DBU Jylland Pokal U13 Drenge/11 (2006)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
469726
Kampfakta
1 21-08-18
Kl. 19:00
Esbjerg IF 92 (L3/754) Varde IF (L2/729) Skibhøj Anlæg 0-10
469725
1 22-08-18
Kl. 18:00
Galten FS (L3/749) Ry Fodbold (L3/751) Klank Idrætsanlæg 3-1
469722
1 22-08-18
Kl. 18:30
Hornslet IF (L2/724) Lystrup IF (L2/725) Hornslet Kunstgræsbane 7-5
469716
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
IK Rosendal (L3/743) Svenstrup-Godthåb IF (L2/722) Rosendal Stadion 2-10
469728
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Rødekro IF (L4/777) SGI/SSK (L1B/964) Fladhøj Idrætscenter 1-2
469724
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Vinding SF (L2/731) Hørning IF (L1B/966) Vinding Kunstgræsbane 1-3
469721
1 22-08-18
Kl. 19:00
Viborg FF (L3/744) Ikast FC (L2/727) Viborg FF´s anlæg 1-2
469714
1 22-08-18
Kl. 19:00
Arden/Terndrup (L3/743) Aars IK (L2/722) Arden Hallen 0-1
469719
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Løgstrup G&IF (L4/765) Mejdal-Halgård (L3/745) Løgstrup Stadion 0-5
469720
1 22-08-18
Kl. 19:00
Mejrup GU (L3/745) Viborg Sdrm. IK (L2/723) Mejrup Kultur & Fritidscenter 1-6
469723
1 22-08-18
Kl. 19:00
FC Kolding Nord (L2/731) Skibet IF (L2/728) Lyshøjskolen 4-1
469715
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (L3/741) St. Restrup IF (L2/971) Højene Hallen 2-5
469717
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Hadsund B (L3/743) Gug B (L2/971) Hadsund Stadion 4-5
469727
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
HTS (L2/729) Aabenraa BK (L1B/967) Horne Stadion, Varde 1-5
469718
Kampfakta
1 27-08-18
Kl. 17:30
Nibe B (L2/722) Aalborg Freja (L2/721) Nibe Stadion 2-4
Runde 2
706973
2 10-09-18
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (L2/721) Bangsbo Freja (L1B/963) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 1-4
706985
2 11-09-18
Kl. 18:00
HOG Hinnerup (L1B/714) HEI (L1A/960) Haldum/Hinnerup Hallen Idrætsanlæg 0-2
706976
2 12-09-18
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L2/722) Vejgaard B (L1A/960) Svenstrup Stadion 3-8
706984
2 12-09-18
Kl. 19:00
Hornslet IF (L2/724) Kolind/Perstrup IF (L1B/965) Hornslet Kunstgræsbane 0-3
706977
2 13-09-18
Kl. 18:30
St. Restrup IF (L2/971) Brønderslev IF (L1B/711) Frejlev Stadion 4-3
706986
Kampfakta
2 13-09-18
Kl. 18:30
IF Lyseng (L1B/965) VSK Aarhus (L1B/712) Lyseng Idrætspark 5-3
706980
2 13-09-18
Kl. 18:30
Viborg Sdrm. IK (L2/723) NUGF Viborg (L1B/964) Liseborgcentret 5-6
706988
Kampfakta
2 13-09-18
Kl. 18:30
Aabenraa BK (L1B/967) FC Sønderborg (L1B/716) Aabenraa Stadion 4-0
706974
2 13-09-18
Kl. 18:30
Aalborg Freja (L2/721) Aalborg KFUM (L1A/960) Frejaparken 1-3
706982
Kampfakta
2 13-09-18
Kl. 18:30
Varde IF (L2/729) Skjern GF (L1B/964) Sydbank Stadion 2-3
706975
2 13-09-18
Kl. 18:30
Aars IK (L2/722) Hobro IK (L1B/963) Aars Stadion 5-6
706983
2 13-09-18
Kl. 18:30
Galten FS (L3/749) Hørning IF (L1B/966) Klank Idrætsanlæg 3-4
706981
Kampfakta
2 13-09-18
Kl. 18:30
Ikast FC (L2/727) Vildbjerg SF (L1B/964) Ikast FC Stadion Allé 1-7
706989
Kampfakta
2 16-09-18
Kl. 18:30
FC Kolding Nord (L2/731) Kolding IF (L1A/962) Bramdrupdam Kunstgræsbane 0-3
706979
2 18-09-18
Kl. 18:00
Mejdal-Halgård (L3/745) FS Holstebro (L1B/964) Mejdal Hallen 5-6
706978
2 18-09-18
Kl. 18:30
Gug B (L2/971) Jetsmark IF (L1B/711) Gug Stadion 7-1
706987
Kampfakta
2 20-09-18
Kl. 18:30
Hedensted IF (L1B/967) F.C.Fredericia (L1A/962) Hedensted Stadion 2-5
Runde 3
554290
3 22-10-18
Kl. 19:00
Skjern GF (L1B/964) Esbjerg fB (L1A/962) Skjern Kunstgræsbane 2-7
554286
3 23-10-18
Kl. 17:00
Gug B (L2/971) AaB (L1A/960) Gug Stadion 1-3
554284
3 17-11-18
Kl. 14:45
St. Restrup IF (L2/971) Hjørring IF (L1B/963) Hjørring Kunstgræsbane 8-7
554846
Kampfakta
3 18-11-18
Kl. 12:30
Silkeborg IF (L1A/961) FK Viborg (L1A/960) Søholt Idrætsanlæg 4-5
554287
Kampfakta
3 19-11-18
Kl. 18:30
Vildbjerg SF (L1B/964) Ringkøbing IF (L1A/961) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter 6-5
554893
3 21-11-18
Kl. 18:00
Kolind/Perstrup IF (L1B/965) HEI (L1A/960) KPI's Klubhus 3-4
554847
Kampfakta
3 24-11-18
Kl. 12:00
Hørning IF (L1B/966) Horsens fS (L1A/961) Højbo Stadion Kunstgræsbane 1-7
554894
3 25-11-18
Kl. 11:00
IF Lyseng (L1B/965) AGF, Aarhus (L1A/960) Lyseng Kunstgræs 2-8
554285
3 25-11-18
Kl. 11:30
Hobro IK (L1B/963) Aalborg KFUM (L1A/960) Hobro Kunstgræsbane 1-3
554289
3 25-11-18
Kl. 14:00
NUGF Viborg (L1B/964) Randers Freja (L1A/960) Nordre Skole Kunstgræsbane 0-1
554304
Kampfakta
3 25-11-18
Kl. 14:00
SGI/SSK (L1B/964) Kolding IF (L1A/962) Guldager IC Kunstgræsbane 0-5
554291
Kampfakta
3 25-11-18
Kl. 14:00
Aabenraa BK (L1B/967) Haderslev FK (L1A/962) Aabenraa Stadion 3-6
554288
3 25-11-18
Kl. 14:00
FS Holstebro (L1B/964) Herning Fremad (L1A/961) Idrætscenter Vest 0-7
554845
3 25-11-18
Kl. 14:00
Dybbøl IU (L1B/967) Vejle B (L1A/961) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena HHT!
554886
3 25-11-18
Kl. 15:45
F.C.Fredericia (L1A/962) Aabyhøj IF (L1A/960) Jutlander Bank Park Kunstgræs 4-6
554283
3 03-12-18
Kl. 18:30
Bangsbo Freja (L1B/963) Vejgaard B (L1A/960) Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena 0-4
Runde 4
493334
4 04-03-19
Kl. 17:45
Haderslev FK (L1A/962) Esbjerg fB (L1A/962) Haderslev Kunstgræsbane Resultatformidling
489440
4 09-03-19
Kl. 11:00
AaB (L1A/960) Herning Fremad (L1A/961) AaB's Anlæg Resultatformidling
493331
4 10-03-19
Kl. 14:00
Kolding IF (L1A/962) AGF, Aarhus (L1A/960) Autocentralen Park (Kolding Stadion) Resultatformidling
493329
4 10-03-19
Kl. 14:00
St. Restrup IF (L2/971) FK Viborg (L1A/960) Frejlev Stadion Resultatformidling
493333
4 10-03-19
Kl. 16:00
Vejle B (L1A/961) HEI (L1A/960) VB Parken Kunstgræs 1 (ny bane) Resultatformidling
493332
4 13-03-19
Kl. 18:00
Aabyhøj IF (L1A/960) Horsens fS (L1A/961) Aabyhøj IF Kunstgræsbane Resultatformidling
489441
4 17-03-19
Kl. 14:00
Vildbjerg SF (L1B/964) Vejgaard B (L1A/960) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter Resultatformidling
493330
4 10-04-19
Kl. 18:30
Aalborg KFUM (L1A/960) Randers Freja (L1A/960) Nordjyske Bank Arena (KFUM) Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se datoplanen her - holdene indtræder i turneringen i forskellige runder