DBU Jylland Pokal U13 Drenge/11 (2005) (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
848349
1 29-08-17
Kl. 17:30
ASA, Aarhus (L4/752) HOG Hinnerup (L3/728) Frederiksbjerg Idrætscenter 2-7
848350
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:45
Viby IF (L4/752) Kolt/Hasselager IF (L3/730) Viby Idrætspark 0-13
848347
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:45
Vejgaard B (L4/743) Løgstrup G&IF (L3/725) Soffy Road 2-8
848348
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:45
Grenaa IF (L3/729) Hadsten SK (L3/728) HSM Arena Grenå 5-4
848346
1 31-08-17
Kl. 18:45
Strandby-Elling-Nielstrup IF (C) Skibsby-Højene IF (L3/721) Nordjyske Bank Arena Strandby 1-2
Runde 2
279384
Kampfakta
2 06-09-17
Kl. 18:00
Støvring IF (L2/713) Svenstrup-Godthåb IF (L2/712) Svenstrup Stadion 3-4
279330
Kampfakta
2 07-09-17
Kl. 18:45
Løgstrup G&IF (L3/725) Viborg FF (L2/714) Løgstrup Stadion 2-8
279334
Kampfakta
2 11-09-17
Kl. 18:15
Skjern GF (L2/715) Varde IF (L2/715) Skjern Idrætspark 1-7
279331
Kampfakta
2 12-09-17
Kl. 18:30
HOG Hinnerup (L3/728) Grenaa IF (L3/729) E. Trasborg Park 3-5
279333
2 12-09-17
Kl. 18:30
FC Kolding Nord (L3/735) Kolding B (L2/719) Lyshøjskolen 3-7
279387
2 12-09-17
Kl. 18:30
Viborg Sdrm. IK (L2/714) Thisted FC (L1/701) Liseborgcentret 2-7
279396
2 12-09-17
Kl. 18:30
Ry Fodbold (L2/717) IF Lyseng (L2/714) INOX Park 1-3
279395
2 13-09-17
Kl. 18:30
FC Skanderborg (L2/718) Horsens fS (L1/702) Fælleden - Øvre 1-3
279398
Kampfakta
2 13-09-17
Kl. 18:30
Hedensted IF (L1/Fyn) AGF, Aarhus (L1/701) Hedensted Stadion 0-2
279385
2 13-09-17
Kl. 18:30
Bording IF (L2/715) Herning Fremad (L1/702) Gipo Arena (Bording) 0-2
279386
2 13-09-17
Kl. 18:30
MorsØ FC (L2/714) FS Holstebro (L1/702) Morsø Multipark 6-1
279392
2 13-09-17
Kl. 18:30
FC Horsens (L2/718) Vinding SF (L2/) FC Horsens Arena 0-6
279393
2 13-09-17
Kl. 18:30
HEI (L3/) Hornslet IF (L1/703) Invita Arena, Skæring 4-2
279332
Kampfakta
2 13-09-17
Kl. 18:30
Kolt/Hasselager IF (L3/730) BMI (L2/718) Hasselager Hallen 2-7
279335
2 13-09-17
Kl. 18:30
Ikast KFUM (L2/715) Ikast FS/Ikast KFUM (L2/713) Ikast FC Thrigesvej HHT!
279336
2 13-09-17
Kl. 18:30
IF Skjold Sæby (L2) Aalborg Freja (L2/712) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 2-1
279337
2 13-09-17
Kl. 18:30
Løgstør IF (L2/713) Aalborg KFUM (L2/712) Løgstør Stadion 1-13
279338
2 13-09-17
Kl. 18:30
AaB (L1/703) Jetsmark IF (L1/701) AaB's Anlæg 13-0
279328
2 13-09-17
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF (L3/721) Hjørring IF (L2/) Højene Hallen 0-16
279329
2 13-09-17
Kl. 18:30
KB 81 Aalborg (L4/743) B52/Aalborg (L2/712) Tornhøjskolen 3-6
279388
Kampfakta
2 13-09-17
Kl. 19:00
FK Viborg (L1/702) Hobro IK (L1/701) Viborg FF's Kunstgræsbane 5-0
279389
2 14-09-17
Kl. 18:30
Ringkøbing IF (L1/702) Sædding/G IF (L1/706) Alkjær Stadion 1-0
279394
2 14-09-17
Kl. 18:30
ØBG Silkeborg (L2/717) Silkeborg IF (L1/702) Buskelundskolen 1-3
279390
2 20-09-17
Kl. 18:30
Vejen SF (L2/719) F.C.Fredericia (L2/) Vejen Idrætscenter HHT!
279397
Kampfakta
2 20-09-17
Kl. 18:30
Galten FS (L2/717) VSK Aarhus (L1/701) Klank Idrætsanlæg 3-4
Runde 3
362049
3 23-10-17
Kl. 18:30
MorsØ FC (L2/714) FK Viborg (L1/702) Morsø Multipark 0-3
Runde 2
279391
2 25-10-17
Kl. 19:15
Kolding IF (L1/Fyn) Aabenraa BK (L1/706) Aagaard Kunstgræsbane 3-0
Runde 3
362045
3 15-11-17
Kl. 18:30
AaB (L1/703) Aalborg KFUM (L2/712) AaB Kunstgræsbane 8-0
362056
Kampfakta
3 16-11-17
Kl. 19:00
HEI (L3/) TRIF (L1/703) Invita Arena, Skæring 6-2
362046
3 18-11-17
Kl. 11:00
B52/Aalborg (L2/712) IF Skjold Sæby (L2) Klubhuset B.52/AFC 0-3
362048
Kampfakta
3 19-11-17
Kl. 12:00
Viborg FF (L2/714) Thisted FC (L1/701) Viborg FF´s anlæg 4-5
362057
3 19-11-17
Kl. 14:00
Varde IF (L2/715) Kolding IF (L1/Fyn) Sydbank Stadion 2-1
362058
3 19-11-17
Kl. 14:00
Ikast FS/Ikast KFUM (L2/713) Gauerslund IF (L1/Fyn) Ikast FC Stadion Allé 1-0
362051
3 19-11-17
Kl. 14:00
Kolding B (L2/719) Haderslev FK (L1/Fyn) Mosevej Kunstgræsbane 1-4
362052
3 19-11-17
Kl. 14:00
Grenaa IF (L3/729) IF Lyseng (L2/714) Kunstgræsbane HSM Arena (Grenaa) 1-6
362054
3 19-11-17
Kl. 14:00
AGF, Aarhus (L1/701) Herning Fremad (L1/702) Fredensvang - Kunstgræsbanen 6-5
362055
3 19-11-17
Kl. 14:00
VSK Aarhus (L1/701) Silkeborg IF (L1/702) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 2-1
362053
3 19-11-17
Kl. 16:00
BMI (L2/718) Horsens fS (L1/702) Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs) 2-6
362047
Kampfakta
3 21-11-17
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L2/712) Hjørring IF (L2/) Kunstgræsbane Svenstrup J 0-1
362050
3 26-11-17
Kl. 16:00
Esbjerg fB (L1/Fyn) Ringkøbing IF (L1/702) Esbjerg Idrætspark UHT!
Runde 4
118751
4 09-03-18
Kl. 19:00
Vinding SF (L2/) Esbjerg fB (L1/Fyn) Vinding Kunstgræsbane 0-6
118756
4 10-03-18
Kl. 10:40
IF Skjold Sæby (L2) AGF, Aarhus (L1/701) Kunstgræsbanen Frederikshavn 0-10
118750
Kampfakta
4 10-03-18
Kl. 11:00
Varde IF (L2/715) Horsens fS (L1/702) Sydbank Stadion 2-1
118752
4 11-03-18
Kl. 10:15
IF Lyseng (L2/714) FK Viborg (L1/702) Lyseng Kunstgræs 7-6
118754
Kampfakta
4 11-03-18
Kl. 12:45
Hjørring IF (L2/) Ikast FS/Ikast KFUM (L2/713) Hjørring Kunstgræsbane 0-1
118755
4 11-03-18
Kl. 14:00
HEI (L3/) VSK Aarhus (L1/701) Invita Arena, Skæring 0-1
118749
4 11-03-18
Kl. 14:00
F.C.Fredericia (L2/) Haderslev FK (L1/Fyn) KFUM Parken 0-5
118753
4 12-03-18
Kl. 19:30
Thisted FC (L1/701) AaB (L1/703) Thisted Kunstgræsbane 0-12
Runde 5
725379
5 21-03-18
Kl. 17:30
IF Lyseng (L2/714) VSK Aarhus (L1/701) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 3-5
726165
5 21-03-18
Kl. 18:30
Ikast FS/Ikast KFUM (L2/713) AGF, Aarhus (L1/701) Ikast FC Stadion Allé 0-4
726164
Kampfakta
5 11-04-18
Kl. 18:00
Varde IF (L2/715) Esbjerg fB (L1/Fyn) Sydbank Stadion 0-3
725378
5 21-04-18
Kl. 13:30
AaB (L1/703) Haderslev FK (L1/Fyn) AaB's Anlæg 4-1
Runde 6
501259
6 02-05-18
Kl. 19:00
VSK Aarhus (L1/701) AaB (L1/703) Vejlby/Risskov Centret 0-5
501262
Kampfakta
6 02-05-18
Kl. 19:00
Esbjerg fB (L1/Fyn) AGF, Aarhus (L1/701) Guldager IC Kunstgræsbane 3-0
Runde 7
420241
Kampfakta
7 30-05-18
Kl. 19:00
Esbjerg fB (L1/Fyn) AaB (L1/703) Gipo Arena (Bording) 0-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999