DBU Pokalen (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
348489
1 06-04-16
Kl. 18:00
Coconut Lions (S5/146) FC Chin (S5/148) Veldtofte Idrætspark 6-3
348496
1 09-04-16
Kl. 14:00
Ølsted UGF (S5/136) Øster Starup/Vester Nebel IF (S5/141) Ølsted Stadion 3-1
348500
Kampfakta
1 11-04-16
Kl. 18:15
OB45 (S6/179) Grundfør UI (S5/119) Essex Park Randers, Vasen 1-3
348479
1 11-04-16
Kl. 18:15
Team Nørreå (S5/115) Nørskovlund IF (S5/113) Skern Stadion 2-0
348481
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S5/108) Pen15 United (S6/177) Arnborg Hallen 8-0
348482
1 12-04-16
Kl. 18:15
Nr. Nebel IF (S5/144) Rindum SU (S5/106) Form & Fritid Nørre Nebel 6-7
348490
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Kolding KFUM (S6/192) Moltrup IF (S5/151) Nordre Stadion 0-4
348491
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Dynamo Petrobras (S6/185) AC S.M.Ø.L.F./VF97 (S5/126) Rosenvangsskolen 0-1
348484
1 12-04-16
Kl. 18:15
Lysabild SG (S6/199) Notmark SU (S5/154) Lysabild Skole 3-6
348486
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Hovslund GF (S6/2) Hammelev SUF (S5/151) Hovslund Stadion 1-19
348487
1 12-04-16
Kl. 18:15
Kværs/Tørsbøl UIF (S5/153) Rødekro IF (S5/151) Kværs Idrætsanlæg 1-2
348488
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Øsby IF (S6/198) Team Haderslev KFUM (S5/151) Øsby Stadion 1-4
348468
1 12-04-16
Kl. 18:15
FC Vesterbro, Aalborg (S6/160) Aalborgstudenternes IF (S5/93) NUBI's Stadion 0-3
348469
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Asdal IF (S6/155) Understed IF (S5/84) Asdal Sognegård 1-3
348472
1 12-04-16
Kl. 18:15
Vegger IF (S5/97) Vindblæs B (S5/96) Vegger Stadion 2-3
348473
1 12-04-16
Kl. 18:15
IF Haabet, Øster Uttrup (S5/93) Dall/Ferslev IF (S5/94) Mellervangsskolen 2-1
348474
1 12-04-16
Kl. 18:15
Langholt SK (S5/91) Tukanernes FK (S6/162) Langholt Idrætsanlæg 5-0
348475
1 12-04-16
Kl. 18:15
Sørup IF (S5/93) Ranum-Overlade IK Vest (S5/96) Kirketerp Stadion 4-1
348476
1 12-04-16
Kl. 18:15
Thorup IF (S5/91) TSI/Stenum (S5/87) Thorup IF's Anlæg 6-0
348477
1 12-04-16
Kl. 18:15
Fabjerg KFUM (S5/104) Tvis Fodbold (S5/105) Fabjerg Stadion 0-2
348501
1 12-04-16
Kl. 18:15
Eliten FC (S5/129) FC Kegle (S5/127) Fregerslev Stadion 2-4
348502
1 12-04-16
Kl. 18:15
VB 2005 (S5/127) IHÅ Galacticos (S5/122) Viby Gymnasium og HF HHT!
348497
1 12-04-16
Kl. 18:15
FC Bom (S5/125) The Originals (S5/123) Tovshøjskolen 1-5
348498
1 12-04-16
Kl. 18:15
Fynslund B (S5/143) Grejs-Dalen IK (S5/139) Fynslund Hallen 6-1
348499
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
Engum UI (S5/137) Grønbjerg/Langelund IF (S5/138) Engum Stadion 4-1
348493
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
IF Fjorden (S5/114) Bjerregrav B (S5/115) Dalbyover Stadion 5-3
348494
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 18:15
SDU Fodbold Kolding (S5/142) Kolding SC (S5/143) Harte Stadion 0-1
348495
1 12-04-16
Kl. 18:15
Århus Expats (S6/187) Aros FC (S5/124) Holme Skole 1-3
348503
1 12-04-16
Kl. 19:00
Katrinebjergs AF (S5/121) Stilling IF (S5/129) Skovvangsskolen 4-1
348478
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 19:00
Timring IK (S6/176) Engesvang Fremad (S5/131) Timring Sportscenter 2-7
348492
Kampfakta
1 12-04-16
Kl. 19:00
Virring/Vitved UI (S6/188) Egebjerg IF / Gedved IF (S5/134) Virring Hallen 0-2
348483
1 14-04-16
Kl. 19:00
City Sport Esbjerg (R4) Grimstrup IF (S6/198) Veldtofte Idrætspark 0-6
Runde 2
121552
2 18-04-16
Kl. 18:30
Rougsø FF (S4/66) SMIFF (S4/65) Ørsted Stadion 2-0
121525
Kampfakta
2 19-04-16
Kl. 18:30
Bagterp IF (S4/47) Syvsten IF (S4/48) Bagterp Idrætsanlæg 1-2
121547
2 20-04-16
Kl. 18:30
The Originals (S5/123) Aarhus Black Vipers (S4/67) Skovvangsskolen 1-0
121516
2 24-04-16
Kl. 14:00
Moltrup IF (S5/151) Over Jerstal FK (S4/80) Moltrup Stadion 0-4
121523
2 25-04-16
Kl. 18:30
IF Haabet, Øster Uttrup (S5/93) Langholt SK (S5/91) Mellervangsskolen 5-1
121532
2 25-04-16
Kl. 18:30
Ejsing B (S5/103) Vinderup IK (S4/59) Ejsing Stadion 1-3
121534
2 25-04-16
Kl. 18:30
Rindum SU (S5/106) Vinding UIF (S4/63) Rofi-Centret 3-2
121514
2 26-04-16
Kl. 18:00
Coconut Lions (S5/146) FC Sønderris (S4/78) Veldtofte Idrætspark 2-1
121515
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Team Haderslev KFUM (S5/151) Brørup GF (S4/79) Kløvermarkens Idrætsanlæg 3-1
121524
2 26-04-16
Kl. 18:30
Sørup IF (S5/93) Skørping IF Frem (S4/55) Sørup Stadion 3-0
121526
2 26-04-16
Kl. 18:30
Vindblæs B (S5/96) Sebber IF (S4/54) Vindblæs Multicenter 1-0
121527
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Thorup IF (S5/91) Dybvad B (S4/48) Thorup IF's Anlæg 5-2
121528
2 26-04-16
Kl. 18:30
Moseby B (S4/50) PSI/Serritslev (S4/49) Moseby Stadion UHT!
121529
2 26-04-16
Kl. 18:30
Vive IF (S4/55) IK Rosendal (S4/56) Vive Stadion HHT!
121517
2 26-04-16
Kl. 18:30
Kongeådal SF (S5/149) Sdr. Hygum B (S4/80) Kongeåhallen 1-2
121518
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Vamdrup IF (S4/80) Toftlund IF (S4/81) Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD 4-2
121519
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Engum UI (S5/137) FC SevenOaks (S5/139) Engum Stadion 2-3
121520
2 26-04-16
Kl. 18:30
Grimstrup IF (S6/198) Jerne IF (S4/78) Grimstrup Skole 1-2
121510
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Vorbasse B (S5/145) Hejnsvig IF (S4/77) Vorbasse Fritidscenter 7-5
121511
2 26-04-16
Kl. 18:30
Notmark SU (S5/154) Ravsted UI (S4/81) Notmark Idrætsanlæg 1-10
121512
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Hammelev SUF (S5/151) Hjordkær UIF (S4/81) Hammelev Skole 3-1
121513
2 26-04-16
Kl. 18:30
Rødekro IF (S5/151) Fole IF (S4/80) Fladhøj Idrætscenter 0-2
121535
2 26-04-16
Kl. 18:30
Nordvestmors BK (S4/58) Lyngs/Uglev (S4/59) Midtmors Sport 10-0
121536
2 26-04-16
Kl. 18:30
Tvis Fodbold (S5/105) Feldborg/Haderup IF (S4/60) Tvis Stadion UHT!
121537
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S5/108) Borris IF (S4/63) Arnborg Hallen 3-1
121538
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Studsgaard IF (S4/62) Lem B (S4/63) Studsgaard Stadion 1-6
121539
2 26-04-16
Kl. 18:30
Team Nørreå (S5/115) Vellev IF (S4/61) Skern Stadion 0-3
121540
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Engesvang Fremad (S5/131) Sunds IF (S4/62) Engesvang Hallen 1-3
121541
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
IF Fjorden (S5/114) Klejtrup BK (S4/54) Dalbyover Stadion 0-2
121542
2 26-04-16
Kl. 18:30
Ulstrup IF (S4/61) Værum GF (S4/65) Ulstrup Stadion 3-2
121543
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Egebjerg IF / Gedved IF (S5/134) Ølsted UGF (S5/136) Egebjerghallen 0-2
121544
2 26-04-16
Kl. 18:30
FC Kegle (S5/127) FFD Kralupy (S4/72) Grønløkke Stadion 1-2
121533
2 26-04-16
Kl. 18:30
Sallingsund FC (S5/103) Vridsted IF (S4/60) Akurat Arena Glyngøre 1-0
121522
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Understed IF (S5/84) Bangsbo Freja (S4/48) Understed IF's Anlæg 2-3
121548
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
AC S.M.Ø.L.F./VF97 (S5/126) Katrinebjergs AF (S5/121) Rosenvangsskolen 1-3
121549
2 26-04-16
Kl. 18:30
Grundfør UI (S5/119) FC Skjoldhøgene (S4/71) Grundfør Stadion 6-2
121550
2 26-04-16
Kl. 18:30
Kolding SC (S5/143) Vonsild FK (S4/80) Harte Stadion 1-0
121551
2 26-04-16
Kl. 18:30
Fynslund B (S5/143) Alminde/Viuf GIF (S4/76) Fynslund Hallen 1-16
121553
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Team Leo IF (S4/68) Prügelknabe IK (S4/71) Vorrevangsskolen 1-2
121554
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Gjern IF (S4/61) Funder GF (S4/64) Gjern Stadion 3-4
121555
Kampfakta
2 26-04-16
Kl. 18:30
Horsens B (S4/73) Vinding SF (S4/75) Horsens B's Anlæg 0-6
121597
2 26-04-16
Kl. 18:30
Aale U & I (S4/74) FB Fodbold (S4/75) Aale Stadion 1-4
121598
2 26-04-16
Kl. 18:30
Harlev IK (S4/69) Silkeborg United (S4/64) Næshøj Idrætscenter 2-3
121546
2 26-04-16
Kl. 18:30
Aros FC (S5/124) SC Victoria Aarhus (S4/67) Skjoldhøjskolen 3-5
121557
2 26-04-16
Kl. 19:00
FC Hornstrup (S4/75) Shetlandsponyerne FC (S4/73) Hornstrup Stadion 8-1
121545
2 26-04-16
Kl. 19:30
IHÅ Galacticos (S5/122) IF Mols (S4/66) Vejlby/Risskov Centret 2-1
121521
2 27-04-16
Kl. 18:30
Aalborgstudenternes IF (S5/93) Nibe B (S4/53) Klubhuset B.52/AFC 1-5
121556
2 27-04-16
Kl. 18:30
Aarhus Juniors (S4/70) FC Åben Modus (S4/68) Skjoldhøjskolen 3-0
121531
2 28-04-16
Kl. 19:00
Nørholm IF (S4/53) Vestbjerg IF (S4/51) Nørholm Stadion 1-4
121530
Kampfakta
2 02-05-16
Kl. 18:30
BTI/TMI (S4/47) Sæsing B (S4/49) Bindslev Stadion 4-2
Runde 3
262051
Kampfakta
3 03-05-16
Kl. 19:00
Lem B (S4/63) Harboøre IF (S3/31) Lem Hallen 7-1
262127
Kampfakta
3 07-05-16
Kl. 13:30
Funder GF (S4/64) Rye BK (S3/39) Funder EL-VVS Service Arena 1-3
262133
Kampfakta
3 09-05-16
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S4/80) Westend United (S3/45) Sdr. Hygum Stadion 1-3
262113
3 09-05-16
Kl. 19:30
IHÅ Galacticos (S5/122) AC Pink Panthers (S3/37) Vejlby/Risskov Centret 1-2
262130
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 18:00
Coconut Lions (S5/146) Spangsbjerg IF (S3/44) Guldager Idrætscenter 0-3
262131
3 10-05-16
Kl. 19:00
Over Jerstal FK (S4/80) Starup UIF (S3/43) Over Jerstal Hallen 5-1
262132
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Team Haderslev KFUM (S5/151) Gråsten B (S3/46) Kløvermarkens Idrætsanlæg 1-4
262128
3 10-05-16
Kl. 19:00
Kolding SC (S5/143) Alminde/Viuf GIF (S4/76) Harte Stadion 3-1
262129
3 10-05-16
Kl. 19:00
Ansager IF (S4/77) BV Oksbøl (S3/44) Ansager Stadion 5-4
262112
3 10-05-16
Kl. 19:00
SC Victoria Aarhus (S4/67) TMG (S3/40) Sølystskolen 1-0
262135
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vorbasse B (S5/145) Fole IF (S4/80) Vorbasse Fritidscenter 3-1
262136
3 10-05-16
Kl. 19:00
Jerne IF (S4/78) Rødding IF (S3/45) Veldtofte Idrætspark 1-7
262114
3 10-05-16
Kl. 19:00
Silkeborg United (S4/64) FC Silkeborg (S3/39) Langsøskolens Stadion HHT!
262115
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
FB Fodbold (S4/75) Vejle Kammeraterne (S3/41) Nørup Stadion 1-3
262058
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/62) Snejbjerg SG&I (S3/33) Idrætscenter Sunds Vest 6-4
262059
3 10-05-16
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg (S3/32) Thyborøn IF (S3/31) Vestjysk Fritidscenter UHT!
262060
3 10-05-16
Kl. 19:00
Klejtrup BK (S4/54) Ulstrup IF (S4/61) Klejtrup Stadion UHT!
262061
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/32) Resen/Humlum IF (S3/31) Ølstrup Stadion 2-4
262110
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S4/70) AIA/Tranbjerg (S3/37) Skjoldhøjskolen 1-2
262118
3 10-05-16
Kl. 19:00
FC SevenOaks (S5/139) Dalby GF (S3/43) Damhavens Skolebane 6-0
262119
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vamdrup IF (S4/80) Munkevængets FI (S3/43) Vamdrup Kultur og fritidscenter ARENA SYD 2-5
262120
3 10-05-16
Kl. 19:00
Ølsted UGF (S5/136) Dansk Tyrkisk, Horsens (S3/40) Ølsted Stadion 5-1
262121
3 10-05-16
Kl. 19:00
Katrinebjergs AF (S5/121) ACFC (S3/37) Skovvangsskolen 1-5
262122
3 10-05-16
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S4/72) FC Engelunden (S3/38) Holme Skole 2-1
262123
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Grundfør UI (S5/119) Ådalen IF (S3/35) Grundfør Stadion 3-5
262124
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vinding SF (S4/75) EIF/NSG (S3/41) Vinding Stadion 1-0
262125
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S4/71) Randers B 1337 (S3/34) Rosenvangsskolen 3-0
262126
3 10-05-16
Kl. 19:00
Rask Mølle OIF (S3/41) BPI (S3/42) Rask Mølle Stadion 2-3
262052
3 10-05-16
Kl. 19:00
Tvis Fodbold (S5/105) Linde B (S3/31) Tvis Stadion 3-0
262053
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S4/58) Koldby/Hørdum IF (S3/29) Midtmors Sport 1-3
262054
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vinderup IK (S4/59) Struer B (S3/31) Vinderup Stadion 2-1
262055
3 10-05-16
Kl. 19:00
Rindum SU (S5/106) Herning IK (S3/33) Rofi-Centret 0-2
262056
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S5/108) Bording IF (S3/33) Arnborg Hallen 2-1
262035
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
BTI/TMI (S4/47) Bjergby/Astrup (S3/23) Bindslev Stadion 1-0
262036
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Sørup IF (S5/93) Øster Hornum IF (S4/53) Sørup Stadion 4-0
262037
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vestbjerg IF (S4/51) NUBI (S3/24) Vestbjerg Stadion 0-3
262038
3 10-05-16
Kl. 19:00
Nibe B (S4/53) Skalborg SK (S3/26) Nibe Stadion 0-1
262039
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Syvsten IF (S4/48) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Syvsten IF Stadion 0-4
262041
3 10-05-16
Kl. 19:00
Vindblæs B (S5/96) Trekroner IF 98 (S3/24) Vindblæs Multicenter 1-3
262042
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Thorup IF (S5/91) Flauenskjold IF (S3/25) Thorup IF's Anlæg 6-1
262043
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S4/48) Harken UGF (S3/23) Eniig Arena (Bangsbo Freja) 3-4
262044
Kampfakta
3 10-05-16
Kl. 19:00
IK Rosendal (S4/56) Als B (S3/27) Rosendal Stadion 4-2
262045
3 10-05-16
Kl. 19:00
Moseby B (S4/50) Klokkerholm IF (S3/25) Moseby Stadion UHT!
262046
3 10-05-16
Kl. 19:00
Sønderup/Suldrup IK Frem (S3/28) Terndrup IF (S3/27) Suldrup Stadion HHT!
262047
3 10-05-16
Kl. 19:00
SIV (S3/24) Sindal IF (S3/23) V.Hjermitslev Boldklub UHT!
262048
3 10-05-16
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/23) IF Fremad Nørhalne (S3/24) Tornby Stadion 1-5
262049
3 10-05-16
Kl. 19:00
Team Spøttrup (S4/58) Sydvestmors (S3/29) Sparekassen Balling Hallen 7-1
262050
3 10-05-16
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S5/103) Nordthy/Hillerslev (S3/29) Akurat Arena Glyngøre UHT!
262117
3 12-05-16
Kl. 17:45
The Originals (S5/123) Rougsø FF (S4/66) Skovvangsskolen 4-1
262111
3 12-05-16
Kl. 19:00
TRIF (S4/66) FC Sabur (S3/34) TRIF Kunstgræsbane 3-0
262116
3 14-05-16
Kl. 12:00
FC Hornstrup (S4/75) Taulov/Skærbæk IF (S3/42) Hornstrup Stadion UHT!
262057
3 16-05-16
Kl. 15:00
Vellev IF (S4/61) Hersom/Bjerregrav IF (S3/28) Vellev Stadion 1-0
262040
3 16-05-16
Kl. 19:00
IF Haabet, Øster Uttrup (S5/93) KB 81 Aalborg (S3/27) Mellervangsskolen 2-4
262134
Kampfakta
3 17-05-16
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S5/151) Bov IF (S3/46) Hammelev Skole 11-3
Runde 4
334706
4 18-05-16
Kl. 19:00
Hornum IF (S3/28) Aars IK (S2/13) Hornum Stadion 1-3
334674
4 19-05-16
Kl. 19:00
Rye BK (S3/39) ASA, Aarhus (S2/19) Gl. Ry Skole 3-5
334667
Kampfakta
4 23-05-16
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S5/103) FS Vestthy (S2/14) Dagli' Brugsen Durup Idrætspark 1-8
334715
Kampfakta
4 23-05-16
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/26) Gug B (S2/12) Skalborg Stadion 0-2
334716
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Terndrup IF (S3/27) Strandby IF Farsø (S2/13) Terndrup Stadion 11-12
334707
4 24-05-16
Kl. 19:00
IF Fremad Nørhalne (S3/24) Hjallerup IF (S2/11) Nørhalne Stadion 3-1
334708
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
BTI/TMI (S4/47) Skibsby-Højene IF (S2/11) Bindslev Stadion 1-2
334709
4 24-05-16
Kl. 19:00
NUBI (S3/24) B52/Aalborg (S2/12) NUBI's Stadion 3-1
334710
4 24-05-16
Kl. 19:00
Sørup IF (S5/93) Bælum/Solbjerg IF (S2/12) Sørup Stadion 3-4
334711
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Østervraa IF (S2/11) Nordjyske Bank Arena Strandby 1-2
334712
4 24-05-16
Kl. 19:00
Moseby B (S4/50) Fjerritslev IF(S2/13) Moseby Stadion 1-4
334713
4 24-05-16
Kl. 19:00
IK Rosendal (S4/56) Hadsund B (S2/12) Rosendal Stadion 1-5
334714
4 24-05-16
Kl. 19:00
Thorup IF (S5/91) SIV (S3/24) Thorup IF's Anlæg 3-5
334699
4 24-05-16
Kl. 19:00
FC SevenOaks (S5/139) FC Hornstrup (S4/75) Damhavens Skolebane 2-4
334700
4 24-05-16
Kl. 19:00
Kolding SC (S5/143) Munkevængets FI (S3/43) Harte Stadion 2-0
334701
4 24-05-16
Kl. 19:00
BPI (S3/42) Seest B (S2/22) Covia Arena 4-2
334702
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S3/39) Stautrup IF (S2/19) Buskelundskolen 1-0
334703
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Vinding SF (S4/75) Hover IF (S2/20) Vinding Stadion 0-1
334704
4 24-05-16
Kl. 19:00
AC Pink Panthers (S3/37) Auning IF (S2/17) Sødalskolen 3-2
334705
4 24-05-16
Kl. 19:00
KB 81 Aalborg (S3/27) Aalborg KFUM (S2/13) Tornhøjskolen 3-4
334673
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Team Spøttrup (S4/58) Koldby/Hørdum IF (S3/29) Sparekassen Balling Hallen 1-2
334668
4 24-05-16
Kl. 19:00
Vellev IF (S4/61) Bjerringbro IF (S2/16) Vellev Stadion 2-6
334669
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/62) Ikast KFUM (S2/15) Idrætscenter Sunds Vest 5-0
334670
4 24-05-16
Kl. 19:00
Tvis Fodbold (S5/105) Vinderup IK (S4/59) Tvis Stadion 3-1
334671
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S5/108) Herning IK (S3/33) Arnborg Hallen 3-1
334395
4 24-05-16
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S5/151) Aabenraa BK (S2/22) Hammelev Skole 1-9
334657
4 24-05-16
Kl. 19:00
Ravsted UI (S4/81) Lundtoft IF (S3/46) Ravsted Fritidscenter 3-1
334675
4 24-05-16
Kl. 19:00
AKF, Aarhus (S2/18) Aarhus 1900 (S2/19) Ellekærskolen 4-1
334692
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
SC Victoria Aarhus (S4/67) IF Midtdjurs (S2/17) Sølystskolen 0-2
334693
4 24-05-16
Kl. 19:00
ACFC (S3/37) JAI, Aarhus (S2/19) Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus) 3-0
334694
4 24-05-16
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S4/72) IFSK (S2/18) Holme Skole 1-3
334695
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Ådalen IF (S3/35) Helsted Fremad IF (S2/17) Lime Stadion 0-5
334696
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Prügelknabe IK (S4/71) TMV 8530 (S2/18) Rosenvangsskolen 1-3
334697
4 24-05-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/37) Galten FS (S2/18) Grønløkke Stadion UHT!
334659
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S3/44) Hjerting IF (S2/21) Gjesing Fritidscenter 0-1
334660
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Over Jerstal FK (S4/80) Højer IF (S2/21) Over Jerstal Hallen 2-8
334661
4 24-05-16
Kl. 19:00
Ansager IF (S4/77) Jernved/Gredstedbro (S2/21) Ansager Stadion UHT!
334662
4 24-05-16
Kl. 19:00
Vorbasse B (S5/145) Rødding IF (S3/45) Vorbasse Fritidscenter 1-5
334663
4 24-05-16
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg (S3/32) Lemvig GF (S2/14) Vestjysk Fritidscenter 1-5
334664
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Lem B (S4/63) Herning KFUM (S2/15) Lem Hallen 0-1
334665
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Resen/Humlum IF (S3/31) Mejrup GU (S2/14) Humlum Stadion 1-3
334666
Kampfakta
4 24-05-16
Kl. 19:00
Klejtrup BK (S4/54) Kvik/Aalestrup IF (S2/16) Klejtrup Stadion 1-2
334658
Kampfakta
4 25-05-16
Kl. 19:00
Westend United (S3/45) FC King George (S2/21) Westend Park 1-3
334672
4 25-05-16
Kl. 19:00
TRIF (S4/66) The Originals (S5/123) Thorsager Stadion 0-2
334698
Kampfakta
4 26-05-16
Kl. 19:00
Ølsted UGF (S5/136) Jelling fS (S3/42) Ølsted Stadion 2-4
Runde 5
130449
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Ansager IF (S4/77) FC King George (S2/21) Ansager Stadion 0-1
130450
5 31-05-16
Kl. 19:00
Ravsted UI (S4/81) Vojens BI (S1/10) Ravsted Fritidscenter 0-1
130453
5 31-05-16
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/45) Tjæreborg IF (S1/9) Rødding Stadion 1-6
130454
5 31-05-16
Kl. 19:00
Gråsten B (S3/46) Aabenraa BK (S2/22) Aarsbjerg Idrætscenter 2-3
130456
5 31-05-16
Kl. 19:00
Give Fremad (S1/10) Grindsted GIF (S1/9) Give Stadion UHT!
130457
5 31-05-16
Kl. 19:00
Hover IF (S2/20) Bramdrupdam GIF (S2/22) Hover Stadion HHT!
130483
5 31-05-16
Kl. 19:00
Koldby/Hørdum IF (S3/29) Viborg Sdrm. IK (S1/6) Hørdum Stadion HHT!
130484
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S5/108) Tarm IF (S1/9) Arnborg Hallen 3-5
130459
5 31-05-16
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S3/41) BPI (S3/42) Søndre Stadion 3-4
130460
5 31-05-16
Kl. 19:00
The Originals (S5/123) Søften GF (S1/7) Skovvangsskolen 1-9
130461
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S2/19) tst Fodbold (S1/8) Frederiksbjerg Idrætsanlæg 3-1
130462
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/37) IFSK (S2/18) Grønløkke Stadion 4-3
130463
5 31-05-16
Kl. 19:00
TMV 8530 (S2/18) VRI (S1/7) Virup Skole HHT!
130464
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
IF Midtdjurs (S2/17) FC Djursland (S1/7) Ryomgård Stadion 0-4
130465
5 31-05-16
Kl. 19:00
AKF, Aarhus (S2/18) BMI (S1/8) Ellekærskolen 5-7
130466
5 31-05-16
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S3/39) Silkeborg KFUM (S1/8) Buskelundskolen 0-2
130467
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/16) Silkeborg B (S1/8) Bjerringbro Idrætspark 2-3
130468
5 31-05-16
Kl. 19:00
ACFC (S3/37) Helsted Fremad IF (S2/17) Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus) 3-4
130469
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 (S3/24) Fjerritslev IF(S2/13) Trekroner Stadion 4-3
130470
5 31-05-16
Kl. 19:00
Harken UGF (S3/23) Skibsby-Højene IF (S2/11) Harken-Hallen 3-4
130471
5 31-05-16
Kl. 19:00
Aars IK (S2/13) Løgstør IF (S1/5) Aars Stadion 1-2
130472
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Gug B (S2/12) RKG (S1/5) Gug Stadion 3-5
130473
5 31-05-16
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/11) Frederikshavn fI (S1/5) Østervraa Stadion HHT!
130474
5 31-05-16
Kl. 19:00
SIV (S3/24) Skagen IK (S1/5) V.Hjermitslev Boldklub UHT!
130475
5 31-05-16
Kl. 19:00
NUBI (S3/24) Aalborg KFUM (S2/13) NUBI's Stadion 3-1
130476
5 31-05-16
Kl. 19:00
Strandby IF Farsø (S2/13) Bælum/Solbjerg IF (S2/12) Strandby Stadion HHT!
130477
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S2/16) Skals FF (S1/6) Aalestrup Stadion 0-2
130478
5 31-05-16
Kl. 19:00
Lemvig GF (S2/14) Aulum IF (S1/6) Lemvig Stadion 4-5
130479
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:00
FS Vestthy (S2/14) Nykøbing Mors IF (S1/6) Klitmøller Stadion 5-2
130480
5 31-05-16
Kl. 19:00
Tvis Fodbold (S5/105) Tjørring IF (S1/6) Tvis Stadion 1-3
130481
5 31-05-16
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/62) Herning KFUM (S2/15) Idrætscenter Sunds Vest 3-1
130455
Kampfakta
5 31-05-16
Kl. 19:25
Kolding SC (S5/143) Egen UI (S1/10) Harte Stadion 1-2
130451
Kampfakta
5 01-06-16
Kl. 19:00
Hjerting IF (S2/21) Esbjerg IF 92 (S1/9) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-5
130452
Kampfakta
5 01-06-16
Kl. 19:00
Højer IF (S2/21) Bramming B (S1/9) Marskhallen 0-10
130458
Kampfakta
5 02-06-16
Kl. 19:00
FC Hornstrup (S4/75) Jelling fS (S3/42) Hornstrup Stadion 6-1
130482
Kampfakta
5 02-06-16
Kl. 19:00
Mejrup GU (S2/14) Roslev IK (S1/6) Mejrup Kultur & Fritidscenter 2-0
Runde 6
403160
Kampfakta
6 05-06-16
Kl. 18:00
Agerbæk/Starup (S1/9) FC King George (S2/21) Agerbæk Stadion 2-0
403161
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Aabenraa BK (S2/22) Bramming B (S1/9) Aabenraa Stadion 3-4
403162
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Tarm IF (S1/9) Vojens BI (S1/10) Tarm Stadion 2-0
403163
6 07-06-16
Kl. 19:00
AC Pink Panthers (S3/37) VRI (S1/7) Sødalskolen 4-2
403255
6 07-06-16
Kl. 19:00
FC Djursland (S1/7) Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) HSM Arena Grenå 0-2
688337
6 07-06-16
Kl. 19:00
Helsted Fremad IF (S2/17) Søften GF (S1/7) QuickPot Park Helsted Kunstgræsbane 2-3
688338
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (S1/8) Lemming IF (JS1/2) Søholt Idrætspark 4-2
688339
6 07-06-16
Kl. 19:00
BPI (S3/42) Give Fremad (S1/10) Covia Arena 1-4
688357
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/37) DGL 2000, Aarhus (JS2/3) Grønløkke Stadion 1-6
688358
6 07-06-16
Kl. 19:00
BMI (S1/8) Hatting/Torsted (JS2/4) Egelund Idrætscenter 5-3
688359
6 07-06-16
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S2/22) Horsens Freja (JS2/4) Bramdrupdam Hallerne 2-5
688360
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Silkeborg B (S1/8) Brædstrup IF (JS1/2) Søholt Øst 1-2
688361
6 07-06-16
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S2/19) Vatanspor (JS1/1) Frederiksbjerg Idrætsanlæg 1-4
688362
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
FS Vestthy (S2/14) Viborg Sdrm. IK (S1/6) Vorupør Stadion 6-0
688363
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Aulum IF (S1/6) Vildbjerg SF (JS1/2) Aulum Fritidscenter 2-0
688364
6 07-06-16
Kl. 19:00
Skals FF (S1/6) Støvring IF (JS1/1) Skals Stadion 1-6
688365
6 07-06-16
Kl. 19:00
NUBI (S3/24) Hadsund B (S2/12) NUBI's Stadion 4-3
688366
6 07-06-16
Kl. 19:00
IF Fremad Nørhalne (S3/24) RKG (S1/5) Nørhalne Stadion 1-4
688367
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Frederikshavn fI (S1/5) IF Skjold Sæby (JS1/1) Empire Stadium 1-3
688368
6 07-06-16
Kl. 19:00
SIV (S3/24) Brønderslev IF (JS1/1) Nols Stadion 0-1
688384
6 07-06-16
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 (S3/24) Løgstør IF (S1/5) Trekroner Stadion 0-5
737259
6 07-06-16
Kl. 19:00
Skibsby-Højene IF (S2/11) Hirtshals B (JS2/3) Højene Hallen 1-4
737260
6 07-06-16
Kl. 19:00
Bælum/Solbjerg IF (S2/12) Aalborg Chang (JS2/3) Bælum Stadion 0-7
403156
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
FC Hornstrup (S4/75) Hedensted IF (JS2/4) Hornstrup Stadion 1-2
403157
6 07-06-16
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/62) Mejrup GU (S2/14) Idrætscenter Sunds Vest 1-0
403158
Kampfakta
6 07-06-16
Kl. 19:00
Esbjerg IF 92 (S1/9) Sædding/G IF (JS1/2) Skibhøj Anlæg 1-3
403159
6 07-06-16
Kl. 19:00
Egen UI (S1/10) Christiansfeld IF (JS2/4) Guderup Idrætsanlæg 4-3
Runde 7
386978
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
AC Pink Panthers (S3/37) Lystrup IF (DS/3) Sødalskolen 2-3
386979
7 14-06-16
Kl. 19:00
Horsens Freja (JS2/4) Brædstrup IF (JS1/2) Spar Nord Park 1-3
386980
7 14-06-16
Kl. 19:00
Søften GF (S1/7) Christiansbjerg IF (JS2/3) Søften Idrætsanlæg 2-3
386981
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Hedensted IF (JS2/4) FC Skanderborg (DS/3) Hedensted Stadion 3-5
386982
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus (JS2/3) Aabyhøj IF (DS/3) Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-3
386968
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Aulum IF (S1/6) Ringkøbing IF (DS/3) Aulum Fritidscenter 0-4
386969
7 14-06-16
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/62) Kjellerup IF (DS/3) Idrætscenter Sunds Vest 0-8
386970
7 14-06-16
Kl. 19:00
Bramming B (S1/9) Varde (DS/2) Skjern Bank Arena, Bramming 0-3
386971
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Egen UI (S1/10) FC Sønderborg (DS/2) Guderup Idrætsanlæg 1-2
386972
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Agerbæk/Starup (S1/9) Sædding/G IF (JS1/2) Agerbæk Stadion 0-1
386973
7 14-06-16
Kl. 19:00
Tjørring IF (S1/6) Silkeborg KFUM (S1/8) Hessel Arena 1-5
386974
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Give Fremad (S1/10) Tjæreborg IF (S1/9) Give Stadion 1-2
386975
7 14-06-16
Kl. 19:00
Tarm IF (S1/9) Kolding B (DS/2) Tarm Stadion 2-1
386976
7 14-06-16
Kl. 19:00
BMI (S1/8) IF Lyseng (DS/3) Egelund Idrætscenter 0-7
386961
7 14-06-16
Kl. 19:00
Løgstør IF (S1/5) Vejgaard B (DS/3) Løgstør Stadion 1-0
386962
7 14-06-16
Kl. 19:00
RKG (S1/5) Birkelse IF (JS2/3) Klarup Stadion 1-3
386963
7 14-06-16
Kl. 19:00
Støvring IF (JS1/1) Aalborg Freja (DS/3) Støvring Stadion 0-5
386964
7 14-06-16
Kl. 19:00
NUBI (S3/24) Brønderslev IF (JS1/1) NUBI's Stadion 3-2
386965
7 14-06-16
Kl. 19:00
Hirtshals B (JS2/3) IF Skjold Sæby (JS1/1) Schlie Arena 0-2
386966
Kampfakta
7 14-06-16
Kl. 19:00
Aalborg Chang (JS2/3) Nørresundby FB (DS/3) Chang's Baner 0-2
386977
7 14-06-16
Kl. 19:30
Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) Vatanspor (JS1/1) Højlyngen 0-3
386967
7 21-06-16
Kl. 19:00
FS Vestthy (S2/14) Holstebro B (DS/3) Klitmøller Stadion 1-6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999