U15 Drenge Liga 1 (2003) 11M - efterår 2017, Pulje 511

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
600869
1 12-08-17
Kl. 10:30
Silkeborg IF Randers Freja Søholt Idrætsanlæg 1-3
600871
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 14:00
FS Holstebro AGF, Aarhus Idrætscenter Vest 1-4
600870
1 13-08-17
Kl. 10:15
VSK Aarhus AaB VSK Aarhus 0-1
600875
Kampfakta
2 Ti 15-08-17
Kl. 18:00
Silkeborg IF FC Skanderborg Søholt Idrætsanlæg 2-3
600874
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
FK Viborg FS Holstebro Viborg FF´s anlæg 1-1
600876
Kampfakta
2 On 16-08-17
Kl. 19:30
AGF, Aarhus VSK Aarhus AGF's anlæg - Fredensvang 5-1
600890
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 12:00
FK Viborg Silkeborg IF Viborg FF´s anlæg 3-1
600878
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 13:15
FC Skanderborg AaB Fælleden kunstgræsbane 3-0
600885
3 19-08-17
Kl. 14:00
FS Holstebro VSK Aarhus STS Biler Arena 2-1
600891
4 26-08-17
Kl. 11:00
VSK Aarhus Randers Freja VSK Aarhus 0-3
600896
4 27-08-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF FS Holstebro Søholt Idrætsanlæg 4-2
600877
Kampfakta
3 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
Randers Freja AGF, Aarhus Randers Stadion 1-2
600907
5 02-09-17
Kl. 11:00
Silkeborg IF AaB Søholt Idrætsanlæg 3-2
600906
5 02-09-17
Kl. 13:00
Randers Freja FS Holstebro Randers Stadion 2-2
600908
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 14:15
FC Skanderborg VSK Aarhus Fælleden kunstgræsbane 1-0
600909
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 16:00
FK Viborg AGF, Aarhus Viborg FF´s anlæg 0-4
600912
Kampfakta
6 Fr 08-09-17
Kl. 18:30
AGF, Aarhus Silkeborg IF AGF's anlæg - Fredensvang 5-1
600910
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 13:00
Randers Freja FC Skanderborg Randers Stadion 3-1
600911
6 09-09-17
Kl. 14:00
FS Holstebro AaB Idrætscenter Vest 1-2
600917
7 16-09-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF VSK Aarhus Søholt Idrætsanlæg 6-0
600914
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 12:00
FK Viborg Randers Freja Viborg FF´s anlæg 0-1
600915
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 12:00
AaB AGF, Aarhus AaB's Anlæg 2-2
600916
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 14:15
FC Skanderborg FS Holstebro Wannafind Stadion 2-1
600919
8 23-09-17
Kl. 12:30
AaB VSK Aarhus AaB's Anlæg Resultatformidling
600920
8 23-09-17
Kl. 13:15
AGF, Aarhus FS Holstebro AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
600918
8 24-09-17
Kl. 13:00
Randers Freja Silkeborg IF Randers Stadion Resultatformidling
600921
8 Ti 26-09-17
Kl. 18:00
FK Viborg FC Skanderborg Viborg FF´s anlæg Resultatformidling
600924
9 30-09-17
Kl. 10:00
FC Skanderborg Silkeborg IF Wannafind Stadion Resultatformidling
600925
9 30-09-17
Kl. 14:00
VSK Aarhus AGF, Aarhus VSK Aarhus Resultatformidling
600922
9 30-09-17
Kl. 15:00
Randers Freja AaB Randers Stadion Resultatformidling
600923
9 01-10-17
Kl. 13:00
FS Holstebro FK Viborg Idrætscenter Vest Resultatformidling
600895
4 On 04-10-17
Kl. 18:30
AaB FK Viborg AaB's Anlæg Resultatformidling
600929
10 07-10-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF FK Viborg Silkeborg Kunstbane Resultatformidling
600927
10 07-10-17
Kl. 12:30
AaB FC Skanderborg AaB's Anlæg Resultatformidling
600926
10 07-10-17
Kl. 13:15
AGF, Aarhus Randers Freja AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
600928
10 07-10-17
Kl. 14:00
VSK Aarhus FS Holstebro VSK Aarhus Resultatformidling
600930
11 14-10-17
Kl. 11:00
Randers Freja VSK Aarhus Randers Stadion Resultatformidling
600931
11 14-10-17
Kl. 12:00
FK Viborg AaB Viborg FF´s anlæg Resultatformidling
600932
11 14-10-17
Kl. 14:00
FS Holstebro Silkeborg IF Idrætscenter Vest Resultatformidling
600905
4 14-10-17
Kl. 17:30
AGF, Aarhus FC Skanderborg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
600872
1 On 25-10-17
Kl. 19:00
FC Skanderborg FK Viborg Fælleden kunstgræsbane Resultatformidling
600937
12 28-10-17
Kl. 10:00
AGF, Aarhus FK Viborg AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
600936
12 28-10-17
Kl. 12:00
VSK Aarhus FC Skanderborg Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
600934
12 28-10-17
Kl. 14:00
FS Holstebro Randers Freja Idrætscenter Vest Resultatformidling
600935
12 29-10-17
Kl. 10:30
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg Resultatformidling
600873
2 On 01-11-17
Kl. 19:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg Resultatformidling
600940
13 04-11-17
Kl. 11:15
Silkeborg IF AGF, Aarhus Silkeborg Kunstbane Resultatformidling
600939
13 04-11-17
Kl. 11:30
AaB FS Holstebro AaB's Anlæg Resultatformidling
600938
13 04-11-17
Kl. 12:30
FC Skanderborg Randers Freja Fælleden kunstgræsbane Resultatformidling
600941
13 05-11-17
Kl. 14:00
FK Viborg VSK Aarhus Viborg FF´s anlæg Resultatformidling
600933
11 On 08-11-17
Kl. 19:00
FC Skanderborg AGF, Aarhus Fælleden kunstgræsbane Resultatformidling
600913
6 To 09-11-17
Kl. 19:00
VSK Aarhus FK Viborg Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
600944
14 11-11-17
Kl. 14:00
FS Holstebro FC Skanderborg Idrætscenter Vest Resultatformidling
600942
14 12-11-17
Kl. 11:00
Randers Freja FK Viborg Randers Stadion, kunstgræs Resultatformidling
600943
14 12-11-17
Kl. 12:00
AGF, Aarhus AaB AGF's anlæg - Fredensvang Resultatformidling
600945
14 12-11-17
Kl. 15:30
VSK Aarhus Silkeborg IF Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan rækken ombrydes fra efteråret 17 til foråret 18 her

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.

Husk tilmelding til futsal og indefodbold skal ske senest d. 20. september.

NYT TILTAG! - Deltag i Eliteserien henover vinteren. Læs mere her.