Landspokalturneringen for Herrer (2008)

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
780588
1 On 16-04-08
Kl. 18:00
BK 07 (S5/103) Team Leo IF (S5/105) Åhavevej Idrætsanlæg 1-2
780589
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Røde Stjerne, Kolding (S5/110) Ødis IF (S5/122) Bakkeskolen 4-3
780590
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Virring/Vitved UI (S5/100) FC Skjoldhøgene (S5/103) Virring Hallen 2-3
780591
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Oktoberboys (S6/146) IF Haurum/Sall (S5/97) Grønløkke Stadion 0-2
780592
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Barrit GIF (S5/113) B07 Tørring (S5/112) Barritshus Idrætsanlæg 2-5
780593
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
AC Thomastis (S5/104) Dynamo Petrobras (S5/105) Holme Skole 4-1
780594
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
FC Hattrick (S5/104) FC Natuglerne, Århus (S5/105) Skjoldhøjskolen 1-3
780595
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Penny Lane United (S5/109) FC Skagen Magic (S5/106) Tranbjerg Skole 6-1
780596
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Gylling B (S5/100) Hårby IK 81 (S5/103) Gylling Skole 3-1
780597
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S5/84) FC A-kæden (S5/85) Bjerregrav B's Anlæg 9-0
780598
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
FC Domino (S5/65) Ilbro/Lørslev IF (S5/64) Hirtshals Idrætscenter 3-4
780599
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Skæve IF (S5/66) Klokkerholm/Ørum (S5/70) Skæve Stadion 0-5
780600
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Rakkeby IF (S6/132) Nielstrup B (S5/63) Rakkeby Stadion 0-7
780601
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S5/69) Lendum UGI (S5/63) Jerslev Stadion 5-4
780602
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Dokkedal IF (S5/73) Haubro IF (S6/136) Dokkedal Stadion 8-4
780603
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Tranum GF (S5/68) Ellidshøj IF (S5/75) Tranum Stadion 2-6
780604
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Sydthy B (S5/78) Håsum/Ramsing 69 (S5/82) Gettrup Stadion UHT!
780605
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Via UC Sports (S5/81) Gudum IF (S5/80) Holstebro Idrætspark 0-1
780606
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Holtbjerg Boldklub (S5/91) Kibæk IF (S5/88) Holtbjerg Idrætsanlæg 3-2
780608
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Thorning IF (S6/143) Karup/Kølvrå 07 (S5/93) Thorning Stadion 0-4
780609
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Ikast United (S5/93) Brande B (S5/94) Østre Skole 4-1
780585
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
Øster Starup/Vester Nebel IF (S5/115) Bramming Beach Boys FC (S5/118) V.Nebel Sportsplads 4-6
780586
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
FC Fremad 07 (S5/123) Over Jerstal FK (S5/122) Bredebro Idrætscenter 1-3
780587
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:00
FC Borac BL Esbjerg (S5/119) Coconut Lions (S5/120) Veldtofte Idrætspark HHT!
780607
1 Ti 22-04-08
Kl. 19:30
Kølkær/Fasterholt IF (S5/93) Velling UIF (S5/89) Kølkær Idrætscenter 14-0
878738
2 Ma 28-04-08
Kl. 19:00
Sdr. Omme IF (S4/56) Centrum IF (S4/55) Sdr. Omme Stadion 2-1
878739
2 Ma 28-04-08
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/58) Brørup GF (S4/59) Starup Stadion 9-8
878735
2 Ma 28-04-08
Kl. 19:00
Team Leo IF (S5/105) Lisbjerg FC (S4/49) Vorrevangsskolen 7-4
878736
2 Ma 28-04-08
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/58) Føvling/Stenderup UI (S4/59) Agerbæk Stadion 3-1
878737
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Bramming Beach Boys FC (S5/118) Gørding/Lourup IF (S4/59) Skjern Bank Arena, Bramming 9-10
878740
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Coconut Lions (S5/120) Oksbøl B (S4/58) Spangsbjergskolen 0-4
878741
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Krogager B (S4/56) Skovlund IF (S4/58) St. Krogager Idrætscenter 3-2
878742
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Over Jerstal FK (S5/122) Stepping IF (S4/61) Over Jerstal Hallen 0-1
878743
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Lysabild SG (S4/62) Nord/Als B (S4/62) Lysabild Skole 4-2
878744
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Nr.Nebel/Bork (S4/55) Tarp B (S4/58) Form & Fritid Nørre Nebel 1-4
878701
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Ilbro/Lørslev IF (S5/64) Asdal IF (S4/31) Lørslev Stadion 3-6
878702
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S5/69) Dokkedal IF (S5/73) Jerslev Stadion 7-2
878703
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Ellidshøj IF (S5/75) Aalborgstudenternes IF (S4/35) Ellidshøj IF´s Anlæg 0-2
878704
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Klokkerholm/Ørum (S5/70) Kvissel/Ravnshøj (S4/32) Klokkerholm Stadion 0-2
878705
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Dybvad B (S4/32) Hornum IF (S4/37) Dybvad Stadion 3-2
878706
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Nielstrup B (S5/63) Bindslev/Tversted IF (S4/31) Søndervang Skole 4-1
878707
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Skalborg SK (S4/36) Syvsten IF (S4/32) Skalborg Stadion 2-3
878708
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Aggersund IF (S4/37) Nr. Kongerslev IF (S4/36) Aggersund Stadion 3-1
878709
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S4/38) Onsild IF (S4/38) Tinghøj Stadion 4-2
878710
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Understed IF (S4/32) Vejby IF (S4/33) Understed IF's Anlæg 3-1
878711
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Bagterp IF (S4/31) Poulstrup Vrejlev 81 (S4/33) Bagterp Idrætsanlæg 1-3
878712
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Gudum IF (S5/80) Sydthy B (S5/78) Gudum Stadion 1-3
878713
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Holtbjerg Boldklub (S5/91) Gullestrup IF (S4/43) Holtbjerg Idrætsanlæg 2-6
878714
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Ikast United (S5/93) Feldborg/Haderup IF (S4/42) Østre Skole 9-10
878715
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S4/40) Linde B (S4/41) Breum Stadion UHT!
878716
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Karup/Kølvrå 07 (S5/93) Sjørslev/Demstrup IF (S4/45) Kølvrå Stadion 2-4
878717
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt IF (S5/93) Sinding GIF (S4/42) Kølkær Idrætscenter UHT!
878718
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/44) Sydmors IF (S4/40) Roslev Stadion UHT!
878719
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Lem B (S4/55) Studsgaard IF (S4/42) Lem Hallen 0-1
878720
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Viborg B67 (S4/44) Thorsø/Tungelund IF (S4/47) Sønæs 1-2
878721
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S5/84) Boldklubben Sydhimmerland (S4/38) Bjerregrav B's Anlæg 5-3
878722
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
AC Thomastis (S5/104) AC S.M.Ø.L.F (S4/50) Holme Skole 7-9
878723
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
JAI, Aarhus (S4/49) KFUM's B, Århus (S4/52) Ellekærskolen 2-3
878724
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
FC Natuglerne, Århus (S5/105) Aarhus Posten (S4/52) Åhavevej Idrætsanlæg 1-9
878725
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/50) FFD Kralupy(S4/52) Næshøj Idrætscenter UHT!
878726
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Penny Lane United (S5/109) FC Royal (S4/52) Tranbjerg Skole 13-12
878727
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Gylling B (S5/100) Hou Og Omegns IF (S4/51) Gylling Skole 1-8
878728
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S4/49) Ebeltoft IF (S4/48) KPI's Klubhus 3-6
878729
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
GFG Voel (S4/45) Grønbjerg/Langelund IF (S4/56) Voel Stadion 2-1
878730
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Hover IF (S4/54) Østbirk IF (S4/53) Hover Stadion 3-2
878731
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Røde Stjerne, Kolding (S5/110) Lunderskov B (S4/60) Bakkeskolen 2-6
878732
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
Løsning IF (S4/54) Saxild IF (S4/51) Løsning Stadion 2-4
878733
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
IF Haurum/Sall (S5/97) Stilling IF (S4/51) Sall Stadion 0-6
878734
2 Ti 29-04-08
Kl. 19:00
B07 Tørring (S5/112) Thyregod SF Frem (S4/56) DSI Gudenå Centret 3-1
897221
3 To 08-05-08
Kl. 19:00
Feldborg/Haderup IF (S4/42) Harboøre IF (S3/19) Feldborg Stadion 5-6
897218
3 Fr 09-05-08
Kl. 19:00
Sydthy B (S5/78) Sallingsund FC (S3/18) Gettrup Stadion 5-2
897204
3 Fr 09-05-08
Kl. 19:30
Flauenskjold IF (S3/15) Hirtshals B (S2/7) Flauenskjold Stadion 2-13
897211
3 10-05-08
Kl. 13:00
Ravnkilde/Haverslev (S3/21) Sønderup/Suldrup IK Frem (S2/8) Haverslev Stadion 2-5
897355
3 Ma 12-05-08
Kl. 19:00
Oksbøl B (S4/58) Outrup B (S2/13) Oksbøl Stadion 3-1
897356
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sig/Thorstrup IF (S4/58) Tistrup B (S2/13) Sig Stadion 4-2
897357
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Tarp B (S4/58) Spangsbjerg IF (S3/28) Bryndumvej Idrætshal 2-1
897379
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Hou Og Omegns IF (S4/51) Bramdrupdam GIF (S3/29) Hou Skole 0-5
897380
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Mejrup GU (S3/19) RLK (S3/19) Mejrup Kultur & Fritidscenter 1-2
897381
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sdr. Hygum B (S4/59) Tjæreborg IF (S2/13) Sdr. Hygum Stadion 2-4
897222
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S3/20) Borbjerg GU (S3/19) Møldrup Stadion 5-0
897223
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Gullestrup IF (S4/43) Hammerum IF (S3/23) Gullestrup Hallen 0-8
897224
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Kølkær/Fasterholt IF (S5/93) Herning KFUM (S2/9) Kølkær Idrætscenter 1-2
897296
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sjørring B (S3/18) FS Midtthy (S2/9) Sjørring Stadion 3-6
897297
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF (S4/47) Sdr. Rind/Vinkel IF (S3/20) Tungelund Hallen 2-3
897298
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Tarm IF (S4/55) Faster/Hanning (S3/23) Tarm Stadion 3-1
897299
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Studsgaard IF (S4/42) Lind/Kollund (KLG) (S2/9) Studsgaard Stadion 1-4
897303
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/23) SHN/Ulfborg (S2/9) Ølstrup Stadion 5-3
897304
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Vestsalling UIF (S3/18) Vinderup IK (S3/19) Spøttrup Kulturhal 1-5
897310
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/19) Skive Seminarium B (S2/10) Vridsted Stadion 2-0
897311
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
KFUM's B, Århus (S4/52) AC S.M.Ø.L.F (S4/50) Højlyngen 1-2
897312
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Aarhus Posten (S4/52) BMI (S2/12) Åhavevej Idrætsanlæg 4-1
897313
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Nørager B (S3/22) Lystrup IF (S2/11) Nørager Stadion 6-5
897314
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Ebeltoft IF (S4/48) Stenvad B (S2/11) Ebeltoft Idrætscenter 6-5
897315
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Midtdjurs IF (S2/11) TRIF (S4/48) Ryomgård Stadion 2-1
897316
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
FC Skjoldhøgene (S5/103) FC Dario (S4/52) Skjoldhøjskolen 7-1
897317
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Vejlby IK (S2/11) Kolt/Hasselager IF (S2/12) VSK Aarhus 5-2
897318
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
B07 Tørring (S5/112) Nr. Snede GF (S3/24) DSI Gudenå Centret 2-4
897319
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Penny Lane United (S5/109) Virup IF (S3/25) Tranbjerg Skole 3-5
897320
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/50) Gl. Rye IF (S3/24) Næshøj Idrætscenter 2-0
897321
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
GFG Voel (S4/45) Hammel GF (S2/11) Voel Stadion 4-3
897322
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Gauerslund IF (S3/27) Horsens Freja (S2/12) Danbolig Arena Gauerslund 0-5
897323
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Hover IF (S4/54) Give Fremad (S3/27) Hover Stadion 0-10
897324
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Lunderskov B (S4/60) Kolding KFUM (S3/29) Lunderskov Stadion 2-13
897325
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Dalby GF (S3/29) Den Bosniske IF (S2/14) Dalby Stadion 1-5
897326
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Purhus IF (S3/21) Spentrup IF (S2/11) Asferg Stadion 1-4
897327
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sejs/Svejbæk IF (S3/24) HA85 (S2/10) Sejs Stadion 0-3
897328
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Silkeborg B (S3/24) Silkeborg KFUM (S2/10) Søholt Øst 4-1
897329
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/51) Skjold SS (S3/36) Saxild Skole 4-0
897330
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Stilling IF (S4/51) Søvind GIF (S2/12) Stilling Stadion 3-0
897331
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne (S3/27) Bjert IF (S3/29) Søndre Stadion 5-2
897332
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Kolding Freja (S4/60) BPI (S2/14) Freja Park 0-4
897333
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/58) Ansager IF (S3/28) Agerbæk Stadion 9-0
897340
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Krogager B (S4/56) Billund IF (S2/13) St. Krogager Idrætscenter 5-1
897341
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Bolderslev B (S4/62) Rødekro IF (S3/30) Bolderslev Fritidscenter 8-7
897342
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Lysabild SG (S4/62) Broager UI (S3/30) Lysabild Skole 1-2
897343
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
FC King George (S3/28) Darum IF (S2/13) Veldtofte Idrætspark 2-1
897344
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sønderborg Fremad (S3/30) Egen UI (S2/14) Bygma Park 1-7
897345
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Horne IF (S3/28) Grindsted GIF (S2/13) Horne Stadion, Varde HHT!
897346
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Gørding/Lourup IF (S4/59) Holsted FB (S2/13) Gørding Idrætsanlæg 3-5
897347
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Stepping IF (S4/61) Hammelev SUF (S3/29) Stepping Stadion 3-2
897348
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sdr. Omme IF (S4/56) Hejnsvig IF (S2/13) Sdr. Omme Stadion 0-3
897349
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/30) Vojens BI (S2/14) Hjordkær Stadion 1-0
897350
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/58) Hunderup/S UG (S3/28) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 3-0
897351
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Højer IF (S3/30) Skærbæk B (S2/14) Marskhallen 2-3
897352
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Jerne IF (S3/28) Næsbjerg RUI (S2/13) Jerne Stadion 4-2
897353
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/58) Jernved IF (S2/14) Starup Stadion 4-2
897354
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/29) Starup UIF (S3/29) Rødding Stadion 6-4
888131
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/44) Løgstrup IF (S3/20) Roslev Stadion 1-0
888142
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sjørslev/Demstrup IF (S4/45) Skals FF (S2/10) Sjørslev Stadion 1-3
897174
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Poulstrup Vrejlev 81 (S4/33) Gærum IF (S3/15) Vrejlev/Hæstrup Hallen 3-2
897175
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Aggersund IF (S4/37) Biersted IF (S2/7) Aggersund Stadion 0-5
897176
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Asdal IF (S4/31) Understed IF (S4/32) Asdal Sognegård 2-1
897177
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Nielstrup B (S5/63) Sindal IF (S3/15) Søndervang Skole 2-3
897178
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Vestbjerg IF (S3/17) St. Restrup IF (S2/8) Vestbjerg Stadion 1-2
897179
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Fjerritslev IF (S3/16) Sæby IF Skjold (S2/7) Fjerritslev Stadion 0-3
897180
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Syvsten IF (S4/32) Tornby IF (S3/15) Syvsten IF Stadion 1-3
897181
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Aabybro IF (S3/16) Thorup/Klim B (S3/18) Aabybro Idrætscenter 4-1
897213
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Jerslev/Sterup IF (S5/69) Hals FS (S3/17) Jerslev Stadion 0-2
897214
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Øster Sundby B32 (S3/17) NUBI (S2/8) ØB Park 2-5
897215
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Valsgård IF 83 (S4/38) Støvring IF (S2/8) Valsgård Gl. Stadion 0-4
897216
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Gug B (S3/17) Østervraa IF (S3/15) Gug Stadion 3-1
897217
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/20) Bjerringbro IF (S2/10) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 8-7
897205
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Moseby B (S3/16) VHG/GS (S3/17) Moseby Stadion 2-1
897206
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Dybvad B (S4/32) Brønderslev IF (S2/7) Dybvad Stadion 0-5
897207
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/35) B52/Aalborg (S3/16) Aalborg Universitet 3-2
897208
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Kvissel/Ravnshøj (S4/32) Lyngsaa B (S3/15) Kvissel Stadion 0-4
897210
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S4/38) Skørping IF Frem (S3/21) Tinghøj Stadion 2-0
897219
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Sundsøre FK (S4/40) Højslev Kirkeby IF (S3/19) Breum Stadion 1-5
897220
3 Ti 13-05-08
Kl. 19:00
Hersom/Bjerregrav IF (S3/20) Frederiks AIF (S2/10) Bjerregrav Stadion 0-4
913144
4 Ti 20-05-08
Kl. 19:00
KSC Kolding (S3/29) Vejle Kammeraterne (S3/27) Harte Stadion 5-2
913152
4 Ti 20-05-08
Kl. 19:00
FC King George (S3/28) Holsted FB (S2/13) Veldtofte Idrætspark 4-1
913153
4 Ti 20-05-08
Kl. 19:00
Krogager B (S4/56) Hejnsvig IF (S2/13) St. Krogager Idrætscenter 0-2
913143
4 On 21-05-08
Kl. 18:45
Kolding KFUM (S3/29) BPI (S2/14) Nordre Stadion 0-1
913123
4 Ma 26-05-08
Kl. 19:00
Herning KFUM (S2/9) Aulum IF (S1/4) KFUM Idrætscenter 0-2
913124
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Højslev Kirkeby IF (S3/19) Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/20) Højslev Kirkeby Stadion 4-6
913125
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
FS Midtthy (S2/9) Koldby/Hørdum IF (S1/4) Sundby Thy Stadion 2-1
913126
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Hammerum IF (S3/23) Lind/Kollund (KLG) (S2/9) Hammerum Stadion 7-6
913127
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Sydthy B (S5/78) Harboøre IF (S3/19) Gettrup Stadion 1-5
913128
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S3/20) Skals FF (S2/10) Møldrup Stadion 11-10
913129
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Sdr. Rind/Vinkel IF (S3/20) Ulbjerg IF (S2/10) Vinkel Stadion 1-3
913130
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Tarm IF (S4/55) Spjald IF (S1/4) Tarm Stadion 0-4
913131
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
RLK (S3/19) Struer B (S1/4) Ramme Stadion 3-2
913132
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Roslev IK (S4/44) Vinderup IK (S3/19) Roslev Stadion 3-0
913133
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Videbæk IF (S3/23) Ringkøbing IF (S1/4) Videbæk Stadion 0-3
913134
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/23) Skjern GF (S1/4) Ølstrup Stadion 1-0
913135
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/19) Nykøbing Mors IF (S1/4) Vridsted Stadion UHT!
913136
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Christiansbjerg IF (S1/5) AC S.M.Ø.L.F (S4/50) Christiansbjerg Idrætsanlæg 14-0
913137
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Aarhus Posten (S4/52) ASA, Aarhus (S1/5) Åhavevej Idrætsanlæg 1-6
913138
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S5/84) Ebeltoft IF (S4/48) Bjerregrav B's Anlæg 5-3
913139
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
FC Sabur (S3/21) Spentrup IF (S2/11) Nr. Borup Stadion 1-2
913140
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Nørager B (S3/22) Midtdjurs IF (S2/11) Nørager Stadion 2-1
913141
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Nr. Snede GF (S3/24) Give Fremad (S3/27) Nr. Snede Stadion 1-3
913142
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
GFG Voel (S4/45) Harlev IK (S4/50) Voel Stadion 1-2
913110
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF (S4/35) Aalborg Chang (S3/16) Aalborg Universitet 1-3
913111
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Aabybro IF (S3/16) Biersted IF (S2/7) Aabybro Idrætscenter 1-3
913112
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Asdal IF (S4/31) Brønderslev IF (S2/7) Asdal Sognegård 0-8
913113
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF (S4/38) Nibe B (S1/3) Tinghøj Stadion 3-7
913114
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Sebber IF (S3/16) Gug B (S3/17) Sebber Stadion 3-0
913115
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Strandby-Elling IF (S3/15) Skagen IK (S1/3) Nordjyske Bank Arena Strandby 1-2
913116
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Hals FS (S3/17) Sindal IF (S3/15) Hals Stadion 1-2
913117
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Moseby B (S3/16) Løgstør IF (S1/3) Moseby Stadion 4-5
913118
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Lyngsaa B (S3/15) St. Restrup IF (S2/8) Lyngså Stadion 2-5
913119
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Tornby IF (S3/15) Tårs/Ugilt IF (S1/3) Tornby Stadion 1-4
913120
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Sørup IF (S3/21) Støvring IF (S2/8) Sørup Stadion 3-4
913121
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
NUBI (S2/8) Hjørring AIK Frem (S1/3) NUBI's Stadion 5-1
913122
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Poulstrup Vrejlev 81 (S4/33) Sæby IF Skjold (S2/7) Vrejlev/Hæstrup Hallen 1-3
913148
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
FC Skjoldhøgene (S5/103) Vejlby IK (S2/11) Skjoldhøjskolen 0-4
913149
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Bolderslev B (S4/62) Aabenraa BK (S1/6) Bolderslev Fritidscenter 0-4
913150
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Broager UI (S3/30) Egen UI (S2/14) Broager Idrætscenter 3-2
913151
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Hjordkær UIF (S3/30) FC Sydvest 05 (S1/6) Hjordkær Stadion 0-2
913154
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Tarp B (S4/58) Jerne IF (S3/28) Bryndumvej Idrætshal 2-4
913155
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/58) Sig/Thorstrup IF (S4/58) Agerbæk Stadion 3-0
913156
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Toftlund IF (S3/30) Bov IF (S1/6) Toftlund Stadion 1-3
913157
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/58) Oksbøl B (S4/58) Starup Stadion 4-1
913158
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Rødding IF (S3/29) Skærbæk B (S2/14) Rødding Stadion HHT!
913159
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Hjerting IF (S4/58) Tjæreborg IF (S2/13) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 1-5
913160
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Frederiks AIF (S2/10) Brande IF (S1/4) Frederiks Stadion 2-1
913145
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Stilling IF (S4/51) Ry SK (S1/5) Stilling Stadion UHT!
913146
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/51) Hatting/Torsted (S1/6) Saxild Skole UHT!
913147
4 Ti 27-05-08
Kl. 19:30
Team Leo IF (S5/105) HA85 (S2/10) Vorrevangsskolen 2-5
923422
5 Ma 02-06-08
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S2/7) Lindholm IF (JS/1) Arena Kop & Kande 1-3
923431
5 Ma 02-06-08
Kl. 19:30
Roslev IK (S4/44) Kvik/Aalestrup IF (JS/1) Roslev Stadion 4-5
923432
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/19) FS Midtthy (S2/9) Harboøre Stadion 5-1
923433
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
RLK (S3/19) Lemvig GF (JS/1) Ramme Stadion 1-3
923434
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Spjald IF (S1/4) Vildbjerg SF (JS/1) Spjald Stadion 3-4
923435
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Ølstrup GU (S3/23) Ringkøbing IF (S1/4) Ølstrup Stadion 1-5
923436
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Ulbjerg IF (S2/10) Viborg Søndermarken (JS/1) Ulbjerg Stadion 1-4
923437
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S5/84) Nørager B (S3/22) Bjerregrav B's Anlæg 7-6
923438
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
ASA, Aarhus (S1/5) IF Lyseng (JS/2) Frederiksbjerg Idrætsanlæg 3-1
923439
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Vejlby IK (S2/11) Christiansbjerg IF (S1/5) VSK Aarhus 0-5
923440
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Bramdrupdam GIF (S3/29) Fredericia fF (JS/2) Bramdrupdam Hallerne 0-3
923441
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
BPI (S2/14) FC Horsens (JS/2) Covia Arena 4-3
923442
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Saxild IF (S4/51) Horsens Freja (S2/12) Saxild Skole 3-4
923443
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Give Fremad (S3/27) Vinding SF (JS/2) Give Stadion HHT!
923444
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Virup IF (S3/25) Spentrup IF (S2/11) Virup Skole 0-1
923445
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Stilling IF (S4/51) Funder GF (JS/1) Stilling Stadion 0-6
923446
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Harlev IK (S4/50) HA85 (S2/10) Næshøj Idrætscenter 1-5
923447
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
KSC Kolding (S3/29) Den Bosniske IF (S2/14) Harte Stadion 1-3
923448
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Silkeborg B (S3/24) Hammerum IF (S3/23) Søholt Øst 1-3
923449
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Grindsted GIF (S2/13) Viby IF (JS/2) Grindsted Stadion 0-3
923450
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Bov IF (S1/6) Hviding IF (JS/2) Grænse Stadion 0-1
923451
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Skærbæk B (S2/14) Aabenraa BK (S1/6) Skærbæk Fritidscenter 5-1
923452
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Broager UI (S3/30) FC Sydvest 05 (S1/6) Broager Idrætscenter 0-4
923453
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
FC King George (S3/28) Hejnsvig IF (S2/13) Veldtofte Idrætspark 2-1
923454
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Stepping IF (S4/61) Esbjerg IF 92 (JS/2) Stepping Stadion 0-3
923455
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/58) Jerne IF (S3/28) Starup Stadion 5-0
923456
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Agerbæk SF (S4/58) Tjæreborg IF (S2/13) Agerbæk Stadion 2-3
923423
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S3/16) NUBI (S2/8) Chang's Baner 4-3
923424
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Hirtshals B (S2/7) Skagen IK (S1/3) Schlie Arena 4-5
923425
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Sindal IF (S3/15) Sæby IF Skjold (S2/7) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal 1-6
923426
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Biersted IF (S2/7) Tårs/Ugilt IF (S1/3) Biersted IF`s Anlæg 2-5
923427
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Sønderup/Suldrup IK Frem (S2/8) Nibe B (S1/3) Suldrup Stadion 1-4
923428
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Støvring IF (S2/8) Løgstør IF (S1/3) Støvring Stadion 3-0
923429
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Sebber IF (S3/16) St. Restrup IF (S2/8) Sebber Stadion 0-5
923430
5 Ti 03-06-08
Kl. 19:00
Frederiks AIF (S2/10) Aulum IF (S1/4) Frederiks Stadion 6-0
929758
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Nibe B (S1/3) Lindholm IF (JS/1) Nibe Stadion 2-0
929759
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S3/16) Aars IK (Kval.) Chang's Baner 1-3
929760
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Skagen IK (S1/3) Nørresundby (KVAL) Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen) 1-0
929761
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Sæby IF Skjold (S2/7) St. Restrup IF (S2/8) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 7-6
929762
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Tårs/Ugilt IF (S1/3) Frederikshavn fI (DS) Tårs Stadion 4-1
929763
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Støvring IF (S2/8) Aalborg Freja (Kval.) Støvring Stadion 1-3
929764
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF (S3/20) Kvik/Aalestrup IF (JS/1) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 0-4
929765
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Møldrup/Tostrup IF (S3/20) Frederiks AIF (S2/10) Møldrup Stadion 1-0
929766
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Harboøre IF (S3/19) Lemvig GF (JS/1) Harboøre Stadion 1-5
929767
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Ringkøbing IF (S1/4) Vildbjerg SF (JS/1) Alkjær Stadion 5-1
929768
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Vridsted IF (S3/19) Viborg Søndermarken (JS/1) Vridsted Stadion 1-7
929769
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Horsens Freja (S2/12) Skovbakken IK (DS/2) Spar Nord Park 0-5
929770
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Viby IF (JS/2) Funder GF (JS/1) Viby Idrætspark 5-4
929771
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Bjerregrav B (S5/84) ASA, Aarhus (S1/5) Bjerregrav B's Anlæg 0-8
929772
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Den Bosniske IF (S2/14) Fredericia fF (JS/2) Brændkjærskolen 2-3
929773
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Vinding SF (JS/2) Odder IGF (KVAL) Vinding Stadion 4-0
929774
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Spentrup IF (S2/11) Christiansbjerg IF (S1/5) Spentrup Hallen 0-14
929775
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Hammerum IF (S3/23) HA85 (S2/10) Hammerum Stadion 3-2
929776
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
FC Sydvest 05 (S1/6) Esbjerg IF 92 (JS/2) Ballum Skole 1-2
929777
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
FC King George (S3/28) Hviding IF (JS/2) Veldtofte Idrætspark 1-5
929778
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Starup/Tofterup IF (S4/58) BPI (S2/14) Starup Stadion 0-3
929779
6 Ti 10-06-08
Kl. 19:00
Tjæreborg IF (S2/13) Skærbæk B (S2/14) Tjæreborg IF's Anlæg 6-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999