DBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2002) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
411594
Kampfakta
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Vodskov/Hjallerup (DBU Jylland) IF Skjold Sæby (M/861) Vodskov Stadion 1-4
411595
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Rebild Syd (1/873) Aalborg Freja (M/861) Haverslev Stadion 0-2
411596
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Ikast KFUM (1/874) Ans IF (M/862) Ikast KFUM Fodbold 4-0
411597
Kampfakta
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
FC Horsens (DBU Jylland) FC Skanderborg (1/876) FC Horsens Arena 1-0
411598
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Vorup FB (1/875) Randers Freja (M/862) XL Park, Vorup - Kunstgræsbane Ulvehøj 0-3
411599
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Dybbøl IU (1/879) Næsbjerg RUI (M/863) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena 3-4
411600
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
Vejle B (1/877) Vinding SF (1/878) VB Parken HHT !
411601
1 Ti 30-08-16
Kl. 19:00
BMI (1/876) FC Silkeborg (M/863) Egelund Idrætscenter HHT !
Runde 2
565985
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Ikast KFUM (1/874) AC Silkeborg (Vest/852) Ikast KFUM Fodbold 7-8
566193
Kampfakta
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Næsbjerg RUI (M/863) Jerne IF (Vest/Fyn) Næsbjerg Idrætsanlæg 2-0
566194
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Spjald IF (M/863) Eastside Viborg/BT-SVIF (Vest/852) Spjald Stadion HHT !
566195
Kampfakta
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
IF Skjold Sæby (M/861) Skibsby-Højene IF (Vest/851) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 1-0
566225
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Aalborg Freja (M/861) AaB (Vest/851) Frejaparken 0-6
566232
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Randers Freja (M/862) IK Rosendal (Vest/851) Randers Stadion 0-1
566246
Kampfakta
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
FC Horsens (DBU Jylland) TMG (Vest/Fyn) FC Horsens Arena 6-4
566254
Kampfakta
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
Fredericia KFK (Vest/Fyn) Vinding SF (1/878) Elbo Hallen 8-1
566255
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
FC-THY Piger (Vest/851) Team Viborg (Vest/852) Lerpytter Anlæg UHT !
566304
2 Ti 06-09-16
Kl. 18:45
FC Silkeborg (M/863) Skovbakken/SSF/HEI (Vest/852) Buskelundskolen 0-5
Runde 3
584587
3 18-09-16
Kl. 17:00
IK Rosendal (Vest/851) Grenaa IF (Vest/852) Rosendal Stadion 2-1
584586
3 Ma 19-09-16
Kl. 18:30
AC Silkeborg (Vest/852) FC Salling (Vest/851) Søholt Idrætsanlæg 0-1
584585
3 Ti 20-09-16
Kl. 18:00
IF Skjold Sæby (M/861) AaB (Vest/851) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 0-8
584590
3 To 29-09-16
Kl. 18:00
Eastside Viborg/BT-SVIF (Vest/852) FC-THY Piger (Vest/851) Bruunshåb/Tapdrup Stadion 0-1
584588
3 Ti 11-10-16
Kl. 18:30
Næsbjerg RUI (M/863) Kolding B (Vest/Fyn) Næsbjerg Idrætsanlæg 1-4
584589
Kampfakta
3 19-11-16
Kl. 11:00
FC Horsens (DBU Jylland) IF Lyseng (Vest/852) FC Horsens Arena Kunstgræs 1-3
Runde 4
130873
Kampfakta
4 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
IF Lyseng (Vest/852) IK Rosendal (Vest/851) Lyseng Idrætspark 3-0
130874
Kampfakta
4 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
Fredericia KFK (Vest/Fyn) Kolding B (Vest/Fyn) Elbo Hallen 0-2
130871
4 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
FC Salling (Vest/851) FC-THY Piger (Vest/851) Egeris Kunstgræsbane 2-1
130872
Kampfakta
4 To 27-04-17
Kl. 19:00
AaB (Vest/851) Skovbakken/SSF/HEI (Vest/852) AaB's Anlæg 3-1
Runde 5
654546
Kampfakta
5 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
Kolding B (Vest/Fyn) AaB (Vest/851) Mosevej Sportsplads 3-2
654545
Kampfakta
5 Ma 22-05-17
Kl. 18:50
IF Lyseng (Vest/852) FC Salling (Vest/851) Lyseng Idrætspark 2-1
Runde 6
670947
Kampfakta
6 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
IF Lyseng (Vest/852) Kolding B (Vest/Fyn) FC Horsens Arena 4-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se datoplanen her