DBU Jylland Pokal U15 Drenge/11 (2003)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
681480
Kampfakta
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:45
IK Rosendal (L4/534) Skørping IF Frem (L3/522) Rosendal Stadion 3-1
681478
1 Ma 28-08-17
Kl. 18:15
Strandby-Elling-Nielstrup IF (L4/532) Bangsbo Freja (L3/521) Nordjyske Bank Arena Strandby 0-9
681476
Kampfakta
1 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
Spjald IF (L5/558) KLG (L3/524) Spjald Stadion 1-7
681482
1 Ma 28-08-17
Kl. 18:45
Aros FC (L5/562) BMI (L3/528) Skjoldhøjskolen 5-7
681483
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Ebeltoft IF (L5/561) Grenaa IF (L3/526) Ebeltoft Idrætscenter 1-3
681470
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Agerskov S (L4/544) Tønder/Højer (L3/531) Agerskov SU's Anlæg HHT!
681488
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Stensballe IK (L5/563) SSV Fodbold (L4/539) Stensballe Hallen 3-4
681475
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Them GF (L4/540) Sejs Svejbæk IF (L3/525) Frisholm Stadion 1-3
681481
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Brædstrup IF (L4/540) Ikast FS/Ikast KFUM (L3/523) Brædstrup Stadion 1-4
681484
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Hammel GF (L3/525) Hornslet IF (L3/527) Hammel Stadion 2-1
681485
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
FC Fredericia (L3/529) Munkevængets FI (L3/531) KFUM Parken UHT!
681471
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Blåbjerg (L4/542) Spangsbjerg IF (L4/543) Lunde Stadion 4-0
681474
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
FC Kolding Nord (L3/531) Vinding SF (L3/529) Lyshøjskolen 0-2
681472
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Sædding/G IF (L4/543) Varde IF (L3/530) Guldager Idrætscenter HHT!
681487
Kampfakta
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
TRIF (L4/538) tst Fodbold (L3/527) Rønde Stadion 0-4
681486
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Viby IF (L5/562) Skødstrup SF (L4/538) Viby Idrætspark HHT!
681477
1 Ti 29-08-17
Kl. 18:45
Viborg Sdrm. IK (L4/535) MorsØ FC (L3/523) Kunstgræs Liseborg 1-6
681479
Kampfakta
1 To 31-08-17
Kl. 18:30
St. Restrup IF (L4/533) B52/Aalborg (L3/521) Frejlev Stadion 3-0
681473
1 03-09-17
Kl. 12:00
Vejen SF(L4/541) Brørup GF (L3/530) Vejen Idrætscenter 3-4
Runde 2
278459
2 Ma 11-09-17
Kl. 18:30
Vinding SF (L3/529) Vejle B (L1/512) Vinding Kunstgræsbane 2-7
278464
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
SSV Fodbold (L4/539) HEI (L2/514) Lundbjergvang 4-9
278456
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Vorup FB (L3/526) RK03 (L2/514) Ulvehøj Idrætscenter 0-2
278278
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Bangsbo Freja (L3/521) Skibsby-Højene IF (L3/) Bangsbo Frejas Anlæg 0-3
278276
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Brørup GF (L3/530) Aabenraa BK (L3/) Brørup Stadion 1-3
278455
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
SUB 88 (L4/535) FK Viborg (L1/511) Skals Stadion 0-8
278433
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Varde IF (L3/530) Hjerting IF (L2/Fyn) Sydbank Stadion 1-2
278460
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Ringkøbing IF (L1/512) FS Holstebro (L2/) Alkjær Stadion 2-3
278432
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Jetsmark IF (L2/513) AaB (L1/511) Sparekassen Vendsyssel Arena 1-4
278457
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Grenaa IF (L3/526) VSK Aarhus (L2/) HSM Arena Grenå 2-6
278453
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
MorsØ FC (L3/523) FC Salling (L2/514) Nykøbing Stadion 1-5
278452
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
FC Fredericia (L3/529) Kolding B (L2/Fyn) KFUM Parken 2-6
278277
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Team Hirtshals/Horne (L3/521) Hjørring IF (L2/513) Horne Stadion 2-7
278451
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Skødstrup SF (L4/538) HOG Hinnerup (L3/) Midtpunktet 4-6
278434
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Blåbjerg (L4/542) Esbjerg fB (L1/512) Outrup Idrætscenter 0-11
278462
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Hatting-Torsted Fodbold (L2/515) Horsens fS (L1/512) Nybolig Horsens Boligcenter Kunstgræsbane 0-3
278461
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
tst Fodbold (L3/527) AGF, Aarhus (L1/511) Tilst Idrætsanlæg (tst) 0-4
278435
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Tønder/Højer (L3/531) Haderslev FK (L1/512) Tønder sport- og FritidsCenter 4-2
278430
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Svenstrup-Godthåb IF (L3/522) VUGH (L2/513) Svenstrup Stadion 0-2
278458
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
Sejs Svejbæk IF (L3/525) Silkeborg IF (L1/511) JYSK Park (kunstgræs) 1-4
278275
2 To 14-09-17
Kl. 18:30
St. Restrup IF (L4/533) Aalborg KFUM (L2/513) Frejlev Stadion 0-7
278463
Kampfakta
2 Ti 19-09-17
Kl. 20:00
IF Lyseng (L2/515) FC Skanderborg (L1/511) Lyseng Kunstgræs 0-4
278431
Kampfakta
2 On 20-09-17
Kl. 17:30
IK Rosendal (L4/534) Hobro IK (L2/513) Rosendal Stadion 2-4
278454
2 Ma 25-09-17
Kl. 18:00
KLG (L3/524) Herning Fremad (L1/512) Alpi Hallerne (Lind) 0-12
Runde 3
348310
Kampfakta
3 To 16-11-17
Kl. 18:00
BMI (L3/528) FC Skanderborg (L1/511) Egelund Idrætscenter 0-5
348311
Kampfakta
3 To 16-11-17
Kl. 19:00
Hjørring IF (L2/513) AaB (L1/511) Hjørring Kunstgræsbane 0-3
348309
3 Fr 17-11-17
Kl. 17:30
Ikast FS/Ikast KFUM (L3/523) Herning Fremad (L1/512) Ikast FS baneanlæg 2-6
348321
3 18-11-17
Kl. 10:30
Hammel GF (L3/525) HEI (L2/514) Hammel Stadion 2-4
348315
3 18-11-17
Kl. 11:00
FC Salling (L2/514) Silkeborg IF (L1/511) Egeris Idrætsanlæg 1-3
348322
Kampfakta
3 18-11-17
Kl. 12:45
Aabenraa BK (L3/) Kolding B (L2/Fyn) Aabenraa Kunstgræsbane 2-1
348329
Kampfakta
3 18-11-17
Kl. 14:00
Gauerslund IF (L2/515) AGF, Aarhus (L1/511) Danbolig Arena Gauerslund Kunstgræs 0-3
348312
Kampfakta
3 18-11-17
Kl. 14:00
Skibsby-Højene IF (L3/) VUGH (L2/513) Højene Hallen 2-1
348319
3 19-11-17
Kl. 11:30
Thisted FC (L2/513) FK Viborg (L1/511) Thisted Kunstgræsbane 1-8
348326
Kampfakta
3 19-11-17
Kl. 14:00
Kolding IF (L2/515) Esbjerg fB (L1/512) Bramdrupdam Kunstgræsbane 2-3
348325
3 19-11-17
Kl. 14:00
Tønder/Højer (L3/531) Hjerting IF (L2/Fyn) Løgumkloster Kunstgræsbane UDSResultatformidling
348313
3 19-11-17
Kl. 14:00
RK03 (L2/514) Aalborg KFUM (L2/513) Kristrup Stadion 3-0
348317
3 19-11-17
Kl. 14:00
Viborg FF (L2/514) FS Holstebro (L2/) Viborg FF´s anlæg 0-3
348328
3 19-11-17
Kl. 14:00
Horsens fS (L1/512) VSK Aarhus (L2/) CASA Arena Horsens 0-1
348314
3 19-11-17
Kl. 16:15
HOG Hinnerup (L3/) Hobro IK (L2/513) Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane) 8-6
348327
3 Ti 21-11-17
Kl. 19:15
Bredballe IF (L2/515) Vejle B (L1/512) Bredballe Kunstgræsbane 0-5
Runde 4
402137
4 11-03-18
Kl. 14:00
HOG Hinnerup (L3/) FC Skanderborg (L1/511) Rønbæk Stadion Resultatformidling
402139
4 11-03-18
Kl. 14:00
HEI (L2/514) AGF, Aarhus (L1/511) Invita Arena, Skæring Resultatformidling
404146
4 11-03-18
Kl. 14:00
RK03 (L2/514) FK Viborg (L1/511) Kristrup Stadion Resultatformidling
402135
4 11-03-18
Kl. 14:00
Skibsby-Højene IF (L3/) AaB (L1/511) Højene Hallen Resultatformidling
402138
4 11-03-18
Kl. 14:00
VSK Aarhus (L2/) Herning Fremad (L1/512) Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
402136
4 11-03-18
Kl. 14:00
Aabenraa BK (L3/) Vejle B (L1/512) Aabenraa Stadion Resultatformidling
402134
4 11-03-18
Kl. 14:00
Hjerting IF (L2/Fyn) Esbjerg fB (L1/512) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole Resultatformidling
404147
4 11-03-18
Kl. 14:00
FS Holstebro (L2/) Silkeborg IF (L1/511) Idrætscenter Vest Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Kamp 402136 er Aabenraa BK - vinder af kamp 348327 (Bredballe IF - Vejle B)

Kamp 402134 er vinder af kamp 348325 (Tønder/Højer - Hjerting IF) - Esbjerg fB