Herrer Serie 1 - Forår 2018, Pulje 9

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
305054
1 31-03-18
Kl. 14:00
Give Fremad Brande IF Vandel Kunstgræs (Efterskole) 0-0
305055
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 13:00
HTS Ringkøbing IF Tistrup Stadion 0-2
305057
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 13:00
Ikast FS BV Oksbøl Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-5
305056
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 16:00
Kjellerup IF Aulum IF Kjellerup Kunstgræsbane 3-2
305061
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 14:00
Aulum IF HTS Kunstgræsbane AFC/Aulum IF 2-3
306515
Kampfakta
9 07-04-18
Kl. 16:00
Kjellerup IF BV Oksbøl Kjellerup Kunstgræsbane 2-0
305060
Kampfakta
2 08-04-18
Kl. 12:00
Brande IF Ikast FS Brande Stadion 4-1
305058
Kampfakta
2 08-04-18
Kl. 14:00
Ringkøbing IF Give Fremad Green Arena 3-0
305065
Kampfakta
3 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
BV Oksbøl Brande IF Oksbøl Stadion 2-0
305062
Kampfakta
3 14-04-18
Kl. 14:00
Give Fremad Aulum IF Give Stadion 3-1
305064
Kampfakta
3 15-04-18
Kl. 16:00
Kjellerup IF HTS Kjellerup Kunstgræsbane 3-1
305063
Kampfakta
3 Ma 16-04-18
Kl. 19:00
Ikast FS Ringkøbing IF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
305066
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 13:00
HTS Give Fremad Tistrup Stadion 4-3
305068
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 14:00
Brande IF Kjellerup IF Brande Stadion 2-2
305069
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 14:00
Aulum IF Ikast FS Aulum Fritidscenter 1-2
305067
Kampfakta
4 22-04-18
Kl. 16:15
Ringkøbing IF BV Oksbøl Ringkøbing Kunstgræsbane 4-2
305073
Kampfakta
5 To 26-04-18
Kl. 18:45
BV Oksbøl Aulum IF Oksbøl Stadion 0-1
305072
Kampfakta
5 Fr 27-04-18
Kl. 19:00
Ikast FS HTS Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 2-3
305070
Kampfakta
5 28-04-18
Kl. 14:00
Give Fremad Kjellerup IF Give Stadion 1-3
305071
Kampfakta
5 29-04-18
Kl. 11:00
Brande IF Ringkøbing IF Brande Stadion 2-1
305076
Kampfakta
6 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Aulum IF Brande IF Aulum Fritidscenter 2-1
305077
Kampfakta
6 Fr 04-05-18
Kl. 19:00
HTS BV Oksbøl Tistrup Stadion 1-0
305075
Kampfakta
6 05-05-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Ringkøbing IF Bjergets Idrætsanlæg 3-3
305074
Kampfakta
6 05-05-18
Kl. 14:00
Give Fremad Ikast FS Give Stadion 2-1
305078
Kampfakta
7 On 09-05-18
Kl. 18:30
BV Oksbøl Give Fremad Oksbøl Stadion 2-4
305079
Kampfakta
7 On 09-05-18
Kl. 19:00
Ringkøbing IF Aulum IF Green Arena 5-0
305138
Kampfakta
7 On 09-05-18
Kl. 19:00
Ikast FS Kjellerup IF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-1
305139
Kampfakta
7 To 10-05-18
Kl. 14:00
Brande IF HTS Brande Stadion 3-3
306513
Kampfakta
8 12-05-18
Kl. 13:30
BV Oksbøl Ikast FS Oksbøl Stadion 2-1
306512
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 13:00
Aulum IF Kjellerup IF Aulum Fritidscenter 0-3
305140
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 15:00
Brande IF Give Fremad Brande Stadion 3-3
306511
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 16:15
Ringkøbing IF HTS Green Arena 3-0
306583
Kampfakta
9 Fr 18-05-18
Kl. 19:15
HTS Aulum IF Tistrup Stadion 1-1
305059
2 19-05-18
Kl. 13:30
BV Oksbøl Kjellerup IF Oksbøl Stadion 2-0
306514
Kampfakta
9 19-05-18
Kl. 14:00
Give Fremad Ringkøbing IF Give Stadion 1-5
306516
9 Ti 22-05-18
Kl. 19:00
Ikast FS Brande IF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
306586
10 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
HTS Kjellerup IF Tistrup Stadion Resultatformidling
306584
10 Fr 25-05-18
Kl. 19:00
Aulum IF Give Fremad Aulum Fritidscenter Resultatformidling
306587
10 26-05-18
Kl. 16:00
Brande IF BV Oksbøl Brande Stadion Resultatformidling
306585
10 27-05-18
Kl. 16:15
Ringkøbing IF Ikast FS Green Arena Resultatformidling
306591
11 Fr 01-06-18
Kl. 19:00
Ikast FS Aulum IF Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
306590
11 02-06-18
Kl. 13:30
Kjellerup IF Brande IF Bjergets Idrætsanlæg Resultatformidling
306588
11 02-06-18
Kl. 14:00
Give Fremad HTS Give Stadion Resultatformidling
306589
11 03-06-18
Kl. 19:00
BV Oksbøl Ringkøbing IF Oksbøl Stadion Resultatformidling
306594
12 Ti 05-06-18
Kl. 19:00
HTS Ikast FS Horne Stadion, Varde Resultatformidling
306595
12 Fr 08-06-18
Kl. 19:15
Aulum IF BV Oksbøl Aulum Fritidscenter Resultatformidling
306592
12 09-06-18
Kl. 16:15
Kjellerup IF Give Fremad Bjergets Idrætsanlæg Resultatformidling
306593
12 09-06-18
Kl. 16:15
Ringkøbing IF Brande IF Green Arena Resultatformidling
306596
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
Ikast FS Give Fremad Ikast Stadion (Kunstgræsbane) Resultatformidling
306598
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
Brande IF Aulum IF Brande Stadion Resultatformidling
306599
13 16-06-18
Kl. 13:30
BV Oksbøl HTS Oksbøl Stadion Resultatformidling
306597
13 17-06-18
Kl. 14:00
Ringkøbing IF Kjellerup IF Green Arena Resultatformidling
306602
14 To 21-06-18
Kl. 18:30
Kjellerup IF Ikast FS Kjellerup Kunstgræsbane Resultatformidling
306603
14 Fr 22-06-18
Kl. 18:45
HTS Brande IF Tistrup Stadion Resultatformidling
306600
14 Fr 22-06-18
Kl. 19:00
Give Fremad BV Oksbøl Give Stadion Resultatformidling
306601
14 Fr 22-06-18
Kl. 19:30
Aulum IF Ringkøbing IF Aulum Fritidscenter Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999