Kvinde-LP 2018/2019

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
988884
1 11-04-18
Kl. 18:30
Lund IF (S2/294) Thyregod SF Frem (S2/289) Lund Stadion 1-13
988890
Kampfakta
1 11-04-18
Kl. 18:30
Odder IGF (S2/293) Kolt/Hasselager IF (S2/292) Spektrum Odder 3-2
988882
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 18:30
Vorbasse/Hejnsvig (S2/295) Nr.Nebel IF (S1/281) Vorbasse Fritidscenter 2-3
988887
1 12-04-18
Kl. 18:30
Vejle FC (S2/294) Kolding IF (S2/296) Vestre Stadion HHT!
988870
1 12-04-18
Kl. 18:30
RKG (S2/284) Hadsund B (S2/285) Klarup Stadion UHT!
988886
1 12-04-18
Kl. 18:30
Løsning IF (S2/294) Hover IF (S1/281) Løsning Stadion 0-4
988867
1 12-04-18
Kl. 18:30
Skagen IK (S2/282) Dronninglund IF (S1/276) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) UHT!
988874
1 12-04-18
Kl. 18:30
Lomborg Gym- og Idrætsefterskole (S2/287) Sunds IF (S1/278) Lomborg Gymnastik- og Idrætsefterskole HHT!
988877
1 12-04-18
Kl. 18:30
Måbjerg IF (S2/287) KLG (S2/289) STS Biler Arena 0-3
988876
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 18:30
Lem B (S2/288) Pen15 United (S2/289) Lem Hallen 4-0
988879
1 12-04-18
Kl. 18:30
Bjerringbro IF (S2/290) Foulum IF (S2/286) Bjerringbro Idrætspark 3-1
988873
1 12-04-18
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF/VH08 (S2/285) Farsø/Ullits IK (S2/286) Tinghøj Stadion HHT!
988880
1 12-04-18
Kl. 18:30
Næsbjerg RUI (S2/295) Jerne IF (S1/281) Næsbjerg Idrætsanlæg 2-3
988869
1 12-04-18
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF (S2/282) Aabybro IF (S1/276) Højene Hallen UHT!
988881
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 18:30
Hviding IF/Ribe BK (S2/295) Toftlund IF (S1/281) Egebæk/Hviding Akt.center 0-1
988885
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 18:30
Ebeltoft IF (S2/291) Kolind/Perstrup IF (S1/280) Ebeltoft Idrætscenter 0-1
988878
1 12-04-18
Kl. 18:30
Hersom/Bjerregrav IF (S2/286) Team Viborg (S1/279) Bjerregrav Stadion UHT!
988883
1 12-04-18
Kl. 18:30
Hammel GF (S2/290) FC Silkeborg (S1/279) Hammel Stadion HHT!
988868
1 12-04-18
Kl. 18:30
Astrup IF Arden (S2/285) Als B (S1/277) Astrup Stadion HHT!
988871
1 12-04-18
Kl. 18:30
FC Jura (S2/292) IHÅ Galacticos (S1/280) Møllevangsskolen HHT!
988875
1 12-04-18
Kl. 18:30
RLK (S2/287) Hover/Ølstrup (S1/278) Klinkby Stadion UHT!
988872
Kampfakta
1 12-04-18
Kl. 19:00
Aars IK (S2/286) Gundersted IF (S1/277) Aars Kunstgræsbane 0-3
988889
1 17-04-18
Kl. 18:30
Fuglebakken KFUM Århus (S2/291) Skødstrup SF (S1/280) Højlyngen 0-8
988888
Kampfakta
1 18-04-18
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S2/292) BSS Sport (S2/293) Holme Skole 2-5
Runde 2
544447
2 30-04-18
Kl. 19:00
Skagen IK (S2/282) Tornby IF (JS/273) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 1-7
545115
2 01-05-18
Kl. 19:00
Hillerslev Sport (S2/283) RLK (S2/287) Hillerslev IF's Anlæg 5-1
545223
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 19:00
Hover IF (S1/281) Hedensted IF (JS/275) Hover Stadion 0-1
545143
2 03-05-18
Kl. 19:00
Dalby GF (S2/296) Fredericia KF (JS/275) Dalby Stadion HHT!
545141
2 03-05-18
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/290) Silkeborg KFUM (S1/279) Bjerringbro Idrætspark HHT!
545146
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 19:00
Kolding IF (S2/296) Løjt/Rødekro IF (S1/281) Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-7
545134
2 03-05-18
Kl. 19:00
Kristrup Boldklub (S2/290) Hersom/Bjerregrav IF (S2/286) Kristrup Stadion HHT!
545211
2 03-05-18
Kl. 19:00
KLG (S2/289) Tjørring IF (JS/274) Alpi Hallerne (Lind) 3-4
545132
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 19:00
Lem B (S2/288) Ringkøbing IF (JS/274) Lem Hallen 0-9
544472
2 03-05-18
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S2/282) Aalborg Chang (JS/273) Højene Hallen 1-13
545210
2 03-05-18
Kl. 19:00
Skive IK (JS/274) MorsØ FC (JS/273) Egeris Idrætsanlæg UHT!
544713
Kampfakta
2 03-05-18
Kl. 19:00
Farsø/Ullits IK (S2/286) Nibe B (S1/277) Farsø Stadion 2-0
545131
2 03-05-18
Kl. 19:00
Herning IK (S2/288) Sunds IF (S1/278) Herning IK's Anlæg HHT!
544653
2 03-05-18
Kl. 19:00
IF Skjold Sæby (S2/282) Holtet IF (JS/273) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby HHT!
545133
2 03-05-18
Kl. 19:00
Thyregod SF Frem (S2/289) Brande IF (S1/278) Center Thyregod HHT!
544714
2 03-05-18
Kl. 19:00
Gundersted IF (S1/277) Støvring IF (JS/273) FREJA PARK HHT!
545142
2 03-05-18
Kl. 19:30
FC Skanderborg (S2/293) BSS Sport (S2/293) Vestergadeanlægget UHT!
544448
Kampfakta
2 07-05-18
Kl. 18:30
FK Fjordsiden (S2/284) Als B (S1/277) Klubhuset B.52/AFC 3-4
545214
Kampfakta
2 08-05-18
Kl. 18:00
Odder IGF (S2/293) BMI (JS/275) Spektrum Odder 1-3
545144
2 16-05-18
Kl. 19:00
Højer/Tønder (S1/281) Bramming/Årre (JS/274) Marskhallen 0-2
Runde 3
587213
Kampfakta
3 22-05-18
Kl. 19:15
FC Skanderborg (S2/293) Silkeborg KFUM (S1/279) Vestergadeanlægget 1-4
587196
3 24-05-18
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S1/280) Aarhus 1900 (Vest/272) Studstrup Idrætsanlæg HHT!
587198
Livescore
3 24-05-18
Kl. 19:00
Jerne IF (S1/281) FC King George (Vest/272) Jerne Stadion Resultatformidling
587010
3 24-05-18
Kl. 19:00
Vejgaard B (JS/273) AaB (Vest/271) Soffy Road UDSResultatformidling
587191
Livescore
3 24-05-18
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S1/279) Brabrand IF (JS/275) Buskelundskolen Resultatformidling
587194
3 24-05-18
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S1/280) Søften GF (JS/274) KPI's Klubhus Resultatformidling
587189
3 24-05-18
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S2/286) SUB 09 (JS/273) Bjerregrav Stadion Resultatformidling
587188
Livescore
3 24-05-18
Kl. 19:00
RKG (S2/284) Støvring IF (JS/273) Klarup Stadion Resultatformidling
587204
3 24-05-18
Kl. 19:00
Brande IF (S1/278) Nr.Nebel IF (S1/281) Brande Stadion HHT!
587207
3 24-05-18
Kl. 19:00
Fredericia KF (JS/275) Stensballe IK (Vest/272) KFUM Parken UHT!
587215
3 24-05-18
Kl. 19:00
Sunds IF (S1/278) Ringkøbing IF (JS/274) Idrætscenter Sunds Vest HHT!
587209
3 24-05-18
Kl. 19:00
Holtet IF (JS/273) Aalborg KFUM (Vest/271) Holtet Stadion HHT!
587190
3 24-05-18
Kl. 20:00
IHÅ Galacticos (S1/280) Christiansbjerg IF (JS/274) Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
587210
3 30-05-18
Kl. 19:00
Skive IK (JS/274) Mejrup GU (Vest/271) Egeris Idrætsanlæg Resultatformidling
587203
3 06-06-18
Kl. 19:00
Toftlund IF (S1/281) Seest B (Vest/272) Toftlund Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

13 oversiddere i 3. runde: Tornby IF (JS/273), Aalborg Freja (Vest/271), Aalborg Chang (JS/273), Farsø/Ullits IF (S2/286), Als B (S1/277), Hillerslev Sport (S2/283), Kjellerup IF (Vest/271), Tjørring IF (JS/274), Vorup FB (Vest/271), BMI (JS/275), Hedensted IF (SJS/275) Bramming/Årre (JS/274)), Løjt/Rødekro IF (S1/281)