U10 Drenge C (2008) 5M - Forår, Pulje 540

Komplet kampprogram

Kampnr. Tidspunkt Hjemmehold Udehold Bane Score  
Mandag 23-04-18 - Langå Stadion - Arrangør: Langaa IK
159127
Kl. 17:30 Langaa IK Helsted Fremad IF (2)
159128
Kl. 17:30 Helsted Fremad IF (1) SIF Assentoft
159129
Kl. 18:10 Langaa IK SIF Assentoft
159130
Kl. 18:10 Helsted Fremad IF (1) Helsted Fremad IF (2)
Lørdag 28-04-18 - Dronningborg Stadion - Arrangør: Dronningborg B
159123
Kl. 10:00 Dronningborg B U10-PFU05-1
159124
Kl. 10:00 Vorup FB Kristrup Boldklub
159125
Kl. 10:40 Dronningborg B Kristrup Boldklub
159126
Kl. 10:40 Vorup FB U10-PFU05-1
Lørdag 05-05-18 - QuickPot Park Helsted - Arrangør: Helsted Fremad IF
159133
Kl. 10:00 Helsted Fremad IF (2) Dronningborg B
159136
Kl. 10:00 SIF Assentoft Vorup FB
159138
Kl. 10:40 SIF Assentoft Dronningborg B
159139
Kl. 10:40 Vorup FB Helsted Fremad IF (2)
Lørdag 05-05-18 - Asferg Stadion - Arrangør: FSI
159140
Kl. 10:00 Langaa IK U10-PFU05-1
159141
Kl. 10:00 Helsted Fremad IF (1) Kristrup Boldklub
159142
Kl. 10:40 Langaa IK Kristrup Boldklub
159152
Kl. 10:40 Helsted Fremad IF (1) U10-PFU05-1
Lørdag 26-05-18 - Ulvehøj Idrætscenter - Arrangør: Vorup FB
159157
Kl. 10:00 Dronningborg B Langaa IK
159158
Kl. 10:00 Vorup FB Helsted Fremad IF (1)
159159
Kl. 10:40 Dronningborg B Helsted Fremad IF (1)
159160
Kl. 10:40 Vorup FB Langaa IK
Tirsdag 29-05-18 - Tirsdalens Skole - Arrangør: Kristrup Boldklub
159153
Kl. 17:30 U10-PFU05-1 Helsted Fremad IF (2)
159154
Kl. 17:30 Kristrup Boldklub SIF Assentoft
159155
Kl. 18:10 U10-PFU05-1 SIF Assentoft
159156
Kl. 18:10 Kristrup Boldklub Helsted Fremad IF (2)
Torsdag 07-06-18 - Dronningborg Stadion - Arrangør: Dronningborg B
159161
Kl. 17:30 Dronningborg B Vorup FB
159162
Kl. 17:30 U10-PFU05-1 Kristrup Boldklub
159163
Kl. 18:10 Kristrup Boldklub Dronningborg B
159164
Kl. 18:10 U10-PFU05-1 Vorup FB
Lørdag 09-06-18 - QuickPot Park Helsted - Arrangør: Helsted Fremad IF
159165
Kl. 12:30 Langaa IK Helsted Fremad IF (1)
159166
Kl. 12:30 Helsted Fremad IF (2) SIF Assentoft
159167
Kl. 13:10 SIF Assentoft Langaa IK
159168
Kl. 13:10 Helsted Fremad IF (2) Helsted Fremad IF (1)
Lørdag 16-06-18 - Fårup Stadion - Arrangør: FSI
159173
Kl. 10:00 U10-PFU05-1 Langaa IK
159174
Kl. 10:00 Kristrup Boldklub Helsted Fremad IF (1)
159175
Kl. 10:40 Kristrup Boldklub Langaa IK
159176
Kl. 10:40 Helsted Fremad IF (1) U10-PFU05-1
Onsdag 20-06-18 - Assentoft Stadion - Arrangør: SIF Assentoft
159169
Kl. 17:30 Helsted Fremad IF (2) Dronningborg B
159170
Kl. 17:30 SIF Assentoft Vorup FB
159171
Kl. 18:10 SIF Assentoft Dronningborg B
159172
Kl. 18:10 Helsted Fremad IF (2) Vorup FB
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller telefon 8939 9930

Bemærk:

Aktuelle links:

Spilleregler 5:5

Husk tilmelding til Djurs Sommerland Cup via Kluboffice - senest 27. maj

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via "Mit DBU" på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.