DBU Pokalen - Landspokalturneringen (2015)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
156982
1 08-04-15
Kl. 18:30
Værum GF (S5/116) OB45 (S6/181) Værum Stadion 7-1
156991
1 13-04-15
Kl. 18:15
Sdr. Hygum B (S5/149) Fåborg/Årre (S5/148) Sdr. Hygum Stadion UHT!
156992
Kampfakta
1 14-04-15
Kl. 18:15
JBS (S5/143) Coconut Lions (S5/145) Janderup Stadion 0-1
156993
Kampfakta
1 14-04-15
Kl. 18:15
Vester Nebel IF (S5/146) FC Esbjerg (S5/145) V.Nebel Skole 1-2
156994
1 14-04-15
Kl. 18:15
Øsby IF (S6/241) Hammelev SUF (S5/150) Øsby Stadion 3-5
156995
1 14-04-15
Kl. 18:15
Moltrup IF (S5/150) Ensted IF (S5/151) Moltrup Stadion UHT!
156996
1 14-04-15
Kl. 18:15
Hovslund GF (S5/150) BT 12 (S5/152) Hovslund Stadion 3-2
156983
1 14-04-15
Kl. 18:15
Grundfør UI (S5/124) FF Klettar (S5/123) Grundfør Stadion 0-5
156989
1 14-04-15
Kl. 18:15
Århus Expats (S5/132) FC Skjoldhøgene (S5/130) Holme Skole 1-6
156990
1 14-04-15
Kl. 18:15
Holdet Vejle (S5/138) Fynslund B (S5/142) Hover Stadion 9-7
156973
1 14-04-15
Kl. 18:15
Sebber IF (S5/96) Nr. Kongerslev IF (S5/98) Sebber Stadion 5-3
156974
1 14-04-15
Kl. 18:15
Vindblæs B (S5/96) Dall/Ferslev IF (S5/94) Vindblæs Multicenter 3-0
156975
1 14-04-15
Kl. 18:15
Lyngs/Uglev (S5/101) Fabjerg KFUM (S5/105) Lyngs Stadion 4-0
156976
1 14-04-15
Kl. 18:15
Vridsted IF (S5/104) Feldborg/Haderup IF (S5/111) Vridsted Stadion 3-2
156977
1 14-04-15
Kl. 18:15
Sallingsund FC (S5/102) Ejsing B (S5/106) Akurat Arena Glyngøre 3-2
156978
1 14-04-15
Kl. 18:15
Vind IF (S6/175) Studsgaard IF (S5/112) LandbyCenter Vind 5-3
156979
1 14-04-15
Kl. 18:15
Engesvang Fremad (S5/133) Gjessø UF (S5/122) Engesvang Fremad's Anlæg 3-4
156980
1 14-04-15
Kl. 18:15
Virklund B (S6/186) Resenbro UIF (S5/122) Virklund Idrætsanlæg 1-3
156981
1 14-04-15
Kl. 18:15
GFG Voel (S6/186) Bryrup IF (S5/122) Voel Stadion 0-4
156966
1 14-04-15
Kl. 18:15
Horne KFUM (S5/85) Jerup IF (S5/83) Horne Stadion 7-1
156967
Kampfakta
1 14-04-15
Kl. 18:15
Bagterp IF (S5/86) Kirkeholdet Vrå (S5/87) Bagterp Idrætsanlæg 6-0
156968
Kampfakta
1 14-04-15
Kl. 18:15
Sæsing B (S5/86) Understed IF (S5/83) Sæsing Stadion 0-1
156969
Kampfakta
1 14-04-15
Kl. 18:15
Agersted GF (S5/90) Langholt SK (S5/91) Agersted Stadion 3-1
156970
1 14-04-15
Kl. 18:15
Vadum IF (S5/89) KB 81 Aalborg (S5/92) Vadum Hallen 2-3
156985
1 14-04-15
Kl. 18:15
FC Bom (S5/125) Aarhus Posten (S5/132) Tovshøjskolen 0-4
156986
1 14-04-15
Kl. 18:15
Aarhus Juniors (S5/127) AC S.M.Ø.L.F./VF97 (S5/130) Skjoldhøjskolen 7-1
156987
1 14-04-15
Kl. 18:15
FC Kegle (S5/133) VB 2005 (S5/132) Grønløkke Stadion 1-3
156988
1 14-04-15
Kl. 19:00
Stilling IF (S6/190) Virring/Vitved UI (S5/134) Stilling Stadion 2-4
156972
1 14-04-15
Kl. 19:00
Ranum-Overlade IK Vest (S5/96) Sørup IF (S5/97) Ranum Multicenter 3-0
156984
1 16-04-15
Kl. 17:30
FC Åben Modus (S5/126) FC Skagen Magic (S5/119) Katrinebjergskolen 1-3
156971
1 16-04-15
Kl. 18:15
FC Dansom (S5/89) Nørholm IF (S5/94) Åvejens Baneanlæg 2-1
Runde 2
274666
2 21-04-15
Kl. 18:30
Vindblæs B (S5/96) Ellidshøj IF (S4/54) Vindblæs Multicenter 0-1
274683
2 22-04-15
Kl. 18:30
Holdet Vejle (S5/138) Jelling fS (S4/74) Hover Stadion 1-6
274684
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Moltrup IF (S5/150) Rødekro IF (S4/81) Moltrup Stadion 1-3
274685
2 28-04-15
Kl. 18:30
Hammelev SUF (S5/150) Starup UIF (S4/81) Hammelev Skole 2-1
274686
2 28-04-15
Kl. 18:30
Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/75) Hejnsvig IF (S4/78) V.Nebel Sportsplads 4-2
274687
2 28-04-15
Kl. 18:30
FC Esbjerg (S5/145) Spangsbjerg IF (S4/79) Veldtofte Idrætspark 1-8
274688
2 28-04-15
Kl. 18:30
Horne KFUM (S5/85) Lendum UGI (S4/48) Horne Stadion 1-4
274689
2 28-04-15
Kl. 18:30
FC Gaudeamus (S4/69) HSV (S4/71) Hasle Skole 4-2
274690
2 28-04-15
Kl. 18:30
Hovslund GF (S5/150) Stepping IF (S4/76) Hovslund Stadion 1-2
274691
2 28-04-15
Kl. 18:30
Aale U & I (S4/74) Horsens B (S4/72) Aale Stadion 2-6
274692
2 28-04-15
Kl. 18:30
Horsens KFUM (S4/73) Øster Nykirke IF (S4/74) Bankagerhallen 7-0
274693
2 28-04-15
Kl. 18:30
SDU Fodbold Kolding (S4/76) BPI (S4/75) Covia Arena 1-3
274694
2 28-04-15
Kl. 18:30
Lund IF (S4/73) Munkevængets FI (S4/76) Lund Stadion 2-8
274695
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Ravsted UI (S4/81) FVB (S4/82) Ravsted Fritidscenter 2-0
274696
2 28-04-15
Kl. 18:30
Fole IF (S4/80) Løjt IF (S4/82) Fole Stadion 1-3
274697
2 28-04-15
Kl. 18:30
Sdr. Hygum B (S5/149) Nr. Nebel IF (S4/77) Sdr. Hygum Stadion UHT!
274603
2 28-04-15
Kl. 18:30
KB 81 Aalborg (S5/92) FC Dansom (S5/89) Tornhøjskolen 6-1
274604
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Bagterp IF (S5/86) Bjergby-Astrup (S4/47) Bagterp Idrætsanlæg 2-0
274605
2 28-04-15
Kl. 18:30
BTI/TMI (S4/47) Gærum IF (S4/48) Bindslev Stadion 2-4
274606
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Understed IF (S5/83) Dybvad B (S4/51) Understed IF's Anlæg 1-7
274607
2 28-04-15
Kl. 18:30
Agersted GF (S5/90) Tårs/Ugilt IF (S4/48) Agersted Stadion 0-5
274608
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Lundergård IU (S4/47) Thorup IF (S4/48) Lundergårdhallen 1-4
274665
2 28-04-15
Kl. 18:30
Sebber IF (S5/96) Farstrup B (S4/54) Sebber Stadion 1-2
274667
2 28-04-15
Kl. 18:30
FC Sabur (S4/64) IK Rosendal (S4/55) Nr. Borup Stadion 3-1
274668
2 28-04-15
Kl. 18:30
Klokkerholm IF (S4/51) Harken UGF (S4/49) Klokkerholm Stadion 1-4
274669
2 28-04-15
Kl. 18:30
Ranum-Overlade IK Vest (S5/96) Terndrup IF (S4/55) Ranum Multicenter 3-2
274670
2 28-04-15
Kl. 18:30
Værum GF (S5/116) Vive IF (S4/55) Værum Stadion 1-3
274671
2 28-04-15
Kl. 18:30
Lyngs/Uglev (S5/101) Harboøre IF (S4/57) Lyngs Stadion 3-1
274672
2 28-04-15
Kl. 18:30
Sallingsund FC (S5/102) Koldby/Hørdum IF (S4/56) Akurat Arena Glyngøre 0-6
274673
2 28-04-15
Kl. 18:30
Vridsted IF (S5/104) Team Spøttrup-HR69 (S4/58) Vridsted Stadion 2-3
274674
2 28-04-15
Kl. 18:30
Vind IF (S6/175) Tvis Fodbold (S4/60) LandbyCenter Vind HHT!
274675
2 28-04-15
Kl. 18:30
Gjessø UF (S5/122) Ulstrup IF (S4/62) Gjessø Skole 2-5
274676
2 28-04-15
Kl. 18:30
Bryrup IF (S5/122) Gjern IF (S5/120) Bryrup Stadion 7-2
274677
Kampfakta
2 28-04-15
Kl. 18:30
Aarhus Juniors (S5/127) Team Leo IF (S5/126) Skjoldhøjskolen 3-2
274678
2 28-04-15
Kl. 18:30
Engum UI (S5/138) Lunderskov B (S4/80) Engum Stadion 2-4
274679
2 28-04-15
Kl. 18:30
VB 2005 (S5/132) Prügelknabe IK (S4/67) Viby Gymnasium og HF 4-2
274680
2 28-04-15
Kl. 18:30
Resenbro UIF (S5/122) FC Skjoldhøgene (S5/130) Resenbro Skole 7-5
274681
2 28-04-15
Kl. 18:30
FC Skagen Magic (S5/119) BK7K, Århus (S4/70) Sølystskolen 8-9
274682
2 28-04-15
Kl. 18:30
Aarhus Posten (S5/132) Young Guns Athletics (S4/67) Ellekærskolen UHT!
274602
2 28-04-15
Kl. 20:30
Coconut Lions (S5/145) FC Sønderris (S4/79) Esbjerg Kunstgræsbane 2-1
Runde 3
284997
3 03-05-15
Kl. 14:30
Løjt IF (S4/82) Ravsted UI (S4/81) Løjt Idrætsanlæg 0-3
284958
3 04-05-15
Kl. 18:30
Farstrup B (S4/54) Skalborg SK (S3/26) Farstrup Stadion 1-2
284965
3 05-05-15
Kl. 18:30
KB 81 Aalborg (S5/92) Hornum IF (S3/28) Tornhøjskolen 1-5
284966
3 05-05-15
Kl. 19:00
Resenbro UIF (S5/122) Vinderslev IF (S4/62) Resenbro Skole 2-0
284967
3 05-05-15
Kl. 19:00
Ulstrup IF (S4/62) Vellev IF (S3/37) Ulstrup Stadion 1-0
284968
3 05-05-15
Kl. 19:00
Koldby/Hørdum IF (S4/56) Nordvestmors BK (S3/29) Hørdum Stadion 1-2
284969
3 05-05-15
Kl. 19:00
Tvis Fodbold (S4/60) Lemvig GF (S3/30) Tvis Stadion 1-6
284970
3 05-05-15
Kl. 19:00
Lyngs/Uglev (S5/101) BRH Fodbold (S3/30) Lyngs Stadion 1-5
284971
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Team Spøttrup-HR69 (S4/58) Hjerm FIF (S3/30) Sparekassen Balling Hallen 0-2
284998
3 05-05-15
Kl. 19:00
BK-06 Esbjerg (S3/44) Højer IF (S3/45) Veldtofte Idrætspark UHT!
284999
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Ribe BK (S3/45) Kvaglund IF (S3/44) Ribe Fritidscenter 6-3
285000
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S5/127) ACFC (S3/39) Skjoldhøjskolen 3-2
285001
3 05-05-15
Kl. 19:00
Stepping IF (S4/76) Hjordkær UIF (S3/46) Stepping Stadion HHT!
285002
3 05-05-15
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S3/44) Westend United (S3/45) Oksbøl Stadion 4-3
284973
3 05-05-15
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/31) Herrup BF (S3/30) Jebjerg Stadion UHT!
284974
3 05-05-15
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/32) Herning KFUM (S3/33) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg HHT!
284975
3 05-05-15
Kl. 19:00
Troldhede GIF (S3/32) Bording IF (S3/33) Troldhede Idrætscenter 0-2
284976
3 05-05-15
Kl. 19:00
BK7K, Århus (S4/70) DGS IF (S4/69) Skjoldhøjskolen 0-3
284977
3 05-05-15
Kl. 19:00
Aarhus Posten (S5/132) BK 07 (S4/71) Ellekærskolen 4-6
284978
3 05-05-15
Kl. 19:00
FF Klettar (S5/123) VB 2005 (S5/132) Bakkegårdsskolens Idrætsanlæg 7-8
284979
3 05-05-15
Kl. 19:00
Virring/Vitved UI (S5/134) Horsens KFUM (S4/73) Virring Hallen 2-8
284980
3 05-05-15
Kl. 19:00
Bryrup IF (S5/122) Fårvang IF (S3/37) Bryrup Stadion 0-8
284981
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/40) JAI, Aarhus (S3/38) Grønløkke Stadion 3-0
284982
3 05-05-15
Kl. 19:00
FC Gaudeamus (S4/69) AKF, Aarhus (S3/38) Hasle Skole 2-3
284983
3 05-05-15
Kl. 19:00
FC Sabur (S4/64) Hornslet IF (S3/35) Nr. Borup Stadion 2-3
284984
3 05-05-15
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/48) Syvsten IF (S3/23) Gærum Stadion 5-3
284985
3 05-05-15
Kl. 19:00
Lunderskov B (S4/80) Dalby GF (S3/43) Lunderskov Stadion 2-4
284986
3 05-05-15
Kl. 19:00
Bov IF (S4/82) Gråsten B (S3/46) Grænse Stadion UHT!
284987
3 05-05-15
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/39) Lystrup IF (DS) Stavtrup Idrætsanlæg UHT!
284990
3 05-05-15
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S5/150) Rødekro IF (S4/81) Hammelev Skole 2-1
284991
3 05-05-15
Kl. 19:00
Horsens B (S4/72) Vejle FC (S3/42) Horsens B's Anlæg 3-5
284992
3 05-05-15
Kl. 19:00
BPI (S4/75) Vinding SF (S3/42) Covia Arena 4-2
284993
3 05-05-15
Kl. 19:00
Munkevængets FI (S4/76) Kolding KFUM (S3/42) Munkevængets Skole 4-5
284959
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Thorup IF (S4/48) Flauenskjold IF (S3/23) Thorup IF's Anlæg 4-6
284960
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Dronninglund IF (S3/24) Bangsbo Freja (S3/23) Dronninglund Ny Stadion 5-2
284961
3 05-05-15
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S4/54) Sønderup/Suldrup IK Frem (S3/28) Ellidshøj IF´s Anlæg 2-0
284962
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Dybvad B (S4/51) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Dybvad Stadion 2-4
284963
3 05-05-15
Kl. 19:00
Bagterp IF (S5/86) Lendum UGI (S4/48) Bagterp Idrætsanlæg UHT!
284964
3 05-05-15
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S4/48) Moseby B (S4/49) Tårs Hallen 3-1
284956
3 05-05-15
Kl. 19:00
Ranum-Overlade IK Vest (S5/96) Strandby IF Farsø (S3/28) Ranum Multicenter 0-7
284957
3 05-05-15
Kl. 19:00
Harken UGF (S4/49) PSI/Serritslev (S3/24) Harken-Hallen 2-6
284995
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S5/149) Rødding IF (S3/43) Sdr. Hygum Stadion 2-4
284996
Kampfakta
3 05-05-15
Kl. 19:00
Ansager IF (S3/44) Hviding IF (S3/45) Ansager Stadion 4-1
284988
3 05-05-15
Kl. 19:15
Jelling fS (S4/74) EIF/NSG (S3/33) Givskud Kunstgræs 2-3
284972
3 06-05-15
Kl. 19:00
Linde B (S3/30) FS Vestthy (S3/29) Langhøjskolen 0-5
284989
3 07-05-15
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/75) Vonsild FK (S3/43) V.Nebel Sportsplads 4-3
284994
3 07-05-15
Kl. 20:00
Coconut Lions (S5/145) Hjerting IF (S3/45) Guldager IC Kunstgræsbane 0-2
Runde 4
287680
4 18-05-15
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/26) RKG (S2/13) Skalborg Stadion 3-1
287681
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S3/23) Skagen IK (S2/11) Flauenskjold Stadion 2-0
287682
4 19-05-15
Kl. 19:00
Dronninglund IF (S3/24) Tornby IF (S2/11) Dronninglund Ny Stadion HHT!
287683
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S4/48) Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) Tårs Hallen 1-4
287684
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Bagterp IF (S5/86) Østervraa IF (S2/11) Bagterp Idrætsanlæg 1-4
287685
4 19-05-15
Kl. 19:00
Hornum IF (S3/28) Øster Sundby B32 (S2/12) Hornum Stadion 3-0
287686
4 19-05-15
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S4/54) Gug B (S2/13) Ellidshøj IF´s Anlæg 1-3
287687
4 19-05-15
Kl. 19:00
Herning KFUM (S3/33) BK Klitten (S2/15) KFUM Idrætscenter UHT!
287688
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Sunds IF (S2/15) Gipo Arena (Bording) 2-1
287689
4 19-05-15
Kl. 19:00
Ulstrup IF (S4/62) Fårvang IF (S3/37) Ulstrup Stadion 3-1
287675
4 19-05-15
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S3/28) Hadsund B (S2/13) Aalestrup Stadion 3-2
287676
4 19-05-15
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/48) Hjørring AIK Frem (S2/11) Gærum Stadion HHT!
287677
4 19-05-15
Kl. 19:00
Aabybro IF (S2/12) B52/Aalborg (S2/11) Aabybro Idrætscenter 1-2
287678
4 19-05-15
Kl. 19:00
Vive IF (S4/55) Strandby IF Farsø (S3/28) Vive Stadion 3-2
287679
4 19-05-15
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) Aalborg KFUM (S2/11) Frejlev Stadion UHT!
287691
4 19-05-15
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (S4/75) Aabenraa BK (S2/22) V.Nebel Sportsplads 0-10
287692
4 19-05-15
Kl. 19:00
Ravsted UI (S4/81) Hjordkær UIF (S3/46) Ravsted Fritidscenter 2-4
287693
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Ribe BK (S3/45) Jernved/Gredstedbro (S2/81) Ribe Fritidscenter 0-2
287694
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S5/150) Bov IF (S4/82) Hammelev Skole 1-2
287695
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S3/44) FC King George (S2/21) Oksbøl Stadion 2-0
287696
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/43) Ansager IF (S3/44) Rødding Stadion 4-0
287697
4 19-05-15
Kl. 19:00
Dalby GF (S3/43) Lundtoft IF (S2/22) Dalby Stadion 3-5
287698
4 19-05-15
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/43) Give Fremad (S2/16) Bramdrupdam Hallerne 0-6
287699
4 19-05-15
Kl. 19:00
AKF, Aarhus (S3/38) Harlev IK (S3/70) Ellekærskolen UHT!
287700
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S5/127) HOG Hinnerup (S3/36) Skjoldhøjskolen 3-2
287701
4 19-05-15
Kl. 19:00
BPI (S4/75) Vejle FC (S3/42) Covia Arena 1-2
287702
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/42) Rask Mølle OIF (S2/16) Nordre Stadion 3-1
287703
4 19-05-15
Kl. 19:00
VB 2005 (S5/132) DGS IF (S4/69) Viby Gymnasium og HF 6-8
287704
4 19-05-15
Kl. 19:00
BK 07 (S4/71) ASA, Aarhus (S2/19) Ellekærskolen 2-3
287705
4 19-05-15
Kl. 19:00
Funder GF (S2/16) Aarhus 1900 (S2/19) Funder EL-VVS Service Arena 0-6
287706
4 19-05-15
Kl. 19:00
Horsens KFUM (S4/73) AIA/Tranbjerg (S3/40) Bankagerhallen 2-6
287668
4 19-05-15
Kl. 19:00
FS Vestthy (S3/29) Nykøbing Mors IF (S2/14) Vorupør Stadion 0-1
287669
4 19-05-15
Kl. 19:00
Hjerting IF (S3/45) HTS (S3/44) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole UHT!
287670
4 19-05-15
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S4/79) BK-06 Esbjerg (S3/44) Gjesing Fritidscenter 0-1
287671
4 19-05-15
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/29) FS Midtthy (S2/14) Midtmors Sport 4-1
287672
4 19-05-15
Kl. 19:00
BRH Fodbold (S3/30) Struer B (S2/15) Humlum Stadion 2-7
287673
4 19-05-15
Kl. 19:00
Lemvig GF (S3/30) Roslev IK (S3/29) Lemvig Stadion UHT!
287708
4 19-05-15
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/39) Nielstrup/Voldum IF(S2/17) Stavtrup Idrætsanlæg 4-2
287709
Kampfakta
4 19-05-15
Kl. 19:00
tst (S2/18) IFSK (S2/19) Tilst Idrætsanlæg (tst) 3-2
287690
4 19-05-15
Kl. 19:30
Resenbro UIF (S5/122) FC Silkeborg (S3/37) Resenbro Skole 0-1
287674
4 20-05-15
Kl. 19:00
Hjerm FIF (S3/30) Thyborøn IF (S2/15) Hjerm Stadion 1-3
287707
Kampfakta
4 21-05-15
Kl. 19:00
Hornslet IF (S3/35) Langaa IK (S2/17) Hornslet Stadion 5-1
Runde 5
292124
5 28-05-15
Kl. 19:00
Ulstrup IF (S4/62) Silkeborg KFUM (S1/9) Ulstrup Stadion 2-8
292115
Kampfakta
5 01-06-15
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S3/23) Storvorde/Sejlflod B (S2/12) Flauenskjold Stadion 2-3
292121
5 01-06-15
Kl. 19:15
Skalborg SK (S3/26) B52/Aalborg (S2/11) Skalborg Stadion 0-1
292122
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S3/28) Møldrup/Tostrup IF(S2/13) Aalestrup Stadion 7-3
292123
5 02-06-15
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/31) Nykøbing Mors IF (S2/14) Jebjerg Stadion 20-19
292116
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Tornby IF (S2/11) Frederikshavn fI (S1/5) Tornby Stadion 4-1
292117
5 02-06-15
Kl. 19:00
Gug B (S2/13) Aalborg Chang (S1/5) Gug Stadion 3-2
292118
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Strandby-Elling-Nielstrup IF (S3/23) NUBI (S1/5) Nordjyske Bank Arena Strandby 1-3
292119
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) Aars IK (S1/6) Frejlev Stadion 1-3
292120
5 02-06-15
Kl. 19:00
Vive IF (S4/55) Hornum IF (S3/28) Vive Stadion 4-6
292113
5 02-06-15
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem (S2/11) IF Skjold Sæby (S1/5) Frem Parken HHT!
292114
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
PSI/Serritslev (S3/24) Østervraa IF (S2/11) Serritslev Stadion 0-4
292125
5 02-06-15
Kl. 19:00
Herning KFUM (S3/33) Skjern GF (S1/7) KFUM Idrætscenter 3-1
292126
5 02-06-15
Kl. 19:00
Struer B (S2/15) Mejrup GU (S1/7) Struer Idrætspark UHT!
292127
5 02-06-15
Kl. 19:00
Lemvig GF (S3/30) Måbjerg IF (S2/15) Lemvig Stadion 7-6
292128
5 02-06-15
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S3/37) Bording IF (S3/33) Hvinningdal Skole 4-0
292129
5 02-06-15
Kl. 19:00
Thyborøn IF (S2/15) Aulum IF (S1/7) Thyborøn Stadion HHT!
292130
5 02-06-15
Kl. 19:00
EIF/NSG (S3/33) Give Fremad (S2/16) Ejstrupholm Stadion HHT!
292131
5 02-06-15
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/40) Søften GF (S1/8) Grønløkke Stadion 2-4
292132
5 02-06-15
Kl. 19:00
AKF, Aarhus (S3/38) ASA, Aarhus (S2/19) Ellekærskolen 4-1
292133
5 02-06-15
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/39) Vatanspor (S1/8) Stavtrup Idrætsanlæg 8-7
292134
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
tst (S2/18) DGS IF (S4/69) Tilst Idrætsanlæg (tst) 7-1
292135
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S5/127) Hornslet IF (S3/35) Skjoldhøjskolen 4-0
292136
5 02-06-15
Kl. 19:00
Vejle FC (S3/42) Horsens Freja (S1/9) Vestre Stadion 1-6
292137
5 02-06-15
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/42) Vojens BI (S1/10) Nordre Stadion HHT!
292138
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Jernved/Gredstedbro (S2/81) Agerbæk/Starup (S1/7) Jernvedlund Stadion 0-2
292139
Kampfakta
5 02-06-15
Kl. 19:00
Hjerting IF (S3/45) Tjæreborg IF (S1/10) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 3-2
292140
5 02-06-15
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/46) Egen UI (S1/10) Hjordkær Stadion 0-9
292141
5 02-06-15
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S3/44) Skovlund IF (S2/21) Oksbøl Stadion 3-1
292142
5 02-06-15
Kl. 19:00
BK-06 Esbjerg (S3/44) Esbjerg IF 92 (S1/10) Veldtofte Idrætspark 1-5
292143
5 02-06-15
Kl. 19:00
Bov IF (S4/82) Aabenraa BK (S2/22) Grænse Stadion 2-1
Runde 6
305930
Kampfakta
6 08-06-15
Kl. 19:00
Herning KFUM (S3/33) Aulum IF (S1/7) KFUM Idrætscenter 1-6
305943
6 08-06-15
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/43) Kolding SC (JS2/4) Rødding Stadion 1-0
305934
6 09-06-15
Kl. 19:00
AKF, Aarhus (S3/38) Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) Ellekærskolen HHT!
305935
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
Aarhus Juniors (S5/127) Stautrup IF (S3/39) Skjoldhøjskolen 0-2
305936
6 09-06-15
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (S2/19) Søften GF (S1/8) Langenæs Idrætsanlæg 2-3
305937
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
tst (S2/18) Horsens Freja (S1/9) Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-0
305938
6 09-06-15
Kl. 19:00
Give Fremad (S2/16) Hover IF (S1/9) Give Stadion 1-8
305939
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
Hjerting IF (S3/45) Esbjerg IF 92 (S1/10) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-1
305940
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
Bov IF (S4/82) Egen UI (S1/10) Grænse Stadion 1-5
305941
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S2/22) Vojens BI (S1/10) Kliplev Hallen 5-2
305942
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S3/44) Agerbæk/Starup (S1/7) Oksbøl Stadion 2-6
305931
6 09-06-15
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/31) Lemvig GF (S3/30) Jebjerg Stadion 2-0
305932
6 09-06-15
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup IF (S3/28) Christiansbjerg IF (JS2/3) Aalestrup Stadion 1-5
305924
Kampfakta
6 09-06-15
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B (S2/12) Løgstør IF (JS2/3) Storvorde Sejlflod Stadion 4-1
305925
6 09-06-15
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S2/11) Gug B (S2/13) Klubhuset B.52/AFC 0-3
305926
6 09-06-15
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/11) IF Skjold Sæby (S1/5) Østervraa Stadion 2-3
305927
6 09-06-15
Kl. 19:00
Hornum IF (S3/28) Aars IK (S1/6) Hornum Stadion 1-3
305928
6 09-06-15
Kl. 19:00
Tornby IF (S2/11) NUBI (S1/5) Tornby Stadion 5-3
305929
6 09-06-15
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/29) Struer B (S2/15) Midtmors Sport 1-4
305933
Kampfakta
6 10-06-15
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S3/37) Silkeborg KFUM (S1/9) Søholt Idrætspark 1-2
Runde 7
313250
Kampfakta
7 15-06-15
Kl. 19:00
Storvorde/Sejlflod B (S2/12) Aars IK (S1/6) Storvorde Sejlflod Stadion 0-3
313248
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
IF Skjold Sæby (S1/5) Hirtshals B (JS1/1) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 3-1
313249
7 16-06-15
Kl. 19:00
Tornby IF (S2/11) Birkelse IF (JS1/1) Tornby Stadion 0-4
313252
7 16-06-15
Kl. 19:00
Gug B (S2/13) Vejgaard B (JS1/1) Gug Stadion 0-3
313253
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Struer B (S2/15) Holstebro B (DS) Struer Idrætspark 0-4
313254
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/31) Aulum IF (S1/7) Jebjerg Stadion 3-4
313255
7 16-06-15
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (S1/9) Tjørring IF (JS1/2) Søholt Idrætspark 1-2
313256
7 16-06-15
Kl. 19:00
Søften GF (S1/8) DGL 2000, Aarhus (JS2/3) Søften Idrætsanlæg 0-1
313257
7 16-06-15
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/39) Aabyhøj IF (JS1/2) Stavtrup Idrætsanlæg 0-2
313258
7 16-06-15
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) FC Djursland (DS) Højlyngen 5-1
313259
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Hedensted IF (JS1/2) FC Skanderborg (DS) Hedensted Stadion 0-1
313260
7 16-06-15
Kl. 19:00
Hatting/Torsted (JS1/2) IF Lyseng (DS/3) Torsted Stadion 2-4
313261
7 16-06-15
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (JS2/3) Lystrup IF (DS) Christiansbjerg Idrætsanlæg 5-7
313262
7 16-06-15
Kl. 19:00
tst (S2/18) Viby IF (DS/3) Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-4
313263
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Agerbæk/Starup (S1/7) Sædding/G IF (JS1/2) Agerbæk Stadion 0-1
313264
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Egen UI (S1/10) FC Sønderborg (DS) Guderup Idrætsanlæg 2-7
313265
Kampfakta
7 16-06-15
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/43) Esbjerg IF 92 (S1/10) Rødding Stadion 0-4
313266
7 16-06-15
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S2/22) Hover IF (S1/9) Kliplev Hallen 4-1
313251
7 24-06-15
Kl. 18:30
Aalborg Freja (JS1/1) Lindholm (DS) Frejaparken 4-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Kamp 313255 er vinder af kamp 305933 (FC Silkeborg - Silkeborg KFUM) - Tjørring