DBU's LP-Herrer (2006)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
985200
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Poulstrup Vrejlev 81(S5) Lendum UGI(S5) Vrejlev/Hæstrup Hallen 2-3
985201
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Asdal IF(S5) Nielstrup B(S5) Asdal Sognegård 5-3
985202
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Hjortdal UF(S5) Trekroner IF 98(S5) Hjortdal Stadion 4-8
985203
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Tranum GF(S5) Ranum/Overlade IK Vest(S5) Tranum Stadion 3-5
985204
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Veddum IF(S5) Haubro IF(S5) Veddum Stadion 4-2
985205
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Aalborgstudenternes IF(S5) Aalborg Chang(S5) Aalborg Universitet 3-4
985206
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Brande B(S6) Århusbakkens FC(S6) Brande Stadion UHT!
985207
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Silkeborg United(S5) Skægkær IF Centrum(S5) Resenbro Skole 5-2
985208
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
AC Pink Panthers(S6) Aarhus Town FC(S5) Sødalskolen 8-9
985209
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Vellev IF(S5) Purhus IF(S5) Vellev Stadion 1-0
985210
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Den Internationale Klub(S6) Team Leo IF(S5) Langkær Gymnasiums bane 0-4
985211
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Dinamo Aarhus(S6) NB 93, Aarhus(S5) Skjoldhøjskolen 2-8
985212
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Stjær B(S5) IF Haurum/Sall(S5) Vesterbro Stadion 1-4
985213
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
AC S.M.Ø.L.F(S5) Lokomotiv Aarhus(S5) Rosenvangsskolen 11-0
985214
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Frøstrup/Hannæs IF(S5) Tilsted IK(S5) Frøstrup Stadion 6-2
985215
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Linde B(S5) Sydthy B(S5) Langhøjskolen 5-6
985216
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Fuursund IF(S5) Håsum/Ramsing 69(S5) Aasted Stadion 3-2
985217
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Aller Sogns UBF(S5) Øster Starup/Vester Nebel IF(S5) Hejls Stadion 2-0
985218
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Rørth UFC(S6) Hou Og Omegns IF(S5) Randlev Skole 0-1
985219
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Farre IF(S5) Hundslund IF(S5) Farre IF's Anlæg 5-3
985220
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Dalby GF KSC Kolding(S5) Dalby Stadion 2-1
985221
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Sønderborg Studenternes IF(S6) Midtals IF(S5) SwipBox Arena 3-2
985222
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Bedsted IF(S5) Hovslund GF(S5) Bedsted Skole 5-0
985223
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Jejsing IF(S5) Hammelev SUF(S5) Jejsing Skole 2-4
985224
1 Ti 25-04-06
Kl. 18:30
Hørup UI(S6) Kollund BU(S5) Hørup Stadion 2-1
685332
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Vester Hornum IF(S5) Ravnkilde/Haverslev(S4) Vester Hornum Stadion 2-3
685333
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Syvsten IF(S4) Skalborg SK(S4) Syvsten IF Stadion 1-4
685334
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Lendum UGI(S5) Strandby-Elling IF(S4) Lendum Stadion 0-8
685335
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Asdal IF(S5) PSI/Serritslev(S4) Asdal Sognegård 1-3
685336
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Valsgård IF 83(S4) Sørup IF(S4) Valsgård Gl. Stadion 3-2
685337
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
FC Ljiljan(S4) Tylstrup IF(S4) Kærby Stadion 4-2
685338
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Ranum/Overlade IK Vest(S5) Thorup/Klim B(S4) Bredagerskolen 1-2
685339
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Trekroner IF 98(S5) Hornum IF(S4) Trekroner Stadion 1-5
685340
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Veddum IF(S5) Nr. Kongerslev IF(S4) Veddum Stadion 2-3
685341
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Aalborg Chang(S5) Ørsø IF(S4) Chang's Baner 4-0
685342
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Klokkerholm/Ørum(S4) Ulsted B(S4) Klokkerholm Stadion 2-3
685343
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Hundborg B(S4) Frøstrup/Hannæs IF(S5) Hundborg Stadion 0-3
685344
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Sydthy B(S5) Lyngs/Uglev(S5) Gettrup Stadion 1-4
685345
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Brande B(S6) Ikast SV(S4) Brande Stadion 0-4
685346
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
BK Sydhimmerland(S4) Gedsted FI(S4) Klejtrup Stadion 1-4
685347
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Viborg B67(S4) Vridsted IF(S4) Viborg Vestermarken 1-13
685348
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Fuursund IF(S5) Sundsøre FK(S4) Selde Stadion 1-6
685349
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Foulum IF(S4) Feldborg/Haderup IF(S4) Foulum Stadion 0-3
685350
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Vestsalling UIF(S4) Harboøre IF(S4) Spøttrup Kulturhal 7-6
685351
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Lem B(S4) Studsgaard IF(S4) Lem Hallen UHT!
685353
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
NB 93, Aarhus(S5) AC S.M.Ø.L.F(S5) Katrinebjergskolen 3-1
685354
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Team Leo IF(S5) Lisbjerg FC(S4) Vorrevangsskolen 2-1
685355
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Aarhus Posten(S4) Solbjerg IF(S4) Åhavevej Idrætsanlæg 10-1
685356
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Virup IF(S4) Østdjurs 91(S4) Virup Skole 2-4
685357
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Silkeborg United(S5) FC International(S4) Resenbro Skole 2-3
685358
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Vellev IF(S5) Viby Fodsport af 1997(S4) Vellev Stadion HHT!
685359
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
IF Haurum/Sall(S5) FC Gaudeamus(S4) Sall Stadion 3-4
685360
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Saxild IF(S4) Hørning IF(S4) Saxild Skole 3-4
685361
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Kolind-Perstrup IF(S4) HEI(S4) KPI's Klubhus 2-3
685362
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Hou Og Omegns IF(S5) Virring/Vitved UI(S4) Hou Skole 3-0
685363
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Farre IF(S5) Grønbjerg/Langelund IF(S4) Farre IF's Anlæg 1-0
685364
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Aller Sogns UBF(S5) Lunderskov B(S4) Hejls Stadion 2-3
685365
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Egebjerg IF(S4) Hårby IK 81(S4) Egebjerghallen 8-2
685366
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
As IF(S4) Barrit GIF(S4) As Stadion 8-6
685367
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Nr. Bjært/Strandhuse(S4) Christiansfeld IF(S4) Lyshøjskolen 2-0
685368
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Uldum IK(S4) Bjert IF(S4) Uldum Stadion 2-5
685369
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
FC GOG(S4) Give Fremad(S4) Givskud Stadion 4-1
685370
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Stepping IF(S5) Gørding/Lourup IF(S4) Stepping Stadion 2-6
685371
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Tarp B(S4) Rødding IF(S4) Bryndumvej Idrætshal 1-2
685372
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Nr.Nebel/Bork(S4) Krogager B(S4) Form & Fritid Nørre Nebel 3-6
685373
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Agerbæk SF(S4) FC King George(S4) Agerbæk Stadion 1-2
685374
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Hjerting IF(S5) Horne IF(S4) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-1
685375
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Hunderup/S UG(S4) Toftlund IF(S4) Hunderup Stadion 2-3
685376
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Andrup IF(S4) Skovlund IF(S4) Skads Skole 3-2
685377
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Kollund BU(S5) Nord/Als B(S4) Kollund Skole 1-0
685378
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Sønderborg Studenternes IF(S6) Lysabild SG(S4) SwipBox Arena 1-10
685379
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Hammelev SUF(S5) Bolderslev B(S4) Hammelev Hallen 6-7
685380
2 Ti 02-05-06
Kl. 18:30
Bedsted IF(S5) Rødekro IF(S4) Bedsted Skole 5-2
685352
2 Ti 02-05-06
Kl. 19:00
KKIK(S4) Bruunshåb/Tapdrup IF(S4) Kølvrå Stadion 2-3
689542
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Østbirk IF(S3) Horsens Freja(S3) Østbirk Hallen 0-4
689543
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Nr. Bjært/Strandhuse(S4) Bramdrupdam GIF(S3) Lyshøjskolen 0-4
689544
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Horsens KFUM(S4) As IF(S4) Bankagerhallen 0-3
689545
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
FC GOG(S4) Fynslund B(S3) Gadbjerg Stadion 0-1
689546
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Farre IF(S5) Bjert IF(S4) Farre IF's Anlæg 1-2
689547
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Broager UI(S3) Hjordkær UIF(S3) Nybøl Stadion 1-3
689572
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF(S4) Sdr. Omme IF(S3) Gørding Idrætsanlæg 2-1
689573
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
FC King George(S4) FC Borac BL Esbjerg(S3) Veldtofte Idrætspark 1-0
689574
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Kollund BU(S5) Notmark SU(S3) Kollund Skole 1-4
689599
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Gråsten B(S3) Bov IF(S3) Gråsten Stadion 1-7
689600
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Toftlund IF(S4) Skærbæk B(S3) Toftlund Stadion 0-6
689601
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Krogager B(S4) Ribe BK(S3) St. Krogager Idrætscenter UHT!
689608
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Rødding IF(S4) Kvik 70(S3) Rødding Stadion 2-1
689609
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Bolderslev B(S4) Lysabild SG(S4) Bolderslev Fritidscenter 1-2
693967
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Hornum IF(S4) Thorup/Klim B(S4) Hornum Stadion 1-3
693968
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Ravnkilde/Haverslev(S4) Doense/Vebbestrup IF(S3) Haverslev Stadion 0-4
693969
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Skalborg SK(S4) Aalestrup IF(S3) Skalborg Stadion 3-4
693970
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Brønderslev IF(S3) Bjergby/Mygdal IF(S3) Arena Kop & Kande 7-2
693971
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Aalborg Chang(S5) Sebber IF(S3) Chang's Baner 3-5
693972
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Ulsted B(S4) Fjerritslev IF(S3) Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 3-2
693973
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF(S4) Kvissel/Ravnshøj(S3) Nordjyske Bank Arena Strandby 3-4
693974
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Lyngsaa B(S3) Understed IF(S3) Lyngså Stadion 5-2
693975
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
PSI/Serritslev(S4) Tornby IF(S3) Serritslev Stadion 1-2
693976
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
V. Hassing GF(S3) Lundergård IU(S3) V. Hassing Stadion UHT!
693977
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
FC Ljiljan(S4) Aggersund IF(S3) Kærby Stadion 2-0
693978
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Skørping IF Frem(S3) Dall/Ferslev IF(S3) Skørping Idrætscenter UHT!
693979
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Nr. Kongerslev IF(S4) St. Restrup IF(S3) Nr. Kongerslev Stadion 1-4
693980
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF(S4) Ravnsbjerg IF(S3) Bjerregrav Stadion 6-5
693981
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF(S5) Sydmors IF(S4) Frøstrup Stadion 3-0
693982
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Lyngs/Uglev(S5) Vestervig/Agger IF(S3) Uglev B's Idrætsanlæg 4-5
693983
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Vinderup IK(S3) Roslev IK(S3) Vinderup Stadion 5-3
693984
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Nordvestmors BK(S3) Nordthy/Hillerslev IF(S3) Midtmors Sport 2-1
693985
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Ikast SV(S4) Herning KFUM(S3) Umbro Arena Isenvad 1-3
693987
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Sundby Mors IF(S3) Hanstholm IF(S3) Sundby Mors Stadion 0-7
693988
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Vridsted IF(S4) Videbæk IF(S3) Vridsted Stadion 6-4
693989
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF(S4) Skals FF(S3) Feldborg Stadion 2-3
693990
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Vestsalling UIF(S4) Borbjerg GU(S3) Spøttrup Kulturhal 3-0
693991
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Karstoft IF(S3) TSV 89(S3) Karstoft Stadion 0-2
693992
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Sundsøre FK(S4) Mejrup GU(S3) Jebjerg Stadion 0-3
693993
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF(S4) Stoholm IF(S3) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 1-0
693994
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Østdjurs 91(S4) Nørager B(S3) Trustrup Stadion 2-4
693995
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
FC International(S4) Gødvad GIF(S3) Nørrevang Skole 4-2
693996
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF(S3) FC Sabur(S3) Hasselager Hallen 5-1
693997
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Viby Fodsport af 1997(S4) LHL 2004(S3) Åhavevej Idrætsanlæg 9-8
693998
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Hørning IF(S4) B 74 Silkeborg(S3) Højbo Stadion UHT!
693999
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Aarhus Town FC(S5) Harlev IK(S3) Holme Skole 2-3
694000
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
HEI(S4) Midtdjurs IF(S3) Invita Arena, Skæring 2-4
694001
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
NB 93, Aarhus(S5) Team Leo IF(S5) Katrinebjergskolen 4-1
694002
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
FC Gaudeamus(S4) Hørning GF(S3) Tranbjerg Skole 3-4
694003
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Aarhus Posten(S4) Bosporos SK(S3) Åhavevej Idrætsanlæg 3-5
694004
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF(S3) Gl. Rye IF(S3) Sejs Stadion 6-5
694005
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Dalby GF Gauerslund IF(S3) Dalby Stadion 2-1
694006
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Hou Og Omegns IF(S5) Nr. Snede GF(S3) Hou Skole 7-8
694007
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Lunderskov B(S4) BPI(S3) Lunderskov Stadion UHT!
694092
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Bedsted IF(S5) Skodborg IF(S3) Bedsted Skole 1-5
694093
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF(S3) Billund IF(S3) Starup Stadion 7-8
694094
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Ansager IF(S3) Tjæreborg IF(S3) Ansager Stadion HHT!
694095
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:00
Horne IF(S4) Føvling/Stenderup UI(S3) Horne Stadion, Varde 0-1
693986
3 Ti 09-05-06
Kl. 19:30
Gedsted FI(S4) Løgstrup IF(S3) Gedsted Stadion 2-3
697236
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Vestervig/Agger IF(S3) Vinderup IK(S3) Vestervig Stadion 4-1
697237
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Lem B(S4) Ølstrup GU(S2) Lem Hallen HHT!
697238
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Hanstholm IF(S3) Nors B(S2) Hanstholm Stadion 2-3
697239
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Vestsalling UIF(S4) Mejrup GU(S3) Spøttrup Kulturhal 2-0
697240
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Vridsted IF(S4) Ulbjerg IF(S2) Vridsted Stadion 3-5
697241
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Skals FF(S3) Frederiks AIF(S2) Skals Stadion 2-4
697242
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
TSV 89(S3) SHN/Ulfborg(S2) Tim Hallen 1-5
697243
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
FC International(S4) Hammel GF(S2) Nørrevang Skole 0-4
697244
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Ry SK(S2) Hornslet IF(S2) INOX Park 2-3
697485
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF(S3) Stenvad B(S2) Hasselager Hallen 6-7
697486
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Hørning IF(S4) Harlev IK(S3) Højbo Stadion 2-1
697487
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
NB 93, Aarhus(S5) Aarhus 1900(S2) Katrinebjergskolen 1-2
697488
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Bosporos SK(S3) Aarhus JAI(S2) Hasselager Hallen 2-3
697489
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF(S3) Them GF(S2) Sejs Stadion 2-4
697490
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Hørning GF(S3) HOG Hinnerup(S2) Hørning Stadion 4-3
697491
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Midtdjurs IF(S3) Christiansbjerg IF(S2) Ryomgård Stadion 2-1
697492
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Nørager B(S3) Vejlby IK(S2) Nørager Stadion 2-4
697493
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
As IF(S4) Hatting/Torsted IF(S2) As Stadion 0-5
697494
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Egebjerg IF(S4) Nr. Snede GF(S3) Egebjerghallen 4-3
697495
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Lunderskov B(S4) Vejle FC(S2) Lunderskov Stadion 0-4
697496
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Dalby GF Vejle Kammeraterne(S2) Dalby Stadion 3-4
697497
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Søvind GIF(S2) Horsens Freja(S3) Søvind Stadion 2-0
697498
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Fynslund B(S3) Egtved IF(S2) Fynslund Hallen 5-3
697499
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF(S3) Den Bosniske IF(S2) Bramdrupdam Hallerne 6-1
697500
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Bjert IF(S4) Jelling fS(S2) Sdr. Bjert Stadion 5-3
697501
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Krogager B(S4) Darum IF(S2) St. Krogager Idrætscenter 0-4
697502
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Holsted FB(S2) Aabenraa BK(S2) Holsted Idrætscenter 0-4
992962
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Andrup IF(S4) Tistrup B(S2) Skads Skole 0-5
992963
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Lysabild SG(S4) Sønderborg Fremad(S2) Lysabild Skole 0-7
992964
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Rødding IF(S4) Spangsbjerg IF(S2) Rødding Stadion 4-2
992966
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF(S4) Billund IF(S3) Gørding Idrætsanlæg 1-4
992967
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM(S3) Højer IF(S2) Kløvermarkens Idrætsanlæg 4-1
992968
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Notmark SU(S3) Bov IF(S3) Notmark Idrætsanlæg 1-3
992969
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI(S3) Jernved IF(S2) Føvling Stadion 0-5
992970
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
FC King George(S4) Kvaglund IF(S2) Veldtofte Idrætspark 1-5
992971
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Skærbæk B(S3) Tjæreborg IF(S3) Skærbæk Fritidscenter UHT!
992972
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Valsgård IF 83(S4) NUBI(S2) Valsgård Gl. Stadion 0-3
992973
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF(S3) Nørager/Rørbæk IF(S2) Tinghøj Stadion 0-7
992974
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Aabybro IF(S2) Sønd./Suldr. IK Frem(S2) Aabybro Idrætscenter 7-6
992975
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Thorup/Klim B(S4) Aalestrup IF(S3) Thorup Stadion 1-0
992976
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Sebber IF(S3) B52/Aalborg(S2) Sebber Stadion 5-4
992977
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Ulsted B(S4) Sindal IF(S2) Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 1-2
992978
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Bangsbo Freja(S3) Skagen IK(S2) Eniig Arena (Bangsbo Freja) 0-2
992979
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
St. Restrup IF(S3) V. Hassing GF(S3) Frejlev Stadion 0-5
992980
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Lyngsaa B(S3) Hirtshals B(S2) Lyngså Stadion 1-5
992981
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
FC Ljiljan(S4) Gug B(S2) Kærby Stadion 7-6
992983
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Tornby IF(S3) Brønderslev IF(S3) Tornby Stadion 3-6
992984
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF(S4) Højslev Station IF(S2) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 2-3
992985
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Herning KFUM(S3) Tarm IF(S2) KFUM Idrætscenter 2-1
992986
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF(S4) Borup IF(S2) Bjerregrav Stadion 1-4
992987
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Højslev Kirkeby IF(S2) Struer B(S2) Højslev Kirkeby Stadion 0-2
992988
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF(S5) Nordvestmors BK(S3) Frøstrup Stadion 0-2
992989
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:00
Løgstrup IF(S3) Bjerringbro IF(S2) Løgstrup Stadion 0-1
992982
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:15
Kvissel/Ravnshøj(S3) Vraa/Børglum IF(S2) Ravnshøj IF's Anlæg 2-3
992965
4 Ti 16-05-06
Kl. 19:30
Skodborg IF(S3) Outrup B(S2) Skodborg Stadion 1-6
698522
5 Ma 22-05-06
Kl. 19:00
Hørning GF(S3) Aarhus 1900(S2) Hørning Stadion 5-1
698523
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF(S3) Vejle Kammeraterne(S2) Bramdrupdam Hallerne HHT!
698524
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Hatting/Torsted IF(S2) Vejle FC(S2) Torsted Stadion 2-0
698525
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Egebjerg IF(S4) Them GF(S2) Egebjerghallen 2-5
698526
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Fredericia fF(S1) Stensballe IK(S1) Madsby Enge 4-1
698527
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Vejen SF(S2) Grindsted GIF(S1) Vejen Stadion 2-4
698528
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Hjordkær UIF(S3) FC Sydvest 05(S1) Hjordkær Stadion 2-1
698529
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Aabenraa BK(S2) Starup UIF(S1) Aabenraa Stadion 0-3
698530
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Rødding IF(S4) Darum IF(S2) Rødding Stadion 6-2
698531
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Billund IF(S3) Næsbjerg RUI(S1) Billund Idrætscenter 2-1
700450
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Bov IF(S3) Team Tinglev(S1) Padborg Stadion 3-4
700451
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Skærbæk B(S3) Hviding IF(S1) Skærbæk Fritidscenter 0-3
700452
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM(S3) Sønderborg Fremad(S2) Kløvermarkens Idrætsanlæg 1-3
700453
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Tistrup B(S2) Outrup B(S2) Tistrup Stadion 2-6
700454
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Jernved IF(S2) Kvaglund IF(S2) Jernvedlund Stadion 5-0
700455
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Skørping IF Frem(S3) Farsø/Ullits IK(S1) Skørping Idrætscenter UHT!
700456
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Brønderslev IF(S3) Sindal IF(S2) Arena Kop & Kande 3-0
700457
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Aabybro IF(S2) Aalborg KFUM(S1) Aabybro Idrætscenter 0-3
700458
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Skagen IK(S2) Hirtshals B(S2) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 6-2
700459
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Thorup/Klim B(S4) Vraa/Børglum IF(S2) Thorup Stadion 3-4
700460
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
FC Ljiljan(S4) Aalborg Freja(S1) Kærby Stadion 2-1
700461
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Sebber IF(S3) Løgstør IF(S1) Sebber Stadion 5-0
700462
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
NUBI(S2) Svenstrup/Godthåb(S1) NUBI's Stadion 5-2
700463
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Aulum IF(S1) Måbjerg IF(S1) Aulum Fritidscenter 2-4
700464
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Frederiks AIF(S2) Kvik IF(S1) Frederiks Stadion 1-3
700465
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Nors B(S2) Nykøbing Mors IF(S1) Nors Stadion 1-2
700466
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Nordvestmors BK(S3) Koldby/Hørdum IF(S1) Midtmors Sport 1-3
700467
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Vestervig/Agger IF(S3) Sjørring B(S1) Vestervig Stadion 1-6
700468
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Struer B(S2) Snejbjerg SG&I(S1) Struer Idrætspark 3-2
700469
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Højslev Station IF(S2) Bjerringbro IF(S2) Højslev Stadion 2-3
700470
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Ølstrup GU(S2) Spjald IF(S1) Ølstrup Stadion 0-1
700471
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg(S2) Skjern GF(S1) Vestjysk Fritidscenter 3-2
700472
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Vestsalling UIF(S4) Borup IF(S2) Spøttrup Kulturhal 9-10
700473
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Herning KFUM(S3) Ulbjerg IF(S2) KFUM Idrætscenter 3-0
700474
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Viby Fodsport af 1997(S4) Lystrup IF(S1) Åhavevej Idrætsanlæg 2-7
700475
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Hørning IF(S4) Silkeborg B(S1) Højbo Stadion HHT!
700476
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Hornslet IF(S2) VRI(S1) Hornslet Stadion 1-3
698407
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Hammel GF(S2) Aarhus JAI(S2) Hammel Stadion 1-0
698408
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Midtdjurs IF(S3) Vejlby IK(S2) Ryomgård Stadion 0-2
698409
5 Ti 23-05-06
Kl. 19:00
Bjert IF(S4) Fynslund B(S3) Sdr. Bjert Stadion 0-2
730925
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne(S2) Grindsted GIF(S1) Søndre Stadion 2-3
730926
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Hatting/Torsted IF(S2) Fredericia fF(S1) Torsted Stadion 2-3
730927
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Rødding IF(S4) Fynslund B(S3) Rødding Stadion 1-0
730928
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Hjordkær UIF(S3) Team Tinglev(S1) Hjordkær Stadion 1-2
730929
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Outrup B(S2) Jernved IF(S2) Outrup Idrætscenter 5-2
730930
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF(S2) Aars IK(JS) Nørager IF's Anlæg 1-2
730931
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Aalborg KFUM(S1) Vraa/Børglum IF(S2) Nordjyske Bank Arena (KFUM) 4-0
730932
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
FC Ljiljan(S4) NUBI(S2) Kærby Stadion 3-6
730933
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
V. Hassing GF(S3) Vejgaard B(JS) V. Hassing Stadion 0-3
730934
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Sebber IF(S3) Lindholm IF(JS) Sebber Stadion 6-5
730935
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Skørping IF Frem(S3) Nibe B(JS) Skørping Idrætscenter 0-4
730936
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Spjald IF(S1) Ringkøbing IF(JS) Spjald Stadion 2-4
730937
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Nykøbing Mors IF(S1) Vildbjerg SF(JS) Nykøbing Stadion 6-7
730938
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg(S2) Sjørring B(S1) Vestjysk Fritidscenter 6-7
730939
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Borup IF(S2) Kvik IF(S1) Låstrup Stadion 1-4
730940
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Bjerringbro IF(S2) Tjørring IF(JS) Bjerringbro Idrætspark 5-3
730941
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Herning KFUM(S3) Måbjerg IF(S1) KFUM Idrætscenter 0-1
730942
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Lystrup IF(S1) Odder IGF(JS) Lystrup Enge UHT!
730943
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Stenvad B(S2) IF Lyseng(JS) Stenvad Stadion 2-5
730944
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
VRI(S1) Aabyhøj IF(JS) NES Park 9-10
730945
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Silkeborg B(S1) Kjellerup IF(JS) Søholt Øst 0-1
730946
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Them GF(S2) Silkeborg KFUM(JS) Frisholm Stadion HHT!
730947
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Hørning GF(S3) AIA/Tranbjerg(JS) Hørning Stadion HHT!
730948
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Søvind GIF(S2) Seest B(JS) Søvind Stadion 0-2
730949
6 Ti 30-05-06
Kl. 19:00
Hviding IF(S1) Sædding/G IF(JS) Egebæk/Hviding Akt.center 4-1
733716
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Outrup B(S2) Grindsted GIF(S1) Outrup Idrætscenter 7-3
733717
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Starup UIF(S1) Hviding IF(S1) Staruphallen 5-4
733718
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Skagen IK(S2) Nr. Sundby B(DS) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 4-1
733719
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Brønderslev IF(S3) Nibe B(JS) Arena Kop & Kande 0-3
733720
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
NUBI(S2) Aalborg KFUM(S1) NUBI's Stadion 3-2
733721
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Sebber IF(S3) Aars IK(JS) Sebber Stadion 2-5
733722
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Vejgaard B(JS) Frederikshavn fI(DS) Soffy Road 0-3
733723
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Struer B(S2) Skive IK(DS) Struer Idrætspark 0-11
733724
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Sjørring B(S1) Viborg Sdrm. IK(DS) Sjørring Stadion 2-1
733725
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Måbjerg IF(S1) Koldby/Hørdum IF(S1) Måbjerg Stadion 8-9
733726
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Bjerringbro IF(S2) Vildbjerg SF(JS) Bjerringbro Idrætspark 2-5
733728
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Hammel GF(S2) Kvik IF(S1) Hammel Stadion 3-1
733729
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Lystrup IF(S1) IF Lyseng(JS) Lystrup Enge 1-2
733730
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Vejlby IK(S2) Aabyhøj IF(JS) VSK Aarhus 2-0
733731
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM(JS) Viby IF(KV) Søholt Idrætspark 1-8
733732
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Kjellerup IF(JS) AIA/Tranbjerg(JS) Bjergets Idrætsanlæg 3-2
733733
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Rødding IF(S4) Esbjerg IF 92(KV) Rødding Stadion 3-0
733734
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Fredericia fF(S1) Seest B(JS) Madsby Enge 6-4
733735
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad(S2) Team Tinglev(S1) Bygma Park 4-2
733727
7 Ti 13-06-06
Kl. 19:30
Billund IF(S3) Ringkøbing IF(JS) Billund Idrætscenter 2-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999