DBU Pokalen (2017)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
270840
1 09-04-17
Kl. 13:00
Varde United (S5/142) Nr. Nebel IF (S5/141) Lykkegårdsskolen UHT!
270819
1 10-04-17
Kl. 18:30
Tornby IF (S5/84) Ilbro/Lørslev IF (S5/85) Tornby Stadion 2-0
270918
Kampfakta
1 10-04-17
Kl. 18:30
Egebjerg/Gedved (S5/134) Thyregod SF Frem (S5/137) Egebjerghallen 3-1
270920
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:00
FC Kegle (S5/133) FFD Kralupy (S5/131) Grønløkke Stadion 2-5
270828
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:00
Høgild BIF (S6/178) Studsgaard IF (S5/113) Studsgaard Stadion 6-5
270825
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Sørup IF (S5/97) Tukanernes FK (S5/93) Sørup Stadion 1-4
270832
1 11-04-17
Kl. 18:30
Tinglev IF (S6/201) Bylderup/B (S5/151) Tinglev Hallen 1-5
270823
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Vegger IF (S5/97) Thorup/Klim B (S5/89) Vegger Stadion 10-9
270841
1 11-04-17
Kl. 18:30
Vester Nebel IF (S5/144) Sædding B 94 (S5/143) V.Nebel Skole UHT!
270818
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
FC Vakok (S5/83) Sindal IF (S5/84) Empire Stadium 2-1
270843
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
FC Grenaa (S6/185) Mørke IF (S5/121) HSM Arena Grenå 0-5
270844
1 11-04-17
Kl. 18:30
Kolding KFUM (S6/198) Kolding SC (S5/149) Nordre Stadion 0-5
270817
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Aalborg FF á 1337 (S6/164) FC Vesterbro, Aalborg (S5/92) Visse Stadion 3-5
270835
1 11-04-17
Kl. 18:30
FVB (S6/200) Notmark SU (S5/154) Felsted Stadion 1-2
270824
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Kanonkuglerne (S6/163) Thorup IF (S5/88) Åvejens Baneanlæg 0-5
270916
1 11-04-17
Kl. 18:30
Sejs Svejbæk IF (S5/115) Hørning IF (S5/133) Sejs Stadion UHT!
270826
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Astrup IF Arden (S5/99) OB45 (S5/118) Astrup Stadion 1-0
270917
1 11-04-17
Kl. 18:30
FC Promillerne (S6/190) Katrinebjergs AF (S5/128) Tranbjerg Skole 0-18
270829
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Fabjerg KFUM (S5/105) Naur-Sir-Krunderup (S5/106) Fabjerg Stadion 6-7
270845
1 11-04-17
Kl. 18:30
Bjert IF (S5/149) Fynslund B (S5/147) Sdr. Bjert Stadion 6-7
270838
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Hejnsvig IF (S5/140) Bække SF (S5/147) Hejnsvig Stadion 4-3
270834
1 11-04-17
Kl. 18:30
Hovslund GF (S6/200) Kværs/Tørsbøl UIF (S5/152) Hovslund Stadion 1-5
270831
1 11-04-17
Kl. 18:30
Aktiv Timring (S6/175) Sdr. Felding GIF (S5/111) Timring Sportscenter 5-4
270821
1 11-04-17
Kl. 18:30
Jerup/Aalbæk (S5/83) Understed IF (S5/87) Neotes 6-0
270827
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Team Nørreå (S5/117) Gjern IF (S5/116) Skern Stadion 2-3
270822
1 11-04-17
Kl. 18:30
Skæve IF (S6/160) Sæsing B (S5/85) Skæve Stadion 1-6
270833
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
City Sport Esbjerg (7:7) Esbjerg United (S5/144) Veldtofte Idrætspark 5-6
270836
Kampfakta
1 11-04-17
Kl. 18:30
Hoptrup/Marstrup IF (S6/200) Øsby IF (S5/150) Marstrup Hallen 2-0
270830
1 11-04-17
Kl. 18:30
Sinding GIF (S6/175) Vridsted IF (S5/104) Sinding Stadion 1-0
270847
1 11-04-17
Kl. 18:40
Stilling IF (S5/133) Silkeborg United (S5/115) Stilling Stadion UHT!
270846
1 11-04-17
Kl. 19:00
Korning IF (S5/136) Herslev IF (S5/148) Korning Stadion 7-3
270837
1 12-04-17
Kl. 18:00
Munkevængets FI (S5/149) Stepping IF (S5/150) Munkevængets Skole UHT!
270919
1 12-04-17
Kl. 18:30
Dynamo Petrobras (S5/129) FC Bom (S5/130) Rosenvangsskolen 2-4
270842
1 13-04-17
Kl. 18:30
Århus Expats (S5/130) FC Rangers (S5/124) Holme Skole 0-16
270839
1 13-04-17
Kl. 18:30
Grimstrup IF (S5/142) Kongeådal SF (S5/145) Grimstrup Skole 2-0
Runde 2
615713
Kampfakta
2 18-04-17
Kl. 18:30
Astrup IF Arden (S5/99) Fjelsø Gedsted FF (S4/54) Astrup Stadion 3-1
615721
2 20-04-17
Kl. 18:00
Katrinebjergs AF (S5/128) Team Leo IF (S4/65) Skovvangsskolen 1-2
615741
Kampfakta
2 20-04-17
Kl. 19:00
Als B (S4/61) Nøvling FK (S4/53) Als Stadion 3-5
615698
2 23-04-17
Kl. 14:00
Bylderup/B (S5/151) Rødekro IF (S4/81) Bylderup Idrætscenter UHT!
615722
Kampfakta
2 24-04-17
Kl. 18:30
Mørke IF (S5/121) Skødstrup SF (S4/63) Mørke Idrætscenter 0-5
615742
2 24-04-17
Kl. 19:00
Klokkerholm IF (S4/48) Arentsminde IF (S4/49) Klokkerholm Stadion UHT!
615717
2 24-04-17
Kl. 19:00
Sinding GIF (S6/175) Feldborg/Haderup IF (S4/58) Sinding Stadion 0-3
615738
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 18:00
Jerup/Aalbæk (S5/83) Læsø (S4/48) Neotes 1-4
615700
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 18:30
Esbjerg United (S5/144) FC Chin (S4/79) Veldtofte Idrætspark 3-0
615740
2 25-04-17
Kl. 18:30
Tukanernes FK (S5/93) Aalborgstudenternes IF (S4/50) Herningvej Skole 2-4
615733
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 18:45
HOG Hinnerup (S4/64) Prügelknabe IK (S4/67) Rønbæk Stadion 1-6
615715
2 25-04-17
Kl. 19:00
Aktiv Timring (S6/175) Tarm IF (S4/77) Timring Sportscenter 0-7
615734
2 25-04-17
Kl. 19:00
Aale U & I (S4/74) Gødvad GIF (S4/71) Aale Stadion 3-2
615747
2 25-04-17
Kl. 19:00
Kolding SC (S5/149) Brørup GF (S4/80) Harte Stadion 6-3
615695
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S5/140) Fynslund B (S5/147) Hejnsvig Stadion 4-0
615737
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
FC Vesterbro, Aalborg (S5/92) KB 81 Aalborg (S4/51) NUBI's Stadion 0-4
615719
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Egebjerg/Gedved (S5/134) Lund IF (S4/72) Egebjerghallen 4-5
615711
2 25-04-17
Kl. 19:00
Ejsing B (S4/58) Eastside Viborg (S4/56) Ejsing Stadion 2-0
615714
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Klejtrup BK (S4/54) Vellev IF (S4/60) Klejtrup Stadion 7-5
615746
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
IF Haabet, Øster Uttrup (S4/51) Nordens Paris FC (S4/50) Mellervangsskolen 1-3
615706
2 25-04-17
Kl. 19:00
Coconut Lions(S4/78) Jerne IF (S4/79) Spangsbjergskolen 2-5
615696
2 25-04-17
Kl. 19:00
Hoptrup/Marstrup IF (S6/200) Hammelev SUF (S4/81) Marstrup Hallen 0-4
615720
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S5/131) Torpedo AT (S4/67) Holme Skole 4-5
615728
2 25-04-17
Kl. 19:00
Stilling IF (S5/133) Aarhus Posten (S4/66) Stilling Stadion 4-2
615736
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Tornby IF (S5/84) Skallerup/Vennebjerg IF (S4/47) Tornby Stadion 1-0
615724
2 25-04-17
Kl. 19:00
FC Bom (S5/130) BSS Sport (S4/67) Tovshøjskolen HHT!
615701
2 25-04-17
Kl. 19:00
Kværs/Tørsbøl UIF (S5/152) Toftlund IF (S4/81) Kværs Idrætsanlæg 1-2
615703
2 25-04-17
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S5/146) Hviding IF (S4/79) Sdr. Hygum Stadion 2-6
615730
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Vamdrup IF (S4/80) Smidstrup/Skærup IF (S4/76) Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD 2-3
615708
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Naur-Sir-Krunderup (S5/106) Harboøre IF (S4/57) Krunderup Stadion 3-2
615704
2 25-04-17
Kl. 19:00
Fole IF (S4/79) Vejrup IF (S4/80) Fole Stadion 2-1
615716
2 25-04-17
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (S4/70) Høgild BIF (S6/178) Holtbjerg Idrætsanlæg UHT!
615699
2 25-04-17
Kl. 19:00
Varde United (S5/142) Kvaglund IF (S4/78) Lykkegårdsskolen 0-3
615735
2 25-04-17
Kl. 19:00
Grundfør UI (S4/64) FC Åben Modus (S4/65) Grundfør Stadion 3-4
615694
2 25-04-17
Kl. 19:00
Vester Nebel IF (S5/144) Grimstrup IF (S5/142) V.Nebel Skole 0-3
615745
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Vegger IF (S5/97) Nørholm IF (S4/52) Vegger Stadion 0-9
615739
2 25-04-17
Kl. 19:00
Sæsing B (S5/85) Dybvad B (S4/48) Sæsing Stadion HHT!
615744
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Thorup IF (S5/88) Øster Sundby B 32 (S4/51) Thorup IF's Anlæg 3-1
615705
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Vorbasse B (S4/80) Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/76) Vorbasse Fritidscenter 0-1
615707
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Ølgod IF (S4/77) Rindum SU (S4/59) Ølgod Idrætsanlæg 2-1
615726
2 25-04-17
Kl. 19:00
Ølsted UGF (S4/74) Tvingstrup B (S4/72) Ølsted Stadion 3-1
615731
2 25-04-17
Kl. 19:00
SDU Fodbold Kolding (S4/76) Engum UI (S4/75) Autocentralen Park (Kolding Stadion) 8-2
615712
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Gjern IF (S5/116) Rødkærsbro IF (S4/60) Gjern Stadion 6-2
615743
2 25-04-17
Kl. 19:00
FC Vakok (S5/83) Gærum IF (S4/48) Empire Stadium 8-9
615709
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S4/55) Ørebro B (S4/49) Frøstrup Stadion 3-0
615710
2 25-04-17
Kl. 19:00
Sallingsund Inter (S4/56) Nordvestmors BK (S4/55) Glyngøre Stadion 3-1
615727
2 25-04-17
Kl. 19:00
Sejs Svejbæk IF (S5/115) Bryrup IF (S4/72) Sejs Stadion 0-3
615732
2 25-04-17
Kl. 19:00
EIF/NSG (S4/72) Shetlandsponyerne FC (S4/73) Nr. Snede Stadion UHT!
615697
2 25-04-17
Kl. 19:00
Notmark SU (S5/154) Gråsten B (S4/82) Ketting Stadion 0-7
615729
Kampfakta
2 25-04-17
Kl. 19:00
Lunderskov B (S4/80) BPI (S4/76) Lunderskov Stadion 3-0
615702
2 26-04-17
Kl. 18:30
Munkevængets FI (S5/149) Starup UIF (H) (S4/81) Munkevængets Skole 1-8
615723
Kampfakta
2 26-04-17
Kl. 18:30
Korning IF (S5/136) Holdet Vejle (S4/75) Korning Stadion 4-3
615725
2 26-04-17
Kl. 19:00
Aros FC (S4/68) FC Rangers (S5/124) Skjoldhøjskolen 2-8
615718
2 27-04-17
Kl. 19:00
Engesvang Fremad (S4/70) FK 73 (S4/71) Engesvang Hallen 3-1
Runde 3
653923
Kampfakta
3 30-04-17
Kl. 16:30
Starup UIF (H) (S4/81) Team Haderslev KFUM (S3/43) Staruphallen 1-2
653927
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 17:30
BTI/TMI (S3/23) Læsø (S4/48) Bindslev Stadion 3-5
653969
3 02-05-17
Kl. 19:00
FC Åben Modus (S4/65) ACFC/AKF (S3/39) Katrinebjergskolen 3-4
653964
3 02-05-17
Kl. 19:00
Stilling IF (S5/133) IHÅ Galacticos (S3/38) Stilling Stadion 1-7
653965
3 02-05-17
Kl. 19:00
Torpedo AT (S4/67) Stautrup IF (S3/39) Holme Skole 2-0
653951
3 02-05-17
Kl. 19:00
Toftlund IF (S4/81) Ravsted UI (S3/46) Toftlund Stadion HHT!
653949
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Esbjerg United (S5/144) Sønderris SK (S3/44) Veldtofte Idrætspark 5-4
653956
3 02-05-17
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/79) Rødding IF (S3/45) Veldtofte Idrætspark 2-1
653937
3 02-05-17
Kl. 19:00
Naur-Sir-Krunderup (S5/106) Tvis KFUM & IF (S3/30) Krunderup Stadion 0-6
653967
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Lund IF (S4/72) Lunderskov B (S4/80) Lund Stadion 3-0
653917
3 02-05-17
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S4/58) Herning KFUM (S3/33) Feldborg Stadion 0-1
653947
3 02-05-17
Kl. 19:00
Bryrup IF (S4/72) Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S3/33) Bryrup Stadion 2-4
653932
3 02-05-17
Kl. 19:00
Nørholm IF (S4/52) Hornum IF (S3/28) Nørholm Stadion UHT!
653930
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Tornby IF (S5/84) Bagterp IF (S3/23) Tornby Stadion 3-2
653926
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Engesvang Fremad (S4/70) Sunds IF (S3/33) Engesvang Hallen 1-11
653940
3 02-05-17
Kl. 19:00
Ejsing B (S4/58) Spøttrup Motion & Sport (S3/29) Ejsing Stadion 5-3
653922
3 02-05-17
Kl. 19:00
Bylderup/B (S5/151) Sønderborg Inter (S3/46) Bylderup Idrætscenter 3-4
653941
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Klejtrup BK (S4/54) Hersom/Bjerregrav IF (S3/31) Klejtrup Stadion 1-0
653945
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Snejbjerg SG&I (S3/32) Gipo Arena (Bording) 2-4
653961
3 02-05-17
Kl. 19:00
BSS Sport (S4/67) Aarhus Juniors (S3/38) Møllevangsskolen 6-5
653913
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Astrup IF Arden (S5/99) Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Astrup Stadion 0-2
653960
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S4/67) AIA/Tranbjerg (S3/39) Grønløkke Stadion 1-2
653936
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Tarm IF (S4/77) Lem B (S3/32) Tarm Stadion 4-2
653953
3 02-05-17
Kl. 19:00
Hviding IF (S4/79) Kvik 70 (S3/45) Egebæk/Hviding Akt.center 1-2
653950
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S5/140) Fole IF (S4/79) Hejnsvig Stadion 3-1
653963
3 02-05-17
Kl. 19:00
Kolding SC (S5/149) SDU Fodbold Kolding (S4/76) Harte Stadion 0-3
653962
3 02-05-17
Kl. 19:00
Aale U & I (S4/74) Vinding SF(S3/42) Aale Stadion UHT!
653935
3 02-05-17
Kl. 19:00
Strandby IF Farsø (S3/28) Aars IK (S3/26) Strandby Stadion 1-2
653959
3 02-05-17
Kl. 19:00
Ølsted UGF (S4/74) Søvind GIF (S3/40) Ølsted Stadion 1-3
653931
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Thorup IF (S5/88) Nordens Paris FC (S4/50) Thorup IF's Anlæg 1-6
653934
3 02-05-17
Kl. 19:00
SIV (S3/25) Harken UGF (S3/23) V.Hjermitslev Boldklub 3-2
653958
3 02-05-17
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/76) Seest B (S3/43) V.Nebel Sportsplads 1-3
653966
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Smidstrup/Skærup IF (S4/76) Rask Mølle OIF (S3/41) Smidstrup Hallen 2-3
653943
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Grimstrup IF (S5/142) Ølgod IF (S4/77) Grimstrup Skole 7-1
653946
3 02-05-17
Kl. 19:00
Vinderup IK (S3/29) Thyholm IF (S3/30) Vinderup Stadion UHT!
653919
3 02-05-17
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (S4/70) Herning IK (S3/32) Holtbjerg Idrætsanlæg 2-3
653952
3 02-05-17
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S4/81) Nord/Als B (S3/46) Hammelev Skole HHT!
653914
3 02-05-17
Kl. 19:00
Nøvling FK (S4/53) Skalborg SK (S3/26) Nøvling Skole 1-2
653924
3 02-05-17
Kl. 19:00
Korning IF (S5/136) Juelsminde IF (S3/41) Korning Stadion 0-7
653955
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Kvaglund IF (S4/78) Næsbjerg RUI (S3/44) Kvaglundskolen 0-3
653929
3 02-05-17
Kl. 19:00
KB 81 Aalborg (S4/51) St. Restrup IF (S3/26) Tornhøjskolen 0-9
653957
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Jernved/Gredstedbro (S3/45) BV Oksbøl (S3/44) Jernvedlund Stadion 5-6
653944
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
BK Klitten (S3/32) Struer Humlum Fodbold (S3/30) BK Klittens Idrætsanlæg 1-4
653915
3 02-05-17
Kl. 19:00
Klokkerholm IF (S4/48) Hjallerup IF (S3/24) Klokkerholm Stadion 2-1
653942
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Gjern IF (S5/116) Hammel GF (S3/34) Gjern Stadion 0-2
653954
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Gråsten B (S4/82) Løjt IF (S3/46) Aarsbjerg Idrætscenter 1-2
653933
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/48) Skibsby-Højene IF (S3/23) Gærum Stadion 2-3
653968
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/35) B 65 (S3/34) Ryomgård Stadion 7-0
653918
3 02-05-17
Kl. 19:00
EIF/NSG (S4/72) Løsning IF (S3/41) Nr. Snede Stadion 4-0
653921
3 02-05-17
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S4/63) TRIF (S3/37) Studstrup Idrætsanlæg 5-1
653939
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:00
Sallingsund Inter (S4/56) Sydvestmors (S3/29) Durup Stadion 0-4
653928
3 02-05-17
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/50) Aalborg KFUM (S3/26) Aalborg Universitet 3-5
653938
Kampfakta
3 02-05-17
Kl. 19:15
Frøstrup/Hannæs IF (S4/55) Nordthy/Hillerslev (S3/29) Frøstrup Stadion 4-3
653920
3 03-05-17
Kl. 18:30
AC Pink Panthers (S3/38) Team Leo IF (S4/65) Sødalskolen 5-6
653916
Kampfakta
3 03-05-17
Kl. 19:00
Dybvad B (S4/48) Flauenskjold IF (S3/24) Dybvad Stadion 1-2
653925
3 04-05-17
Kl. 19:30
FC Rangers (S5/124) ASA, Aarhus (S3/40) Hasle Skole 1-4
653948
3 09-05-17
Kl. 19:00
Ikast KFUM (S3/33) Stoholm IF (S3/31) Ikast KFUM Fodbold 1-0
Runde 4
655399
4 09-05-17
Kl. 19:10
Helsted Fremad IF (S2/15) Randers B 1337 (S2/16) QuickPot Park Helsted UHT!
655361
Kampfakta
4 10-05-17
Kl. 19:15
Klokkerholm IF (S4/48) Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Klokkerholm Stadion 0-3
655392
Kampfakta
4 11-05-17
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/35) Auning IF (S2/16) Ryomgård Stadion 4-1
655368
4 15-05-17
Kl. 19:00
Nord/Als B (S3/46) Egen UI (S2/22) Nordals Idrætscenter 0-5
655374
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Sydvestmors (S3/29) Koldby/Hørdum IF (S2/14) Vils Stadion 1-2
655394
4 16-05-17
Kl. 19:00
Søvind GIF (S3/40) Hårby IK 81 (S2/18) Søvind Stadion 1-5
655365
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Grimstrup IF (S5/142) Tjæreborg IF (S2/20) Grimstrup Skole 1-3
655362
4 16-05-17
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) NUBI (S2/12) Frejlev Stadion 3-1
655358
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Nordens Paris FC (S4/50) B52/Aalborg (S2/13) Firmasport Aalborg Freja 2-1
655390
4 16-05-17
Kl. 19:00
Seest B (S3/43) Bramdrupdam GIF (S2/22) Seest Idrætspark 1-0
655389
4 16-05-17
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S4/63) Hornslet IF (S2/16) Studstrup Idrætsanlæg 0-1
655382
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/32) Herning KFUM (S3/33) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg 6-2
655378
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S4/55) Hurup IF (S2/14) Frøstrup Stadion 7-3
655372
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/79) BV Oksbøl (S3/44) Jerne Stadion 5-2
655388
4 16-05-17
Kl. 19:00
Juelsminde IF (S3/41) Vejle FC (S2/21) Juelsmindehallen 3-1
655391
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Aale U & I (S4/74) Rask Mølle OIF (S3/41) Aale Stadion 1-4
655387
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Hammel GF (S3/34) Hadsten SK (S2/16) Hammel Stadion 3-0
655370
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S5/140) Grindsted GIF (S2/19) Hejnsvig Stadion 1-3
655373
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Tarm IF (S4/77) Brande IF (S2/19) Tarm Stadion 1-2
655371
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S3/44) Spangsbjerg IF (S2/20) Næsbjerg Idrætsanlæg 1-0
655355
4 16-05-17
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S3/24) Hjørring AIK Frem (S2/11) Flauenskjold Stadion 1-3
655380
4 16-05-17
Kl. 19:00
Ejsing B (S4/58) Tvis KFUM & IF (S3/30) Ejsing Stadion 1-2
655386
4 16-05-17
Kl. 19:00
EIF/NSG (S4/72) FC Hornstrup (S2/21) Ejstrupholm Stadion 1-2
655395
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/39) NB 93, Aarhus (S2/17) Grønløkke Stadion 3-2
655379
4 16-05-17
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S3/33) KLG (S2/19) Arnborg Hallen 0-4
655393
4 16-05-17
Kl. 19:00
BSS Sport (S4/67) IFSK (S2/17) Møllevangsskolen 3-4
655381
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Klejtrup BK (S4/54) Kvik/Aalestrup IF (S2/13) Klejtrup Stadion 1-3
655377
4 16-05-17
Kl. 19:00
Ikast KFUM (S3/33) Bjerringbro IF (S2/15) Ikast KFUM Fodbold 0-2
655359
4 16-05-17
Kl. 19:00
Nørholm IF (S4/52) Nibe B (S2/13) Nørholm Stadion HHT!
655383
4 16-05-17
Kl. 19:00
Sunds IF (S3/33) Herning IK (S3/32) Idrætscenter Sunds Vest UHT!
655357
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Tornby IF (S5/84) Skagen IK (S2/11) Tornby Stadion 1-2
655366
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Sønderborg Inter (S3/46) Lundtoft IF (S2/22) SwipBox Arena 5-0
655397
4 16-05-17
Kl. 19:00
Lund IF (S4/72) TMG (S2/18) Lund Stadion 1-8
655364
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM (S3/43) Løjt IF (S3/46) Kløvermarkens Idrætsanlæg 1-3
655369
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:00
Esbjerg United (S5/144) FC King George (S2/20) Veldtofte Idrætspark 1-2
655360
4 16-05-17
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S3/23) SIV (S3/25) Højene Hallen HHT!
655396
4 16-05-17
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S3/38) FC Silkeborg (S2/18) Vejlby/Risskov Centret 7-6
655398
4 16-05-17
Kl. 19:00
Torpedo AT (S4/67) ACFC/AKF (S3/39) Holme Skole 2-0
655363
4 16-05-17
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/26) Nørager/Rørbæk IF (S2/13) Skalborg Stadion 4-3
655385
4 16-05-17
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S3/40) BMI (S2/18) ASA's Idrætsanlæg 7-1
655354
Kampfakta
4 16-05-17
Kl. 19:10
Trekroner IF 98 (S3/25) Aars IK (S3/26) Trekroner Stadion 2-3
655376
4 17-05-17
Kl. 19:00
Vinderup IK (S3/29) Lemvig GF (S2/14) Vinderup Stadion 2-3
655384
Kampfakta
4 17-05-17
Kl. 19:00
Team Leo IF (S4/65) Aarhus 1900 (S2/17) Vorrevangsskolen 4-1
655400
Kampfakta
4 21-05-17
Kl. 15:00
SDU Fodbold Kolding (S4/76) Gauerslund IF (S2/21) Autocentralen Park (Kolding Stadion) 0-1
655375
Kampfakta
4 22-05-17
Kl. 19:00
Struer Humlum Fodbold (S3/30) Linde B (S2/14) Struer Idrætspark 6-7
Runde 5
667831
Kampfakta
5 22-05-17
Kl. 19:00
Hammel GF (S3/34) Bjerringbro IF (S2/15) Hammel Stadion 2-0
Runde 4
655367
4 22-05-17
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/46) Kvik 70 (S3/45) Ravsted Fritidscenter 3-2
655356
Kampfakta
4 25-05-17
Kl. 14:30
Læsø (S4/48) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S2/11) Idrætshuset 8-7
Runde 5
667816
Kampfakta
5 28-05-17
Kl. 15:00
Hjørring AIK Frem (S2/11) Hirtshals B (S1/5) Frem Parken 4-5
667840
5 30-05-17
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S3/40) TMG (S2/18) ASA's Idrætsanlæg 5-2
667821
5 30-05-17
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/26) Nibe B (S2/13) Skalborg Stadion 1-2
667815
5 30-05-17
Kl. 19:00
Aalborg KFUM (S3/26) Aalborg Chang (S1/5) Nordjyske Bank Arena (KFUM) 0-6
667836
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Torpedo AT (S4/67) VRI (S1/7) Holme Skole 1-3
667833
5 30-05-17
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S3/38) Helsted Fremad IF (S2/15) Vejlby/Risskov Centret UHT!
667809
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/46) Højer IF (S1/10) Ravsted Fritidscenter 3-2
667808
5 30-05-17
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S3/44) Tjæreborg IF (S2/20) Næsbjerg Idrætsanlæg 0-4
667814
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Esbjerg IF 92 (S1/10) HTS (S1/8) Skibhøj Anlæg 3-0
667835
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/39) tst Fodbold (S1/9) Grønløkke Stadion 2-1
667822
5 30-05-17
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) Hadsund B (S1/7) Frejlev Stadion 1-3
667819
5 30-05-17
Kl. 19:00
Nordens Paris FC (S4/50) Løgstør IF (S1/6) Firmasport Aalborg Freja 0-3
667834
5 30-05-17
Kl. 19:00
Juelsminde IF (S3/41) FC Hornstrup (S2/21) Juelsmindehallen 3-2
667807
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/79) Sædding/G IF (S1/10) Jerne Stadion 0-3
667825
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Frøstrup/Hannæs IF (S4/55) FS Vestthy (S1/6) Frøstrup Stadion 1-2
667812
5 30-05-17
Kl. 19:00
Gauerslund IF (S2/21) Vojens BI (S1/10) Danbolig Arena Gauerslund HHT!
667810
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Løjt IF (S3/46) Bramming B (S1/10) Løjt Idrætsanlæg 0-5
667829
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S2/13) Møldrup/Tostrup IF (S1/6) Hvam Stadion 3-0
667828
5 30-05-17
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/32) KLG (S2/19) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg HHT!
667837
Kampfakta
5 30-05-17
Kl. 19:00
Rask Mølle OIF (S3/41) Hårby IK 81 (S2/18) Rask Mølle Stadion 1-3
667818
5 30-05-17
Kl. 19:00
Skagen IK (S2/11) Dronninglund IF (S1/5) Spar Nord Arena (Skagen) HHT!
667839
5 31-05-17
Kl. 18:30
Christiansbjerg IF (S1/7) Team Leo IF (S4/65) CIF's Anlæg 3-2
667823
5 31-05-17
Kl. 19:00
Aars IK (S3/26) Skals FF (S1/6) Aars Stadion 6-4
667820
Kampfakta
5 01-06-17
Kl. 17:45
Læsø (S4/48) SIV (S3/25) NUBI's Stadion 1-3
667838
5 01-06-17
Kl. 18:30
IFSK (S2/17) Hasle B (S1/9) Ellekærskolen 0-1
667830
Kampfakta
5 01-06-17
Kl. 19:00
Sunds IF (S3/33) Brande IF (S2/19) Idrætscenter Sunds Vest 0-1
667817
5 01-06-17
Kl. 19:00
Svenstrup-Godthåb IF (S3/28) Gug B (S1/5) Svenstrup Stadion 1-4
667813
5 06-06-17
Kl. 19:00
Seest B (S3/43) Aabenraa BK (S1/10) Seest Idrætspark 0-2
667832
Kampfakta
5 06-06-17
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/35) Hornslet IF (S2/16) Ryomgård Stadion 2-0
667806
Kampfakta
5 06-06-17
Kl. 19:00
Sønderborg Inter (S3/46) Egen UI (S2/22) SwipBox Arena 0-3
667827
5 07-06-17
Kl. 19:00
Tvis KFUM & IF (S3/30) Linde B (S2/14) Tvis Stadion 0-2
667824
Kampfakta
5 07-06-17
Kl. 19:00
Lemvig GF (S2/14) Aulum IF (S1/8) Lemvig Stadion 6-7
667811
5 07-06-17
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S2/19) Give Fremad (S1/8) Lynghallen HHT!
667826
Kampfakta
5 07-06-17
Kl. 19:00
Koldby/Hørdum IF (S2/14) Roslev IK (S1/6) Hørdum Stadion 7-5
Runde 6
715413
6 13-06-17
Kl. 19:00
Give Fremad (S1/8) Brædstrup IF (JS2/4) Give Stadion 4-3
715420
6 13-06-17
Kl. 19:00
Juelsminde IF (S3/41) Hatting-Torsted Fodbold (JS1/2) Juelsmindehallen 2-3
715411
6 13-06-17
Kl. 19:00
Linde B (S2/14) Mejrup GU (JS2/3) Langhøjskolen 3-2
715412
6 13-06-17
Kl. 19:00
KLG (S2/19) Vildbjerg SF (JS1/2) Alpi Hallerne (Lind) 1-2
715409
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S2/13) Koldby/Hørdum IF (S2/14) Hvam Stadion 5-2
715418
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S3/35) FC Djursland (JS1/1) Ryomgård Stadion 1-8
715404
6 13-06-17
Kl. 19:00
Nibe B (S2/13) Aalborg Chang (S1/5) Nibe Stadion 0-1
715400
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/20) Sædding/G IF (S1/10) Tjæreborg IF's Anlæg 5-4
715421
6 13-06-17
Kl. 19:00
Hårby IK 81 (S2/18) Horsens Freja (JS1/2) Højbo Stadion (græs) 1-4
715410
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
FS Vestthy (S1/6) Aulum IF (S1/8) Vorupør Stadion 3-1
715405
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
SIV (S3/25) Nørresundby FB (JS1/1) Ingstrup Stadion 1-7
715398
6 13-06-17
Kl. 19:00
Egen UI (S2/22) Aabenraa BK (S1/10) Guderup Idrætsanlæg 1-0
715399
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
FC King George (S2/20) Bramming B (S1/10) Veldtofte Idrætspark 2-4
715423
6 13-06-17
Kl. 19:00
Hasle B (S1/9) Viby IF (JS1/1) Ellekærskolen HHT!
715406
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Aars IK (S3/26) Løgstør IF (S1/6) Aars Stadion 0-5
715415
6 13-06-17
Kl. 19:00
Hammel GF (S3/34) Silkeborg KFUM (JS2/4) Hammel Stadion 0-1
715402
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Hirtshals B (S1/5) Brønderslev IF (JS1/1) Schlie Arena 4-2
715407
6 13-06-17
Kl. 19:00
Hadsund B (S1/7) RKG (JS2/3) Hadsund Stadion 0-4
715422
6 13-06-17
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/7) Søften GF (JS2/4) CIF's Anlæg 1-0
715403
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Dronninglund IF (S1/5) Birkelse IF(JS2/3) Dronninglund Ny Stadion 0-1
715401
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Esbjerg IF 92 (S1/10) Agerbæk SF/Starup IF (JS1/2) Skibhøj Anlæg 1-2
715417
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/39) VRI (S1/7) Grønløkke Stadion 1-2
715414
Kampfakta
6 13-06-17
Kl. 19:00
Brande IF (S2/19) Hedensted IF (JS1/2) Brande Stadion 2-4
715419
6 13-06-17
Kl. 20:00
IHÅ Galacticos (S3/38) Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) Vejlby/Risskov Centret 2-1
715416
Kampfakta
6 15-06-17
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S3/40) Aabyhøj IF (JS1/1) ASA's Idrætsanlæg 1-4
Runde 7
397399
Kampfakta
7 19-06-17
Kl. 18:30
Vildbjerg SF (JS1/2) Holstebro B (DS/4) Vildbjerg Sports- & Kulturcenter 0-2
Runde 6
715408
6 19-06-17
Kl. 18:30
Gug B (S1/5) Aalborg Freja (JS1/1) Gug Stadion 1-3
Runde 7
397404
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 18:30
Hatting-Torsted Fodbold (JS1/2) FC Skanderborg (DS/4) Torsted Stadion 3-2
397407
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Hedensted IF (JS1/2) IF Lyseng (DS/4) Hedensted Stadion 2-1
397402
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Ravsted UI (S3/46) FC Sønderborg (DS/3) Ravsted Fritidscenter 0-1
397405
7 20-06-17
Kl. 19:00
Bramming B (S1/10) Give Fremad (S1/8) Skjern Bank Arena, Bramming 2-1
397409
7 20-06-17
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/7) Horsens Freja (JS1/2) CIF's Anlæg 2-0
397400
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Agerbæk SF/Starup IF (JS1/2) Ringkøbing (DS/3) Agerbæk Stadion 2-1
397390
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Hirtshals B (S1/5) IF Skjold Sæby (DS/4) Schlie Arena 3-0
397408
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
VRI (S1/7) Viby IF (JS1/1) NES Park 1-0
397398
7 20-06-17
Kl. 19:00
IHÅ Galacticos (S3/38) DGL 2000, Aarhus (JS2/4) Vejlby/Risskov Centret HHT!
397403
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Egen UI (S2/22) Vojens BI (S1/10) Guderup-Hallen - Inde 4-1
397401
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/20) Varde (DS/3) Tjæreborg IF's Anlæg 0-1
397394
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Løgstør IF (S1/6) Nørresundby FB (JS1/1) Løgstør Stadion 0-3
397395
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Linde B (S2/14) FS Vestthy (S1/6) Langhøjskolen 4-2
397392
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
RKG (JS2/3) Aalborg Freja (JS1/1) Klarup Stadion 2-1
397406
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
FC Djursland (JS1/1) Lystrup IF (DS/4) HSM Arena Grenå 1-3
397396
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S2/13) Silkeborg KFUM (JS2/4) Hvam Stadion 2-4
397397
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:15
Aabyhøj IF (JS1/1) Vatanspor (DS/4) Aabyhøj Stadion 9-8
397393
Kampfakta
7 20-06-17
Kl. 19:30
Aalborg Chang (S1/5) Birkelse IF(JS2/3) Chang's Baner 1-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

 



I kan finde den information I skal bruge omkring DBU Pokalen her.