Kvinde-LP 2015/2016 (2016)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 2
228600
2 03-05-15
Kl. 13:00
IFSK Silkeborg Sem. IK Hasle Skole UHT!
228601
2 06-05-15
Kl. 18:30
Aarhus 1900 JAI, Aarhus Langenæs Idrætsanlæg HHT!
228602
2 06-05-15
Kl. 18:30
FC King George Esbjerg fB Veldtofte Idrætspark 4-1
228603
2 06-05-15
Kl. 18:30
DSIO Søndersø BK Provstegårdsskolen 1-6
228604
2 06-05-15
Kl. 18:30
Ubberud B1913 Ubberud Stadion - Korup VVS 1-3
228605
2 06-05-15
Kl. 18:30
DMI GPA DMI´s anlæg 0-4
228606
2 06-05-15
Kl. 18:30
Næstved I.F. Ringsted Dame FK Næstved Stadion 5-2
228598
2 06-05-15
Kl. 18:30
Hersom/Bjerregrav IF Mejrup GU Bjerregrav Stadion 0-7
228599
2 06-05-15
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM Christiansbjerg IF Søholt Idrætspark 2-3
228595
2 06-05-15
Kl. 18:30
Aabybro IF Aalborg KFUM Aabybro Idrætscenter UHT!
228596
2 06-05-15
Kl. 18:30
Vegger IF/Gundersted IF Brønderslev IF Vegger Stadion UHT!
228608
2 06-05-15
Kl. 18:30
Taastrup FC CBS Sport Tåstrup Idrætspark 1-3
229150
2 06-05-15
Kl. 18:30
Herstedøster IC Føroyar Herstedøster Stadion 6-3
229151
2 06-05-15
Kl. 18:30
Bella1973 VLI Elverroad 3-1
229152
2 06-05-15
Kl. 18:30
Vanløse Amager FF Vanløse I P UHT!
228607
2 06-05-15
Kl. 18:45
Melby-Liseleje IF Helsinge Fodbold Melby Stadion 5-0
228597
2 07-05-15
Kl. 18:30
FLUIF Vejgaard B Morsø Multipark 2-3
Runde 3
288586
3 02-06-15
Kl. 19:00
GPA Herlufsholm GF Garant Arena 0-8
288604
3 02-06-15
Kl. 19:00
Aabybro IF Vejgaard B Aabybro Idrætscenter UHT!
288601
3 02-06-15
Kl. 19:30
JAI, Aarhus Vildbjerg JAI's Anlæg 0-3
288602
3 03-06-15
Kl. 19:00
Mejrup GU Vejlby Mejrup Kultur & Fritidscenter HHT!
288603
3 03-06-15
Kl. 19:00
Vegger IF/Gundersted IF Thisted FC Vegger Stadion 0-3
288598
3 03-06-15
Kl. 19:00
FC King George SønderjyskE Veldtofte Idrætspark 1-4
288600
3 03-06-15
Kl. 19:00
IFSK Christiansbjerg IF Hasle Skole HHT!
288587
3 03-06-15
Kl. 19:00
Næstved I.F. B 73 Slagelse Næstved Stadion 0-8
288588
3 03-06-15
Kl. 19:00
Roskilde Pigefodbold Raklev Himmelev Idrætspark 2-0
288589
3 03-06-15
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF Hillerød GI Damer 2010 Melby Stadion 1-9
288590
3 03-06-15
Kl. 19:00
S.C. Egedal Birkerød Ølstykke Stadion 2-4
288591
3 03-06-15
Kl. 19:00
Greve Fodbold Østerbro IF Greve Idræts Center 4-0
288592
3 03-06-15
Kl. 19:00
CBS Sport Bk. Heimdal Jens Jessens Vej 0-2
288593
3 03-06-15
Kl. 19:00
Herstedøster IC Vanløse Herstedøster Stadion UHT!
288594
3 03-06-15
Kl. 19:00
FC Damsø Rødovre Vanløse IP. Opvisn. 2-0
288595
3 03-06-15
Kl. 19:00
Bella1973 FB Elverroad HHT!
288596
3 03-06-15
Kl. 19:00
B1913 Søndersø BK Campus Road HHT!
288599
3 16-06-15
Kl. 19:00
Horsens SIK Varde Stensballe Hallen 1-2
288597
3 17-06-15
Kl. 19:00
Fortuna Svendborg Næsby BK Svendborg Idrætscenter 0-6
Runde 4
312248
4 11-08-15
Kl. 18:30
Birkerød FC Damsø Birkerød Stadion 2-1
312247
4 12-08-15
Kl. 18:00
FB BSF Kunst, Jens Jessens Vej HHT!
312245
4 12-08-15
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Greve Fodbold Kunst, Fælledparken HHT!
312249
4 12-08-15
Kl. 18:30
Roskilde Pigefodbold B 73 Slagelse Himmelev Idrætspark 6-3
312250
4 12-08-15
Kl. 18:30
Herstedøster IC Herlufsholm GF Herstedøster Stadion 0-6
312225
4 12-08-15
Kl. 18:30
Aabybro IF AaB Aabybro Idrætscenter 1-9
312226
4 12-08-15
Kl. 18:30
Christiansbjerg IF Thisted FC CIF's Anlæg 1-2
312227
4 12-08-15
Kl. 18:30
Vorup Fortuna Hjørring XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj 2-10
312229
4 12-08-15
Kl. 18:30
Søndersø BK SønderjyskE Søndersø Stadion 0-14
312230
4 12-08-15
Kl. 18:30
Næsby BK Skovbakken ALPI Arena Næsby 0-8
312231
4 12-08-15
Kl. 18:30
Vejle OB VB Parken 0-1
312232
4 12-08-15
Kl. 18:30
Varde KoldingQ Sydbank Stadion 0-3
312224
4 12-08-15
Kl. 19:00
Vildbjerg Team Viborg Vildbjerg Sports- & Kulturcenter 0-4
312246
4 19-08-15
Kl. 18:30
Hillerød GI Damer 2010 Brøndby Hillerød Stadion 0-8
312228
4 26-08-15
Kl. 18:30
Vejlby ASA, Aarhus Vejlby/Risskov Centret 2-4
Runde 5
116942
5 08-09-15
Kl. 17:15
Birkerød Brøndby Birkerød Stadion 0-14
116945
5 08-09-15
Kl. 17:15
Roskilde Pigefodbold Sundby Himmelev Idrætspark 0-1
116943
5 09-09-15
Kl. 17:15
BSF OB Ballerup Idrætspark 10-11
116947
5 09-09-15
Kl. 18:00
AaB Skovbakken AaB's Anlæg 0-3
116949
5 09-09-15
Kl. 19:00
Thisted FC KoldingQ Lerpytter Anlæg 0-5
116946
5 09-09-15
Kl. 19:00
SønderjyskE Fortuna Hjørring Haderslev Atletikstadion 1-8
116944
5 15-09-15
Kl. 17:00
Herlufsholm GF Greve Fodbold Herlufsholm Stadion 1-0
116948
5 23-09-15
Kl. 19:15
Team Viborg ASA, Aarhus Overlund kunststofbane 2-1
Runde 6
185685
6 29-09-15
Kl. 18:00
Sundby OB Kunst, Sundby/Kløvermarken 0-4
185687
6 30-09-15
Kl. 16:15
Herlufsholm GF Fortuna Hjørring Herlufsholm Stadion 1-6
185686
6 01-10-15
Kl. 19:30
Brøndby Skovbakken Brøndby Stadion 3-0
185684
6 18-11-15
Kl. 19:00
Team Viborg KoldingQ Overlund kunststofbane 2-4
Runde 7
200511
7 24-03-16
Kl. 15:00
OB Fortuna Hjørring OB-Ådalen - Kunstgræsbane 1-2
200512
7 24-03-16
Kl. 15:00
Brøndby KoldingQ Brøndby Stadion 2-0
200513
7 28-03-16
Kl. 15:00
Fortuna Hjørring OB Nord Energi Arena 1-1
200514
7 28-03-16
Kl. 15:00
KoldingQ Brøndby Mosevej Sportsplads 0-0
Runde 8
464533
8 21-05-16
Kl. 16:00
Fortuna Hjørring Brøndby Nord Energi Arena 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller telefon 4326 2222

Bemærk:

Finalen spilles i lørdag den 21 maj 2016 

Oversiddere i 2. runde:
Greve Fodbold, Herlufsholm GF, Hillerød GI Damer 2010, Roskilde Pigefodbold, B 73 Slagelse, S.C. Egedal, FB, BK. Heimdal, AaB, Thisted FC og Horsens SIK

Oversidder i 3. runde:
AaB

Oversidder i 4. runde:
Sundby BK