Herrer Serie 1 - Forår 2017, Pulje 5 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
939471
1 01-04-17
Kl. 12:00
Jetsmark IF Aabybro IF Sparekassen Vendsyssel Arena 2-0
939473
1 01-04-17
Kl. 12:15
AaB Nørresundby FB AaB Kunstgræsbane 2-5
939470
Kampfakta
1 01-04-17
Kl. 13:00
Gug B Dronninglund IF Gug Stadion 3-2
939472
Kampfakta
1 02-04-17
Kl. 16:15
Aalborg Chang Hirtshals B Aalborg Chang Kunstgræs 1-0
939475
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 13:00
Nørresundby FB Aalborg Chang NFB Kunstgræs Lindholm 0-2
939474
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Gug B Aabybro Idrætscenter 3-2
939476
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 15:00
Dronninglund IF AaB Dronninglund Ny Stadion 2-2
939477
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 15:30
Hirtshals B Jetsmark IF Schlie Arena 3-0
939478
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 13:00
Gug B Hirtshals B Gug Stadion 1-0
939479
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 13:00
AaB Aabybro IF AaB Kunstgræsbane 0-3
939480
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Jetsmark IF Chang's Baner 2-1
939481
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB Dronninglund IF NFB Kunstgræs Lindholm 1-2
939482
4 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Jetsmark IF Gug B Sparekassen Vendsyssel Arena 1-2
939484
Kampfakta
4 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Dronninglund IF Aalborg Chang Dronninglund Ny Stadion 1-2
939483
Kampfakta
4 Ma 17-04-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Nørresundby FB Aabybro Idrætscenter 1-1
939485
Kampfakta
4 Ma 17-04-17
Kl. 15:30
Hirtshals B AaB Schlie Arena 2-1
939486
Kampfakta
5 22-04-17
Kl. 13:00
Gug B Aalborg Chang Gug Stadion 4-2
939488
5 22-04-17
Kl. 15:30
AaB Jetsmark IF AaB's Anlæg 0-6
939489
Kampfakta
5 22-04-17
Kl. 15:30
Nørresundby FB Hirtshals B Nordjyske Bank Arena (NFB) 2-2
939487
Kampfakta
5 22-04-17
Kl. 16:00
Dronninglund IF Aabybro IF Dronninglund Ny Stadion 0-1
939491
Kampfakta
6 Fr 28-04-17
Kl. 18:30
Aalborg Chang Aabybro IF Chang's Baner 0-0
939492
Kampfakta
6 Fr 28-04-17
Kl. 18:30
Hirtshals B Dronninglund IF Schlie Arena 0-0
939493
6 29-04-17
Kl. 13:00
Jetsmark IF Nørresundby FB Sparekassen Vendsyssel Arena 2-1
939490
6 29-04-17
Kl. 13:00
Gug B AaB Gug Stadion 4-0
939494
7 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
Nørresundby FB Gug B Nordjyske Bank Arena (NFB) 1-3
939495
7 06-05-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Hirtshals B Aabybro Idrætscenter 1-4
939496
Kampfakta
7 06-05-17
Kl. 15:30
AaB Aalborg Chang AaB's Anlæg 0-0
939497
Kampfakta
7 06-05-17
Kl. 16:00
Dronninglund IF Jetsmark IF Dronninglund Ny Stadion 0-4
939512
Kampfakta
11 Ti 09-05-17
Kl. 18:30
Aalborg Chang Dronninglund IF Chang's Baner 2-0
939499
Kampfakta
8 13-05-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Jetsmark IF Aabybro Idrætscenter 2-2
939501
8 13-05-17
Kl. 13:30
Nørresundby FB AaB Nordjyske Bank Arena (NFB) 6-0
939500
Kampfakta
8 13-05-17
Kl. 15:30
Hirtshals B Aalborg Chang Schlie Arena 0-4
939498
Kampfakta
8 13-05-17
Kl. 16:00
Dronninglund IF Gug B Dronninglund Ny Stadion 4-1
939502
Kampfakta
9 Fr 19-05-17
Kl. 18:30
Gug B Aabybro IF Gug Stadion 2-3
939504
Kampfakta
9 Fr 19-05-17
Kl. 18:30
AaB Dronninglund IF AaB's Anlæg 2-2
939505
Kampfakta
9 20-05-17
Kl. 13:00
Jetsmark IF Hirtshals B Sparekassen Vendsyssel Arena 2-3
939503
Kampfakta
9 20-05-17
Kl. 15:00
Aalborg Chang Nørresundby FB Chang's Baner 3-0
939507
10 Ti 23-05-17
Kl. 18:30
Aabybro IF AaB Aabybro Idrætscenter 1-0
939508
Kampfakta
10 To 25-05-17
Kl. 12:00
Jetsmark IF Aalborg Chang Sparekassen Vendsyssel Arena 3-2
939509
Kampfakta
10 To 25-05-17
Kl. 13:00
Dronninglund IF Nørresundby FB Dronninglund Ny Stadion 4-4
939506
Kampfakta
10 To 25-05-17
Kl. 15:30
Hirtshals B Gug B Schlie Arena 4-3
939510
11 Ti 30-05-17
Kl. 18:30
Gug B Jetsmark IF Gug Stadion 2-0
939511
11 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
Nørresundby FB Aabybro IF Nordjyske Bank Arena (NFB) 4-0
939513
Kampfakta
11 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
AaB Hirtshals B AaB's Anlæg 2-5
939514
12 03-06-17
Kl. 13:00
Aalborg Chang Gug B Chang's Baner 0-2
939515
Kampfakta
12 03-06-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Dronninglund IF Aabybro Idrætscenter 3-2
939516
12 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Jetsmark IF AaB Sparekassen Vendsyssel Arena 6-2
939517
12 Ma 05-06-17
Kl. 15:30
Hirtshals B Nørresundby FB Schlie Arena 3-2
939521
13 Fr 09-06-17
Kl. 19:00
Nørresundby FB Jetsmark IF Nordjyske Bank Arena (NFB) 0-4
939518
13 10-06-17
Kl. 15:30
AaB Gug B AaB's Anlæg 0-3
939520
Kampfakta
13 10-06-17
Kl. 16:00
Dronninglund IF Hirtshals B Dronninglund Ny Stadion 3-2
939519
Kampfakta
13 11-06-17
Kl. 13:30
Aabybro IF Aalborg Chang Aabybro Idrætscenter 0-2
939523
Kampfakta
14 Fr 16-06-17
Kl. 19:00
Hirtshals B Aabybro IF Schlie Arena 5-1
939525
Kampfakta
14 Fr 16-06-17
Kl. 19:00
Jetsmark IF Dronninglund IF Sparekassen Vendsyssel Arena 3-1
939522
14 17-06-17
Kl. 13:00
Gug B Nørresundby FB Gug Stadion 1-0
939524
Kampfakta
14 17-06-17
Kl. 16:00
Aalborg Chang AaB Chang's Baner 5-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Flere seriehold redder livet. Læs mere her.

På grund af udtrækning i højere rangerende rækker suspenderes der nedrykning for det bedste hold på 7. pladsen: IF Lyseng (pulje 9).