Herrer Serie 5 - Forår 2017, Pulje 114 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
226372
1 08-04-17
Kl. 13:00
Ikast FS Silkeborg KFUM (1) Ikast FS baneanlæg UHT !
226373
Kampfakta
1 08-04-17
Kl. 13:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg FodboldHoldet Herning (2) Kølkær Idrætscenter 1-4
226371
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 13:00
Ikast KFUM Funder GF/SSIK Ikast KFUM Fodbold 2-2 !
226376
2 Ma 17-04-17
Kl. 19:00
Ikast KFUM Kølkær/Fasterholt/Arnborg Ikast KFUM Fodbold 1-5 !
226375
Kampfakta
2 Ti 18-04-17
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) FodboldHoldet Herning (2) Søholt Idrætspark 3-3
226374
Kampfakta
2 On 19-04-17
Kl. 19:00
Funder GF/SSIK Ikast FS Linå Idrætsanlæg 3-5
226377
3 22-04-17
Kl. 11:00
Funder GF/SSIK Silkeborg KFUM (1) Funder EL-VVS Service Arena UHT !
226378
3 22-04-17
Kl. 13:00
Ikast FS Kølkær/Fasterholt/Arnborg Ikast FS baneanlæg 1-2
226379
Kampfakta
3 22-04-17
Kl. 13:00
FodboldHoldet Herning (2) Ikast KFUM Holtbjerg Idrætsanlæg 2-2 !
226382
4 To 27-04-17
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Ikast KFUM Søholt Idrætspark 3-3 !
226381
Kampfakta
4 29-04-17
Kl. 14:45
Ikast FS FodboldHoldet Herning (2) Ikast FS baneanlæg 1-1
226380
Kampfakta
4 30-04-17
Kl. 13:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg Funder GF/SSIK Kølkær Idrætscenter 3-1
226384
5 07-05-17
Kl. 13:00
Ikast KFUM Ikast FS Ikast KFUM Fodbold 0-10 !
226385
5 07-05-17
Kl. 13:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg Silkeborg KFUM (1) Kølkær Idrætscenter UHT !
226383
Kampfakta
5 Ma 08-05-17
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (2) Funder GF/SSIK Holtbjerg Idrætsanlæg 0-2
226386
6 To 11-05-17
Kl. 19:00
Funder GF/SSIK Ikast KFUM Funder EL-VVS Service Arena UHT !
226388
Kampfakta
6 Fr 12-05-17
Kl. 19:00
FodboldHoldet Herning (2) Kølkær/Fasterholt/Arnborg Holtbjerg Idrætsanlæg 2-1
226387
Kampfakta
6 Ti 16-05-17
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Ikast FS Søholt Idrætspark 4-3
226389
7 To 18-05-17
Kl. 19:00
Ikast FS Funder GF/SSIK Ikast FS baneanlæg 2-1
226390
7 20-05-17
Kl. 13:00
FodboldHoldet Herning (2) Silkeborg KFUM (1) Holtbjerg Idrætsanlæg UHT !
226391
7 21-05-17
Kl. 13:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg Ikast KFUM Kølkær Idrætscenter UHT !
226392
8 On 24-05-17
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Funder GF/SSIK Søholt Idrætspark 3-0
226393
8 28-05-17
Kl. 13:00
Kølkær/Fasterholt/Arnborg Ikast FS Kølkær Idrætscenter HHT !
226402
8 28-05-17
Kl. 13:00
Ikast KFUM FodboldHoldet Herning (2) Ikast KFUM Fodbold HHT !
226404
Kampfakta
9 Fr 09-06-17
Kl. 18:00
FodboldHoldet Herning (2) Ikast FS Holtbjerg Idrætsanlæg 2-1
226403
9 10-06-17
Kl. 11:00
Funder GF/SSIK Kølkær/Fasterholt/Arnborg Funder EL-VVS Service Arena UHT !
226405
9 11-06-17
Kl. 13:00
Ikast KFUM Silkeborg KFUM (1) Ikast KFUM Fodbold HHT !
226408
Kampfakta
10 To 15-06-17
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (1) Kølkær/Fasterholt/Arnborg Søholt Idrætspark 2-1
226406
Kampfakta
10 Fr 16-06-17
Kl. 19:00
Funder GF/SSIK FodboldHoldet Herning (2) Funder EL-VVS Service Arena 4-3
226407
10 17-06-17
Kl. 17:00
Ikast FS Ikast KFUM Ikast FS baneanlæg UHT !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold rykker op fra 2. pladsen:
Hjortdal UF (89), Aalborg Chang (92), Støvring IF (97), Astrup IF Arden (99), FS Midtthy 1 (101), Sundsøre FK 1 (104), Naur-Sir-Krunderup (106), Hodsager UF (107), Tjele Vest Sport (109), Gjern IF (116), Hornbæk SF (118), Værum GF (119), Mørke IF (121), Sabro IF (123), AGF 1 (130), BK 07 (131), Stensballe IK (135), Gauerslund IF (139), Filskov IF (140), BV Oksbøl (141), Seest B 1 (147), Fredericia KFUM (148), Løjt IF (150), Aabenraa B (152).

Alle hold med 5 point eller flere på 6. pladsen forbliver i serie 5. Dog ikke hold, der har haft udeblivelser.