U14 Drenge Liga 1 (2004) 11M - efterår 2017, Pulje 601

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
470369
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:00
tst Fodbold FC Salling Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-0
470366
Kampfakta
1 13-08-17
Kl. 10:30
IF Lyseng AGF, Aarhus Lyseng Idrætspark 0-2
470367
1 13-08-17
Kl. 10:30
Randers Freja AaB Randers Stadion 2-0
470368
1 13-08-17
Kl. 15:00
Silkeborg IF Hornslet IF/Skødstrup SF Søholt Idrætsanlæg 3-0
470373
Kampfakta
2 On 16-08-17
Kl. 18:00
Hornslet IF/Skødstrup SF Randers Freja Hornslet Stadion 1-3
470371
2 On 16-08-17
Kl. 18:30
FC Salling Silkeborg IF Egeris Idrætsanlæg 3-4
470370
Kampfakta
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
AaB IF Lyseng AaB's Anlæg 5-1
470376
3 19-08-17
Kl. 10:00
Silkeborg IF Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 1-5
470375
3 19-08-17
Kl. 13:00
tst Fodbold AaB Tilst Idrætsanlæg (tst) 2-1
470374
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 15:00
IF Lyseng Hornslet IF/Skødstrup SF Lyseng Idrætspark 1-1
470377
Kampfakta
3 Ma 21-08-17
Kl. 19:00
FC Salling AGF, Aarhus Stoholm Fritidscenter 1-3
470381
4 26-08-17
Kl. 11:00
Hornslet IF/Skødstrup SF tst Fodbold Hornslet Stadion 2-1
470389
Kampfakta
6 27-08-17
Kl. 11:15
Randers Freja FC Salling Randers Stadion 6-0
470380
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 11:30
AGF, Aarhus Silkeborg IF AGF's anlæg - Fredensvang 6-3
470379
Kampfakta
4 On 30-08-17
Kl. 18:45
AaB FC Salling AaB's Anlæg 3-0
470372
Kampfakta
2 On 30-08-17
Kl. 19:30
AGF, Aarhus tst Fodbold AGF's anlæg - Fredensvang 3-0
470385
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 13:00
FC Salling Hornslet IF/Skødstrup SF Ørslevkloster Stadion 2-1
470383
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 13:15
AGF, Aarhus AaB AGF's anlæg - Fredensvang 5-2
470384
5 03-09-17
Kl. 13:00
tst Fodbold Randers Freja Tilst Idrætsanlæg (tst) 1-4
470382
Kampfakta
5 03-09-17
Kl. 14:00
IF Lyseng Silkeborg IF Lyseng Idrætspark 2-3
470387
6 09-09-17
Kl. 10:00
Silkeborg IF AaB Søholt Idrætsanlæg 2-3
470378
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 10:15
Randers Freja IF Lyseng Randers Stadion 2-2
470386
Kampfakta
6 On 13-09-17
Kl. 18:00
IF Lyseng tst Fodbold Lyseng Idrætspark 3-1
470390
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 13:00
FC Salling IF Lyseng Egeris Idrætsanlæg 2-1
470392
7 17-09-17
Kl. 13:00
tst Fodbold Silkeborg IF Tilst Idrætsanlæg (tst) 1-4
470391
7 On 20-09-17
Kl. 19:00
AaB Hornslet IF/Skødstrup SF AaB's Anlæg 1-0
470395
8 23-09-17
Kl. 11:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 1-3
470397
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 11:15
FC Salling tst Fodbold Egeris Idrætsanlæg 0-3
470394
Kampfakta
8 23-09-17
Kl. 11:30
AGF, Aarhus IF Lyseng AGF's anlæg - Fredensvang 1-2
470396
8 24-09-17
Kl. 11:00
Hornslet IF/Skødstrup SF Silkeborg IF Hornslet Stadion 0-2
470398
9 Fr 29-09-17
Kl. 19:00
IF Lyseng AaB Lyseng Kunstgræs 0-2
470401
9 30-09-17
Kl. 11:00
Randers Freja Hornslet IF/Skødstrup SF Randers Stadion 5-1
470400
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:00
tst Fodbold AGF, Aarhus Tilst Idrætsanlæg (tst) 1-3
470399
Kampfakta
9 Ma 02-10-17
Kl. 19:00
Silkeborg IF FC Salling Silkeborg Kunstbane 4-3
470393
Kampfakta
7 On 04-10-17
Kl. 19:30
AGF, Aarhus Randers Freja Fredensvang - Kunstgræsbanen 1-1
470403
10 07-10-17
Kl. 11:00
AaB tst Fodbold AaB's Anlæg 3-1
470405
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 11:30
AGF, Aarhus FC Salling AGF's anlæg - Fredensvang 5-0
470402
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 11:00
Hornslet IF/Skødstrup SF IF Lyseng Hornslet Stadion 0-1
470404
10 08-10-17
Kl. 12:00
Randers Freja Silkeborg IF Randers Stadion 5-4
470409
11 On 11-10-17
Kl. 18:30
tst Fodbold Hornslet IF/Skødstrup SF tst Kunstgræsbane UDS Resultatformidling
470407
Kampfakta
11 Fr 13-10-17
Kl. 19:05
FC Salling AaB Egeris Kunstgræsbane 0-4
470406
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 10:30
IF Lyseng Randers Freja Lyseng Idrætspark 0-1
470408
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF AGF, Aarhus Søholt Idrætsanlæg 4-2
470388
6 On 25-10-17
Kl. 19:00
Hornslet IF/Skødstrup SF AGF, Aarhus Hornslet Kunstgræsbane Resultatformidling
470413
12 28-10-17
Kl. 11:00
Hornslet IF/Skødstrup SF FC Salling Hornslet Kunstgræsbane Resultatformidling
470410
12 28-10-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF IF Lyseng Søholt Idrætsanlæg Resultatformidling
470412
12 28-10-17
Kl. 11:30
Randers Freja tst Fodbold Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
470411
12 29-10-17
Kl. 12:00
AaB AGF, Aarhus AaB's Anlæg Resultatformidling
470416
13 04-11-17
Kl. 11:00
AGF, Aarhus Hornslet IF/Skødstrup SF AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
470417
13 04-11-17
Kl. 11:15
FC Salling Randers Freja Spøttrup Kulturhal Resultatformidling
470415
13 04-11-17
Kl. 11:30
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg Resultatformidling
470414
13 On 08-11-17
Kl. 18:30
tst Fodbold IF Lyseng tst Kunstgræsbane Resultatformidling
470420
14 11-11-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF tst Fodbold Søholt Idrætsanlæg Resultatformidling
470421
14 11-11-17
Kl. 12:30
Randers Freja AGF, Aarhus Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
470418
14 12-11-17
Kl. 10:00
IF Lyseng FC Salling Lyseng Kunstgræs Resultatformidling
470419
14 12-11-17
Kl. 11:00
Hornslet IF/Skødstrup SF AaB Hornslet Kunstgræsbane Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan rækken ombrydes fra efteråret 17 til foråret 18 her

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.

NYT TILTAG! - Deltag i Eliteserien henover vinteren. Læs mere her.