Herrer Serie 2 - Efterår 2017, Pulje 12

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
979123
1 13-08-17
Kl. 13:30
Vodskov IF Nørresundby FB Vodskov Stadion 1-4
979125
Kampfakta
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:30
Hals FS NUBI Hals Stadion 3-4
979127
2 On 16-08-17
Kl. 18:30
Aalborg KFUM Vodskov IF Nordjyske Bank Arena (KFUM) 1-3
979129
2 On 16-08-17
Kl. 18:30
Nørresundby FB Aalborg Chang Nordjyske Bank Arena (NFB) 3-1
979458
3 Fr 18-08-17
Kl. 19:00
AaB Nørresundby FB AaB's Anlæg 3-2
979456
3 19-08-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Aalborg KFUM Chang's Baner 5-3
979455
Kampfakta
3 19-08-17
Kl. 13:30
Vodskov IF NUBI Vodskov Stadion 1-4
979126
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Aalborg Chang AaB Chang's Baner 4-0
979454
Kampfakta
2 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
NUBI B52/Aalborg NUBI's Stadion 3-3
979460
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:00
Aalborg KFUM AaB Nordjyske Bank Arena (KFUM) 1-3
979461
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB Hals FS Nordjyske Bank Arena (NFB) 1-1
979462
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:30
NUBI Aalborg Chang NUBI's Stadion 3-1
979459
Kampfakta
4 26-08-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg Vodskov IF Klubhuset B.52/AFC 1-2
979463
Kampfakta
5 To 31-08-17
Kl. 18:15
Vodskov IF Hals FS Vodskov Stadion 4-5
979465
5 To 31-08-17
Kl. 18:30
Aalborg Chang B52/Aalborg Chang's Baner 2-1
979464
Kampfakta
5 Fr 01-09-17
Kl. 18:00
Nørresundby FB Aalborg KFUM Nordjyske Bank Arena (NFB) 2-2
979466
Kampfakta
5 02-09-17
Kl. 15:00
AaB NUBI AaB's Anlæg 2-2
979124
1 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
B52/Aalborg Aalborg KFUM Klubhuset B.52/AFC 1-3
979128
Kampfakta
2 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
AaB Hals FS AaB's Anlæg 1-1
979467
Kampfakta
6 To 07-09-17
Kl. 18:15
Vodskov IF Aalborg Chang Vodskov Stadion 2-0
979470
6 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
B52/Aalborg AaB Klubhuset B.52/AFC 2-2
979469
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 13:30
NUBI Nørresundby FB NUBI's Stadion 7-2
979468
Kampfakta
6 09-09-17
Kl. 14:00
Hals FS Aalborg KFUM Hals Stadion 1-4
979457
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Hals FS B52/Aalborg Hals Stadion 2-4
979472
Kampfakta
7 Fr 15-09-17
Kl. 17:30
Aalborg KFUM NUBI Nordjyske Bank Arena (KFUM) 6-2
979474
7 16-09-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB B52/Aalborg NFB Kunstgræs Lindholm 0-2
979471
Kampfakta
7 16-09-17
Kl. 15:00
AaB Vodskov IF AaB's Anlæg 0-0
979473
Kampfakta
7 17-09-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Hals FS Chang's Baner 2-5
979476
8 23-09-17
Kl. 13:00
Aalborg KFUM B52/Aalborg Nordjyske Bank Arena (KFUM) Resultatformidling
979477
8 23-09-17
Kl. 13:30
NUBI Hals FS NUBI's Stadion Resultatformidling
979475
8 23-09-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB Vodskov IF NFB Kunstgræs Lindholm Resultatformidling
979478
8 24-09-17
Kl. 13:00
AaB Aalborg Chang AaB's Anlæg Resultatformidling
979481
9 30-09-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Nørresundby FB Chang's Baner Resultatformidling
979482
9 30-09-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg NUBI Klubhuset B.52/AFC Resultatformidling
979479
9 30-09-17
Kl. 13:30
Vodskov IF Aalborg KFUM Vodskov Stadion Resultatformidling
979480
9 30-09-17
Kl. 13:30
Hals FS AaB Hals Stadion Resultatformidling
979484
10 07-10-17
Kl. 13:00
Aalborg KFUM Aalborg Chang Nordjyske Bank Arena (KFUM) Resultatformidling
979485
10 07-10-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg Hals FS Klubhuset B.52/AFC Resultatformidling
979486
10 07-10-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB AaB Nordjyske Bank Arena (NFB) Resultatformidling
979483
10 07-10-17
Kl. 13:30
NUBI Vodskov IF NUBI's Stadion Resultatformidling
979488
11 14-10-17
Kl. 13:00
AaB Aalborg KFUM AaB's Anlæg Resultatformidling
979561
11 14-10-17
Kl. 13:30
Hals FS Nørresundby FB Hals Stadion Resultatformidling
979487
11 14-10-17
Kl. 13:30
Vodskov IF B52/Aalborg Vodskov Stadion Resultatformidling
979562
11 14-10-17
Kl. 15:30
Aalborg Chang NUBI Chang's Baner Resultatformidling
979564
12 21-10-17
Kl. 13:00
Aalborg KFUM Nørresundby FB Nordjyske Bank Arena (KFUM) Resultatformidling
979565
12 21-10-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg Aalborg Chang Klubhuset B.52/AFC Resultatformidling
979566
12 21-10-17
Kl. 13:30
NUBI AaB NUBI's Stadion Resultatformidling
979563
12 21-10-17
Kl. 14:00
Hals FS Vodskov IF Hals Stadion Resultatformidling
979568
13 28-10-17
Kl. 13:00
Aalborg KFUM Hals FS Nordjyske Bank Arena (KFUM) Resultatformidling
979569
13 28-10-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB NUBI NFB Kunstgræs Lindholm Resultatformidling
979570
13 28-10-17
Kl. 16:00
AaB B52/Aalborg AaB's Anlæg Resultatformidling
979567
13 29-10-17
Kl. 14:30
Aalborg Chang Vodskov IF Chang's Baner Resultatformidling
979571
14 04-11-17
Kl. 13:30
Vodskov IF AaB Vodskov Stadion Resultatformidling
979572
14 04-11-17
Kl. 13:30
NUBI Aalborg KFUM NUBI's Stadion Resultatformidling
979573
14 04-11-17
Kl. 13:30
Hals FS Aalborg Chang Hals Stadion Resultatformidling
979574
14 04-11-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg Nørresundby FB Klubhuset B.52/AFC Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.

Husk tilmelding til futsal og indefodbold skal ske senest d. 20. september.