U15 Drenge 2 (2002) 11M/9M - forår 2017, Pulje 568 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
249280
1 Ti 04-04-17
Kl. 18:30
Starup UIF (H) Rødekro IF Staruphallen 2-5
249305
1 To 06-04-17
Kl. 18:00
Oversidder Hammelev SUF
249306
1 08-04-17
Kl. 15:00
BNS Haderslev FK V. Sottrup Idrætsanlæg HHT !
249309
2 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Starup UIF (H) BNS Staruphallen 3-4 !
249307
2 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
Rødekro IF Oversidder Fladhøj Idrætscenter
249308
2 To 20-04-17
Kl. 18:00
Hammelev SUF Haderslev FK Hammelev Skole 2-4
249311
3 To 20-04-17
Kl. 18:00
Oversidder BNS UHT !
249312
3 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
Haderslev FK Starup UIF (H) Banerne ved Haderslev Idrætscenter 5-0
249310
3 On 26-04-17
Kl. 18:30
Rødekro IF Hammelev SUF Fladhøj Idrætscenter 8-1
249314
4 To 27-04-17
Kl. 18:00
Oversidder Haderslev FK
249313
4 30-04-17
Kl. 15:00
BNS Rødekro IF V. Sottrup Idrætsanlæg 0-7 !
249315
4 To 04-05-17
Kl. 18:00
Hammelev SUF Starup UIF (H) Hammelev Skole 3-3
249316
5 06-05-17
Kl. 11:00
Haderslev FK Rødekro IF Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-4
249317
5 06-05-17
Kl. 13:00
Starup UIF (H) Oversidder Staruphallen
249318
5 Ti 09-05-17
Kl. 18:00
BNS Hammelev SUF V. Sottrup Idrætsanlæg 0-8 !
249319
6 To 11-05-17
Kl. 18:30
Rødekro IF Starup UIF (H) Fladhøj Idrætscenter 4-2
249321
6 Ti 16-05-17
Kl. 19:00
Haderslev FK BNS Banerne ved Haderslev Idrætscenter 10-2 !
249320
6 To 18-05-17
Kl. 18:00
Hammelev SUF Oversidder Hammelev Skole
249324
7 21-05-17
Kl. 15:00
BNS Starup UIF (H) V. Sottrup Idrætsanlæg HHT !
249322
7 Ma 22-05-17
Kl. 18:00
Oversidder Rødekro IF
249323
7 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Haderslev FK Hammelev SUF Banerne ved Haderslev Idrætscenter 3-1
249326
8 To 25-05-17
Kl. 10:00
BNS Oversidder V. Sottrup Idrætsanlæg HHT !
249327
8 To 25-05-17
Kl. 13:00
Starup UIF (H) Haderslev FK Staruphallen 5-2
249328
9 Fr 26-05-17
Kl. 18:30
Rødekro IF BNS Fladhøj Idrætscenter UHT !
249329
9 27-05-17
Kl. 11:00
Haderslev FK Oversidder Banerne ved Haderslev Idrætscenter
249325
8 Ti 30-05-17
Kl. 18:00
Hammelev SUF Rødekro IF Hammelev Skole 1-3
249331
10 Ti 06-06-17
Kl. 18:30
Rødekro IF Haderslev FK Fladhøj Idrætscenter 3-1
249330
9 To 08-06-17
Kl. 18:00
Starup UIF (H) Hammelev SUF Staruphallen 0-6
249332
10 11-06-17
Kl. 13:00
Oversidder Starup UIF (H)
249333
10 11-06-17
Kl. 16:00
Hammelev SUF BNS Hammelev Skole UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan forårets U15 Drenge ombrydes til efterårets U16 Drenge her.

I denne række spilles der med reglen "Ekstra spiller på banen".

I denne række spilles der med reglen "Fleksibel spilleform".

Puljevinderen skal spille JM. Læs mere her.