DBU Pokalen (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
987953
Kampfakta
1 25-03-18
Kl. 13:00
FC Nørremarken (S5/135) Fynslund B (S5/145) Vinding Kunstgræsbane 6-1
987949
1 09-04-18
Kl. 19:00
FC Bom (S6/179) FC Sydbyen (S5/130) Brøruphus Efterskole 1-2
987934
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:00
In The Club (S6/169) Pen15 United (S5/112) Sønderagerskolen 2-4
987935
1 10-04-18
Kl. 18:30
Ljørslev/Ørding IF (S6/165) Fabjerg KFUM (S5/104) Ørding Stadion 5-2
987936
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Tim GIF (S5/111) Herning KFUM (S5/112) Tim Hallen 1-2
987937
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Naur-Sir-Krunderup (S5/105) Studsgård GIF (S5/112) Krunderup Stadion 5-2
987938
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Kværs/Tørsbøl UIF (S6/192) FVB (S5/148) Kværs Idrætsanlæg 0-5
987954
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Gedved/Egebjerg (S5/131) Korning IF (S5/133) Egebjerghallen 1-6
987951
1 10-04-18
Kl. 18:30
I.F. Mols (S5/120) OB45 (S5/118) Mols Hallen 3-2
987956
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Stouby GIF (S5/134) Thyregod SF Frem (S5/132) Stouby Stadion 4-3
987957
1 10-04-18
Kl. 18:30
Gødvad GIF (S5/115) Torpedo AT (S5/129) Gødvad Hallen 1-12
987928
1 10-04-18
Kl. 18:30
Sindal IF (S5/84) Sæsing B (S5/85) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal UHT!
987929
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Skæve IF (S6/152) Gærum IF (S5/86) Skæve Stadion 0-4
987930
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Veddum IF (S5/97) FK Fjordsiden (S5/96) Veddum Stadion 0-8
987931
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
PSI/Serritslev (S5/87) Understed IF (S5/86) Serritslev Stadion 7-0
987932
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Aalborg FF á 1337 (S5/93) Hou GI (S5/91) Herningvej Skole 5-0
987933
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Kolle BK (S6/172) Vellev IF (S5/109) Viborg Katedralskole 6-7
987940
1 10-04-18
Kl. 18:30
Hovslund GF (S6/190) Øsby IF (S5/146) Hovslund Stadion 2-4
987941
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Esbjerg Eagles (S6/188) Coconut Lions (S5/142) EGF Hallen 0-18
987942
1 10-04-18
Kl. 18:30
City Sport Esbjerg (S6/188) Hjerting IF (S5/141) Veldtofte Idrætspark HHT!
987943
1 10-04-18
Kl. 18:30
Filskov IF (S5/138) Grimstrup IF (S5/140) Filskov Stadion 3-7
987944
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
OK 89 (S6/189) Endrup IF (S5/143) Kalvslund Stadion 6-1
987945
Kampfakta
1 10-04-18
Kl. 18:30
Hammelev SUF (S6/190) Kolding KFUM (S6/185) Hammelev Skole 2-3
987946
1 10-04-18
Kl. 18:30
FC Grenaa (S5/119) Ebeltoft IF (S5/120) Grenaa Idrætscenter 0-4
987939
1 11-04-18
Kl. 19:00
DTSF (S6/192) Abild IF (S5/147) Aabenraa Stadion 0-6
987948
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:00
Dynamo Petrobras (S5/129) Aarhus Posten (S5/124) Ellekærskolen 0-2
987952
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:00
Århus Expats (S5/127) Aarhus Lions (S5/122) Holme Skole 1-2
987955
Kampfakta
1 17-04-18
Kl. 18:30
Aale U & I (S5/133) Stilling IF (S5/131) Aale Stadion 3-2
Runde 2
172654
2 17-04-18
Kl. 19:00
Haverslev IF (S4/53) Vaarst/Fjellerad B (S4/54) Haverslev Stadion 1-6
167206
Kampfakta
2 18-04-18
Kl. 18:30
Esbjerg United (S4/79) Grimstrup IF (S5/140) Veldtofte Idrætspark 3-5
Runde 1
987950
1 19-04-18
Kl. 18:30
BSS Sport (S5/125) Flamengo Garrinchas (S5/127) Møllevangsskolen 6-5
987947
Kampfakta
1 19-04-18
Kl. 19:00
IF Ceresbyen (S6/179) Katrinebjergs AF (S5/125) Bakkegårdsskolen 0-3
Runde 2
166272
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Aarhus Lions (S5/122) Aarhus Posten (S5/124) Skjoldhøjskolen 7-6
167265
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
FC Sydbyen (S5/130) GD Bio-Bold (S4/73) Grønløkke Stadion 1-2
167269
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Pen15 United (S5/112) FK 73 (S4/63) Sønderagerskolen 3-1
167669
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (S4/52) FK Fjordsiden (S5/96) Svenstrup Stadion 1-2
167811
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 18:30
Aalborg FF á 1337 (S5/93) Aalborg Fremad (S4/51) Herningvej Skole 3-2
167812
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Biersted IF (S4/50) Aalborgstudenternes IF (S4/52) Biersted IF`s Anlæg 1-3
167860
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Moseby B (S4/50) FC Vesterbro, Aalborg (S4/51) Moseby Stadion 4-2
167930
2 24-04-18
Kl. 19:00
Astrup IF Arden (S4/54) Nøvling FK (S4/52) Astrup Stadion 2-4
167266
2 24-04-18
Kl. 19:00
FB Fodbold (S4/77) FC Nørremarken (S5/135) Bredsten Stadion 0-2
172655
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Nørholm IF (S4/53) Ørebro B (S4/50) Nørholm Stadion 3-2
173238
2 24-04-18
Kl. 19:00
Ljørslev/Ørding IF (S6/165) Nordvestmors BK (S4/56) Ørding Stadion 0-8
173244
2 24-04-18
Kl. 19:00
Naur-Sir-Krunderup (S5/105) Spøttrup Motion & Sport (S4/57) Krunderup Stadion 2-3
173247
2 24-04-18
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S4/57) Hanstholm IF (S4/56) Jebjerg Stadion 0-6
173248
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/57) Sydmors IF (S4/56) Akurat Arena Glyngøre 4-1
173585
2 24-04-18
Kl. 19:00
Harboøre IF (S4/58) Vridsted IF (S4/57) Harboøre Stadion UHT!
173592
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Lem B (S4/59) Sunds IF (S4/60) Lem Hallen 0-5
174924
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S4/60) Engesvang Fremad (S4/63) Feldborg Stadion 1-0
175009
2 24-04-18
Kl. 19:00
Fjelsø Gedsted FF (S4/55) Klejtrup BK (S4/55) Gedsted Stadion 7-1
166279
2 24-04-18
Kl. 19:00
BSS Sport (S5/125) AC Pink Panthers (S4/70) Møllevangsskolen HHT!
166280
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Katrinebjergs AF (S5/125) FFD Kralupy (S4/72) Skovvangsskolen 6-7
166293
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Stouby GIF (S5/134) Aale U & I (S5/133) Stouby Stadion 3-5
166294
2 24-04-18
Kl. 19:00
Torpedo AT (S5/129) FC Åben Modus (S4/70) Holme Skole 4-2
166295
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
FVB (S5/148) Abild IF (S5/147) Bovrup Idrætsanlæg 5-2
166464
2 24-04-18
Kl. 19:00
Korning IF (S5/133) Lund IF (S4/74) Korning Stadion 0-1
166465
2 24-04-18
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S6/185) Bække SF (S5/145) Nordre Stadion 4-2
167204
2 24-04-18
Kl. 19:00
Øsby IF (S5/146) Rødekro IF (S4/81) Øsby Stadion HHT!
167205
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Hjerting IF (S5/141) Coconut Lions (S5/142) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-2
167207
2 24-04-18
Kl. 19:00
OK 89 (S6/189) Jerne IF (S4/79) Kalvslund Stadion 0-11
167208
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Vorbasse/Hejnsvig (S4/78) Ølgod IF (S4/62) Vorbasse Fritidscenter 0-1
167209
2 24-04-18
Kl. 19:00
Vedsted UF (S4/81) Egernsund KIF (S4/82) Vedsted Stadion 2-1
167212
2 24-04-18
Kl. 19:00
I.F. Mols (S5/120) The Originals (S4/69) Mols Hallen UHT!
167227
2 24-04-18
Kl. 19:00
Ebeltoft IF (S5/120) Romalt IF (S4/65) Ebeltoft Idrætscenter UHT!
167229
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Vellev IF (S5/109) Sejs Svejbæk IF (S4/67) Vellev Stadion 3-1
167264
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Herning KFUM (S5/112) GFG Voel (S4/67) KFUM Idrætscenter 4-0
167322
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Sindal IF (S5/84) BTI/TMI (S4/47) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal 1-2
167471
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
Gærum IF (S5/86) Harken UGF (S4/47) Gærum Stadion 0-3
167639
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 19:00
PSI/Serritslev (S5/87) Bagterp IF (S4/47) Serritslev Stadion 1-3
167321
Kampfakta
2 24-04-18
Kl. 20:00
FC Rangers (S4/71) BMI (S4/73) Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs) 1-4
Runde 3
336528
Kampfakta
3 30-04-18
Kl. 18:30
FK Fjordsiden (S5/96) Klokkerholm IF (S3/25) Klubhuset B.52/AFC 2-1
336569
Kampfakta
3 30-04-18
Kl. 18:30
Tarp B (S3/44) Gørding/Lourup IF (S3/45) Bryndumvej Idrætshal 2-4
336523
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 17:30
BTI/TMI (S4/47) Læsø (S3/23) Bindslev Stadion 3-0
336536
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 18:15
Vellev IF (S5/109) Ravnsbjerg/Løgstrup (S3/29) Vellev Stadion 3-2
336546
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 18:30
Aarhus Lions (S5/122) Prügelknabe IK (S3/38) Skjoldhøjskolen 1-3
336531
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 18:30
Pen15 United (S5/112) Herning IK (S3/33) Sønderagerskolen 5-1
336532
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S4/56) Frøstrup/Hannæs IF (S3/30) Midtmors Sport 1-5
336533
3 01-05-18
Kl. 19:00
Spøttrup Motion & Sport (S4/57) Ejsing B (S3/30) Spøttrup Kulturhal 3-2
336534
3 01-05-18
Kl. 19:00
Hanstholm IF (S4/56) Sallingsund FC (S4/57) Hanstholm Stadion 5-0
336535
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Harboøre IF (S4/58) Lemvig GF (S3/31) Harboøre Stadion 0-5
336529
3 01-05-18
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B (S4/54) Nordens Paris FC (S3/26) Vaarst Stadion 1-3
336530
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Nørholm IF (S4/53) Bælum/Solbjerg IF (S3/27) Nørholm Stadion 1-5
336524
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Voersaa IF (S3/25) Thise IF (S3/24) Voersaa Stadion 4-6
336525
3 01-05-18
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/52) Øster Sundby B 32 (S3/26) Aalborg Universitet UHT!
336526
3 01-05-18
Kl. 19:00
Nøvling FK (S4/52) Aars IK (S3/29) Nøvling Skole 1-2
336527
3 01-05-18
Kl. 19:00
Aalborg FF á 1337 (S5/93) Hals FS (S3/25) Herningvej Skole UHT!
336519
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Tornby IF (S4/47) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Tornby Stadion 5-6
336520
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Harken UGF (S4/47) Bangsbo Freja (S3/23) Harken-Hallen 3-2
336521
3 01-05-18
Kl. 19:00
Bagterp IF (S4/47) Skibsby-Højene IF (S3/23) Bagterp Idrætsanlæg 6-5
336522
3 01-05-18
Kl. 19:00
Moseby B (S4/50) Trekroner IF 98 (S3/24) Moseby Stadion 2-1
336547
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
AC Pink Panthers (S4/70) FFD Kralupy (S4/72) tst Kunstgræsbane 3-1
336548
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Torpedo AT (S5/129) AIA/Tranbjerg (S3/37) Holme Skole 0-6
336549
3 01-05-18
Kl. 19:00
I.F. Mols (S5/120) TRIF (S3/35) Mols Hallen UHT!
336550
3 01-05-18
Kl. 19:00
Ebeltoft IF (S5/120) Auning IF (S3/34) Ebeltoft Idrætscenter 1-6
336551
3 01-05-18
Kl. 19:00
BMI (S4/73) Hårby/Hørning Fodbold (S3/39) Egelund Idrætscenter 2-4
336552
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Fårvang IF (S3/36) Dansk TKF, Silkeborg (S3/33) Fårvang Stadion 0-1
336553
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S3/39) IHÅ Galacticos (S3/37) Hasselager Hallen 2-1
336554
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
NB 93, Aarhus (S3/38) Skødstrup SF (S3/35) Katrinebjergskolen 2-3
336555
3 01-05-18
Kl. 19:00
Lund IF (S4/74) Rask Mølle OIF (S3/41) Lund Stadion UHT!
336556
3 01-05-18
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S6/185) SDU Fodbold Kolding (S3/43) Nordre Stadion 0-2
336557
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Aarhus Black Vipers (S3/37) HOG Hinnerup (S3/36) CIF's Anlæg 2-5
336558
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
BPI (S3/42) Seest B (S3/43) Santrol Arena 2-1
336537
3 01-05-18
Kl. 19:00
Rødkærsbro IF (S4/61) Fjelsø Gedsted FF (S4/55) Rødkærsbrohallen 5-1
336538
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/60) Bording IF (S3/33) Idrætscenter Sunds Vest 1-3
336539
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S4/60) Borbjerg GU (S3/31) Feldborg Stadion 2-5
336540
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Herning KFUM (S5/112) Tarm IF (S3/32) KFUM Idrætscenter 7-5
336541
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (S3/33) Skjern GF (S3/32) Hammerum Stadion 3-1
336542
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/32) Vinderup IK (S3/30) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg 2-3
336543
3 01-05-18
Kl. 19:00
FC Nørremarken (S5/135) Bramdrupdam GIF (S3/43) Novaskolen (tidl. Nørremark) 1-4
336544
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Aale U & I (S5/133) FC SevenOaks (S4/77) Aale Stadion 3-2
336545
3 01-05-18
Kl. 19:00
GD Bio-Bold (S4/73) Aarhus Juniors (S3/37) Tranbjerg Skole 0-5
336560
3 01-05-18
Kl. 19:00
Horsens B (S3/40) TMG (S3/39) Horsens B's Anlæg 2-5
336561
3 01-05-18
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/38) Team Leo IF (S3/37) Stavtrup Idrætsanlæg 11-10
336562
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Grimstrup IF (S5/140) BK-06 Esbjerg (S3/44) Grimstrup Skole 5-3
336563
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
Hellevad IF (S4/81) Løjt IF (S3/46) Hellevad Skole 1-3
336564
Kampfakta
3 01-05-18
Kl. 19:00
FVB (S5/148) Gråsten B (S3/46) Felsted Stadion 2-3
336565
3 01-05-18
Kl. 19:00
Rødekro IF (S4/81) Nord/Als B (S3/46) Fladhøj Idrætscenter UHT!
336567
3 01-05-18
Kl. 19:00
Vedsted UF (S4/81) Ravsted UI (S3/45) Vedsted Stadion 1-5
336568
3 01-05-18
Kl. 19:00
Bylderup/B (S3/45) Hjordkær UIF (S3/46) Bylderup Idrætscenter 3-0
336566
3 01-05-18
Kl. 19:30
Coconut Lions (S5/142) Jerne IF (S4/79) Guldager IC Kunstgræsbane 1-4
336559
Kampfakta
3 03-05-18
Kl. 19:00
Engum UI (S3/41) Lunderskov B (S3/43) Engum Stadion 3-2
Runde 4
689360
Kampfakta
4 13-05-18
Kl. 16:00
Herning KFUM (S5/112) Alhedens IF (S2/16) KFUM Idrætscenter 3-2
796280
Kampfakta
4 13-05-18
Kl. 17:00
Grimstrup IF (S5/140) Ølgod IF (S4/62) Grimstrup Skole 1-0
965502
Kampfakta
4 14-05-18
Kl. 18:30
FK Fjordsiden (S5/96) Aalborg KFUM (S2/13) Klubhuset B.52/AFC 2-1
968077
Kampfakta
4 14-05-18
Kl. 19:00
Nordens Paris FC (S3/26) Dronninglund IF (S2/11) Firmasport Aalborg Freja 4-3
819500
4 14-05-18
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/45) Hviding IF/Kvik 70 (S2/22) Øster Højst Skole HHT!
796345
4 15-05-18
Kl. 19:00
BPI (S3/42) SDU Fodbold Kolding (S3/43) Santrol Arena UHT!
796346
4 15-05-18
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF (S3/45) FC King George (S2/21) Gørding Idrætsanlæg HHT!
796347
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Løjt IF (S3/46) Højer/Visby (S2/22) Løjt Idrætsanlæg 1-4
796817
4 15-05-18
Kl. 19:00
Bylderup/B (S3/45) Aabenraa BK (S2/22) Bylderup Idrætscenter 3-2
819499
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Rødekro IF (S4/81) Gråsten B (S3/46) Fladhøj Idrætscenter 1-3
752374
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/37) Hårby/Hørning Fodbold (S3/39) Grønløkke Stadion 2-1
794151
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S3/35) Hasle B (S2/18) Studstrup Idrætsanlæg 2-5
794157
4 15-05-18
Kl. 19:00
Auning IF (S3/34) Kolind/Perstrup IF (S2/17) Auning Stadion UHT!
794504
4 15-05-18
Kl. 19:00
I.F. Mols (S5/120) HOG Hinnerup (S3/36) Mols Hallen 1-5
795040
4 15-05-18
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/38) Hammel GF (S2/17) Stavtrup Idrætsanlæg 0-3
795917
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
TMG (S3/39) Brædstrup IF (S2/19) Mårslet Stadion 9-0
795927
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S3/39) Stensballe IK (S2/19) Hasselager Hallen 4-2
968443
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Skagen IK (S2/11) Nordjyske Bank Arena Strandby 1-4
968502
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Aalborg FF á 1337 (S5/93) Moseby B (S4/50) Herningvej Skole 2-1
971644
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Harken UGF (S4/47) Thise IF (S3/24) Harken-Hallen 6-1
975504
4 15-05-18
Kl. 19:00
Aars IK (S3/29) St. Restrup IF (S2/13) Aars Stadion 2-1
975505
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/52) Bælum/Solbjerg IF (S3/27) Aalborg Universitet 4-1
689436
4 15-05-18
Kl. 19:00
Lund IF (S4/74) EIF/NSG (S2/20) Lund Stadion 8-2
700627
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Aale U & I (S5/133) Engum UI (S3/41) Aale Stadion 3-4
705712
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S2/19) AC Pink Panthers (S4/70) JAI's Anlæg 3-2
686924
4 15-05-18
Kl. 19:00
Rødkærsbro IF (S4/61) Møldrup/Tostrup IF (S2/15) Rødkærsbrohallen HHT!
686932
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Lemvig GF (S3/31) Ølstrup GU (S2/16) Lemvig Stadion 0-1
687570
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Hanstholm IF (S4/56) Frøstrup/Hannæs IF (S3/30) Hanstholm Stadion 0-1
588339
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S3/38) ASA, Aarhus (S2/19) Frederiksbjerg Idrætscenter 5-3
588349
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Bagterp IF (S4/47) Birkelse IF (S2/12) Bagterp Idrætsanlæg 2-3
673173
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Pen15 United (S5/112) FodboldHoldet Herning (S3/33) Sønderagerskolen 4-1
686568
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/31) Struer Humlum Fodbold (S2/15) Borbjerg Stadion 7-1
686629
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Spøttrup Motion & Sport (S4/57) Koldby/Hørdum IF(S2/14) Sparekassen Balling Hallen 5-1
487784
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
Rødding IF (S2/22) Tjæreborg IF (S2/21) Rødding Stadion 3-0
230012
Kampfakta
4 15-05-18
Kl. 19:00
BTI/TMI (S4/47) Hjørring AIK Frem (S2/11) Bindslev Stadion 3-5
251494
4 15-05-18
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S3/37) Galten FS (S2/18) Skjoldhøjskolen HHT!
487781
Kampfakta
4 16-05-18
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/79) Spangsbjerg IF (S2/21) Jerne Stadion 7-6
971130
Kampfakta
4 16-05-18
Kl. 19:00
Als B (S3/27) NUBI (S2/12) Als Stadion 2-4
588338
Kampfakta
4 17-05-18
Kl. 19:00
Dansk TKF, Silkeborg (S3/33) Bjerringbro IF (S2/15) Langsøskolens Stadion 1-3
686850
Kampfakta
4 17-05-18
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Karup/Kølvrå 07 (S2/16) Gipo Arena (Bording) 6-1
689105
Kampfakta
4 17-05-18
Kl. 19:00
Vinderup IK (S3/30) Hurup IF (S2/14) Vinderup Stadion 2-0
610505
Kampfakta
4 21-05-18
Kl. 18:00
Vellev IF (S5/109) Hersom/Bjerregrav IF (S3/29) Vellev Stadion 7-5
Runde 5
730876
Kampfakta
5 23-05-18
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S3/38) IFSK (S1/8) Rosenvangsskolen 2-1
730880
Kampfakta
5 28-05-18
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S3/39) Søften GF (S1/7) Hasselager Hallen 2-4
730881
Kampfakta
5 28-05-18
Kl. 19:00
Horsens Freja (S1/8) Ammitsbøl/Egtved (S1/10) Spar Nord Park 4-1
730877
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/37) Aarhus 1900 (S1/8) Grønløkke Stadion 1-2
730878
5 29-05-18
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S2/19) Helsted Fremad IF (S1/7) JAI's Anlæg 5-4
730794
5 29-05-18
Kl. 19:00
Nordens Paris FC (S3/26) RKG (S1/5) Firmasport Aalborg Freja 1-2
730795
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Harken UGF (S4/47) Hjørring AIK Frem (S2/11) Harken-Hallen 3-1
730864
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/52) Birkelse IF (S2/12) Aalborg Universitet 4-6
730865
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Skagen IK (S2/11) Brønderslev IF (S1/5) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 0-1
730866
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/31) Aulum IF (S1/9) Borbjerg Stadion 0-3
730870
5 29-05-18
Kl. 19:00
Pen15 United (S5/112) Brande IF (S1/9) Sønderagerskolen 0-9
730871
5 29-05-18
Kl. 19:00
Bylderup/B (S3/45) Rødding IF (S2/22) Bylderup Idrætscenter UHT!
730872
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Hviding IF/Kvik 70 (S2/22) BV Oksbøl (S1/9) Roager Stadion 4-3
730873
5 29-05-18
Kl. 19:00
Hammel GF (S2/17) tst Fodbold (S1/7) Hammel Stadion HHT!
730874
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
HOG Hinnerup (S3/36) Christiansbjerg IF (S1/7) E. Trasborg Park 10-11
730875
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Lund IF (S4/74) FC Horsens (S1/8) Lund Stadion 1-2
730775
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Vellev IF (S5/109) Skals FF (S2/15) Vellev Stadion 0-1
730776
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Herning KFUM (S5/112) Faster/Hanning (S2/16) KFUM Idrætscenter 4-2
730781
5 29-05-18
Kl. 19:00
BPI (S3/42) Hover IF (S2/20) Santrol Arena UHT!
730782
5 29-05-18
Kl. 19:00
Engum UI (S3/41) Bramdrupdam GIF (S3/43) Engum Stadion HHT!
730784
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Spøttrup Motion & Sport (S4/57) Vinderup IK (S3/30) Spøttrup Kulturhal 4-6
730785
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Bjerringbro IF (S2/15) Gipo Arena (Bording) 2-3
730786
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/79) Esbjerg IF 92 (S1/10) Jerne Stadion 1-3
730787
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
NUBI (S2/12) B52/Aalborg (S1/5) NUBI's Stadion 4-2
730788
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Grimstrup IF (S5/140) HTS (S1/9) Grimstrup Skole 0-2
730789
5 29-05-18
Kl. 19:00
Højer/Visby (S2/22) FC King George (S2/21) Marskhallen UHT!
730790
5 29-05-18
Kl. 19:00
TMG (S3/39) Galten FS (S2/18) Mårslet Stadion 1-3
730791
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Auning IF (S3/34) Hasle B (S2/18) Auning Stadion 0-2
730792
Kampfakta
5 29-05-18
Kl. 19:00
Aars IK (S3/29) Møldrup/Tostrup IF (S2/15) Aars Stadion 1-2
730793
Kampfakta
5 30-05-18
Kl. 19:00
FK Fjordsiden (S5/96) Nibe B (S1/6) Klubhuset B.52/AFC 1-4
730783
Kampfakta
5 31-05-18
Kl. 19:00
Gråsten B (S3/46) Lundtoft IF (S2/22) Aarsbjerg Idrætscenter 2-1
Runde 6
824567
Kampfakta
6 11-06-18
Kl. 19:00
Hviding IF/Kvik 70 (S2/22) SGI/SSK (JS2/4) Egebæk/Hviding Akt.center 2-5
824580
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
HTS (S1/9) Agerbæk SF/Starup IF (JS1/2) Tistrup Stadion 0-3
824608
6 12-06-18
Kl. 19:00
Bylderup/B (S3/45) Højer/Visby (S2/22) Bylderup Idrætscenter HHT!
824609
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus (JS2/4) Fuglebakken KFUM Århus (JS1/1) Tilst Idrætsanlæg (tst) 0-6
824364
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Skals FF (S2/15) Kvik/Aalestrup IF (S1/6) Skals Stadion 4-2
824365
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Vinderup IK (S3/30) Tjørring IF (JS1/1) Vinderup Stadion 0-3
824502
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S2/16) Vildbjerg SF (JS1/1) Ølstrup Stadion 1-3
824503
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Herning KFUM (S5/112) Brande IF (S1/9) KFUM Idrætscenter 10-9
824611
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Søften GF (S1/7) Aabyhøj IF (JS1/2) Søften Idrætsanlæg 2-3
824612
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S3/38) FC Djursland (JS1/2) Rosenvangsskolen 0-2
824613
6 12-06-18
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/43) BPI (S3/42) Bramdrupdam Hallerne 4-1
825279
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Hasle B (S2/18) tst Fodbold (S1/7) Ellekærskolen 2-3
825280
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
FC Horsens (S1/8) VRI (JS2/4) FC Horsens Arena 3-2
825281
6 12-06-18
Kl. 19:00
Galten FS (S2/18) Silkeborg KFUM (JS1/2) Klank Idrætsanlæg HHT!
825282
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S2/19) Christiansbjerg IF (S1/7) JAI's Anlæg 1-2
823982
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
RKG (S1/5) Aalborg Chang (JS2/3) Klarup Stadion 1-0
823998
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Aalborg FF á 1337 (S5/93) Nibe B (S1/6) Herningvej Skole 0-5
824358
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Harken UGF (S4/47) Hirtshals B (JS2/3) Harken-Hallen 4-5
824359
6 12-06-18
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S1/5) IF Skjold Sæby (JS1/1) Arena Kop & Kande 4-5
824360
6 12-06-18
Kl. 19:00
Birkelse IF (S2/12) Aalborg Freja (JS1/1) Nordjyske Bank Arena, Birkelse 3-0
824361
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
NUBI (S2/12) Nørresundby FB (JS1/1) NUBI's Stadion 1-9
824362
6 12-06-18
Kl. 19:00
Gug B (JS2/3) Støvring IF (JS1/1) Gug Stadion 1-2
824566
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:00
Gråsten B (S3/46) Egen UI (JS2/4) Aarsbjerg Idrætscenter 0-4
824363
Kampfakta
6 12-06-18
Kl. 19:30
Frøstrup/Hannæs IF (S3/30) Aulum IF (S1/9) Frøstrup Stadion 2-0
824565
Kampfakta
6 13-06-18
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S2/15) Lemming IF (JS2/4) Møldrup Stadion 2-9
824610
Kampfakta
6 13-06-18
Kl. 19:00
Horsens Freja (S1/8) Hatting-Torsted Fodbold (JS1/2) Spar Nord Park 1-0
Runde 7
486464
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Lemming IF (JS2/4) Holstebro B (DS/4) RAVN alu Park 1-3
486465
7 19-06-18
Kl. 19:00
Horsens Freja (S1/8) FC Skanderborg (DS/4) Spar Nord Park HHT!
486466
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Esbjerg IF 92 (S1/10) Agerbæk SF/Starup IF (JS1/2) Skibhøj Anlæg 0-2
489945
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (S1/8) Fuglebakken KFUM Århus (JS1/1) Langenæs Idrætsanlæg 1-2
489946
7 19-06-18
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/15) Tjørring IF (JS1/1) Bjerringbro Idrætspark 1-3
489947
7 19-06-18
Kl. 19:00
SGI/SSK (JS2/4) Varde (DS/3) Guldager Idrætscenter 3-2
489948
7 19-06-18
Kl. 19:00
Højer/Visby (S2/22) Egen UI (JS2/4) Marskhallen 0-2
489949
7 19-06-18
Kl. 19:00
Nibe B (S1/6) Vejgaard B (DS/4) Nibe Stadion 0-2
489950
7 19-06-18
Kl. 19:00
Hirtshals B (JS2/3) IF Skjold Sæby (JS1/1) Schlie Arena UHT!
489951
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Birkelse IF (S2/12) Støvring IF (JS1/1) Nordjyske Bank Arena, Birkelse 2-1
489952
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
RKG (S1/5) Nørresundby FB (JS1/1) Klarup Stadion 0-3
489953
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S3/30) Vildbjerg SF (JS1/1) Frøstrup Stadion 2-6
489954
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Skals FF (S2/15) Silkeborg KFUM (JS1/2) Skals Stadion 0-3
489955
7 19-06-18
Kl. 19:00
Herning KFUM (S5/112) Lystrup IF (DS/4) KFUM Idrætscenter UHT!
489956
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Hedensted IF (DS/4) Kolding B (DS/3) Hedensted Stadion 3-0
489989
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Aabyhøj IF (JS1/2) Viby IF (DS/4) Aabyhøj Stadion 2-3
489990
7 19-06-18
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/7) Vatanspor (DS/4) CIF's Anlæg 0-2
489991
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/43) FC Horsens (S1/8) Bramdrupdam Hallerne 3-1
490038
Kampfakta
7 19-06-18
Kl. 19:00
tst Fodbold (S1/7) FC Djursland (JS1/2) Tilst Idrætsanlæg (tst) 0-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999