Herrer Serie 5 - Efterår 2017, Pulje 109 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
108979
1 Fr 18-08-17
Kl. 18:30
Herning KFUM KLG KFUM Idrætscenter 3-3
108978
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 19:00
Ikast KFUM FodboldHoldet Herning (1) Ikast KFUM Fodbold 0-1
108977
1 20-08-17
Kl. 13:00
Sunds IF (2) Ikast FS Idrætscenter Sunds Vest 9-1!
108981
Kampfakta
2 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
FodboldHoldet Herning (1) KLG Holtbjerg Idrætsanlæg 2-2
108982
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 14:00
Sunds IF (2) Herning KFUM Idrætscenter Sunds Vest 1-4!
108980
2 27-08-17
Kl. 16:00
Ikast FS Ikast KFUM Ikast FS baneanlæg 1-6
108985
3 02-09-17
Kl. 17:00
KLG Sunds IF (2) Alpi Hallerne (Lind) 3-4!
108984
3 03-09-17
Kl. 16:00
Ikast KFUM Herning KFUM Ikast KFUM Fodbold 2-2
108983
Kampfakta
3 Ma 04-09-17
Kl. 19:00
Ikast FS FodboldHoldet Herning (1) Ikast FS baneanlæg 0-4
108986
4 Fr 08-09-17
Kl. 18:30
Herning KFUM Ikast FS KFUM Idrætscenter 9-5
108987
4 Fr 08-09-17
Kl. 19:00
Ikast KFUM KLG Ikast KFUM Fodbold 3-3
108988
4 Ma 11-09-17
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (1) Sunds IF (2) Holtbjerg Idrætsanlæg UHT!
108990
5 To 14-09-17
Kl. 18:00
Sunds IF (2) Ikast KFUM Idrætscenter Sunds Vest HHT!
108991
Kampfakta
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:15
Herning KFUM FodboldHoldet Herning (1) KFUM Idrætscenter 2-2
108993
Kampfakta
6 Fr 22-09-17
Kl. 18:30
FodboldHoldet Herning (1) Ikast KFUM Holtbjerg Idrætsanlæg 4-1
108992
6 24-09-17
Kl. 15:00
Ikast FS Sunds IF (2) Ikast FS baneanlæg UHT!
108994
6 24-09-17
Kl. 17:00
KLG Herning KFUM Alpi Hallerne (Lind) UHT!
108997
7 30-09-17
Kl. 13:00
Herning KFUM Sunds IF (2) KFUM Idrætscenter UHT!
108995
7 01-10-17
Kl. 13:00
Ikast KFUM Ikast FS Ikast KFUM Fodbold 16-1
108996
Kampfakta
7 Ma 02-10-17
Kl. 18:00
KLG FodboldHoldet Herning (1) Alpi Hallerne (Lind) 0-3
108998
Kampfakta
8 Fr 06-10-17
Kl. 18:30
FodboldHoldet Herning (1) Ikast FS Holtbjerg Idrætsanlæg 9-1
108999
8 07-10-17
Kl. 13:00
Herning KFUM Ikast KFUM KFUM Idrætscenter 2-0
109000
8 07-10-17
Kl. 14:00
Sunds IF (2) KLG Idrætscenter Sunds Vest HHT!
108989
5 Ti 10-10-17
Kl. 19:00
KLG Ikast FS Alpi Hallerne (Lind) 6-0
109003
9 14-10-17
Kl. 14:00
Sunds IF (2) FodboldHoldet Herning (1) Idrætscenter Sunds Vest HHT!
109001
9 15-10-17
Kl. 15:00
Ikast FS Herning KFUM Ikast FS baneanlæg 0-12
109002
9 15-10-17
Kl. 16:00
KLG Ikast KFUM Alpi Hallerne (Lind) 1-4
109006
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 13:00
FodboldHoldet Herning (1) Herning KFUM Holtbjerg Idrætsanlæg 1-1
109005
10 22-10-17
Kl. 11:00
Ikast KFUM Sunds IF (2) Ikast KFUM Fodbold UHT!
109004
10 22-10-17
Kl. 15:00
Ikast FS KLG Ikast FS baneanlæg 1-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold rykker op fra 2. pladsen: Ilbro/Lørslev IF (84), GVL Løkken (87), Thorup/Klim B (89), Gjøl B (90), Haverslev IF (95), Nr. Kongerslev IF (97), Hobro IK (98), Nørager/Rørbæk IF (99), Borup IF (100), SHN/Ulfborg (106), Silkeborg KFUM 2 (114), Sejs/Svejbæk IF (115), TRIF (120), GD Bio-Bold (129), TMG (130), Horsens Freja 1 (131), Horsens KFUM (133) FC GOG 1 (134), FC Horsens 1 (135), Ammitsbøl/Egtved (145), Læborg GF (146), Ravsted UI (149), Midtals IF 2 (150), Notmark SU (151).

Alle hold med minimum 5 point på 6. pladsen forbliver i rækken.

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.