Ekstra Bladet Cup (2009)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
154195
1 Ma 20-04-09
Kl. 18:30
Stenderup SK (S5/143) Bredsten IF (S5/152) Stenderup Skole 0-2
154226
1 Ma 20-04-09
Kl. 18:30
Torpedo AT (S5/123) IFSK (S5/118) Holme Skole 4-1
154227
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
VB 2005 (S5/128) BK 07 (S5/119) Viby Gymnasium og HF 1-3
154193
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Nanok FC (S5) HEI (S5/115) Viby Idrætspark 1-3
154194
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Ans IF (S5/105) IF Haurum/Sall IF (S5/106) LM Transport Arena (Ans) 4-1
154196
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Grundfør UI (S5/115) FC Åben Modus (S5/118) Grundfør Stadion 7-6
154197
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Riis Tebstrup IF (S5/139) Korning IF (S5/141) Ejer Bavnehøj Skolen 3-1
154198
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Blenstrup IF (S5/79) Astrup IF Arden (S5/80) Blenstrup Hallen 3-2
154199
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Arentsminde IF (S5/73) Ørebro B (S5/70) Arentsminde Stadion 2-3
154200
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Rakkeby IF (S6/173) Skallerup/Vennebjerg IF (S5/64) Rakkeby Stadion 1-14
154201
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Horsens Hammer IF (S5/74) Dokkedal IF (S5/79) Langholt Idrætsanlæg 3-1
154202
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Klokkerholm/Ørum (S5/71) Lendum UGI (S5/66) Klokkerholm Stadion 0-3
154203
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Thorup IF (S5/71) Tranum GF (S5/70) Thorup IF's Anlæg 0-4
154204
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Valsgård IF 83 (S5/80) FC Bihdan (S5/83) Valsgård Stadion 2-3
154205
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Vokslev IF (S6/180) Skibsted Skjold (S5/79) Vokslev Stadion 2-4
154206
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Timring IK (S5/100) Kibæk IF (S5/103) Timring Sportscenter 1-8
154207
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Hjerm FIF (S5/91) Håsum/Ramsing 69 (S5/94) Hjerm Stadion 2-4
154209
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Vemb FS (S5/92) ØAB86/Grønbjerg IF (S5/102) Vemb Stadion 5-3
154210
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
B07 Tørring (S5/135) Barrit GIF (S5/143) DSI Gudenå Centret 9-8
154211
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Eliten FC (S5/130) AC Thomastis (S5/129) Højbo Stadion 2-0
154212
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Dynamo Petrobras (S5/126) FB Århus Omegn (S5/129) Rosenvangsskolen 1-6
154213
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
FC Natuglerne (S5/128) AC S.M.Ø.L.F. (S5/129) Åhavevej Idrætsanlæg 0-1
154214
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Øster Starup/Vester Nebel IF (S5/152) Øster Nykirke IF (S5/138) V.Nebel Sportsplads 0-3
154215
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Århus Expats (S5/122) TMV Siempre (S5/123) Holme Skole HHT!
154216
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
FK 73 (S5/1015) Sorring/Toustrup IF (S5/133) Kragelund Skole 2-1
154218
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Bramming Beach Boys FC (S5/151) Coconut Lions (S5/148) Skjern Bank Arena, Bramming 3-1
154219
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Gesten IF (S5/153) Vorbasse B (S5/150) Gesten Fritidscenter 1-2
154220
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Over Jerstal FK (S5/159) Christiansfeld IF (S5/155) Over Jerstal Hallen 2-7
154221
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Tinglev IF (S5/160) Visby IF (S5/158) Tinglev Hallen 1-4
154222
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Gørding/Lourup IF (S5/151) Sædding B 94 (S5/147) Gørding Idrætsanlæg 9-1
154223
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
Taastrup IF (S5/112) FC Lunde (S5/121) Feldballe Stadion 2-1
154224
1 Ti 21-04-09
Kl. 18:30
FC Kegle (S5/128) Assyriske Ninive Forening (S5/127) Tranbjerg Skole 2-4
154225
1 Ti 21-04-09
Kl. 19:00
Gylling B (S5/130) FC Skagen Magic (S5/131) Gylling Skole 4-5
154217
1 Ti 21-04-09
Kl. 19:00
Ødum/Hadbjerg GF(S5/114) FC A-kæden (S5/108) HØST Stadion 4-0
154208
1 Ti 21-04-09
Kl. 19:00
Brande B (S5/137) Holtbjerg Boldklub (S5/100) Brande Stadion 0-9
189409
2 Ma 27-04-09
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S4/36) Dybvad B (S4/31) Flauenskjold Stadion 4-2
189430
2 Ma 27-04-09
Kl. 19:00
FB Århus Omegn (S5/129) Egmont Rollators FC (S5/126) Rosenvangsskolen 2-3
189442
2 Ma 27-04-09
Kl. 19:00
FC Skagen Magic (S5/131) Harlev IK (S4/45) Tranbjerg Skole 9-1
189439
2 Ma 27-04-09
Kl. 19:00
Øster Nykirke IF (S5/138) Thyregod SF Frem (S4/55) Vonge Stadion 2-1
189438
2 Ti 28-04-09
Kl. 18:00
BK 07 (S5/119) Team Leo IF (S4/49) Åhavevej Idrætsanlæg 0-9
189440
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Ødum/Hadbjerg GF(S5/114) Lisbjerg FC (S4/49) HØST Stadion 2-0
189441
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Grundfør UI (S5/115) Herskind B (S4/45) Grundfør Stadion 3-1
189404
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Asdal IF (S4/32) Lundergård IU (S4/31) Asdal Sognegård 2-0
189405
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Skallerup/Vennebjerg IF (S5/64) FC Domino (S4/32) Skallerup Hallen 2-0
189406
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Haubro IF (S6/179) Vester Hornum IF (S4/37) Haubro Stadion 0-5
189407
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Lendum UGI (S5/66) Nielstrup B (S4/31) Lendum Stadion 2-3
189408
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Poulstrup Vrejlev 81 (S4/36) Moseby B (S4/33) Vrejlev/Hæstrup Hallen 6-7
189443
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Hou Og Omegns IF (S4/54) Saxild IF (S4/53) Hou Skole 1-2
189444
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
B07 Tørring (S5/135) Sole IF (S4/54) DSI Gudenå Centret 0-4
189445
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Olympia Århus (S4/49) Stilling IF (S4/53) Møllevangsskolen 7-0
189446
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
TMV Siempre (S5/123) TMG (S4/53) Rosenvangsskolen 0-5
189447
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Torpedo AT (S5/123) Solbjerg IF (S4/53) Holme Skole UHT!
189529
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
FC Skjoldhøgene (S4/48) SF Hekla (S4/49) Skjoldhøjskolen 5-4
189530
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Bjert IF (S4/60) Team Haderslev KFUM (S4/61) Sdr. Bjert Stadion 5-3
189531
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF (S5/151) Hunderup/S UG (S4/59) Gørding Idrætsanlæg 6-4
189532
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Løjt IF (S4/61) Lysabild SG (S4/62) Løjt Idrætsanlæg 2-6
189533
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S4/62) Bolderslev B (S4/61) Bygma Park 2-3
189534
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Vorbasse B (S5/150) Sig/Thorstrup IF (S4/58) Vorbasse Fritidscenter 0-3
189535
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Andst IF (S5/153) Føvling/Stenderup UI (S4/59) Andst Stadion 2-5
189536
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Visby IF (S5/158) Møgeltønder UIF (S4/61) Visby Stadion 2-4
189537
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Christiansfeld IF (S5/155) Arnum IF (S4/61) Cuben 2-4
189538
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S5/151) GHRI (S4/58) Skjern Bank Arena, Bramming 2-1
189539
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/58) Oksbøl B (S4/57) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 1-2
189540
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Ansager IF (S4/57) Tarp B (S4/58) Ansager Stadion 6-7
189541
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Kvaglund IF (S4/58) Nr.Nebel/Bork (S4/57) Kvaglundskolen 4-2
189431
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Taastrup IF (S5/112) Ebeltoft IF (S4/46) Feldballe Stadion 0-2
189432
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
GFG Voel (S5/133) Fårvang IF (S4/44) Voel Stadion 1-3
189433
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
ÅUKF Destan 09 (S5/119) Viby Fodsport af 1997 (S4/48) Viby Gymnasium og HF 2-9
189434
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Bredsten IF (S5/152) Grønbjerg/Langelund IF (S4/57) Bredsten Stadion 2-0
189435
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
HEI (S5/115) Hornslet IF (S4/45) Invita Arena, Skæring 3-2
189436
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Eliten FC (S5/130) FC Gaudeamus (S4/49) Højbo Stadion 2-5
189437
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Riis Tebstrup IF (S5/139) Østbirk IF (S4/53) Ejer Bavnehøj Skolen 2-4
189410
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 (S5/70) Aggersund IF (S4/37) Trekroner Stadion 0-1
189411
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Grindsted SK (S5/74) Tranum GF (S5/70) Grindsted Hallen 0-2
189412
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S4/36) Understed IF (S4/31) Jerslev Stadion 4-3
189413
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Horsens Hammer IF (S5/74) Vestbjerg IF (S4/33) Langholt Idrætsanlæg 0-3
189414
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Sebber IF (S4/37) Ellidshøj IF (S4/35) Sebber Stadion 4-1
189415
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Skibsted Skjold (S5/79) Skalborg SK (S4/34) Skibsted Skjolds Anlæg 0-9
189416
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
FC Bihdan (S5/83) Ravnkilde/Haverslev (S4/40) Oue Stadion 2-6
189417
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Blenstrup IF (S5/79) Onsild IF (S4/40) Blenstrup Hallen 2-7
189418
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Lem Motions- og IF (S5/92) Roslev IK (S4/39) Lem Kulturhal HHT!
189419
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Gedsted FI (S6/184) Klejtrup B Gedsted Stadion HHT!
189420
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Kibæk IF (S5/103) Fjelstervang IF (S4/52) Kibæk Krydsfelt 6-7
189421
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Nordvestmors BK (S4/39) Nors B (S4/38) Midtmors Sport 1-5
189422
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Ans IF (S5/105) Sjørslev/Demstrup IF (S4/44) LM Transport Arena (Ans) 2-3
189423
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF (S4/44) Korsholm IF (S4/45) Tungelund Hallen UHT!
189424
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Gudum IF (S4/42) Sydthy B (S4/38) Gudum Stadion 3-4
189425
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Håsum/Ramsing 69 (S5/94) Sallingsund FC (S4/39) Ramsing Skole 0-3
189426
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Vemb FS (S5/92) Feldborg/Haderup IF (S4/43) Vemb Stadion 7-6
189427
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Gullestrup IF (S4/51) Holtbjerg Boldklub (S5/100) Gullestrup Hallen 4-9
189428
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt IF (S4/51) Studsgaard IF (S4/52) Arnborg Hallen 6-1
189429
2 Ti 28-04-09
Kl. 19:00
AC Pink Panthers (S6/195) AC S.M.Ø.L.F. (S5/129) Sødalskolen 1-7
204780
3 Ma 04-05-09
Kl. 19:00
FC Skagen Magic (S5/131) FC Royal (S3/25) Tranbjerg Skole 0-2
204741
3 Ti 05-05-09
Kl. 18:30
Skalborg SK (S4/34) Aalborgstudenternes IF (S3/17) Skalborg Stadion 1-5
204742
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Vestbjerg IF (S4/33) VHG/GS (S3/16) Vestbjerg Stadion 0-5
204743
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Ørebro B (S5/70) Thorup/Klim B (S3/19) Ørebro Stadion 2-0
204744
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Asdal IF (S4/32) Tornby IF (S3/15) Asdal Sognegård 3-4
204745
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S3/16) Syvsten IF (S3/15) Arena Kop & Kande 6-1
204746
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Hjallerup IF (S3/16) Strandby-Elling IF (S3/15) Hjallerup Stadion / Klubhus 5-0
204747
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Tranum GF (S5/70) Skovsgaard B (S3/19) Tranum Stadion 0-1
204748
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Skallerup/Vennebjerg IF (S5/64) Nielstrup B (S4/31) Skallerup Hallen 2-1
204749
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Lyngsaa B (S3/16) Østervraa IF (S3/15) Lyngså Stadion 1-6
204750
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Kvissel/Ravnshøj (S4/31) Sindal IF (S3/15) Kvissel Stadion 1-8
204751
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Onsild IF (S4/40) Doense/Vebbestrup IF (S3/18) Onsild Sportsplads 8-9
204752
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Øster Sundby B32 (S3/17) Biersted IF (S3/16) ØB Park 0-4
204753
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Aggersund IF (S4/37) Moseby B (S4/33) Aggersund Stadion 2-4
204754
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Ravnkilde/Haverslev (S4/40) Vester Hornum IF (S4/37) Haverslev Stadion 4-5
204755
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sørup IF (S3/17) Nr. Kongerslev IF (S3/18) Sørup Stadion UHT!
204756
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/39) Balling/Volling UIF (S3/20) Akurat Arena Glyngøre 4-3
204757
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/39) Sundsøre FK (S3/20) Roslev Stadion 4-3
204758
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/20) Ørslevkloster IF (S3/21) Vridsted Stadion 7-8
204759
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Vestsalling UIF (S3/20) Højslev Kirkeby IF (S3/21) Spøttrup Kulturhal 1-3
204760
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S3/18) Skals FF (S3/21) Bjerregrav Stadion 4-2
204761
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Borup IF (S3/5) Skive Seminarium B (S3/20) Låstrup Stadion UHT!
204762
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Ravnsbjerg IF (S4/43) Viborg Nørremarken (S3/21) Ravnstrup Stadion UHT!
204763
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Vemb FS (S5/92) Vinderup IK (S3/20) Vemb Stadion 2-7
204764
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Nors B (S4/38) Klitmøller IF (S3/19) Nors Stadion 5-1
204765
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Fjelstervang IF (S4/52) Tarm IF (S3/26) Fjelstervang Stadion 1-2
204766
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Viborg B67 (S3/21) Thyborøn IF (S3/20) Sønæs UHT!
204767
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sjørslev/Demstrup IF (S4/44) Sdr. Rind/Vinkel IF (S3/21) Sjørslev Stadion 1-2
204768
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sydthy B (S4/38) Vestervig/Agger IF (S3/19) Gettrup Stadion 1-2
204769
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/20) Mønsted IF (S3/21) Borbjerg Stadion 3-1
204770
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF (S4/44) Tjele Vest Sport (S3/21) Tungelund Hallen 1-2
204771
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Holtbjerg Boldklub (S5/100) Kølkær/Fasterholt IF (S4/51) Herningsholmskolen 6-4
204772
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Klejtrup B Purhus IF (S3/18) Klejtrup Stadion 4-2
204773
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S4/40) FC Sabur (S3/18) Bjerregrav B's Anlæg 1-7
204774
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
FK 73 (S5/1015) Silkeborg B (S3/22) Kragelund Skole 0-3
204775
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Fårvang IF (S4/44) Hammel GF (S3/23) Fårvang Stadion 0-6
204776
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Grundfør UI (S5/115) Olympia Århus (S4/49) Grundfør Stadion 1-7
204777
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Assyriske Ninive Forening (S5/127) Torpedo AT (S5/123) Skjoldhøjskolen UHT!
204778
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
FC Skjoldhøgene (S4/48) TMG (S4/53) Skjoldhøjskolen 2-6
204779
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Viby Fodsport af 1997 (S4/48) FC Gaudeamus (S4/49) Åhavevej Idrætsanlæg 3-1
204781
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sole IF (S4/54) Firehøje IF (S3/29) Øster Snede Stadion 3-5
204782
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Hørning IF (S3/25) Hasle B (S3/23) Højbo Stadion 3-6
204783
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
FC GOG (S3/23) Tørring/Ølholm (S3/27) Gadbjerg Stadion 1-3
204784
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Øster Nykirke IF (S5/138) Egtved IF (S3/29) Vonge Stadion 1-3
204785
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Bredsten IF (S5/152) Kolding KFUM (S3/29) Bredsten Stadion 1-4
204786
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Ødum/Hadbjerg GF(S5/114) Kolind/Perstrup IF (S3/24) HØST Stadion 1-5
204787
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Østbirk IF (S4/53) Gl. Rye IF (S3/25) Østbirk Hallen 0-3
204788
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
HEI (S5/115) Hasle CF (S3/23) Invita Arena, Skæring 9-11
204789
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Egmont Rollators FC (S5/126) Den Bosniske IF (S3/29) Skjoldhøjskolen UHT!
204790
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/53) BMI (S3/25) Saxild Skole 3-1
204791
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
AC S.M.Ø.L.F. (S5/129) Vatanspor (S3/23) Rosenvangsskolen 0-1
204792
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Ebeltoft IF (S4/46) Virup IF (S3/23) Ebeltoft Idrætscenter 0-5
204793
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Bjert IF (S4/60) KSC Kolding (S3/29) Sdr. Bjert Stadion 0-2
204794
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Starup UIF (S3/30) Lunderskov B (S3/29) Staruphallen 8-3
204795
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Hammelev SUF (S4/61) Bramdrupdam GIF (S3/29) Hammelev Hallen 0-5
204796
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
tst (S3/23) Team Leo IF (S4/49) Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-1
204797
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Dalby GF (S3/29) Øsby IF (S3/30) Dalby Stadion UHT!
204798
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S4/59) Brørup GF (S3/28) Føvling Stadion 2-1
204799
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF (S5/151) Darum IF (S3/28) Gørding Idrætsanlæg 0-10
204800
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S4/58) Horne IF (S3/26) Sig Stadion 5-3
204801
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Kvaglund IF (S4/58) Jernved IF (S3/28) Kvaglundskolen 2-1
204802
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Lysabild SG (S4/62) Nord/Als B (S3/30) Lysabild Skole 5-6
204803
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Billund IF (S3/28) Sdr. Omme/Stakroge/Hoven IF (S3/26) Billund Idrætscenter 3-2
204804
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Oksbøl B (S4/57) Agerbæk SF (S3/28) Oksbøl Stadion 1-3
204805
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Møgeltønder UIF (S4/61) Højer IF (S3/30) Møgeltønder Skole 1-5
204806
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Andrup IF (S4/58) Jerne IF (S3/28) Skads Skole 5-2
204807
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Tarp B (S4/58) Spangsbjerg IF (S3/28) Bryndumvej Idrætshal 2-6
204808
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Bolderslev B (S4/61) Rødekro IF (S3/30) Bolderslev Fritidscenter 3-5
204809
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S5/151) Brøns/Frifelt 06 (S3/30) Skjern Bank Arena, Bramming 2-7
204810
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Arnum IF (S4/61) Toftlund IF (S3/30) Arnum Stadion 2-3
204811
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S3/28) Starup/Tofterup IF (S3/26) Sdr. Hygum Stadion 0-2
204740
3 Ti 05-05-09
Kl. 19:00
Hals FS (S3/16) B52/Aalborg (S3/17) Hals Stadion 0-3
212351
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S3/18) Møldrup/Tostrup IF (S2/8) Bjerregrav Stadion 0-5
212352
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Ravnsbjerg IF (S4/43) Bruunshåb/Tapdrup IF (S2/10) Bruunshåb/Tapdrup Stadion HHT!
212353
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Borup IF (S3/5) Ulbjerg IF (S2/8) Låstrup Stadion 0-3
212354
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Nors B (S4/38) Vestervig/Agger IF (S3/19) Nors Stadion 6-0
212355
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Tarm IF (S3/26) Ølstrup GU (S2/9) Tarm Stadion 4-3
212356
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Andrup IF (S4/58) Darum IF (S3/28) Skads Skole 1-4
212357
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Billund IF (S3/28) Hejnsvig IF (S2/13) Billund Idrætscenter 1-0
212358
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S4/59) Rødding IF (S3/28) Føvling Stadion 2-0
212359
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S3/28) Bramming B (S2/13) Gjesing Fritidscenter 8-7
212360
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S3/26) Grindsted GIF (S2/13) Starup Stadion 1-4
212361
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Toftlund IF (S3/30) Skærbæk B (S2/13) Toftlund Stadion HHT!
212362
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Nord/Als B (S3/30) Broager UI (S2/14) Nordals Idrætscenter 1-4
212363
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S4/58) Agerbæk SF (S3/28) Sig Stadion 1-0
212364
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/30) Vojens BI (S2/14) Hjordkær Stadion 2-1
212365
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Højer IF (S3/30) Ribe BK (S2/13) Marskhallen HHT!
212366
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Kvaglund IF (S4/58) FC King George (S2/13) Kvaglundskolen 2-6
212367
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Brøns/Frifelt 06 (S3/30) Tjæreborg IF (S2/13) Brøns IF´s Idrætsanlæg 0-3
212368
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
KSC Kolding (S3/29) Starup UIF (S3/30) Harte Stadion 4-1
212369
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Rødekro IF (S3/30) Dalby GF (S3/29) Fladhøj Idrætscenter 0-6
212370
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
VHG/GS (S3/16) Dronninglund IF (S2/7) Gandrup Stadion 3-2
212371
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sebber IF (S4/37) Farsø/Ullits IK (S2/8) Sebber Stadion 0-1
212372
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
B52/Aalborg (S3/17) Aalborg Chang (S2/7) Klubhuset B.52/AFC 1-3
212373
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S3/17) St. Restrup IF (S2/8) Aalborg Universitet 2-0
212374
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S4/36) Brønderslev IF (S3/16) Jerslev Stadion 1-2
212375
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Flauenskjold IF (S4/36) Sæby IF Skjold (S2/7) Flauenskjold Stadion 1-4
212376
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sindal IF (S3/15) Skibsby-Højene IF (S2/7) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal 6-1
212377
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Skallerup/Vennebjerg IF (S5/64) Tornby IF (S3/15) Skallerup Hallen 1-8
212378
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Biersted IF (S3/16) Skovsgaard B (S3/19) Biersted IF`s Anlæg 9-0
212379
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S3/18) Hadsund B (S2/8) Tinghøj Stadion 1-2
212380
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Moseby B (S4/33) Hjallerup IF (S3/16) Moseby Stadion 4-1
212381
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sørup IF (S3/17) Skelund IF (S2/8) Sørup Stadion 1-2
212382
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Ørebro B (S5/70) Vester Hornum IF (S4/37) Ørebro Stadion 3-1
212383
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/20) Bremdal/Resen/Humlum (S2/9) Harboøre Stadion 1-4
212384
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Vinderup IK (S3/20) Løgstrup IF (S3/21) Vinderup Stadion 0-3
212385
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sallingsund FC (S4/39) FS Midtthy (S2/9) Akurat Arena Glyngøre 0-2
212386
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/39) Viborg B67 (S3/21) Roslev Stadion 2-0
212387
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Videbæk IF (S3/26) Snejbjerg SG&I (S2/9) Videbæk Stadion UHT!
212388
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sdr. Rind/Vinkel IF (S3/21) Bjerringbro IF (S2/10) Vinkel Stadion 1-4
212389
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Klejtrup B Tjele Vest Sport (S3/21) Klejtrup Stadion 1-5
212390
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Holtbjerg Boldklub (S5/100) Herning KFUM (S2/9) Herningsholmskolen 0-4
212391
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Borbjerg GU (S3/20) Ørslevkloster IF (S3/21) Borbjerg Stadion 1-4
212392
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Aulum IF (S2/9) Hammerum IF (S2/10) Aulum Fritidscenter 1-3
212393
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sønderhald IF (S3/24) FC Sabur (S3/18) Assentoft Stadion 4-2
212394
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
tst (S3/23) Lystrup IF (S2/11) Tilst Idrætsanlæg (tst) 3-5
212395
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Virup IF (S3/23) Vejlby IK (S2/11) Virup Skole 1-3
212396
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Assyriske Ninive Forening (S5/127) Viby Fodsport af 1997 (S4/48) Skjoldhøjskolen 2-1
212397
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Olympia Århus (S4/49) Vatanspor (S3/23) Møllevangsskolen 0-2
212398
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/53) Kolt/Hasselager IF (S2/12) Saxild Skole 5-7
212399
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Hasle B (S3/23) DGL 2000, Aarhus (S2/11) Ellekærskolen 2-7
212400
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Fuglebakken (S2/12) Hasle CF (S3/23) Ellekær Idrætspark 7-1
212401
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Egmont Rollators FC (S5/126) FC Royal (S3/25) Skjoldhøjskolen 2-3
212402
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S3/22) Hammel GF (S3/23) Sejs Stadion 6-7
212403
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Silkeborg B (S3/22) Gl. Rye IF (S3/25) Søholt Øst 1-0
212404
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Tørring/Ølholm (S3/27) Vejle Kammeraterne (S2/12) Langskovhallen Ølholm HHT!
212405
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Kolding KFUM (S3/29) Seest B (S2/14) Nordre Stadion 0-1
212406
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/29) BPI (S2/14) Bramdrupdam Hallerne 1-2
212407
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Egtved IF (S3/29) Erritsø GIF (S2/14) Egtved Idræts- og Multicenter 2-6
212408
4 Ti 12-05-09
Kl. 19:00
Firehøje IF (S3/29) Nr. Snede GF (S2/12) Nørup Stadion 1-2
213097
5 Ma 18-05-09
Kl. 19:00
Østervraa IF (S3/15) Sæby IF Skjold (S2/7) Østervraa Stadion 2-1
213105
5 Ma 18-05-09
Kl. 19:00
Skelund IF (S2/8) Vejgaard B (S1/3) Skelund Stadion 0-2
213136
5 Ma 18-05-09
Kl. 19:00
Sindal IF (S3/15) Tårs/Ugilt IF (S1/3) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal 0-1
213106
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S2/8) Bruunshåb/Tapdrup IF (S2/10) Møldrup Stadion 1-2
213107
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Nors B (S4/38) FS Midtthy (S2/9) Nors Stadion 5-1
213108
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Tarm IF (S3/26) Spjald IF (S1/4) Tarm Stadion 2-7
213109
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Videbæk IF (S3/26) SHN/Ulfborg (S2/9) Videbæk Stadion 0-2
213110
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/39) Højslev Kirkeby IF (S3/21) Roslev Stadion 2-0
213111
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Bremdal/Resen/Humlum (S2/9) Struer B (S1/4) Humlum Stadion 1-2
213112
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Tjele Vest Sport (S3/21) Ulbjerg IF (S2/8) Løvel Stadion 1-0
213113
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/10) Frederiks AIF (S1/4) Bjerringbro Idrætspark 2-0
213114
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Herning KFUM (S2/9) Idom IF (S1/4) KFUM Idrætscenter 4-2
213115
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Hammerum IF (S2/10) Vildbjerg SF (S1/4) Hammerum Stadion 8-7
213116
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Fuglebakken (S2/12) Christiansbjerg IF (S1/5) Ellekær Idrætspark 1-5
213117
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
FC Royal (S3/25) DGL 2000, Aarhus (S2/11) Viby Gymnasium og HF 5-2
213118
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S3/24) ASA, Aarhus (S1/5) KPI's Klubhus 2-1
213119
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Hammel GF (S3/23) Silkeborg B (S3/22) Hammel Stadion 1-2
213120
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
KSC Kolding (S3/29) Fynslund B (S2/14) Harte Stadion 0-3
213121
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
TMG (S4/53) Vatanspor (S3/23) Mårslet Stadion 1-5
213122
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Assyriske Ninive Forening (S5/127) Kolt/Hasselager IF (S2/12) Skjoldhøjskolen 2-6
213123
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Erritsø GIF (S2/14) Fredericia fF (S1/5) Erritsø Stadion 2-3
213124
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Dalby GF (S3/29) Seest B (S2/14) Dalby Stadion 2-1
213125
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Lystrup IF (S2/11) Hadsten SK (S1/5) Lystrup Enge 3-0
213126
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S2/12) BPI (S2/14) Søndre Stadion 2-1
213127
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S4/58) Tistrup B (S2/13) Sig Stadion 3-0
213128
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Spangsbjerg IF (S3/28) Tjæreborg IF (S2/13) Gjesing Fritidscenter 1-2
213129
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Føvling/Stenderup UI (S4/59) Vejen SF (S1/6) Føvling Stadion 0-4
213130
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Vejlby IK (S2/11) FC Skanderborg (S1/5) VSK Aarhus 2-3
213131
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Broager UI (S2/14) Bov IF (S1/6) Broager Idrætscenter 4-5
213132
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
FC King George (S2/13) Esbjerg IF 92 (S1/6) Veldtofte Idrætspark 3-7
213133
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Billund IF (S3/28) Grindsted GIF (S2/13) Billund Idrætscenter 1-2
213134
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/30) Skærbæk B (S2/13) Hjordkær Stadion HHT!
213135
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Darum IF (S3/28) Hviding IF (S1/6) Darum Fritidscenter 3-2
213098
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
VHG/GS (S3/16) NUBI (S2/7) Gandrup Stadion 3-4
213099
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Gug B (S2/8) Aalborg Chang (S2/7) Gug Stadion 4-7
213100
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Sønderhald IF (S3/24) Hadsund B (S2/8) Assentoft Stadion 0-3
213101
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Ørebro B (S5/70) Moseby B (S4/33) Ørebro Stadion 0-4
213102
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S3/16) Aalborgstudenternes IF (S3/17) Arena Kop & Kande 7-6
213103
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Biersted IF (S3/16) GVL Løkken (S1/3) Biersted IF`s Anlæg 4-1
213104
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Løgstrup IF (S3/21) Farsø/Ullits IK (S2/8) Løgstrup Stadion 2-3
213096
5 Ti 19-05-09
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/15) Hirtshals B (S1/3) Tornby Stadion 0-2
214830
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Farsø/Ullits IK (S2/8) Løgstør IF (S1/3) Farsø Stadion 1-8
214831
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Østervraa IF (S3/15) Frederikshavn fI (JS/1) Østervraa Stadion 2-6
214832
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Nors B (S4/38) Koldby/Hørdum IF (S1/4) Nors Stadion 3-2
214833
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/39) Ørslevkloster IF (S3/21) Roslev Stadion 9-1
214834
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S4/58) Outrup B (S1/6) Sig Stadion 0-6
214835
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Bov IF (S1/6) SUB Sønderborg (JS/2) Grænse Stadion 4-6
214836
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Dalby GF (S3/29) Aabenraa BK (S1/6) Dalby Stadion 1-4
214837
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S2/12) Vinding SF (JS/2) Søndre Stadion HHT!
214838
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S2/12) Hedensted IF (S1/5) Nr. Snede Stadion 1-3
214839
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Silkeborg B (S3/22) HA85 (S1/5) Søholt Øst 1-6
214840
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Darum IF (S3/28) Ribe BK (S2/13) Darum Fritidscenter 5-1
214841
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Skærbæk B (S2/13) Esbjerg IF 92 (S1/6) Skærbæk Fritidscenter HHT!
214842
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S2/13) Vejen SF (S1/6) Grindsted Stadion 0-3
214843
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Kjellerup IF (JS/1) Funder GF (JS/2) Bjergets Idrætsanlæg 8-9
214844
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Vatanspor (S3/23) Viby IF (JS/2) Sødalskolen 1-3
214845
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Fynslund B (S2/14) Fredericia fF (S1/5) Fynslund Hallen 1-2
214846
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
FC Royal (S3/25) Christiansbjerg IF (S1/5) Viby Gymnasium og HF 2-5
214847
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S3/24) Lystrup IF (S2/11) KPI's Klubhus 3-2
214848
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S2/12) AIA/Tranbjerg (JS/2) Hasselager Hallen 5-4
214849
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
NUBI (S2/7) Nørresundby B (JS/1) NUBI's Stadion 3-2
214850
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Hjørring AIK Frem (S1/3) Skagen IK (JS/1) Frem Parken 1-3
214851
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S3/16) Tårs/Ugilt IF (S1/3) Arena Kop & Kande 1-3
214852
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S2/7) Vejgaard B (S1/3) Chang's Baner 3-1
214853
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Hadsund B (S2/8) Aalborg KFUM (JS/1) Hadsund Stadion 2-1
214854
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Herning KFUM (S2/9) Spjald IF (S1/4) KFUM Idrætscenter HHT!
214855
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg (S2/9) Måbjerg IF (S1/4) Vestjysk Fritidscenter 4-0
214856
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Tjele Vest Sport (S3/21) Bjerringbro IF (S2/10) Løvel Stadion 2-3
214857
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S2/10) Kvik/Aalestrup IF (JS/1) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 1-0
214914
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Nibe B (S1/3) Aars IK (JS/1) Nibe Stadion 2-1
214915
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Moseby B (S4/33) Biersted IF (S3/16) Moseby Stadion 1-2
214916
6 Ti 26-05-09
Kl. 19:00
Hammerum IF (S2/10) Lemvig GF (S1/4) Hammerum Stadion 1-5
217650
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Hirtshals B (S1/3) Frederikshavn fI (JS/1) Schlie Arena 1-0
217651
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S1/3) Skagen IK (JS/1) Tårs Stadion 2-0
217652
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S2/7) Løgstør IF (S1/3) Chang's Baner 4-2
217653
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Biersted IF (S3/16) Lindholm (DS) Biersted IF`s Anlæg 0-4
217654
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
NUBI (S2/7) Nibe B (S1/3) NUBI's Stadion 2-1
217655
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Hadsund B (S2/8) Aalborg Freja (DS) Hadsund Stadion 4-1
217656
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
SHN/Ulfborg (S2/9) Holstebro B (DS) Vestjysk Fritidscenter 0-2
217657
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Nors B (S4/38) Roslev IK (S4/39) Nors Stadion 4-1
217658
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S2/10) Struer B (S1/4) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 6-3
217659
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Lemvig GF (S1/4) Ringkøbing IF (JS/2) Lemvig Stadion 1-3
217660
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/10) Spjald IF (S1/4) Bjerringbro Idrætspark 6-1
217661
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/5) Aabyhøj IF (DS) Christiansbjerg Idrætsanlæg 4-3
217662
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
HA85 (S1/5) Funder GF (JS/2) Hvinningdal Skole 4-0
217663
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Fredericia fF (S1/5) Vinding SF (JS/2) Madsby Enge 1-3
217664
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S3/24) Grenaa IF (DS) KPI's Klubhus 1-2
217665
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Kolt/Hasselager IF (S2/12) Viby IF (JS/2) Hasselager Hallen 2-3
217666
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
FC Skanderborg (S1/5) Odder (DS) Zitcom Stadion 2-4
217667
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Hedensted IF (S1/5) Stensballe IK (JS/2) Hedensted Stadion 1-5
217668
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Aabenraa BK (S1/6) SUB Sønderborg (JS/2) Aabenraa Stadion 4-2
217669
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Darum IF (S3/28) Esbjerg IF 92 (S1/6) Darum Fritidscenter 4-1
217670
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Outrup B (S1/6) Sædding/G IF (JS/2) Outrup Idrætscenter 1-5
217671
7 Ti 09-06-09
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/13) Vejen SF (S1/6) Tjæreborg IF's Anlæg 1-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999