Sydbank Pokalen 2018/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
150220
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
LSF (1) Stenløse BK Smørum Idrætscenter 3-1
150221
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
DMI B 1908 DMI´s anlæg 2-7
150222
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Herlev Brønshøj Herlev Stadion 5-1
150224
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK AB Tårnby Hørsholm Idrætspark 5-0
150225
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød B 93 Birkerød Stadion 2-3
150237
1 07-08-18
Kl. 18:00
Herning KFUM Silkeborg KFUM KFUM Idrætscenter 0-5
150238
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Tjørring IF IF Lyseng Hessel Arena 0-1
150229
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Vordingborg IF Tårnby FF Vordingborg Kunst "Panteren" 2-3
150230
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Agerbæk SF/Starup IF Næsby Starup Stadion 1-2
150231
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
OKS Marienlyst OKSON-Park 2-4
150232
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Nr. Aaby IK Tarup-Paarup IF Nr.Aaby Idrætspark 0-6
150233
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Fjordager IF Middelfart Fjordager IF.s anlæg 1-5
150235
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Egen UI FC Skanderborg Guderup-Hallen - Inde 2-1
150256
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:00
Fuglebakken Kjellerup IF Højlyngen 1-4
150234
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:30
Otterup B & IK Hedensted IF Nordfyns Bank Arena - Kunstgræs 1-3
150239
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 18:30
VSK Århus Jammerbugt FC Vejlby/Risskov Centret 0-3
150227
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 19:00
IF Føroyar Hillerød Fodbold Kunstbane 2, Kløvermarken 0-6
150236
Kampfakta
1 07-08-18
Kl. 19:00
Nørresundby FB Viby IF NFB Kunstgræs Lindholm 1-3
150246
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Humlebæk BK HB Køge Humlebæk Stadion 1-4
150248
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Karlslunde IF Næstved Karlslunde Stadion 0-3
150249
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
SGI/SSK FC Sydvest 05 Tønder Guldager Idrætscenter 3-5
150250
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Dalum IF Odder Dalum - Kunstgræsbane 3-1
150251
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Ringe BK FC Fredericia Ringe Stadion 0-6
150252
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
B1913 Kolding IF Campus Road 0-1
150253
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
FC Djursland Vatanspor HSM Arena Grenå 3-1
150254
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Vejgaard B Aarhus Fremad Soffy Road 4-6
150255
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Vildbjerg SF Viborg Vildbjerg Sports- & Kulturcenter 0-10
150240
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Fremad Valby AB Valby IP, Opvisningsbanen 2-6
150241
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Nykøbing FC Lyngby OK+ stadion 1-0
150242
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Slagelse B&I FC Helsingør Slagelse Stadion 0-2
150243
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Skovshoved IF Frem Skovshoved I P 1-4
150244
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Holbæk B&I HIK SuRi Park 0-2
150257
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Holstebro B Silkeborg Holstebro Idrætspark 0-4
150258
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Ringkøbing Skive Green Arena 1-5
150259
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Hirtshals B Brabrand Schlie Arena 0-9
150260
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:00
Birkelse IF Thisted FC Nordjyske Bank Arena, Birkelse 0-10
150223
Kampfakta
1 08-08-18
Kl. 18:45
CBS Sport GVI Frederiksberg IP, kunst 1-5
150245
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:00
FC Nakskov Avarta OK+ stadion 1-3
150261
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:00
FC Rudersdal NB Bornholm Rundforbi Stadion 0-4
150262
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 18:00
Bramdrupdam GIF FC BiH Odense Bramdrupdam Kunstgræsbane 3-2
150228
Kampfakta
1 14-08-18
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" LUIF Borup Stadion, kunstgræs 4-2
150226
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:00
Hundested IK Union Hundestedhallen 6-3
150247
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:00
Greve FC Roskilde Greve Idræts Center 0-4
150263
Kampfakta
1 15-08-18
Kl. 18:30
Hvidovre Fremad Amager Kæmpernes Arena 1-4
Runde 2
647688
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
Hedensted IF Aarhus Fremad Hedensted Stadion 1-2
647689
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
Silkeborg KFUM Kolding IF Søholt Idrætspark 0-3
647690
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
Viby IF Skive Viby Idrætspark 2-1
647692
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
B 1908 Avarta Sundby I P. Opvisn. 2-1
647697
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
Herlev Marienlyst Herlev Stadion 4-6
647694
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:15
GVI SønderjyskE GVI. Nymosen 0-3
647686
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 17:30
FC Djursland Jammerbugt FC HSM Arena Grenå 1-3
647685
Kampfakta
2 04-09-18
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF Dalum IF Bramdrupdam Kunstgræsbane 0-11
647693
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:00
NB Bornholm Hillerød Fodbold Nexø Stadion 0-2
647691
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
IF Lyseng Hobro Lyseng Idrætspark 0-1
647707
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
Hørsholm-Usserød IK Esbjerg Hørsholm Idrætspark 1-11
647709
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
Fremad Amager FC Roskilde Sundby I P. Opvisn. 2-5
647701
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
Kjellerup IF Middelfart Bjergets Idrætsanlæg 0-1
647703
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
Brabrand Silkeborg Brabrand IF's Idrætsanlæg 2-3
647705
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:15
Egen UI Vendsyssel FF Guderup-Hallen - Inde 1-9
647704
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 17:30
FC Sydvest 05 Tønder AGF BankParken Tønder 0-2
647710
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 19:00
FC Helsingør Næstved Helsingør Stadion 5-6
647695
Kampfakta
2 05-09-18
Kl. 19:30
B 93 HB Køge Østerbro Stadion 1-3
647706
Kampfakta
2 06-09-18
Kl. 19:30
AB OB Gladsaxe Stadion 0-4
647696
Kampfakta
2 11-09-18
Kl. 17:00
Hundested IK Tårnby FF Hundestedhallen 4-1
647702
Kampfakta
2 11-09-18
Kl. 17:00
Næsby Randers FC ALPI Arena Næsby 3-5
647698
Kampfakta
2 11-09-18
Kl. 19:00
Bjæverskov IF "Frem" LSF (1) Borup Stadion, kunstgræs 0-3
647699
Kampfakta
2 11-09-18
Kl. 19:30
Frem Vejle Valby IP. Stadion 3-4
647700
Kampfakta
2 12-09-18
Kl. 17:15
Tarup-Paarup IF Thisted FC Home Tarup Park 0-1
647708
Kampfakta
2 12-09-18
Kl. 18:30
HIK Nykøbing FC Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-1
647687
Kampfakta
2 12-09-18
Kl. 19:00
Viborg FC Fredericia Energi Viborg Arena 4-5
Runde 3
400714
Kampfakta
3 25-09-18
Kl. 16:30
LSF (1) Hobro Smørum Idrætscenter 1-2
401096
Kampfakta
3 25-09-18
Kl. 19:00
Kolding IF Randers FC Autocentralen Park (Kolding Stadion) 2-1
401097
Livescore
3 26-09-18
Kl. 16:15
Hundested IK Vendsyssel FF Hundestedhallen Resultatformidling
401095
3 26-09-18
Kl. 16:30
Jammerbugt FC Esbjerg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) Resultatformidling
401102
3 26-09-18
Kl. 16:30
B 1908 Marienlyst Sundby I P. Opvisn. Resultatformidling
401196
3 26-09-18
Kl. 16:30
Dalum IF FC Midtjylland Lars R. Jacobsen Park. Resultatformidling
401100
3 26-09-18
Kl. 18:00
Næstved Silkeborg ProfaGroupPark Resultatformidling
400711
3 26-09-18
Kl. 18:30
Aarhus Fremad AGF Ceres Park Resultatformidling
401105
3 26-09-18
Kl. 18:30
FC Roskilde AaB Roskilde Idrætspark Resultatformidling
401198
3 26-09-18
Kl. 19:00
HB Køge FC Nordsjælland Capelli Sport Stadion Resultatformidling
400712
3 26-09-18
Kl. 19:00
FC Fredericia SønderjyskE Monjasa Park Resultatformidling
401195
3 27-09-18
Kl. 16:45
Viby IF F.C. København Viby Idrætspark Resultatformidling
401104
3 27-09-18
Kl. 19:30
Hillerød Fodbold Brøndby Hillerød Stadion Resultatformidling
401103
3 03-10-18
Kl. 16:15
Middelfart AC Horsens Middelfart Stadion Resultatformidling
400713
3 03-10-18
Kl. 18:30
Thisted FC OB Sparekassen Thy Arena Resultatformidling
401098
3 10-10-18
Kl. 18:00
Nykøbing FC Vejle CM Arena Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545