157705
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/4) NUBI (S2/2) Skalborg Stadion 0-3
157706
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Onsild IF (S4/16) Vindblæs B (S4/7) Onsild Sportsplads UHT!
176129
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Aarhus JAI (S3/10) ASA, Aarhus (S2/5) Ellekærskolen 2-3
176130
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
KFUM's B, Århus (S3/11) Aarhus 1900 (S2/5) Højlyngen 6-4
176131
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
BB 82, Århus (S4/22) Aarhus Posten (S3/11) Sølystskolen HHT!
176132
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FB Århus Omegn (S5/30) Bosporos SK (S4/20) Rosenvangsskolen 3-5
176133
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/13) Den Bosniske IF (S2/8) Bramdrupdam Hallerne 2-3
176134
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FC Dario (S5/27) DGL 2000, Aarhus (S3/11) Tranbjerg Skole 2-4
176135
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Dalby GF (S4/29) Kolding KFUM (S3/15) Dalby Stadion 5-3
176136
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FC Royal (S4/21) Galten FS (S2/6) Holme Skole 7-8
176137
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
FC GOG (S4/25) Fynslund B (S3/15) Gadbjerg Stadion HHT!
176138
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Gødvad GIF (S3/8) Gl. Rye IF (S2/6) Gødvad Hallen HHT!
176139
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Gauerslund IF (S3/13) Bjert IF (S3/15) Danbolig Arena Gauerslund 4-7
176140
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Give Fremad (S3/13) Vejle FC(S2/6) Give Stadion 2-6
176141
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/19) Hadsten SK (S2/5) Næshøj Idrætscenter 6-5
176142
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
HOG Hinnerup (S3/10) Hammel GF (S2/5) E. Trasborg Park 0-2
176143
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hovedgaard IF (S4/23) Kolt/Hasselager IF (S3/12) Hovedgård Idrætscenter 3-10
176144
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Kolind-Perstrup IF (S3/10) Vejlby IK (S2/5) KPI's Klubhus 2-5
157708
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
KB 81 Ålborg (S4/5) Østervraa IF (S3/1) Tornhøjskolen 1-0
157709
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Understed IF (S3/1) VHG/GS (S3/3) Understed IF's Anlæg 3-1
157710
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Sæby IF Skjold (S3/1) Skørping IF Frem (S3/4) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 3-0
157711
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Thorup/Klim B (S4/4) Sønd./Suldr. IK Frem (S2/2) Thorup Stadion 4-3
157712
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Balling/Volling UIF (S4/10) Bjerringbro IF (S2/4) Sparekassen Balling Hallen 0-3
157713
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/8) Borup IF (S2/4) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 1-0
157714
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Ikast United (S5/35) Borbjerg GU (S3/6) Østre Skole 2-3
157715
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S4/9) Sallingsund FC (S4/10) Frøstrup Stadion 1-3
157716
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S3/6) Frederiks AIF (S2/4) Feldborg Stadion 0-2
157717
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
NG 99 (S5/16) Struer B (S2/3) Gudum Stadion 0-3
157718
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hammerum IF (S4/13) Herning KFUM (S2/3) Hammerum Stadion 5-1
157719
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hanstholm IF (S3/5) BK Klitten (S3/6) Hanstholm Stadion UHT!
157720
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/5) Nykøbing Mors IF (S2/3) Harboøre Stadion 2-7
157721
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/5) Sjørring B (S2/3) Midtmors Sport 9-7
157722
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S3/4) Højslev Kirkeby IF (S3/8) Bjerregrav Stadion 1-4
157723
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Højslev Station IF (S3/8) Løgstrup IF (S3/4) Højslev Stadion 0-2
157724
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:00
Ikast KFUM (S3/7) Skals FF (S3/4) Ikast FC Thrigesvej 2-1
186148
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:15
Lundtoft IF (S3/16) Kvaglund IF (S2/7) Kliplev Hallen 1-2
176364
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:30
Virring/Vitved UI (S4/23) Vejle Kammeraterne (S3/13) Virring Hallen 1-5
175918
3 Ti 15-05-07
Kl. 19:30
Viborg Nørremarken (S4/14) Gedsted FI (S3/4) Nordre Skole UHT!
157707
3 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Tylstrup IF (S3/2) Ulsted B (S3/1) Tylstrup Stadion 4-1
174301
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/27) FC King George (S3/14) Agerbæk Stadion 1-5
174302
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Hunderup/S UG (S4/28) FC Esbjerg (S4/27) Hunderup Stadion 9-10
172568
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S4/15) Viborg Nørremarken (S4/14) Sejs Stadion 9-1
172569
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S4/5) Aalborg KFUM (S1/1) Chang's Baner 2-0
172570
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/2) Aalborgstudenternes IF (S4/5) Gærum Stadion 5-1
172571
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Dybvad B (S3/1) Brønderslev IF (S2/1) Dybvad Stadion 0-7
172572
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Hals FS (S2/1) Farsø/Ullits IK (S1/1) Hals Stadion 1-0
172573
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S4/3) Moseby B (S3/2) Jerslev Stadion 1-3
172574
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF (S2/2) Løgstør IF (S1/1) Nørager IF's Anlæg 4-2
172575
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Onsild IF (S4/16) Bjerringbro IF (S2/4) Onsild Sportsplads 1-2
172576
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Sindal IF (S3/1) Skagen IK (S2/1) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal 0-2
172577
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem (S2/1) NUBI (S2/2) Frem Parken 5-3
172578
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Syvsten IF (S4/1) Sæby IF Skjold (S3/1) Syvsten IF Stadion 2-4
172579
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Øster Sundby B32 (S4/5) Taars/Ugilt IF (S1/1) ØB Park 0-1
172581
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Understed IF (S3/1) St. Restrup IF (S2/2) Understed IF's Anlæg 4-2
172582
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/10) Hanstholm IF (S3/5) Akurat Arena Glyngøre 6-5
172773
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/5) FS Midtthy (S2/3) Midtmors Sport HHT!
172774
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Nykøbing Mors IF (S2/3) Koldby/Hørdum IF (S1/2) Nykøbing Stadion 0-2
172775
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Kibæk IF (S4/13) Ikast KFUM (S3/7) Kibæk Krydsfelt 2-5
172776
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/6) Højslev Kirkeby IF (S3/8) Borbjerg Stadion 5-6
172777
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Frederiks AIF (S2/4) Aulum IF (S1/2) Frederiks Stadion 2-1
172778
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/8) Silkeborg KFUM (S1/2) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 4-0
172779
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Løgstrup IF (S3/4) Idom IF (S1/2) Løgstrup Stadion 3-1
172780
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S4/16) Kvik IF (S1/1) Møldrup Stadion 2-0
172781
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Hammerum IF (S4/13) Lind/Kollund (KLG) (S3/7) Hammerum Stadion 0-3
172782
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Overlund GF (S1/2) Christiansbjerg IF (S1/3) Overlund Stadion 3-1
172933
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/8) Skive Seminariums B (S2/3) Vridsted Stadion 0-5
172934
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Skjern GF (S2/7) Videbæk IF (S2/3) Skjern Idrætspark 1-0
172935
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
TSV 89 (S3/6) Struer B (S2/3) Tim Hallen 5-6
172937
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
KFUM's B, Århus (S3/11) ASA, Aarhus (S2/5) Højlyngen 0-1
172938
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Bosporos SK (S4/20) Aarhus Posten (S3/11) Hasselager Hallen 2-3
172939
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Dalby GF (S4/29) Den Bosniske IF (S2/8) Dalby Stadion 2-4
172940
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus (S3/11) Gl. Rye IF (S2/6) Skjoldhøjskolen 4-5
172941
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Fynslund B (S3/15) Erritsø GIF (S1/4) Fynslund Hallen 1-3
172942
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Grønbjerg/Langelund IF (S4/25) Fredericia fF (S1/4) Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 0-14
173073
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/19) Galten FS (S2/6) Næshøj Idrætscenter 2-4
173074
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Midtdjurs IF (S3/10) Hammel GF (S2/5) Ryomgård Stadion 2-3
173075
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Horsens B (S4/23) Kolt/Hasselager IF (S3/12) Horsens B's Anlæg 2-5
173076
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S3/13) Vejle FC(S2/6) Søndre Stadion 4-0
173077
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Them GF (S3/7) Virup IF (S3/10) Frisholm Stadion 2-1
173078
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Søften GF (S3/10) Vejlby IK (S2/5) Søften Idrætsanlæg 4-1
173079
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Bjert IF (S3/15) Hatting/Torsted IF (S2/6) Sdr. Bjert Stadion 3-4
173080
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Aarhus UF Vatan Spor (S3/11) Ry SK (S1/3) Sødalskolen 4-2
173081
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
BPI (S3/13) Seest B (S1/4) Covia Arena UHT!
173082
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Nørager B (S3/10) Lystrup IF (S1/3) Nørager Stadion 3-0
174291
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Lindved GF (S3/13) Grindsted GIF (S1/4) Lindved Stadion 1-3
174292
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Alslev B (S3/14) Næsbjerg RUI (S2/7) Alslev Stadion 0-5
174293
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Outrup B (S2/7) Skærbæk B (S2/8) Outrup Idrætscenter 4-3
174294
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Toftlund IF (S4/31) Vejen SF (S2/8) Toftlund Stadion 4-1
174295
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S3/14) Vojens BI (S2/8) Tjæreborg IF's Anlæg 9-10
174296
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM (S3/16) Starup IF, Haderslev (S2/8) Kløvermarkens Idrætsanlæg 2-0
174297
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Aabenraa BK (S2/8) FC Sydvest 05 (S1/4) Aabenraa Stadion 0-1
174298
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Notmark SU (S4/32) Broager UI (S3/16) Notmark Idrætsanlæg 0-3
174299
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:00
Højer IF (S3/16) Kvaglund IF (S2/7) Marskhallen 5-0
174300
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:30
Egen UI (S3/16) Jerne IF (S3/14) Guderup Idrætsanlæg 8-0
172936
4 Ti 22-05-07
Kl. 19:30
Ulbjerg IF (S2/4) Spjald IF (S1/2) Ulbjerg Stadion 0-1
172580
4 To 24-05-07
Kl. 19:00
KB 81 Ålborg (S4/5) Thorup/Klim B (S4/4) Tornhøjskolen 2-1
231724
5 Ma 28-05-07
Kl. 19:00
Struer B (S2/3) Højslev Kirkeby IF (S3/8) Struer Idrætspark 5-4
231752
5 On 30-05-07
Kl. 19:00
Den Bosniske IF (S2/8) Erritsø GIF (S1/4) Brændkjærskolen 0-6
231753
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Nørager B (S3/10) Aarhus UF Vatan Spor (S3/11) Nørager Stadion 3-2
231754
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
BPI (S3/13) Them GF (S3/7) Covia Arena 7-2
231755
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Aarhus Posten (S3/11) Søften GF (S3/10) Åhavevej Idrætsanlæg 4-2
231756
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Odder IGF (JS/2) Aabyhøj IF (JS/1) Spektrum Odder UHT!
231725
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/4) Galten FS (S2/6) Bjerringbro Idrætspark 7-1
231726
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Hammel GF (S2/5) Gl. Rye IF (S2/6) Hammel Stadion 4-0
231742
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S3/12) IHF, Aarhus (JS/1) Hasselager Hallen 6-2
231743
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S4/15) Frederiks AIF (S2/4) Sejs Stadion 3-1
231744
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/8) Løgstrup IF (S3/4) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 0-2
231745
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Lind/Kollund (KLG) (S3/7) Ringkøbing IF (JS/2) Alpi Hallerne (Lind) 0-2
231746
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S4/16) Overlund GF (S1/2) Møldrup Stadion 1-3
231747
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Skjern GF (S2/7) Snejbjerg SG&I (JS/2) Skjern Idrætspark 2-1
231748
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Skive Seminariums B (S2/3) Koldby/Hørdum IF (S1/2) Skive Seminarium 3-1
231749
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S2/6) Funder GF (JS/2) Nr. Snede Stadion 0-1
231750
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Hatting/Torsted IF (S2/6) Viby IF (JS/1) Torsted Stadion 1-3
231751
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S2/5) AIA/Tranbjerg (JS/1) Frederiksbjerg Idrætsanlæg 0-4
231705
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Ikast KFUM (S3/7) Spjald IF (S1/2) Ikast FC Thrigesvej 3-4
231706
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S4/5) KB 81 Ålborg (S4/5) Chang's Baner 3-1
231707
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Understed IF (S3/1) Hjørring AIK Frem (S2/1) Understed IF's Anlæg 1-8
231708
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/2) Hals FS (S2/1) Gærum Stadion 1-0
231709
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S2/1) Aalborg Freja (JS/1) Arena Kop & Kande 1-4
231710
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Moseby B (S3/2) Sæby IF Skjold (S3/1) Moseby Stadion 7-4
231711
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Tylstrup IF (S3/2) Nibe B (JS/1) Tylstrup Stadion 2-1
231712
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Taars/Ugilt IF (S1/1) Lindholm IF (JS/1) Tårs Stadion 0-6
231713
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF (S2/2) Aars IK (JS/1) Nørager IF's Anlæg 0-3
231714
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Broager UI (S3/16) FC Sydvest 05 (S1/4) Broager Idrætscenter 0-4
231715
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Toftlund IF (S4/31) Egen UI (S3/16) Toftlund Stadion 0-6
231716
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM (S3/16) SUB Sønderborg (JS/2) Kløvermarkens Idrætsanlæg 0-4
231717
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Højer IF (S3/16) Vojens BI (S2/8) Marskhallen 0-2
231718
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/16) Fredericia fF (S1/4) Hjordkær Stadion 1-5
231719
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Outrup B (S2/7) Hviding IF (JS/2) Outrup Idrætscenter 0-1
231720
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
FC King George (S3/14) Næsbjerg RUI (S2/7) Veldtofte Idrætspark 3-6
231721
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
FC Esbjerg (S4/27) Esbjerg IF 92 (JS/2) Veldtofte Idrætspark 1-3
231722
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S3/13) Grindsted GIF (S1/4) Søndre Stadion 0-3
231723
5 Ti 05-06-07
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/10) FS Midtthy (S2/3) Akurat Arena Glyngøre 1-3
233786
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Lindholm IF (JS/1) Nørresundby (DS/2) Lindholm Høje Stadion 2-1
233787
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/2) Skagen IK (S2/1) Gærum Stadion 0-1
233788
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Moseby B (S3/2) FS Midtthy (S2/3) Moseby Stadion 2-3
233789
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem (S2/1) Frederikshavn (DS/2) Frem Parken 4-0
233790
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Tylstrup IF (S3/2) Aalborg Freja (JS/1) Tylstrup Stadion 1-4
233791
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S4/5) Aars IK (JS/1) Chang's Baner 1-0
233792
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Løgstrup IF (S3/4) Bjerringbro IF (S2/4) Løgstrup Stadion 0-3
233793
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Skjern GF (S2/7) Grindsted GIF (S1/4) Skjern Idrætspark 3-2
233794
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Skive Seminariums B (S2/3) Overlund GF (S1/2) Skive Seminarium 3-4
233795
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Spjald IF (S1/2) Ringkøbing IF (JS/2) Spjald Stadion 3-1
233796
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Struer B (S2/3) Viborg Søndermarken (DS/2) Struer Idrætspark 9-8
233797
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S4/15) Funder GF (JS/2) Sejs Stadion 2-5
233798
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Nørager B (S3/10) Grenaa IF (DS) Nørager Stadion 1-6
233799
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Hammel GF (S2/5) Skovbakken (KVAL/3) Hammel Stadion 1-2
233800
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Aarhus Posten (S3/11) Viby IF (JS/1) Åhavevej Idrætsanlæg 0-6
233801
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (JS/1) Odder IGF (JS/2) Grønløkke Stadion 4-5
233802
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
BPI (S3/13) Erritsø GIF (S1/4) Covia Arena 2-0
233803
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S2/7) Sædding/Guldager (KVAL/3) Næsbjerg Idrætsanlæg 2-1
233804
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Egen UI (S3/16) SUB Sønderborg (JS/2) Guderup Idrætsanlæg 1-3
233805
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Vojens BI (S2/8) Hviding IF (JS/2) Vojens Fritidscenter 2-0
233806
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
FC Sydvest 05 (S1/4) Esbjerg IF 92 (JS/2) Ballum Skole 7-4
233807
6 Ti 12-06-07
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S3/12) Fredericia fF (S1/4) Hasselager Hallen 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk: