DBU Jylland Pokal U17 Drenge/11 (2001) (2018)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
797857
1 30-08-17
Kl. 18:45
Ringkøbing IF (L3/417) FS Holstebro (L2/407) Alkjær Stadion 0-3
797858
1 30-08-17
Kl. 18:45
Bredballe IF (L3/416) FC Kolding Nord (L3/418) Sunset Park, Hældager 3-0
797884
1 30-08-17
Kl. 18:45
Hammel GF (L3/413) HOG/GUI (L3/415) Hammel Stadion 5-2
797859
1 30-08-17
Kl. 18:45
Aars IK (L3/412) Stidsholt IF (L3/411) Aars Stadion 0-6
797882
Kampfakta
1 30-08-17
Kl. 18:45
Kristrup Boldklub (L3/415) Hobro IK (L2/406) Kristrup Stadion 0-1
797856
1 30-08-17
Kl. 18:45
SINE (C) Aabenraa BK (L3/418) Sportsefterskolen SINE 12-0
797883
Kampfakta
1 31-08-17
Kl. 18:45
FC Horsens (L4/430) FC Skanderborg (L3/416) FC Horsens Arena 3-4
Runde 2
279237
2 13-09-17
Kl. 18:00
Stidsholt IF (L3/411) Aalborg KFUM (L2/405) Stidsholt Ungdomsskole 5-0
279246
Kampfakta
2 13-09-17
Kl. 18:30
Spangsbjerg IF (L2/407) FC Fredericia (L1/402) Guldager IC Kunstgræsbane 1-2
279243
2 13-09-17
Kl. 18:30
Bredballe IF (L3/416) Kolding B (L2/408) Bredballe Kunstgræsbane 0-1
279238
2 13-09-17
Kl. 18:30
Frederikshavn fI (L2/405) Jammerbugt FC (L1/401) Park Empire 6-0
279241
2 13-09-17
Kl. 18:30
FC Djursland (L4/428) Dronningborg B (L2/405) HSM Arena Grenå HHT!
279245
2 13-09-17
Kl. 18:30
VSK Aarhus (L2/406) IF Lyseng/AGF (L1/402) Vejlby/Risskov Centret HHT!
279236
2 13-09-17
Kl. 18:30
Skibsby-Højene IF (L3/411) Hjørring IF (L1/401) Højene Hallen HHT!
279242
2 13-09-17
Kl. 18:30
Hobro IK (L2/406) Svenstrup-Godthåb IF (L2/405) DS Arena 4-5
279235
2 14-09-17
Kl. 18:30
SINE (C) Sædding/G IF (L2/407) Sportsefterskolen SINE 14-0
279244
Kampfakta
2 18-09-17
Kl. 18:00
FC Skanderborg (L3/416) BMI (L2/406) Zitcom Stadion 2-0
Runde 3
559716
3 05-10-17
Kl. 19:00
FS Holstebro (L2/407) Thisted (Div) Idrætscenter Vest 0-4
Runde 2
279239
2 09-10-17
Kl. 19:30
Viborg Sdrm. IK (L3/413) Viborg FF (L1/401) Kunstgræs Liseborg 1-4
279240
2 25-10-17
Kl. 19:15
Hald Ege Efterskole (L3/) Hammel GF (L3/413) Hammel Stadion 14-0
Runde 3
559711
3 05-11-17
Kl. 14:30
Stidsholt IF (L3/411) Hjørring IF (L1/401) Stidsholt Ungdomsskole 1-3
559712
3 13-11-17
Kl. 19:00
Frederikshavn fI (L2/405) AaB (Liga) Kunstgræsbanen Frederikshavn 0-3
559715
Kampfakta
3 15-11-17
Kl. 19:45
Varde IF (L2/407) Esbjerg (Liga) Sydbank Stadion 0-7
559710
Kampfakta
3 19-11-17
Kl. 14:00
Dronningborg B (L2/405) IF Lyseng/AGF (L1/402) Dronningborg Stadion 1-4
559713
3 19-11-17
Kl. 14:00
FC Skanderborg (L3/416) AGF (Liga) Fælleden - Øvre HHT!
559719
3 21-11-17
Kl. 18:30
Silkeborg (Liga) Viby IF (L2/406) JYSK Park (kunstgræs) 11-1
559720
Kampfakta
3 21-11-17
Kl. 19:30
AC Horsens (Div) Vejle (Liga) Forum Horsens Kunstgræsbane 2 5-3
559714
3 14-01-18
Kl. 14:45
Hald Ege Efterskole (L3/) FK Viborg (Div) Hald Ege Efterskole Kunstgræs 2-3
Runde 4
118745
Kampfakta
4 17-02-18
Kl. 15:00
Svenstrup-Godthåb IF (L2/405) Thisted (Div) Kunstgræsbane Svenstrup J 6-4
118743
4 25-02-18
Kl. 14:00
FK Viborg (Div) AaB (Liga) Viborg FF's Kunstgræsbane 1-0
118744
4 28-02-18
Kl. 19:15
Viborg FF (L1/401) FC Midtjylland (Liga) Viborg FF's Kunstgræsbane 2-3
118742
Kampfakta
4 06-03-18
Kl. 18:30
AC Horsens (Div) Haderslev (Liga) CASA Arena Horsens 2-1
118741
Kampfakta
4 07-03-18
Kl. 19:15
Kolding B (L2/408) Esbjerg (Liga) Mosevej Kunstgræsbane 0-8
118740
4 07-03-18
Kl. 19:15
FC Fredericia (L1/402) SINE (C) Fredericia fF Kunstgræs 3-0
118746
4 11-03-18
Kl. 14:00
Hjørring IF (L1/401) IF Lyseng/AGF (L1/402) Hjørring Kunstgræsbane 4-5
118747
4 15-03-18
Kl. 18:00
Silkeborg (Liga) AGF (Liga) JYSK Park (kunstgræs) UHT!
Runde 5
872898
5 20-03-18
Kl. 18:00
Esbjerg (Liga) Silkeborg (Liga) Bramming GI-E Kunstgræsbane 5-2
872899
Kampfakta
5 21-03-18
Kl. 19:15
FC Fredericia (L1/402) AC Horsens (Div) Madsby Enge 0-2
872900
Kampfakta
5 15-04-18
Kl. 13:00
Svenstrup-Godthåb IF (L2/405) FC Midtjylland (Liga) Svenstrup Stadion 1-3
872897
5 17-04-18
Kl. 18:30
IF Lyseng/AGF (L1/402) FK Viborg (Div) Lyseng Idrætspark 0-1
Runde 6
136307
Kampfakta
6 02-05-18
Kl. 19:00
AC Horsens (Div) FC Midtjylland (Liga) CASA Arena Horsens 1-2
135838
6 02-05-18
Kl. 19:00
FK Viborg (Div) Esbjerg (Liga) Viborg FF´s anlæg 2-0
Runde 7
420239
7 29-05-18
Kl. 19:00
FK Viborg (Div) FC Midtjylland (Liga) Energi Viborg Arena 0-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999