DBU Pokalen - Landspokalturneringen (2014)

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
955614
1 24-03-14
Kl. 19:00
Farstrup B (S5/98) Dall/Ferslev IF (S5/95) Farstrup Stadion 5-0
955604
1 07-04-14
Kl. 17:00
Flamengo Garrinchas (S6/188) FC Kegle (S5/107) Hasle Skole 1-4
955609
1 10-04-14
Kl. 19:00
Nr. Vium GF (S5/133) Vostrup GU (S5/129) Nr. Vium Stadion 1-6
955617
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:00
Klokkerholm IF (S5/87) Lyngsaa B (S5/89) Klokkerholm Stadion 9-2
955703
1 15-04-14
Kl. 18:15
Asdal IF (S5/84) Jerup IF (S5/83) Asdal Sognegård 4-3
955704
1 15-04-14
Kl. 18:15
Kirkeholdet Vrå (S5/86) PSI/Serritslev (S5/88) Vrå Stadion 5-3
955705
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:15
Understed IF (S5/85) Hørby IF (S5/87) Understed IF's Anlæg 5-7
955615
1 15-04-14
Kl. 18:15
Sebber IF (S5/98) Nørholm IF (S5/95) Sebber Stadion 2-1
955616
1 15-04-14
Kl. 18:15
Langholt SK (S5/87) Thorup IF (S5/93) Langholt Idrætsanlæg 0-4
955611
1 15-04-14
Kl. 18:15
Astrup IF Arden (S5/96) Nr. Kongerslev IF (S5/94) Astrup Stadion 3-2
955612
1 15-04-14
Kl. 18:15
Sørup IF (S6/164) Vindblæs B (S5/98) Sørup Stadion 7-6
955613
1 15-04-14
Kl. 18:15
Aggersund IF (S5/98) Arentsminde IF (S5/93) Aggersund Stadion 5-6
955603
1 15-04-14
Kl. 18:15
FC Gnu (S6/188) AC S.M.Ø.L.F. (S5/104) Skovvangsskolen 0-2
955605
1 15-04-14
Kl. 18:15
FF Klettar (S5/108) Fodbawlers (S5/107) Bakkegårdsskolen 3-0
955606
1 15-04-14
Kl. 18:15
Nørskovlund IF (S6/184) Gedsted FI (S5/114) Nørskovlund Skole 8-2
955607
1 15-04-14
Kl. 18:15
Engesvang Fremad (S5/131) Vinderslev IF (S5/123) Engesvang Fremad's Anlæg 2-1
955608
1 15-04-14
Kl. 18:15
Bryrup IF (S5/131) Sdr. Felding GIF (S5/129) Bryrup Stadion 2-5
507981
1 15-04-14
Kl. 18:15
Hovslund GF (S6/203) Løjt IF (S5/151) Hovslund Stadion 2-3
507982
Kampfakta
1 15-04-14
Kl. 18:15
Kvik 70 (S5/152) Fole IF (S5/150) Roager Stadion 2-1
507983
1 15-04-14
Kl. 18:15
Arnum/Gram (S5/150) Øsby IF (S5/151) Arnum Stadion UHT!
507984
1 15-04-14
Kl. 18:15
Taulov/Skærbæk IF (S5/142) Jels IF (S5/150) Elbo Hallen 4-0
507985
1 15-04-14
Kl. 18:15
Fynslund B (S5/143) Holdet Vejle (S5/140) Fynslund Hallen 3-1
507986
1 15-04-14
Kl. 18:15
FC Anadolu (S6/195) Øster Starup/Vester Nebel IF (S5/143) Novaskolen (tidl. Nørremark) 4-1
507988
1 15-04-14
Kl. 18:15
FC UCL Jelling (S6/195) Engum UI (S5/139) Gorms Hallen 2-10
507989
1 15-04-14
Kl. 18:15
BK 2012 Tørring (S6/191) Aale U & I (S5/135) DSI Gudenå Centret 3-7
507990
1 15-04-14
Kl. 18:15
Korning IF (S5/137) Dansk Tyrkisk, Horsens (S5/138) Korning Stadion 1-2
507991
1 15-04-14
Kl. 18:15
Grundfør UI (S5/112) Aarhus Juniors (S5/104) Grundfør Stadion 3-2
507992
1 15-04-14
Kl. 18:15
Prügelknabe IK (S5/109) Egmont Rollators FC (S5/106) Rosenvangsskolen 1-2
507994
1 15-04-14
Kl. 18:15
Bygningsteknisk FF (S6/187) Amarok FC (S5/109) Tranbjerg Skole 2-0
507995
1 15-04-14
Kl. 18:15
FC Drengene United (S6/187) FC Bom (S5/106) Skjoldhøjskolen 5-0
507979
1 15-04-14
Kl. 18:45
Esbjerg United (S5/146) Coconut Lions (S5/149) Veldtofte Idrætspark 3-0
507980
1 15-04-14
Kl. 19:00
Visby IF (S5/152) Ensted IF (S5/153) Løgumkloster Kunstgræsbane 6-3
955610
1 15-04-14
Kl. 19:00
GAFFA (S6/174) Lyngs/Uglev (S5/126) Grønbjerg Stadion 0-7
507993
1 16-04-14
Kl. 18:15
Århus Expats (S6/190) Assyriske NF (S5/112) Holme Skole 1-6
507987
1 16-04-14
Kl. 19:00
Stouby GIF (S6/194) Nørremarkens fS (S5/139) Stouby Multihus 4-6
Runde 2
366231
2 24-04-14
Kl. 18:30
Taulov/Skærbæk IF (S5/142) Munkevængets FI (S4/79) Elbo Hallen 1-4
366454
2 24-04-14
Kl. 20:30
Arentsminde IF (S5/93) SIV (S4/49) Arentsminde Stadion 1-4
366283
2 28-04-14
Kl. 18:30
FC Kegle (S5/107) FC Åben Modus (S4/67) Grønløkke Stadion 5-7
366284
2 29-04-14
Kl. 18:30
AC S.M.Ø.L.F. (S5/104) FC Jura (S4/69) Rosenvangsskolen 1-2
366285
2 29-04-14
Kl. 18:30
FF Klettar (S5/108) SC Victoria Aarhus (S4/71) Bakkegårdsskolen UHT!
366286
2 29-04-14
Kl. 18:30
HSV (S4/71) VB 2005 (S4/69) Skjoldhøjskolen 7-6
366287
2 29-04-14
Kl. 18:30
Assyriske NF (S5/112) Team Leo IF (S4/68) Skjoldhøjskolen 2-1
366288
2 29-04-14
Kl. 18:30
Rougsø FF (S4/70) Mariager IK (S4/56) Ørsted Stadion UHT!
366289
2 29-04-14
Kl. 18:30
Silkeborg Sem. IK (S4/64) Herskind B (S4/65) Linå Idrætsanlæg HHT!
366290
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Engesvang Fremad (S5/131) HA85 (S4/64) Engesvang Fremad's Anlæg 3-5
366421
2 29-04-14
Kl. 18:30
Nørskovlund IF (S6/184) Sunds IF (S4/61) Nørskovlund Skole 0-5
366422
2 29-04-14
Kl. 18:30
Lyngs/Uglev (S5/126) Hjerm FIF (S4/58) Uglev B's Idrætsanlæg 0-1
366423
2 29-04-14
Kl. 18:30
Hanstholm IF (S4/54) Thorup/Klim B (S4/53) Hanstholm Stadion UHT!
366424
2 29-04-14
Kl. 18:30
Ørebro B (S4/53) Nordthy/Hillerslev (S4/54) Ørebro Stadion 0-2
366425
2 29-04-14
Kl. 18:30
Sallingsund FC (S4/58) FLUIF (S4/54) Akurat Arena Glyngøre 6-7
366426
2 29-04-14
Kl. 18:30
Skive Seminarium B (S4/58) Feldborg/Haderup IF (S4/61) Skive Seminarium 1-4
366427
2 29-04-14
Kl. 18:30
Vridsted IF (S4/58) Tvis Fodbold (S4/59) Vridsted Stadion UHT!
366428
2 29-04-14
Kl. 18:30
Klejtrup B (S4/55) Foulum IF (S4/62) Klejtrup Stadion 4-1
366429
2 29-04-14
Kl. 18:30
IK Rosendal (S4/51) Onsild IF (S4/55) Rosendal Stadion 6-5
366430
2 29-04-14
Kl. 18:30
Astrup IF Arden (S5/96) Als B (S4/56) Astrup Stadion 0-4
366431
2 29-04-14
Kl. 18:30
Vaarst/Fjellerad B (S4/51) Terndrup IF (S4/52) Vaarst Stadion 0-1
366432
2 29-04-14
Kl. 18:30
Sørup IF (S6/164) Farstrup B (S5/98) Sørup Stadion 1-8
366453
2 29-04-14
Kl. 18:30
Sebber IF (S5/98) Vestbjerg IF (S4/51) Sebber Stadion 1-0
366480
2 29-04-14
Kl. 18:30
Kirkeholdet Vrå (S5/86) Tornby IF(S4/48) Vrå Stadion 0-5
364006
2 29-04-14
Kl. 18:30
Visby IF (S5/152) Ravsted UI (S4/81) Visby Stadion 4-0
364007
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Hjordkær UIF (S4/81) Notmark SU (S4/82) Hjordkær Stadion 6-5
364008
2 29-04-14
Kl. 18:30
Rødekro IF (S4/81) FVB (S4/82) Fladhøj Idrætscenter 4-0
366232
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Vinding SF (S4/74) SDU Fodbold Kolding (S4/79) Vinding Stadion 6-7
366233
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Engum UI (S5/139) Sole IF (S4/73) Engum Stadion 4-6
366234
2 29-04-14
Kl. 18:30
Thyregod SF Frem (S4/75) FC Anadolu (S6/195) Center Thyregod 2-4
366235
2 29-04-14
Kl. 18:30
Aale U & I (S5/135) EIF/NSG (S4/75) Aale Stadion 1-3
366236
2 29-04-14
Kl. 18:30
Horsens B (S4/72) Dansk Tyrkisk, Horsens (S5/138) Horsens B's Anlæg 5-1
366237
2 29-04-14
Kl. 18:30
Østbirk IF (S4/72) Solbjerg IF (S4/73) Østbirk Hallen 3-1
366238
2 29-04-14
Kl. 18:30
Lund IF (S4/72) FC Bondestorm (S4/69) Lund Stadion 3-4
366239
2 29-04-14
Kl. 18:30
Grundfør UI (S5/112) AKF, Aarhus (S4/67) Grundfør Stadion 4-1
366240
2 29-04-14
Kl. 18:30
Aarhus Posten (S4/68) Fuglebakken BK (S4/71) Ellekærskolen HHT!
366281
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
FC Drengene United (S6/187) Egmont Rollators FC (S5/106) Skjoldhøjskolen 3-2
366282
2 29-04-14
Kl. 18:30
Bygningsteknisk FF (S6/187) FFD Kralupy (S4/69) Tranbjerg Skole 0-2
364010
2 29-04-14
Kl. 18:30
Arnum/Gram (S5/150) Sdr. Hygum B (S4/80) Arnum Stadion 0-5
366211
2 29-04-14
Kl. 18:30
Hammelev SUF (S4/80) Starup UIF (S4/81) Hammelev Skole 2-4
366212
2 29-04-14
Kl. 18:30
Kvik 70 (S5/152) Stepping IF (S4/80) Roager Stadion HHT!
366213
2 29-04-14
Kl. 18:30
Esbjerg United (S5/146) Fanø B (S4/77) Veldtofte Idrætspark UHT!
366214
2 29-04-14
Kl. 18:30
Spangsbjerg IF (S4/78) FC Sønderris (S4/77) Gjesing Fritidscenter UHT!
366215
2 29-04-14
Kl. 18:30
Lunderskov B (S4/80) Vejrup IF (S4/78) Lunderskov Stadion UHT!
366216
2 29-04-14
Kl. 18:30
Vostrup GU (S5/129) Ansager IF (S4/76) Vostrup Stadion 5-4
366218
2 29-04-14
Kl. 18:30
Fynslund B (S5/143) Hejnsvig IF (S4/76) Fynslund Hallen 0-3
366219
2 29-04-14
Kl. 18:30
Sdr. Felding GIF (S5/129) Nr. Nebel IF (S4/76) Sdr. Felding Stadion 5-6
366220
2 29-04-14
Kl. 18:30
Faster/Hanning (S4/60) Herning KFUM (S4/61) Faster Stadion 1-3
366925
2 29-04-14
Kl. 18:30
Hørby IF (S5/87) Gærum IF (S4/47) Hørby Stadion 1-3
366937
2 29-04-14
Kl. 18:30
Thorup IF (S5/93) Hjallerup IF (S4/49) Thorup IF's Anlæg 1-5
366939
Kampfakta
2 29-04-14
Kl. 18:30
Klokkerholm IF (S5/87) Syvsten IF (S4/47) Klokkerholm Stadion 1-2
364009
2 29-04-14
Kl. 19:00
Løjt IF (S5/151) Over Jerstal FK (S4/81) Løjt Idrætsanlæg 1-2
366913
2 29-04-14
Kl. 19:00
Asdal IF (S5/84) BTI/TMI (S4/47) Asdal Sognegård 5-2
Runde 3
202996
3 05-05-14
Kl. 19:00
Harlev IK (S3/33) FC Bondestorm (S4/69) Næshøj Idrætscenter 0-6
202998
3 05-05-14
Kl. 19:00
Herskind B (S4/65) Galten FS (S3/33) Herskind Skole 1-3
202994
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 17:45
FFD Kralupy (S4/69) IFSK (S3/39) Holme Skole 2-1
202995
3 06-05-14
Kl. 19:00
Assyriske NF (S5/112) HSV (S4/71) Skjoldhøjskolen 8-7
203015
3 06-05-14
Kl. 19:00
HA85 (S4/64) Gødvad GIF (S3/33) Hvinningdal Skole UHT!
203016
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/37) B 74 Silkeborg (S3/33) Stavtrup Idrætsanlæg 1-0
203022
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
IK Rosendal (S4/51) Møldrup/Tostrup IF (S3/34) Rosendal Stadion 2-4
203023
3 06-05-14
Kl. 19:00
Klejtrup B (S4/55) Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/34) Klejtrup Stadion 3-0
203024
3 06-05-14
Kl. 19:00
Als B (S4/56) Hadsund B (S3/30) Als Stadion UHT!
203110
3 06-05-14
Kl. 19:00
Terndrup IF (S4/52) Øster Hornum IF (S3/30) Terndrup Stadion UHT!
203111
3 06-05-14
Kl. 19:00
Farstrup B (S5/98) B52/Aalborg (S3/25) Farstrup Stadion 6-7
203112
3 06-05-14
Kl. 19:00
Sebber IF (S5/98) Skalborg SK (S3/26) Sebber Stadion 0-3
203113
3 06-05-14
Kl. 19:00
SIV (S4/49) FC Ljiljan (S3/26) V.Hjermitslev Boldklub 1-4
203114
3 06-05-14
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) Hals FS (S3/25) Frejlev Stadion UHT!
203115
3 06-05-14
Kl. 19:00
Hjallerup IF (S4/49) Nørresundby B (S3/26) Hjallerup Stadion / Klubhus 1-3
203371
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Syvsten IF (S4/47) Dronninglund IF (S3/23) Syvsten IF Stadion 2-5
203372
3 06-05-14
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S3/24) Flauenskjold IF (S3/23) Tårs Stadion 2-0
203373
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/47) Dybvad B (S3/23) Gærum Stadion 2-0
203374
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Harken UGF (S3/24) Bangsbo Freja (S3/23) Harken-Hallen 1-2
203375
3 06-05-14
Kl. 19:00
Asdal IF (S5/84) Tornby IF(S4/48) Asdal Sognegård HHT!
203376
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Purhus IF (S3/30) Helsted Fremad IF (S3/31) Asferg Stadion 8-7
203377
3 06-05-14
Kl. 19:00
Strandby IF Farsø (S3/29) Borup IF (S3/34) Strandby Stadion 9-8
203378
3 06-05-14
Kl. 19:00
FK 73 (S3/33) ACFC (S3/39) Kragelund Skole HHT!
202997
3 06-05-14
Kl. 19:00
Rougsø FF (S4/70) TMV 8530 (S3/36) Ørsted Stadion UHT!
202694
3 06-05-14
Kl. 19:00
Nord/Als B (S3/46) Lundtoft IF (S3/45) Nordals Idrætscenter 7-1
202695
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S4/81) Bov IF (S3/46) Hjordkær Stadion 2-0
202696
3 06-05-14
Kl. 19:00
Visby IF (S5/152) Højer IF (S3/45) Visby Stadion 1-5
202697
3 06-05-14
Kl. 19:00
Rødekro IF (S4/81) Toftlund IF (S3/45) Fladhøj Idrætscenter UHT!
202771
3 06-05-14
Kl. 19:00
Over Jerstal FK (S4/81) Stepping IF (S4/80) Over Jerstal Hallen 1-2
202772
3 06-05-14
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S4/80) Hviding IF (S3/45) Sdr. Hygum Stadion UHT!
202773
3 06-05-14
Kl. 19:00
Esbjerg United (S5/146) Spangsbjerg IF (S4/78) Veldtofte Idrætspark 1-3
202774
3 06-05-14
Kl. 19:00
Starup UIF (S4/81) Vonsild FK (S3/42) Staruphallen 6-4
202775
3 06-05-14
Kl. 19:00
Nr. Nebel IF (S4/76) BV Oksbøl (S3/43) Form & Fritid Nørre Nebel 1-2
202776
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S4/76) Gesten IF (S3/44) Hejnsvig Stadion 3-1
202788
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Lunderskov B (S4/80) Dalby GF (S3/42) Lunderskov Stadion 0-2
202789
3 06-05-14
Kl. 19:00
Munkevængets FI (S4/79) Kolding KFUM (S3/42) Munkevængets Skole 9-10
202790
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Kolding Freja (S3/42) Bramdrupdam GIF (S3/44) Bakkeskolen 1-4
202791
3 06-05-14
Kl. 19:00
SDU Fodbold Kolding (S4/79) BPI (S3/42) Autocentralen Park (Kolding Stadion) 3-1
202792
3 06-05-14
Kl. 19:00
Vostrup GU (S5/129) Ølstrup GU (S3/35) Vostrup Stadion HHT!
202793
3 06-05-14
Kl. 19:00
Herning KFUM (S4/61) BK Klitten (S3/35) KFUM Idrætscenter UHT!
202794
3 06-05-14
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S3/32) Tim GIF (S3/35) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg 2-3
202795
3 06-05-14
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S4/61) Thyholm IF (S3/28) Feldborg Stadion 12-13
202796
3 06-05-14
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/28) Herrup Bjergby FF (S3/34) Harboøre Stadion 4-0
202797
3 06-05-14
Kl. 19:00
Hanstholm IF (S4/54) FS Vestthy (S3/27) Hanstholm Stadion 4-5
202798
3 06-05-14
Kl. 19:00
Nordthy/Hillerslev (S4/54) Sjørring B (S3/27) Østerild Stadion 1-3
202799
3 06-05-14
Kl. 19:00
FLUIF (S4/54) Roslev IK (S3/27) Lødderup Stadion 1-3
202832
3 06-05-14
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S3/27) Højslev Station IF (S3/34) Midtmors Sport 2-4
202983
3 06-05-14
Kl. 19:00
Vridsted IF (S4/58) Sundsøre FK (S3/27) Vridsted Stadion 0-3
202984
3 06-05-14
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/61) EIF/NSG (S4/75) Idrætscenter Sunds Vest 3-1
202985
3 06-05-14
Kl. 19:00
Hjerm FIF (S4/58) Thyborøn IF (S3/28) Hjerm Stadion 3-1
202986
3 06-05-14
Kl. 19:00
Nørremarkens fS (S5/139) FC Nørremarken (S3/42) Hornstrup Stadion 1-2
202987
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Sole IF (S4/73) Løsning IF (S3/40) Øster Snede Stadion 1-7
202988
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
Østbirk IF (S4/72) Rask Mølle OIF (S3/41) Østbirk Hallen 1-2
202989
3 06-05-14
Kl. 19:00
Horsens B (S4/72) Egebjerg IF (S3/41) Horsens B's Anlæg UHT!
202990
3 06-05-14
Kl. 19:00
FC Anadolu (S6/195) Horsens KFUM (S3/40) Novaskolen (tidl. Nørremark) 3-2
202991
3 06-05-14
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/39) FC Drengene United (S6/187) Grønløkke Stadion 8-0
202992
3 06-05-14
Kl. 19:00
FC Jura (S4/69) Fuglebakken BK (S4/71) Møllevangsskolen HHT!
202993
Kampfakta
3 06-05-14
Kl. 19:00
FF Klettar (S5/108) FC Åben Modus (S4/67) Bakkegårdsskolen 6-7
Runde 4
589942
4 12-05-14
Kl. 18:30
Stautrup IF (S3/37) FFD Kralupy (S4/69) Stavtrup Idrætsanlæg 5-2
589943
4 13-05-14
Kl. 19:00
Galten FS (S3/33) Silkeborg KFUM (S2/16) Klank Idrætsanlæg 4-2
589944
4 13-05-14
Kl. 19:00
Rougsø FF (S4/70) Hornslet IF (S2/17) Ørsted Stadion 4-1
589945
4 13-05-14
Kl. 19:00
HA85 (S4/64) Silkeborg B (S2/16) Hvinningdal Skole 0-4
589946
4 13-05-14
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Funder GF (S2/16) Gipo Arena (Bording) 8-6
589947
4 13-05-14
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/61) Hammerum IF (S2/15) Idrætscenter Sunds Vest 1-3
589948
4 13-05-14
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/35) Spjald IF (S2/P15) Ølstrup Stadion 0-2
589949
4 13-05-14
Kl. 19:00
Tim GIF (S3/35) Linde B (S2/14) Tim Hallen 9-8
589950
4 13-05-14
Kl. 19:00
Herning KFUM (S4/61) Aulum IF (S2/15) KFUM Idrætscenter 4-0
589951
4 13-05-14
Kl. 19:00
Hjerm FIF (S4/58) Borbjerg GU (S2/14) Hjerm Stadion 2-3
589952
4 13-05-14
Kl. 19:00
Thyholm IF (S3/28) FS Vestthy (S3/27) Hvidbjerg Stadion (Thyh) 0-4
589953
4 13-05-14
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/28) Lemvig GF (S2/14) Harboøre Stadion HHT!
589954
4 13-05-14
Kl. 19:00
Purhus IF (S3/30) Tjele Vest Sport (S2/16) Asferg Stadion 2-0
589955
4 13-05-14
Kl. 19:00
Klejtrup B (S4/55) Roslev IK (S3/27) Klejtrup Stadion 4-3
589956
4 13-05-14
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/27) Højslev Station IF (S3/34) Jebjerg Stadion 3-1
589957
4 13-05-14
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S3/34) Strandby IF Farsø (S3/29) Møldrup Stadion 3-1
589958
Livescore
4 13-05-14
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/27) Struer B (S2/14) Sjørring Stadion 1-4
589959
Livescore
4 13-05-14
Kl. 19:00
Als B (S4/56) Arden IF (S2/13) Als Stadion 4-5
589960
4 13-05-14
Kl. 19:00
Terndrup IF (S4/52) Sønderup/Suldrup IK Frem (S2/13) Terndrup Stadion 4-5
589961
4 13-05-14
Kl. 19:00
Tornby IF(S4/48) Hjørring AIK Frem (S2/11) Tornby Stadion 11-1
589962
4 13-05-14
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S3/23) Sindal IF (S2/11) Eniig Arena (Bangsbo Freja) UHT!
589963
4 13-05-14
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/47) Tårs/Ugilt IF (S3/24) Gærum Stadion 5-2
589964
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
Dronninglund IF (S3/23) Østervraa IF (S2/11) Dronninglund Ny Stadion 1-2
589965
4 13-05-14
Kl. 19:00
Nørresundby B (S3/26) Aabybro IF (S2/12) Baneanlæg Lerumbakken 0-4
589966
4 13-05-14
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S3/25) Vejgaard B (DS) Klubhuset B.52/AFC ANNResultatformidling
590037
4 13-05-14
Kl. 19:00
Skalborg SK (S3/26) Sulsted IF (S2/11) Skalborg Stadion 1-5
590038
4 13-05-14
Kl. 19:00
FC Ljiljan (S3/26) Vodskov IF (S2/11) Foreningshuset (FC Ljiljan) 2-0
590039
4 13-05-14
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/26) RKG (S2/12) Frejlev Stadion 1-2
590040
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
Gug B (S2/12) Storvorde/Sejlflod B (S2/13) Gug Stadion 3-1
589922
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
Nord/Als B (S3/46) Sønderborg Inter (S2/22) Nordals Idrætscenter 3-2
589923
4 13-05-14
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S4/81) Aabenraa BK (S2/22) Hjordkær Stadion 0-2
589924
4 13-05-14
Kl. 19:00
Rødekro IF (S4/81) Højer IF (S3/45) Fladhøj Idrætscenter 0-4
589925
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S4/80) Rødding IF (S2/21) Sdr. Hygum Stadion 1-4
589926
4 13-05-14
Kl. 19:00
Stepping IF (S4/80) Starup UIF (S4/81) Stepping Stadion 1-3
589927
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S4/76) Agerbæk/Starup (S2/21) Hejnsvig Stadion 0-5
589928
4 13-05-14
Kl. 19:00
BV Oksbøl (S3/43) Hjerting IF (S2/21) Oksbøl Stadion 2-4
589929
4 13-05-14
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S4/78) Jernved/Gredstedbro (S2/21) Gjesing Fritidscenter 0-4
589930
4 13-05-14
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/44) Dalby GF (S3/42) Bramdrupdam Hallerne 15-0
589931
4 13-05-14
Kl. 19:00
SDU Fodbold Kolding (S4/79) Kolding KFUM (S3/42) Autocentralen Park (Kolding Stadion) 1-2
589932
4 13-05-14
Kl. 19:00
Erritsø GIF (S2/20) FC Nørremarken (S3/42) Erritsø Stadion 5-2
589933
Kampfakta
4 13-05-14
Kl. 19:00
FC Anadolu (S6/195) Hover IF (S2/20) Novaskolen (tidl. Nørremark) 2-1
589934
Livescore
4 13-05-14
Kl. 19:00
Rask Mølle OIF (S3/41) Give Fremad (S2/20) Rask Mølle Stadion 1-0
589935
4 13-05-14
Kl. 19:00
Horsens B (S4/72) Løsning IF (S3/40) Horsens B's Anlæg 0-2
589936
4 13-05-14
Kl. 19:00
AIA/Tranbjerg (S3/39) Stensballe IK (S2/19) Grønløkke Stadion 2-4
589937
4 13-05-14
Kl. 19:00
Grundfør UI (S5/112) Fuglebakken BK (S4/71) Grundfør Stadion UHT!
589938
4 13-05-14
Kl. 19:00
Vejlby IK (S2/18) FC Åben Modus (S4/67) VSK Aarhus 1-0
589939
4 13-05-14
Kl. 19:00
Hasle B (S2/18) FC Bondestorm (S4/69) Ellekærskolen 4-1
589940
4 13-05-14
Kl. 19:00
ACFC (S3/39) Aarhus 1900 (S2/18) Aabyhøj IF Kunstgræsbane 3-2
589941
Livescore
4 13-05-14
Kl. 19:00
Assyriske NF (S5/112) Christiansbjerg IF (S2/18) Skjoldhøjskolen 4-1
Runde 5
122069
Kampfakta
5 19-05-14
Kl. 19:00
Løsning IF (S3/40) Stensballe IK (S2/19) Løsning Stadion 0-5
122070
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Agerbæk/Starup (S2/21) Grindsted GIF (S1/9) Agerbæk Stadion 0-1
122071
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Hjerting IF (S2/21) Tjæreborg IF (S1/10) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 4-1
122072
5 20-05-14
Kl. 19:00
Jernved/Gredstedbro (S2/21) Bramming B (S1/10) Jernvedlund Stadion 0-1
122073
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Rask Mølle OIF (S3/41) Brande IF (S1/9) Rask Mølle Stadion 0-3
122074
5 20-05-14
Kl. 19:00
Tim GIF (S3/35) Spjald IF (S2/P15) Tim Hallen UHT!
122075
5 20-05-14
Kl. 19:00
FS Vestthy (S3/27) Lemvig GF (S2/14) Klitmøller Stadion 5-1
122076
5 20-05-14
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S3/27) Struer B (S2/14) Jebjerg Stadion 3-11
122077
5 20-05-14
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S2/14) Mejrup GU (S1/9) Borbjerg Stadion 5-6
122078
5 20-05-14
Kl. 19:00
Herning KFUM (S4/61) Hammerum IF (S2/15) KFUM Idrætscenter UHT!
122079
5 20-05-14
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Ikast KFUM (S1/9) Gipo Arena (Bording) UHT!
122080
5 20-05-14
Kl. 19:00
Galten FS (S3/33) Silkeborg B (S2/16) Klank Idrætsanlæg 2-1
122081
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Stautrup IF (S3/37) ASA, Aarhus (S1/8) Stavtrup Idrætsanlæg 0-3
122082
5 20-05-14
Kl. 19:00
Assyriske NF (S5/112) Vejlby IK (S2/18) Skjoldhøjskolen 0-2
122083
5 20-05-14
Kl. 19:00
ACFC (S3/39) Hasle B (S2/18) Aabyhøj IF Kunstgræsbane 5-6
122084
5 20-05-14
Kl. 19:00
Grundfør UI (S5/112) Hadsten SK (S1/7) Grundfør Stadion 0-4
122085
5 20-05-14
Kl. 19:00
Klejtrup B (S4/55) Purhus IF (S3/30) Klejtrup Stadion 6-5
122086
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S3/34) Aars IK (S1/6) Møldrup Stadion 0-3
122087
5 20-05-14
Kl. 19:00
Arden IF (S2/13) Gug B (S2/12) Arden Hallen 2-4
122088
5 20-05-14
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S3/25) Sønderup/Suldrup IK Frem (S2/13) Klubhuset B.52/AFC UHT!
122089
5 20-05-14
Kl. 19:00
FC Ljiljan (S3/26) RKG (S2/12) Foreningshuset (FC Ljiljan) 0-5
122090
5 20-05-14
Kl. 19:00
Sulsted IF (S2/11) NUBI (S1/5) Sulsted Stadion 2-4
122091
5 20-05-14
Kl. 19:00
Aabybro IF (S2/12) Aalborg Chang (S1/5) Aabybro Idrætscenter 3-1
122093
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Gærum IF (S4/47) Bangsbo Freja (S3/23) Gærum Stadion 3-4
122063
5 20-05-14
Kl. 19:00
Nord/Als B (S3/46) Egen UI (S1/10) Nordals Idrætscenter 0-1
122064
5 20-05-14
Kl. 19:00
Højer IF (S3/45) Aabenraa BK (S2/22) Marskhallen 2-3
122065
5 20-05-14
Kl. 19:00
Starup UIF (S4/81) Rødding IF (S2/21) Staruphallen 4-3
122066
5 20-05-14
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/42) Kolding B (DS) Nordre Stadion ANNResultatformidling
122067
Kampfakta
5 20-05-14
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/44) Erritsø GIF (S2/20) Bramdrupdam Hallerne 3-1
122068
5 20-05-14
Kl. 19:00
FC Anadolu (S6/195) Horsens Freja (S1/8) Novaskolen (tidl. Nørremark) 0-3
122092
5 21-05-14
Kl. 19:00
Tornby IF(S4/48) Østervraa IF (S2/11) Tornby Stadion 3-5
Runde 6
132112
6 03-06-14
Kl. 19:00
Aabybro IF (S2/12) Aars IK (S1/6) Aabybro Idrætscenter 1-2
132113
Kampfakta
6 03-06-14
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/11) Hirtshals B (JS2/Pulje 3) Østervraa Stadion 2-7
132114
6 03-06-14
Kl. 19:00
RKG (S2/12) Frederikshavn fI (S1/5) Klarup Stadion 3-1
132115
6 03-06-14
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S3/25) Gug B (S2/12) Klubhuset B.52/AFC 1-4
132116
Kampfakta
6 03-06-14
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S3/23) NUBI (S1/5) Eniig Arena (Bangsbo Freja) 1-2
132117
6 03-06-14
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Mejrup GU (S1/9) Gipo Arena (Bording) 10-11
132122
6 03-06-14
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/44) Hasle B (S2/18) Bramdrupdam Hallerne 2-1
132123
6 03-06-14
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/42) Hadsten SK (S1/7) Nordre Stadion 0-5
132124
6 03-06-14
Kl. 19:00
Rougsø FF (S4/70) Horsens Freja (S1/8) Ørsted Stadion HHT!
132125
6 03-06-14
Kl. 19:00
Galten FS (S3/33) Vejlby IK (S2/18) Klank Idrætsanlæg 3-4
132126
Kampfakta
6 03-06-14
Kl. 19:00
Aabenraa BK (S2/22) Egen UI (S1/10) Aabenraa Stadion 1-3
132127
Kampfakta
6 03-06-14
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S1/9) Esbjerg IF 92 (JS2/Pulje 4) Grindsted Stadion 1-3
132128
6 03-06-14
Kl. 19:00
Bramming B (S1/10) Vojens BI (S1/10) Skjern Bank Arena, Bramming 1-4
132129
Kampfakta
6 03-06-14
Kl. 19:00
Starup UIF (S4/81) Hjerting IF (S2/21) Staruphallen 1-2
132119
6 03-06-14
Kl. 19:00
Klejtrup B (S4/55) FS Vestthy (S3/27) Klejtrup Stadion 2-3
132120
Kampfakta
6 04-06-14
Kl. 19:00
Tim GIF (S3/35) Tjørring IF (JS2/Pulje 4) Tim Hallen 0-1
132121
Kampfakta
6 04-06-14
Kl. 19:00
Stensballe IK (S2/19) Fuglebakken KFUM Århus (JS2/4) Stensballe Hallen 5-2
132118
Kampfakta
6 12-06-14
Kl. 19:00
Struer B (S2/14) Brande IF (S1/9) Struer Idrætspark 6-4
Runde 7
490724
Kampfakta
7 12-06-14
Kl. 19:00
Stensballe IK (S2/19) Kolding IF (DS) Stensballe Hallen 0-3
490720
7 17-06-14
Kl. 18:30
VRI (DS) Aabyhøj IF (DS) NES Park 0-3
490721
7 17-06-14
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S1/8) Viby (DS) Frederiksbjerg Idrætscenter 0-5
490722
7 17-06-14
Kl. 19:00
Hadsten SK (S1/7) KSC Harte (JS1/2) NMT-BYENS Arena Hadsten 3-4
490723
7 17-06-14
Kl. 19:00
Vejlby IK (S2/18) Aars IK (S1/6) VSK Aarhus 2-1
490727
7 17-06-14
Kl. 19:00
Vojens BI (S1/10) Sædding/G IF (JS1/2) Vojens Fritidscenter 4-3
490709
Kampfakta
7 17-06-14
Kl. 19:00
RKG (S2/12) Aalborg Freja (JS1/1) Klarup Stadion 4-1
490710
Kampfakta
7 17-06-14
Kl. 19:00
Hirtshals B (JS2/Pulje 3) Løgstør IF (JS1/1) Schlie Arena 3-1
490711
Kampfakta
7 17-06-14
Kl. 19:00
Gug B (S2/12) Vejgaard B (DS) Gug Stadion 1-5
490712
7 17-06-14
Kl. 19:00
NUBI (S1/5) Lindholm IF (DS) NUBI's Stadion 0-4
490713
Kampfakta
7 17-06-14
Kl. 19:00
Tjørring IF (JS2/Pulje 4) Kjellerup (DS) Hessel Arena 0-1
490714
Kampfakta
7 17-06-14
Kl. 19:00
Struer B (S2/14) Holstebro B (JS1/2) Struer Idrætspark 2-7
490715
7 17-06-14
Kl. 19:00
Herning KFUM (S4/61) FS Vestthy (S3/27) KFUM Idrætscenter 2-1
490716
7 17-06-14
Kl. 19:00
Mejrup GU (S1/9) Varde (DS) Mejrup Kultur & Fritidscenter 1-3
490717
7 17-06-14
Kl. 19:00
DGL 2000, Aarhus (JS1/1) Hedensted IF (DS) Tilst Idrætsanlæg (tst) 1-3
490718
7 17-06-14
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/44) Kolding B (DS) Bramdrupdam Hallerne 0-2
490719
7 17-06-14
Kl. 19:00
Horsens Freja (S1/8) IF Lyseng (DS) Spar Nord Park 0-2
490726
Kampfakta
7 18-06-14
Kl. 19:00
Egen UI (S1/10) Esbjerg IF 92 (JS2/Pulje 4) Guderup Idrætsanlæg 1-5
490725
Kampfakta
7 19-06-14
Kl. 19:00
Hjerting IF (S2/21) FC Sønderborg (JS1/2) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 1-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Der skal udfyldes elektronisk holdkort - Læs nærmere her.

Karantæner læs mere her