Kvinde-LP 2017/2018 (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
126486
Kampfakta
1 15-08-17
Kl. 18:15
Bramming/Årre Aarslev BK Skjern Bank Arena, Bramming 8-2
126490
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:00
FC Damsø FB Vanløse IP. Opvisn. 6-1
126491
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Fremad Valby Hillerød Valby IP, tribunen 1-5
126492
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Bella1973 Greve Elverroad Kunstgræs 0-13
126487
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
B 73 Slagelse Herlufsholm Stadion Vest 3-7
126488
1 16-08-17
Kl. 18:15
NFC/VIF Roskilde Pigefodbold Vordingborg Stadion UHT!
126489
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Team Østsjælland Solrød Fårevejle BK Solrød Idrætscenter 2-3
126477
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Tornby IF Aalborg Freja Tornby Stadion 1-6
126478
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Vejgaard B FC Thy - ThistedQ Soffy Road 0-4
126482
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
IF Lyseng Vildbjerg Lyseng Idrætspark 0-1
126483
1 16-08-17
Kl. 18:15
Vejle FC Aarhus Fremad Vestre Stadion HHT!
126484
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
DSIO Seest B Provstegårdsskolen 0-9
126485
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
FC King George Oure Fodbold Akademi Veldtofte Idrætspark 2-6
126534
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Herstedøster IC AB Tårnby Herstedøster Stadion 8-4
126535
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:15
Farum BK Østerbro IF Farum Park 1-3
126479
Kampfakta
1 16-08-17
Kl. 18:45
Skive IK AaB Egeris Idrætsanlæg 2-4
126493
Kampfakta
1 17-08-17
Kl. 18:15
CBS Sport Birkerød Birkerød Stadion 0-3
126481
Kampfakta
1 23-08-17
Kl. 19:00
Aarhus 1900 Christiansbjerg IF tst Kunstgræsbane 3-0
126480
Kampfakta
1 28-08-17
Kl. 19:00
Mejrup GU ASA, Aarhus Mejrup Kunstgræsbane 3-1
Runde 2
223071
Kampfakta
2 07-09-17
Kl. 18:30
Oure Fodbold Akademi Næsby Oure Idrætsskole - Kunstgræsbane 0-5
223077
Kampfakta
2 11-09-17
Kl. 19:00
Fix Fårevejle BK Kunst, Tingbjerg IP 0-1
223072
Kampfakta
2 26-09-17
Kl. 17:30
Seest B Odense Q Seest Idrætspark 0-3
223057
Kampfakta
2 26-09-17
Kl. 18:30
Mejrup GU Fortuna Hjørring Holstebro Idrætspark 2-20
223080
Kampfakta
2 26-09-17
Kl. 19:30
Sundby Greve Kunst, Sundby/Kløvermarken 3-1
223073
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 16:00
Bramming/Årre KoldingQ Skjern Bank Arena, Bramming 0-7
223079
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 18:00
BSF Brøndby Top Danmark Hallen, kunstgræs 0-2
223075
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 18:00
Hillerød Birkerød Hillerød Stadion Kunstgræs 6-1
223059
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 19:00
Aalborg Freja Aarhus 1900 Kunstgræsbanen Aalborg Freja 2-1
223070
2 27-09-17
Kl. 19:00
AaB Vejle AaB's Anlæg UHT!
223074
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 19:00
SønderjyskE Varde Haderslev Atletikstadion 0-4
223056
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 19:00
FC Thy - ThistedQ VSK Aarhus Lerpytter Anlæg 3-4
223078
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 19:15
NFC/VIF Herstedøster IC Vordingborg Kunst "Panteren" 0-2
223058
Kampfakta
2 27-09-17
Kl. 20:00
Aarhus Fremad Vildbjerg Riisvangen Kunstgræsbane 1-2
223076
2 10-10-17
Kl. 19:30
Østerbro IF Herlufsholm Kunst, Fælledparken UHT!
Runde 3
494971
Kampfakta
3 31-10-17
Kl. 19:00
Sundby Brøndby Kunst, Sundby/Kløvermarken 0-4
494969
Kampfakta
3 31-10-17
Kl. 19:30
Østerbro IF FC Damsø Kunst, Fælledparken 0-3
494968
Kampfakta
3 01-11-17
Kl. 19:00
Fårevejle BK Hillerød Faarevejle Stadion 3-4
494973
Kampfakta
3 01-11-17
Kl. 19:00
Aalborg Freja Varde Kunstgræsbanen Aalborg Freja 1-2
494974
Kampfakta
3 01-11-17
Kl. 19:00
Vildbjerg KoldingQ Vildbjerg Kunstgræsbane 1 2-4
494975
Kampfakta
3 01-11-17
Kl. 19:00
AaB VSK Aarhus AaB Kunstgræsbane 0-6
494970
Kampfakta
3 09-11-17
Kl. 19:00
Herstedøster IC Odense Q Glostrup Idrætspark 0-7
494972
Kampfakta
3 14-11-17
Kl. 19:00
Næsby Fortuna Hjørring Kunststofbanen Næsby BK 0-6
Runde 4
928052
Kampfakta
4 24-02-18
Kl. 12:00
FC Damsø Odense Q Kunst, Vanløse I P 3-4
928050
Kampfakta
4 24-02-18
Kl. 13:00
VSK Aarhus Varde Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 5-0
928051
Kampfakta
4 24-02-18
Kl. 13:00
Brøndby Fortuna Hjørring Brøndby Stadion Kunst 4-3
928053
Kampfakta
4 25-02-18
Kl. 12:30
Hillerød KoldingQ Hillerød Stadion Kunstgræs 0-9
Runde 5
866059
Kampfakta
5 10-03-18
Kl. 13:30
KoldingQ Odense Q Mosevej Kunstgræsbane 3-2
866058
Kampfakta
5 10-03-18
Kl. 15:00
Brøndby VSK Aarhus Brøndby Stadion Kunst 2-0
866060
Kampfakta
5 17-03-18
Kl. 13:00
VSK Aarhus Brøndby Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 0-3
866061
Kampfakta
5 17-03-18
Kl. 13:00
Odense Q KoldingQ Marienlystcentret - kunstgræs, bane 1 0-2
Runde 6
541760
Kampfakta
6 27-04-18
Kl. 17:00
KoldingQ Brøndby Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Oversidder i 1. runde:
BK Fix

Oversidder i 2. runde:
FC Damsø