Ekstra Bladet Cup (2010)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
756796
1 Ma 19-04-10
Kl. 18:30
FB Århus Omegn (S5/167) FC Skagen Magic (S5/169) Rosenvangsskolen 2-1
756802
1 Ma 19-04-10
Kl. 19:15
Sdr. Hygum B (S5/198) Hammelev SUF (S5/200) Sdr. Hygum Stadion 3-4
756803
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Hellevad IF (S5/201) FC Høje Kolstrup (S5/203) Hellevad Skole 10-2
756804
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Tinglev IF (S5/203) Visby IF (S5/202) Tinglev Hallen 2-1
756805
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Ørebro B (S5/120) Ellidshøj IF (S5/131) Ørebro Stadion 0-2
756806
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Vokslev IF (S6/214) Aggersund IF (S5/120) Vokslev Stadion 1-4
756807
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Sallingsund FC (S5/135) HVH (S5/129) Akurat Arena Glyngøre 1-2
756797
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
FC Åben Modus (S5/169) TMV Siempre (S5/173) Katrinebjergskolen 4-0
756798
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Hou Og Omegns IF (S6/235) Saxild IF (S5/190) Hou Skole 0-5
756799
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
B07 Tørring (S5/179) Højen G & U (S5/187) DSI Gudenå Centret 10-9
756800
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Alminde/Viuf GIF (S5/186) Taulov/Skærbæk IF (S5/186) Alminde/Viuf Hallen (ude) 1-5
756801
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Vester Nebel IF (S5/196) Hovborg/Lindknud FA (S5/191) V.Nebel Skole 1-5
756788
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Horne KFUM (S5/112) Understed IF (S5/119) Horne Stadion 0-5
756789
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Thise IF(S5/116) Thorup IF (S5/118) Bruuns Arena, Thise 0-2
756790
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Vadum IF (S5/121) Arentsminde IF (S5/117) Vadum Hallen 8-1
756791
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
IF Haabet, Øster Uttrup (S5/125) ØFC, Aalborg (S5/131) Mellervang Hallen (inde) 1-3
756792
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Blenstrup IF (S5/126) Astrup IF Arden (S5/127) Blenstrup Hallen 3-2
756793
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Veddum IF (S5/128) Vive IF (S5/130) Veddum Stadion 4-6
756794
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Gødvad GIF (S5/159) Gjern IF (S5/160) Gødvad Hallen 2-5
756795
1 Ti 20-04-10
Kl. 18:30
Herskind B (S5/160) FC Natuglerne (S5/169) Herskind Skole 5-6
846376
2 Ma 26-04-10
Kl. 19:00
IK Rosendal (S4/68) Terndrup IF (S4/59) Rosendal Stadion 4-1
846378
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Sørup IF (S4/58) Valsgård IF 83 (S4/68) Sørup Stadion 3-4
846379
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Gjern IF (S5/160) Ans IF (S4/78) Gjern Stadion 5-6
846380
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
HVH (S5/129) Nordvestmors BK (S4/62) Vester Hornum Stadion 5-1
846381
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Vorupør B (S4/61) Thyholm IF (S4/64) Vorupør Stadion 1-3
846382
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/62) Ørslevkloster IF (S4/63) Roslev Stadion 5-1
846383
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Sjørring B (S4/60) Sydthy B (S4/61) Sjørring Stadion 6-1
846384
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Højslev Kirkeby IF (S4/63) Mejdal GIK (S4/65) Højslev Kirkeby Stadion 1-0
846385
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S4/98) Herning Egemen (S4/76) Kølkær Idrætscenter 11-2
846386
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/74) Tulstrup/Faurholt IK (S4/77) Idrætscenter Sunds Vest 3-0
846387
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Fjelstervang IF (S4/76) Lind/Kollund (KLG) (S4/74) Fjelstervang Stadion 0-4
846388
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Viborg B67 (S4/67) Fårvang IF (S4/78) Sønæs 1-2
846389
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
FC Natuglerne (S5/169) AC S.M.Ø.L.F. (S4/84) Langkær Gymnasiums bane 2-3
846390
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/190) FB Århus Omegn (S5/167) Saxild Skole 7-0
846391
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
AC Thomastis (S4/84) FC Åben Modus (S5/169) Holme Skole 1-4
846392
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
IF Haurum/Sall IF (S5/160) Hørning IF (S4/91) Sall Stadion 1-2
846393
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Virring/Vitved UI (S4/91) Østbirk IF (S4/92) Virring Hallen 0-1
846394
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Øster Nykirke IF (S4/97) Århusbakken FC (S4/82) Vonge Stadion 7-6
846395
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Stjær B (S4/91) Team Leo IF (S4/90) Vesterbro Stadion 0-6
846396
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Sole IF (S4/94) Stilling IF (S4/91) Øster Snede Stadion 3-0
846397
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Hornslet IF (S4/71) FC Dario (S4/87) Hornslet Stadion 4-0
846398
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
FSI (S4/69) FC Sabur (S4/79) Fårup Stadion 6-5
846399
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/90) Eliten FC (S4/86) Næshøj Idrætscenter 2-3
846400
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Pindstrup IF (S4/71) FC Gaudeamus (S4/86)) Pindstrup Stadion 2-4
846401
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Bjert IF (S4/102) Nr. Bjært/Strandhuse IF (S4/101) Sdr. Bjert Stadion 4-5
846402
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Barrit GIF (S4/94) Firehøje IF (S4/97) Barritshus Idrætsanlæg 2-7
846403
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
FC Lunde (S4/86) SF Hekla (S4/88) Katrinebjergskolen 1-3
846404
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
B07 Tørring (S5/179) FC Assyrian (S4/93) DSI Gudenå Centret 3-1
846405
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Taulov/Skærbæk IF (S5/186) Grejs IF (S4/97) Elbo Hallen 3-2
846406
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Hovborg/Lindknud FA (S5/191) Christiansfeld IF (S4/107) Hovborg Stadion 2-25
846407
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Hellevad IF (S5/201) Tinglev IF (S5/203) Hellevad Skole 4-1
846408
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S5/200) Arnum IF (S4/108) Hammelev Hallen HHT!
846409
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/99) Coconut Lions (S4/104) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 5-3
846410
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Midtals IF (S4/110) Løjt IF (S4/107) Ketting Stadion 4-2
846411
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Krogager B (S4/100) Kvaglund IF (S4/104) St. Krogager Idrætscenter 2-1
846412
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Bolderslev B (S4/109) Egernsund Frem (S4/110) Bolderslev Fritidscenter 1-2
846413
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S4/106) Agerbæk SF (S4/99) Skjern Bank Arena, Bramming 0-4
846414
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Øsby IF (S4/107) Sønderborg Inter (S4/110) Øsby Stadion 2-4
846415
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Nr. Nebel IF (S4/99) Føvling/Stenderup UI (S4/105) Form & Fritid Nørre Nebel 1-3
846416
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Tarp B (S4/104) BK-06 Esbjerg (S4/103) Bryndumvej Idrætshal 2-3
846417
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S4/109) Over Jerstal FK (S4/107) Kliplev Hallen 2-1
846418
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Højer IF (S4/108) Sønderborg Fremad (S4/110) Marskhallen 4-1
846419
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Sdr. Omme/Stakroge/Hoven IF (S4/98) FC GOG (S4/97) Sdr. Omme Stadion 5-6
846359
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S5/131) FC Ljiljan (S4/54) Ellidshøj IF´s Anlæg 5-2
846360
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Vadum IF (S5/121) Blenstrup IF (S5/126) Vadum Hallen UHT!
846361
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Vive IF (S5/130) Skalborg SK (S4/59) Vive Stadion 0-2
846362
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
ØFC, Aalborg (S5/131) Dall/Ferslev IF (S4/58) Åvejens Baneanlæg 2-4
846369
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Understed IF (S5/119) Bagterp IF (S4/48) Understed IF's Anlæg 2-1
846370
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Aggersund IF (S5/120) Arden IF (S4/68) Aggersund Stadion 1-4
846371
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S4/58) Vindblæs B (S4/57) Øster Hornum Hallen 5-0
846372
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Thorup IF (S5/118) Tranum GF (S4/53) Thorup IF's Anlæg 1-2
846373
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S4/47) Dybvad B (S4/50) Eniig Arena (Bangsbo Freja) 2-1
846374
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Lendum UGI (S4/47) Poulstrup Vrejlev 81 (S4/51) Lendum Stadion 0-1
846375
2 Ti 27-04-10
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 (S4/53) Øster Sundby B32 (S4/55) Trekroner Stadion 1-3
890334
3 Ma 03-05-10
Kl. 17:00
FC Åben Modus (S5/169) Team Leo IF (S4/90) Katrinebjergskolen 5-1
890338
3 Ma 03-05-10
Kl. 19:00
Thyregod SF Frem (S3/41) B 74 Silkeborg (S3/33) Center Thyregod 2-3
890339
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
FC Gaudeamus (S4/86)) Viby Fodsport af 1997 (S3/38) Hasle Skole 1-2
890340
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Hellevad IF (S5/201) Arnum IF (S4/108) Hellevad Skole 7-6
890341
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/99) Lunde B (S3/43) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 4-2
890342
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Sommersted IF (S3/45) Rødekro IF (S3/46) Sommersted IF's Anlæg 4-2
890343
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Jernved IF (S3/44) Sig/Thorstrup IF (S3/43) Jernvedlund Stadion 1-2
890344
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Midtals IF (S4/110) BNS (S3/46) Augustenborghallen 1-4
890345
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S4/109) Højer IF (S4/108) Kliplev Hallen 3-0
890346
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
FC GOG (S4/97) Næsbjerg RUI (S3/43) Gadbjerg Stadion 1-4
890347
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S4/105) BK-06 Esbjerg (S4/103) Føvling Stadion 5-1
890348
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/99) Ansager IF (S3/42) Agerbæk Stadion UHT!
890349
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Krogager B (S4/100) Billund IF (S3/42) St. Krogager Idrætscenter UHT!
890350
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Christiansfeld IF (S4/107) BGF/HFB (S3/44) Cuben 4-1
890335
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Sole IF (S4/94) Østbirk IF (S4/92) Øster Snede Stadion 4-6
890336
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
FSI (S4/69) Sønderhald IF (S3/35) Fårup Stadion 8-7
890337
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
SF Hekla (S4/88) TMG (S3/39) Holme Skole 7-6
890301
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF (S4/47) Asdal IF (S3/23) Nordjyske Bank Arena Strandby 6-3
890302
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Vadum IF (S5/121) Ellidshøj IF (S5/131) Vadum Hallen 4-0
890303
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Skalborg SK (S4/59) Dall/Ferslev IF (S4/58) Skalborg Stadion 0-1
890304
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Understed IF (S5/119) Tornby IF (S3/23) Understed IF's Anlæg 0-3
890305
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Arden IF (S4/68) Sebber IF (S3/27) Arden Hallen 8-7
890306
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Tranum GF (S4/53) Bangsbo Freja (S4/47) Tranum Stadion 1-3
890307
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Poulstrup Vrejlev 81 (S4/51) Flauenskjold IF (S3/24) Vrejlev/Hæstrup Hallen 0-4
890308
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S3/24) Dronninglund IF (S3/25) Arena Kop & Kande 3-0
890309
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
IK Rosendal (S4/68) Vaarst/Fjellerad B (S3/27) Rosendal Stadion 2-6
890310
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Øster Sundby B32 (S4/55) Bælum/Solbjerg IF (S3/28) Bælum Stadion 1-6
890311
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Hadsund B (S3/35) Aalborgstudenternes IF (S3/26) Hadsund Stadion 4-2
890312
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
HVH (S5/129) Sundsøre FK (S3/29) Vester Hornum Stadion 2-5
890313
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Karup/Kølvrå 07 (S3/31) Holtbjerg B (S3/32) Kølvrå Stadion 3-4
890314
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/62) Sjørring B (S4/60) Roslev Stadion 1-2
890315
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Højslev Kirkeby IF (S4/63) Harboøre IF (S3/30) Højslev Kirkeby Stadion 0-4
890316
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Thyholm IF (S4/64) Nordthy/Hillerslev (S3/29) Hvidbjerg Stadion (Thyh) 4-2
890317
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/31) Sdr. Rind/Vinkel IF (S3/34) Vridsted Stadion 3-1
890318
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Sunds IF (S4/74) Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S4/98) Idrætscenter Sunds Vest 6-7
890319
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Lind/Kollund (KLG) (S4/74) Feldborg/Haderup IF (S3/31) Alpi Hallerne (Lind) 5-2
890320
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Borup IF (S3/34) Gipo Arena (Bording) 4-3
890321
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/30) Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/34) Borbjerg Stadion 0-1
890322
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Ans IF (S4/78) BMI (S3/39) LM Transport Arena (Ans) HHT!
890323
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Skals FF (S3/34) BK Sydhimmerland (S3/28) Skals Stadion 5-6
890324
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Linde B (S3/30) Løgstrup IF (S3/31) Langhøjskolen UHT!
890325
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Saxild IF (S5/190) AC S.M.Ø.L.F. (S4/84) Saxild Skole 2-4
890326
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/37) Aarhus Posten (S3/38) Ellekærskolen 2-0
890327
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Taulov/Skærbæk IF (S5/186) Den Bosniske IF (S3/45) Elbo Hallen 3-4
890328
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Firehøje IF (S4/97) Dalby GF (S3/45) Nørup Stadion 7-2
890329
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Eliten FC (S4/86) FC Royal (S3/38) Højbo Stadion 0-2
890330
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Fårvang IF (S4/78) Øster Nykirke IF (S4/97) Fårvang Stadion 3-0
890331
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Hørning IF (S4/91) Sejs/Svejbæk IF (S3/33) Højbo Stadion 3-1
890332
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
Nr. Bjært/Strandhuse IF (S4/101) Kolding KFUM (S3/45) Lyshøjskolen 0-2
890333
3 Ti 04-05-10
Kl. 19:00
B07 Tørring (S5/179) Ølsted UGF (S3/41) DSI Gudenå Centret 1-3
894772
4 Ma 10-05-10
Kl. 19:00
Faster/Hanning (S3/32) Ølstrup GU (S2/16) Faster Stadion 3-1
894773
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Stoholm IF (S2/15) Snejbjerg SG&I (S2/16) Stoholm Fritidscenter 5-3
894774
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/31) Møldrup/Tostrup IF (S2/14) Vridsted Stadion 0-4
894775
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Holtbjerg B (S3/32) Hammerum IF (S2/16) Holtbjerg Idrætsanlæg UHT!
894776
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/34) Hersom/Bjerregrav IF (S3/28) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 3-1
894777
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg IF (S4/98) Herning KFUM (S2/16) Kølkær Idrætscenter 2-4
894778
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Sjørring B (S4/60) Klitmøller IF (S2/15) Sjørring Stadion 1-6
894779
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Linde B (S3/30) Ulbjerg IF (S2/13) Langhøjskolen 1-2
894780
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Lind/Kollund (KLG) (S4/74) Videbæk IF (S2/16) Alpi Hallerne (Lind) 0-10
894781
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Thyholm IF (S4/64) Harboøre IF (S3/30) Hvidbjerg Stadion (Thyh) 4-0
894782
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Langaa IK (S2/14) Lemming IF (S2/19) Langå Stadion 3-0
894783
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/37) Fuglebakken (S2/18) Ellekærskolen 4-1
894784
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S2/19) Fynslund B (S2/20) Nr. Snede Stadion 4-3
894785
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Fårvang IF (S4/78) Silkeborg B (S2/19) Fårvang Stadion 2-1
894786
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Hørning IF (S4/91) HA85 (S2/19) Højbo Stadion 4-3
894787
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Ølsted UGF (S3/41) BPI (S2/20) Ølsted Stadion 1-3
894788
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Hornslet IF (S4/71) BMI (S3/39) Hornslet Stadion 1-2
894789
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
FC Royal (S3/38) Vejlby IK (S2/17) Viby Gymnasium og HF UHT!
894790
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
AC S.M.Ø.L.F. (S4/84) Viby Fodsport af 1997 (S3/38) Rosenvangsskolen 3-0
894791
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Østbirk IF (S4/92) Kolding KFUM (S3/45) Østbirk Hallen 1-3
894792
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Firehøje IF (S4/97) Ammitsbøl SG&I (S3/42) Nørup Stadion 7-2
894793
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Den Bosniske IF (S3/45) Seest B (S3/42) Brændkjærskolen 0-1
894794
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
FSI (S4/69) SF Hekla (S4/88) Fårup Stadion 3-2
894795
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Krogager B (S4/100) Næsbjerg RUI (S3/43) St. Krogager Idrætscenter 3-5
894796
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S4/105) Hjerting IF (S4/99) Føvling Stadion 5-7
894797
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Hellevad IF (S5/201) BNS (S3/46) Hellevad Skole 2-5
894798
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/99) Oksbøl B (S3/43) Agerbæk Stadion 2-3
894799
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Sønderborg Inter (S4/110) Lundtoft IF (S4/109) SwipBox Arena 1-3
894800
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S3/43) Darum IF (S2/21) Sig Stadion 5-3
894801
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Sommersted IF (S3/45) Vojens BI (S2/22) Sommersted IF's Anlæg 0-1
894802
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
FC King George (S3/43) Tistrup B (S2/21) Veldtofte Idrætspark UHT!
894803
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Fanø B (S3/43) Hviding IF (S2/22) Nordby Stadion 2-1
894804
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S2/20) Outrup B (S2/21) Grindsted Stadion 10-0
894805
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Toftlund IF (S2/22) Spangsbjerg IF (S2/21) Toftlund Stadion 2-0
894806
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Egernsund Frem (S4/110) Bov IF (S2/22) Egernsund Stadion 4-2
894733
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/11) NUBI (S2/12) Østervraa Stadion UHT!
894734
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF (S4/47) Sindal IF (S2/11) Nordjyske Bank Arena Strandby 6-5
894735
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/23) Sulsted IF (S2/11) Tornby Stadion 0-4
894736
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
St. Restrup IF (S3/27) Nørager/Rørbæk IF (S3/28) Frejlev Stadion 3-4
894766
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S4/58) Valsgård IF 83 (S4/68) Øster Hornum Hallen 4-2
894767
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Vadum IF (S5/121) Dall/Ferslev IF (S4/58) Vadum Hallen 3-1
894768
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S4/47) Flauenskjold IF (S3/24) Eniig Arena (Bangsbo Freja) 5-2
894769
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Arden IF (S4/68) Hadsund B (S3/35) Arden Hallen 1-3
894770
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B (S3/27) Sundsøre FK (S3/29) Vaarst Stadion UHT!
894771
4 Ti 11-05-10
Kl. 19:00
Nors B (S2/15) Tjele Vest Sport (S2/14) Nors Stadion 0-3
898669
5 Ma 17-05-10
Kl. 17:00
FC Åben Modus (S5/169) Aarhus 1900 (S2/18) Katrinebjergskolen 0-2
898671
5 Ma 17-05-10
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (S1/8) Stensballe IK (S1/10) Søholt Idrætspark 3-1
898672
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S2/19) Christiansbjerg IF (S1/8) Nr. Snede Stadion 4-5
898673
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
FSI (S4/69) BMI (S3/39) Fårup Stadion 7-6
898674
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/45) Give Fremad (S1/9) Nordre Stadion 1-7
898675
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Hørning IF (S4/91) Hedensted IF (S1/10) Højbo Stadion 1-2
898676
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Firehøje IF (S4/97) KSC Kolding (S1/10) Nørup Stadion 3-0
898677
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S3/43) Seest B (S3/42) Næsbjerg Idrætsanlæg 2-0
898678
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/99) Sig/Thorstrup IF (S3/43) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 2-1
898679
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S4/109) BNS (S3/46) Kliplev Hallen 3-0
898680
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Oksbøl B (S3/43) Toftlund IF (S2/22) Oksbøl Stadion UHT!
898681
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Fanø B (S3/43) Esbjerg IF 92 (S1/9) Nordby Stadion 0-2
898682
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Christiansfeld IF (S4/107) Vojens BI (S2/22) Cuben UHT!
898683
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/21) Starup UIF (S2/22) Tjæreborg IF's Anlæg 3-1
898684
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
FC King George (S3/43) Jerne IF (S1/9) Veldtofte Idrætspark 1-3
898685
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Egernsund Frem (S4/110) Egen UI (S1/10) Egernsund Stadion 0-7
898670
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
B 74 Silkeborg (S3/33) Vatanspor (S2/18) Mascot Park 1-4
898652
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Bælum/Solbjerg IF (S3/28) VHG/GS (S2/12) Bælum Stadion 3-6
898653
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S3/24) Birkelse IF (S1/5) Arena Kop & Kande 1-2
898654
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF (S4/47) Hirtshals B (S1/5) Nordjyske Bank Arena Strandby 0-7
898655
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Vadum IF (S5/121) Bangsbo Freja (S4/47) Vadum Hallen 1-0
898656
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Sulsted IF (S2/11) Nørresundby B (S1/5) Sulsted Stadion 2-1
898657
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Øster Hornum IF (S4/58) Hadsund B (S3/35) Øster Hornum Hallen 4-5
898658
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B (S3/27) Kvik/Aalestrup IF (S1/6) Vaarst Stadion 5-1
898659
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Klitmøller IF (S2/15) Koldby/Hørdum IF (S1/7) Klitmøller Stadion 3-0
898660
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Ulbjerg IF (S2/13) Struer B (S1/7) Ulbjerg Stadion 4-0
898661
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Faster/Hanning (S3/32) Herning KFUM (S2/16) Faster Stadion 1-6
898662
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
BK Sydhimmerland (S3/28) Stoholm IF (S2/15) Klejtrup Stadion 2-1
898663
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Bording IF (S3/33) Holtbjerg B (S3/32) Gipo Arena (Bording) HHT!
898664
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Spjald IF (S2/16) Mejrup GU (S2/15) Spjald Stadion 2-4
898665
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/34) Møldrup/Tostrup IF (S2/14) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 6-3
898666
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Fårvang IF (S4/78) Bjerringbro IF (S2/14) Fårvang Stadion 1-5
898667
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
Thyholm IF (S4/64) Videbæk IF (S2/16) Hvidbjerg Stadion (Thyh) 3-1
898668
5 Ti 18-05-10
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S3/37) AIA/Tranbjerg (S1/8) Ellekærskolen 2-3
899766
6 Ma 31-05-10
Kl. 19:00
Oksbøl B (S3/43) Grindsted GIF (S2/20) Oksbøl Stadion 0-7
899767
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Næsbjerg RUI (S3/43) Sædding/G IF (S1/9) Næsbjerg Idrætsanlæg 1-2
899768
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/99) Give Fremad (S1/9) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 0-4
899769
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Christiansfeld IF (S4/107) Esbjerg IF 92 (S1/9) Cuben 1-8
899770
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/21) Jerne IF (S1/9) Tjæreborg IF's Anlæg 2-5
899771
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Lundtoft IF (S4/109) Egen UI (S1/10) Kliplev Hallen 1-7
899772
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
BPI (S2/20) Kolding B (S1/10) Covia Arena 3-1
899746
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Østervraa IF (S2/11) Sæby IF Skjold (S1/5) Østervraa Stadion 1-2
899747
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
VHG/GS (S2/12) Aalborg Chang (S1/5) Gandrup Stadion 1-3
899748
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Nørager/Rørbæk IF (S3/28) Sulsted IF (S2/11) Rørbæk Stadion 0-2
899749
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Vadum IF (S5/121) Birkelse IF (S1/5) Vadum Hallen 1-4
899750
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Vaarst/Fjellerad B (S3/27) Hirtshals B (S1/5) Vaarst Stadion 1-9
899751
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Hadsund B (S3/35) BK Sydhimmerland (S3/28) Hadsund Stadion 3-4
899752
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Ulbjerg IF (S2/13) Lemvig GF (JS2/3) Ulbjerg Stadion HHT!
899753
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Thyholm IF (S4/64) Tjele Vest Sport (S2/14) Hvidbjerg Stadion (Thyh) 6-7
899754
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Herning KFUM (S2/16) Aulum IF (S1/7) KFUM Idrætscenter 4-0
899755
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Funder GF (JS2/4) Hadsten SK (JS2/3) Funder EL-VVS Service Arena 8-0
899756
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/8) FC Horsens (JS2/4) Christiansbjerg Idrætsanlæg 4-0
899757
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
FSI (S4/69) IF Lyseng (JS2/4) Fårup Stadion 0-3
899758
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
AC S.M.Ø.L.F. (S4/84) Bjerringbro IF (S2/14) Rosenvangsskolen 1-2
899759
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Holtbjerg B (S3/32) Langaa IK (S2/14) Holtbjerg Idrætsanlæg 1-3
899760
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Mejrup GU (S2/15) Viborg Sdrm. IK (S1/6) Mejrup Kultur & Fritidscenter 2-5
899761
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
FC Royal (S3/38) DGL 2000, Aarhus (S1/8) Viby Gymnasium og HF HHT!
899762
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Aarhus 1900 (S2/18) Lystrup IF (S1/6) Langenæs Idrætsanlæg 1-2
899763
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/34) Klitmøller IF (S2/15) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 1-2
899764
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Vatanspor (S2/18) AIA/Tranbjerg (S1/8) Sødalskolen 1-0
899765
6 Ti 01-06-10
Kl. 19:00
Firehøje IF (S4/97) Vinding SF (JS2/4) Nørup Stadion 2-3
904456
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Sulsted IF (S2/11) Aalborg Chang (S1/5) Sulsted Stadion 0-1
904457
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Birkelse IF (S1/5) Lindholm (DS/3) Nordjyske Bank Arena, Birkelse 3-2
904458
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
BK Sydhimmerland (S3/28) Aars IK (JS1/1) Klejtrup Stadion 0-3
904459
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Hirtshals B (S1/5) Tårs/Ugilt IF (JS1/1) Schlie Arena 4-0
904460
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Tjele Vest Sport (S2/14) Lemvig GF (JS2/3) Løvel Stadion 11-12
904461
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/14) DGL 2000, Aarhus (S1/8) Bjerringbro Idrætspark 1-0
904462
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Herning KFUM (S2/16) Ringkøbing IF (JS1/1) KFUM Idrætscenter 0-3
904463
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Aabyhøj IF (JS1/2) Skovbakken (DS/3) Aabyhøj Stadion 2-3
904464
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Langaa IK (S2/14) Viborg Sdrm. IK (S1/6) Langå Stadion 2-3
904465
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Lystrup IF (S1/6) Silkeborg KFUM (S1/8) Lystrup Enge 3-1
904466
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Klitmøller IF (S2/15) Kjellerup (DS/3) Klitmøller Stadion 0-3
904467
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Vatanspor (S2/18) Odder (DS/3) Sødalskolen 3-5
904468
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
FC Skanderborg (JS1/2) FC Djursland (DS/3) Zitcom Stadion 5-3
904469
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Hedensted IF (S1/10) Funder GF (JS2/4) Hedensted Stadion 1-4
904470
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/8) Viby IF (JS1/2) Christiansbjerg Idrætsanlæg 1-4
904471
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
IF Lyseng (JS2/4) Hatting/Torsted (JS1/2) Lyseng Idrætspark UHT!
904472
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Vinding SF (JS2/4) FC Sydvest 05 (JS1/2) Vinding Stadion 4-1
904473
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Give Fremad (S1/9) Aabenraa BK (JS1/2) Give Stadion 0-6
904474
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S2/20) Sædding/G IF (S1/9) Grindsted Stadion 3-2
904475
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
BPI (S2/20) Esbjerg IF 92 (S1/9) Covia Arena 5-2
904476
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Egen UI (S1/10) Jerne IF (S1/9) Guderup Idrætsanlæg UHT!
904454
7 Ti 08-06-10
Kl. 19:00
Sæby IF Skjold (S1/5) Skagen IK (JS2/3) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 0-1
904455
7 Ti 15-06-10
Kl. 19:00
Frederikshavn fI (JS1/1) Aalborg Freja (DS/3) Empire Stadium 3-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk: