Herrer Serie 5 - Efterår 2017, Pulje 92 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
103530
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 14:00
Langholt SK Hals FS Langholt Idrætsanlæg 2-6
103543
6 20-08-17
Kl. 15:45
VHG/GS Hou GI Gandrup Stadion 3-2
103529
Kampfakta
1 20-08-17
Kl. 17:00
Ulsted B Holtet IF Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 3-3
103533
Kampfakta
2 Ti 29-08-17
Kl. 19:00
Hou GI Langholt SK Hou Stadion 2-6
103532
Kampfakta
2 To 31-08-17
Kl. 18:30
Holtet IF Hals FS Holtet Stadion 1-2
103531
2 To 31-08-17
Kl. 19:00
VHG/GS Ulsted B Vester Hassing Stadion 1-1
103536
Kampfakta
3 02-09-17
Kl. 15:00
Hals FS Hou GI Hals Stadion 7-0
103534
Kampfakta
3 03-09-17
Kl. 12:00
VHG/GS Holtet IF Vester Hassing Stadion 3-1
103535
Kampfakta
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Ulsted B Langholt SK Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 0-1
103539
4 09-09-17
Kl. 12:45
Holtet IF Hou GI Holtet Stadion 0-1
103538
Kampfakta
4 10-09-17
Kl. 12:00
Ulsted B Hals FS Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 1-4
103537
Kampfakta
4 10-09-17
Kl. 17:00
Langholt SK VHG/GS Langholt Idrætsanlæg 1-0
103540
Kampfakta
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Hals FS VHG/GS Hals Stadion 0-1
103541
5 16-09-17
Kl. 15:00
Hou GI Ulsted B Hou Stadion 0-2
103542
Kampfakta
5 17-09-17
Kl. 10:30
Langholt SK Holtet IF Langholt Idrætsanlæg 6-2
103545
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 14:00
Hals FS Langholt SK Hals Stadion 6-2
103528
Kampfakta
1 23-09-17
Kl. 15:00
Hou GI VHG/GS Hou Stadion 2-2
103544
6 24-09-17
Kl. 14:00
Holtet IF Ulsted B Holtet Stadion 0-4
103546
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 15:30
Ulsted B VHG/GS Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 2-1
103547
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 15:30
Hals FS Holtet IF Hals Stadion 4-0
103548
Kampfakta
7 01-10-17
Kl. 13:00
Langholt SK Hou GI Langholt Idrætsanlæg 2-5
103550
8 08-10-17
Kl. 13:00
Langholt SK Ulsted B Langholt Idrætsanlæg 0-1
103549
Kampfakta
8 08-10-17
Kl. 14:00
Holtet IF VHG/GS Holtet Stadion HHT!
103551
Kampfakta
8 08-10-17
Kl. 14:30
Hou GI Hals FS Hou Stadion 0-6
103554
Kampfakta
9 14-10-17
Kl. 15:00
Hou GI Holtet IF Hou Stadion 1-1
103553
Kampfakta
9 14-10-17
Kl. 15:30
Hals FS Ulsted B Hals Stadion 6-0
103552
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 12:00
VHG/GS Langholt SK Vester Hassing Stadion 7-1
103556
10 21-10-17
Kl. 15:30
Ulsted B Hou GI Sparekassen Vendsyssel Arena - Ulsted 0-3
103555
Kampfakta
10 22-10-17
Kl. 12:00
VHG/GS Hals FS Gandrup Stadion 2-1
103557
Kampfakta
10 22-10-17
Kl. 14:00
Holtet IF Langholt SK Holtet Stadion 1-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold rykker op fra 2. pladsen: Ilbro/Lørslev IF (84), GVL Løkken (87), Thorup/Klim B (89), Gjøl B (90), Haverslev IF (95), Nr. Kongerslev IF (97), Hobro IK (98), Nørager/Rørbæk IF (99), Borup IF (100), SHN/Ulfborg (106), Silkeborg KFUM 2 (114), Sejs/Svejbæk IF (115), TRIF (120), GD Bio-Bold (129), TMG (130), Horsens Freja 1 (131), Horsens KFUM (133) FC GOG 1 (134), FC Horsens 1 (135), Ammitsbøl/Egtved (145), Læborg GF (146), Ravsted UI (149), Midtals IF 2 (150), Notmark SU (151).

Alle hold med minimum 5 point på 6. pladsen forbliver i rækken.

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.