Herrer Serie 4 - Efterår 2017, Pulje 75 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
617687
Kampfakta
1 12-08-17
Kl. 13:30
Vejle FC Filskov IF Vestre Stadion 6-0
617685
1 Ti 15-08-17
Kl. 19:00
Vejle Kammeraterne FB Fodbold Søndre Stadion 4-0
617686
Kampfakta
1 Ti 15-08-17
Kl. 19:00
Grønbjerg/Langelund IF Hover IF Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 0-7
617690
2 On 16-08-17
Kl. 19:00
FC SevenOaks Vejle FC Damhavens Skolebane 2-1
617688
Kampfakta
2 To 17-08-17
Kl. 19:00
FB Fodbold FC GOG Bredsten Stadion 0-3
617694
3 Fr 18-08-17
Kl. 18:30
Grønbjerg/Langelund IF Vejle Kammeraterne Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 2-2
617693
Kampfakta
3 20-08-17
Kl. 13:30
Vejle FC FB Fodbold Vestre Stadion 4-1
617695
3 Ti 22-08-17
Kl. 19:00
Filskov IF FC SevenOaks Filskov Stadion 2-3
617692
Kampfakta
3 To 24-08-17
Kl. 19:00
FC GOG Hover IF Gadbjerg Stadion 2-3
617697
4 26-08-17
Kl. 14:15
FB Fodbold Filskov IF Nørup Stadion 4-2
617699
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 13:00
Hover IF Vejle FC Hover Stadion 5-1
617698
4 27-08-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks Grønbjerg/Langelund IF Damhavens Skolebane 5-2
617696
Kampfakta
4 27-08-17
Kl. 14:30
Vejle Kammeraterne FC GOG Søndre Stadion 0-5
617703
Kampfakta
5 To 31-08-17
Kl. 19:00
Filskov IF Hover IF Filskov Stadion 1-8
617700
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
FC GOG Grønbjerg/Langelund IF Gadbjerg Stadion UHT!
617701
5 02-09-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks FB Fodbold Damhavens Skolebane 3-2
617702
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 13:30
Vejle FC Vejle Kammeraterne Vestre Stadion 0-2
617689
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:00
Filskov IF Grønbjerg/Langelund IF Filskov Stadion 1-2
617691
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
Hover IF Vejle Kammeraterne Hover Stadion 2-3
617684
Kampfakta
1 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
FC GOG FC SevenOaks Gadbjerg Stadion 6-0
617704
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 13:30
FC GOG Vejle FC Gadbjerg Stadion 4-2
617706
Kampfakta
6 10-09-17
Kl. 13:00
Hover IF FC SevenOaks Hover Stadion 3-0
617705
6 10-09-17
Kl. 18:00
Grønbjerg/Langelund IF FB Fodbold Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 2-0
617707
6 To 14-09-17
Kl. 18:30
Vejle Kammeraterne Filskov IF Søndre Stadion UHT!
617711
7 16-09-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks Vejle Kammeraterne Damhavens Skolebane 4-4
617708
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 14:00
Filskov IF FC GOG Filskov Stadion 1-6
617713
8 23-09-17
Kl. 14:30
FB Fodbold Vejle Kammeraterne Nørup Stadion 0-2
617714
8 23-09-17
Kl. 15:00
Hover IF Grønbjerg/Langelund IF Hover Stadion UHT!
617712
Kampfakta
8 24-09-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks FC GOG Damhavens Skolebane 2-4
617715
8 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
Filskov IF Vejle FC Filskov Stadion 0-5
617717
9 Fr 29-09-17
Kl. 17:15
Grønbjerg/Langelund IF Filskov IF Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 7-4
617718
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:30
Vejle FC FC SevenOaks Vestre Stadion 1-1
617716
Kampfakta
9 30-09-17
Kl. 13:30
FC GOG FB Fodbold Givskud Kunstgræs 6-1
617719
Kampfakta
9 01-10-17
Kl. 14:30
Vejle Kammeraterne Hover IF Søndre Stadion 2-2
617709
Kampfakta
7 On 04-10-17
Kl. 19:00
FB Fodbold Hover IF Balle Kunstgræsbane 4-3
617733
10 07-10-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks Filskov IF Damhavens Skolebane UHT!
617721
Kampfakta
10 07-10-17
Kl. 14:30
FB Fodbold Vejle FC Bredsten Stadion 4-2
617720
Kampfakta
10 08-10-17
Kl. 13:00
Hover IF FC GOG Hover Stadion 1-1
617732
10 08-10-17
Kl. 14:30
Vejle Kammeraterne Grønbjerg/Langelund IF Søndre Stadion 3-1
617710
Kampfakta
7 Ti 10-10-17
Kl. 19:20
Vejle FC Grønbjerg/Langelund IF Givskud Kunstgræs 7-3
617735
Kampfakta
11 Fr 13-10-17
Kl. 18:00
Filskov IF FB Fodbold Filskov Stadion 0-7
617734
Kampfakta
11 Fr 13-10-17
Kl. 19:20
FC GOG Vejle Kammeraterne Givskud Kunstgræs 2-1
617736
11 14-10-17
Kl. 13:30
Grønbjerg/Langelund IF FC SevenOaks Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 3-3
617737
Kampfakta
11 14-10-17
Kl. 13:30
Vejle FC Hover IF Vestre Stadion 1-5
617738
12 21-10-17
Kl. 13:30
FC GOG Grønbjerg/Langelund IF Givskud Kunstgræs UHT!
617741
12 22-10-17
Kl. 13:00
Hover IF Filskov IF Hover Stadion UHT!
617740
12 22-10-17
Kl. 14:30
Vejle Kammeraterne Vejle FC Søndre Stadion 4-3
617739
12 Ma 23-10-17
Kl. 18:45
FB Fodbold FC SevenOaks Balle Kunstgræsbane 3-1
617745
13 Fr 27-10-17
Kl. 18:00
Filskov IF Vejle Kammeraterne Filskov Stadion HHT!
617742
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 13:30
Vejle FC FC GOG Vejle Idrætsefterskoles Kunstgræsbane 3-3
617744
Kampfakta
13 28-10-17
Kl. 13:30
FC SevenOaks Hover IF Balle Kunstgræsbane 3-2
617743
13 28-10-17
Kl. 14:00
FB Fodbold Grønbjerg/Langelund IF Vandel Kunstgræs (Efterskole) UHT!
617746
14 Fr 03-11-17
Kl. 19:20
FC GOG Filskov IF Givskud Kunstgræs UHT!
617749
14 04-11-17
Kl. 11:00
Vejle Kammeraterne FC SevenOaks Søndre Stadion 4-2
617747
14 04-11-17
Kl. 11:30
Hover IF FB Fodbold Hover Stadion 2-4
617748
Kampfakta
14 05-11-17
Kl. 11:00
Grønbjerg/Langelund IF Vejle FC Grønbjerg Stadion / Elkjær Multihus 2-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3: Tårs/Ugilt IF (48), Aabybro IF (49), Vejgaard B (51), Ejsing B (56), HOG Hinnerup (67), tst Fodbold 1 (68), Østbirk IF (73), Øster Nykirke IF (74), SDU Fodbold Kolding (76), Haderslev FK (80), Team Vest (81), Hjordkær UIF (82). 

Følgende 18 hold på 6. pladsen forbliver i serie 4: IF Skjold Sæby (47), Moseby B (49), Aalborg Chang (51), B52/Aalborg (52), Vindblæs B (53), Sallingsund Inter 1 (55), Ørslevkloster IF (58), Vinderslev IF (62), Kristrup B (64), Thorsø/Tungelund IF (65), Kolind/Perstrup IF (66), tst Fodbold 2 (67), Fuglebakken KFUM Aarhus 2 (68), IFSK (69), JAI, Aarhus 1 (71), Hårby/Hørning Fodbold (72) Vejle FC (75), Sdr. Hygum B (79).

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.